Šarmantný šesťdesiatnik José sa vracia po tridsiatich rokoch do Prahy z emigrácie a so sebou priváža mexickú manželku i krásnu, dospelú dcéru. Hoci bol presvedčený, že rodné mesto už nikdy neuvidí, nakoniec podľahol naliehaniu dvoch žien svojho života. Jeho dcéra Penélope sa totiž márne snaží otehotnieť a veriaca manželka Dolores je presvedčená, že poslednou nádejou je zázrak, ktorý by v predvianočnom čase mohlo splniť slávne Pražské Jezuliatko. A tak José súhlasí s návratom, ktorý je pre neho radostný i bolestný - vracia sa do miest, ktoré pozná aj ku spomienkam, ktoré naraz ožívajú. Čoskoro sa ukazuje, že v Prahe je okrem legendárneho Pražského Jezuliatka aj rad ďalších bytostí, ktoré sú schopné konať zázraky. A nielen, čo sa týka vytúženého počatia. (TV Markíza)

zdeny99

Starej chlap (Josef Abrhám) přijede z Mexika se svojí mladší manželkou a dcerou do Čech. Účelem má být, aby dcera díky lázním otěhotněla. Jenže skutečným důvodem cesty je, aby se po letech sešel se svojí starou láskou (Libuše Šafránková). Na oko se to tváří jako česko-mexický pokus o LÁSKU NEBESKOU, ale ve skutečnosti je to pouze komerční nudná sračka, která by si mohla podat ruku s latinskými telenovelami. Pointu to nemá, scénář je hrozný, příběh nudný. Celé to alespoň zachraňuje pěkná kamera s nádhernými záběry na pražské památky a vcelku příjemná vánoční atmosféra. [2843. hodnocení, 168. komentář, 42%] ()

hazaba

Námět docela zajímavý, jak Abrhám tak Postránecký jsou příjemní a film vlastně táhnou. Na Vánoce dobré, ale velice rychle zapomenutelné. ()

Luk Skywalker

Do konce jsem to nevydržel a po hodině a pár minutách jsem to vzdal. Příběh není tradiční a myšlenka není špatná, ale způsob, jakým se film vleče a nudí je až zarážející navíc s takovou sestavou herců, kteří tu hrají. Navíc takový druh filmu bych na Vánoce nedal, i když kolonka romantický skryje dost. V tomto případě by bylo lepší, kdyby Ježíšek nepřišel. Ale co mě dostalo, to byla kometa nad Kauflandem, nad tím jsem si řekl Ty vole?! I anglické WTF?! by bylo na místě. ()

Heroine odpad!

Co to ..??? Lenka Kny to prohrála! Podařilo se jí natočit tak strašně špatný film, nemorální, blbý, nudný, bez nápadu, bez závěru!! Nevěřila jsem svým očím a uším. Všichni herci špatně hrají, pod režijní taktovkou této geniální ženy. Nevím jestli to chce být jako Woody Allen, nebo Láska nebeská, nebo co, ale ten nápad s umělým oplodněním stylem "dceruško, když manžel nemůže mít děti, řekni mamince že je nemůžeš mít Ty, a jeď na Vánoce bez manžela do Prahy, a nech se tam zbouchnout. Já pojedu s Tebou, když už k tomu za posledních třicet let nebyla jiná příležitost, aspoň si tam zacukruju se svou bývalou, protože jsem prasák ve všech směrech". Už někdo slyšel o klinikách k umělému oplodnění? Dobře, i kdyby paní géniuska nepřišla na jiný způsob, a tohle jí přišlo sympatické a morální, i tak tu zůstává pár drobností...Kdy proběhl štědrý večer? Proč se rozhodli všechny postavy slavit Vánoce společně, když se většina z nich znala jen asi týden, a tvářili se jako staří kamarádi? Proč je v Praze tak prázdno? Co měla být ta příšerná scéna v Kauflandu? Herečky jsou odporné, scénář je jako od maniaka, více méně všechno je tam zbytečně, ať už velká zápletka s bramborovým salátem, nebo jestli je vlastně Chmela Abrhámův syn, když už si na konci vzal jeho vlas na test... Absurdní, zlý, blbý, nemorální a nechutný. ()

Olík

Líbí se mi Ampiho zmínka o snaze vytvořit něco ve stylu české Lásky nebeské. A zatím co Ampiho připomínka celkem sedí, tak federálněmexickoježíšková mozaika příběhů sedí taky, k její smůle ale pouze na prdeli........chvílemi jsem si připadal jako vánoční kapr v kádi před hypermarketem. Ježíšek sice přišel, nakonec i naděloval, ale asi nás měl tento rok zapsané v kolonce "spíše zlobili". ()

Wallis3 odpad!

Tuposti se meze nekladou, bohužoužel... Aneb češi zase vyblili, nebo alespoň spolupracovali na něčem... (Tu větu prostě nedokončím) Film naprosto prázdnej, bez pointy, s hluchýma místama, že by i naslouchátka pištěla tou tupostí. A může mi někdo vysvětlit, proč do toho nacpali tu nečeskou hudbu a sem tam to mázli záběrem na jako že santovýhoklause??? ()

chrispe

Docela mě překvapuje to nízké hodnocení. Ten film se mi jako žádná tragédie nezdál. I když název zní víc než vánočně, tak na mě žádnou vánoční atmosférou nedýchl. Což je na jednu stranu škoda, ale na druhou ten film prostě o vánocích nebyl, jen byl zasazen do adventní doby. Jsem ráda, že pan Abrhám a paní Šafránková dostali pěknou roli, mám pocit, že v dnešní době se na starší herce zapomíná a když už si na ně tvůrci vzpomenou, tak je mi za ně v těch rolích smutno, jak jsou pitomé v pitomých filmech a zkrátka si nemyslím, že tohle by byl ten případ. Co mě na filmu mírně iritovalo byla postava Dolores, která byla v mých očích tak nějak pitomá, ale to neznamená, že nebyla uvěřitelná. Taky konec trochu pokulhává... ne proto, že byl hrozně průhlednej, ale SPOILER!! těma penězma mi to prostě přišlo, jako kdyby si koupila nejen dítě, ale i gigola ;) // Dojemný byl příběh matky s dítětem - nikdy bych neřekla, že se zařadím do řady těch, který po narození dítěte všechno ohledně dětí tak dojímá a když pan vrátný tomu drobečkovi šeptal, že ho do nemocnice prostě nedá, tak se mi úplně svíralo srdce :-)) - ale byla to spíš taková vata na výplň času. Co mě ještě mile překvapilo ta malá holčička - Emily Hrabáková. Ne, že by byla talent jako Tomáš Holý :D ale fakt mě příjemně překvapila její přirozenost před kamerou, což se poslední dobou u dětských rolí vůbec nevidí (k porovnání tu máme hned jejího brášku). No... sumasumárum to podle mě za podívání stojí... je to pohodový, oddechový (i když z toho mohli udělat pěkný drama a díky bohu neudělali) a ještě poznámka na závěr - někdo to tu nazýval jako pokus o Lásku nebeskou po česku... tak to je fakt mimo a lidi by měli vážně přestat srovnávat s tím filmem cokoliv jen proto, že je ve filmu víc postav a příběhů, co se dotýkají. "Hauk." (naštěstí, protože mám dnes pocit, že mi ty myšlenky vůbec nejdou do klávesnice nějak rozumně naťukat) ()

ramirez2

Z plátna na vás dýchá adventní nálada lehce zasněžené Prahy. Kameraman si umě pohrává s hloubkou ostrosti a vytváří tak nevšední pohledy na známá místa našeho hlavního města. Rozluštění vánočního tajemství je na spadnutí. Osobně mě zaujal dotaz Dolores: "U vás se děti před spaním nemodlí?" Je to pěkný film vhodný na zhlédnutí o Vánocích. ()

kluzo

Trapnost se strida s prvoplanove dojemnymi okamziky. Takove tri, prolinajici se bakalarske pribehy v jednom filmu. Neco na me fungovalo, neco ne. ()

Kakho-oto

Jaký smysl má natáčet film jako tento nebo třeba Osmy Jiřího Stracha? A to mají být komedie? Jediným opravdovým kladem filmu je velice sympatická Aislinn Derbez. ()

anitae

Mexická telenovela, která má 100 dílů, tedy jen 100 minut - ale i to je zatraceně moc. Postránecký=nablblý novácký fillm:( nezachrání to ani kostelník Kříž vybírající kasičku, a korunuje to trapná výměna jezulátek v chrámu...2* a to jen za to, že jsou Vánoce a mám dobrou náladu;) ()

Schlierkamp

Český film popisující návrat českého emigranta Josého (J. Abrhám) z Mexika po třiceti letech zpět do vlasti. Snímek může sloužit jako reklama na zimní a předvánoční Prahu, jeho příběh a zpracování však shledávám sotva průměrné. Ústřední linie snímku setkání emigranta s bývalou partnerkou (L. Šafránková) po letech dle mého názoru nesplnila očekávání, navíc snímek je opatřen mnoha nepodstatnými, zbytečně pozornost odvádějícími a plochými odbočkami (úlohu zádumčivého M. Rodena jsem nepochopil, stejně tak výměnu pražského jezulátka). Pokud autorka spatřuje vrchol snímku ve společném večeru obou rodin, tak to se mi zdá na megafilm, jak byl snímek médii prezentován, zoufale málo. Po filmařské stránce režisérka Lenka Kny taktéž nepřesvedčila, neboť ve filmu chybí jakékoliv napětí, vývoj postav se odehrává dle očekávání a závěr se vůbec nepovedl. Jednoznačně zklamání, byť jsem na romantické snímky nikdy nebyl, tento počin hodnotím velmi slabě, mám dojem, že i z Traplových filmů vyzařuje více emocí. ()

GlamourCat odpad!

Mně třeba bylo líto toho chudáka manžela, který musel v Mexiku čekat, až si jeho žena přiveze z Prahy děťátko "udělané" jakýmsi prodavačem ryb. Ale to nevadilo, on stejně během filmu zmizel v časoprostoru, jako spoustu jiných věcí a zápletek a příběhů... ()

dakarin

Bylo to žensky zasněné a jemné jak od Sofie Coppola, právě pro předvánoční čas mi to krásně sedlo ;-) Nenásilnost, smířlivost a nehrocení snad ani nejsou záměrně a uměle podsouvané (jak doba žádá), ale Lenka Kny tady vcelku přirozeně vypovídá o svém ženském vidění světa, které může krásně doplnit to mužské :-) ()

Ozzy2

Ta naše Popelka je ve všem úplně stejná.Už mě někdy paní Šafránková opravdu unavuje.Tak afektovanou herečku aby člověk pohledal.Snad jen Maciuchová.Příběh tedy nic moc.Lituju každého, kdo ztratil čas v kině. ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám