Strach a hnus v Las Vegas

• Česko Strach a hnus v Las Vegas (viac)
USA, 1998, 118 min

Paródia amerického sna z dielne bývalého člena kultovej komediálnej skupiny Monty Python. Kultový film Terryho Gilliama a jeho šialená jazda mestom Las Vegas za najbizarnejšími zážitkami, aké sa vám môžu stať. Johnny Depp a Benicio Del Toro v pikantných scénach najrôznejšieho druhu vo filme, v ktorom zistíte, že o pôžitkoch vlastne neviete nič. Presvedčte sa na vlastné oči, že Amerika je skutočne krajinou neobmedzených možností. Pretože pri tejto pánskej jazde celkom stratíte dych... (STV)

Tichoza

Jestli se tohle dá brát jako film o drogách, tak je to ten nejhorší, co jsem zatim viděl. Jedna hvězda za docela slušně udělaný halucinace a za Deppa...kterýho bych jako obvykle nepoznal, připadal mi spíš jako Jim Carey. 3/10 ()

Romadoor

Uznávám, že film mi začal dávat jasný smysl až po přečtení předlohy, ale ani předtím jsem ho nebral za snůšku extravagantních představ. Nemá moc smysl velebit za ujetost filmu T.Gilliama, protože film je absolutní přepis autobiografického románu, který si (asi ne zcela shodně, protože paměť v podobných stavech nepracuje zcela obvykle) autor prožil (a určitě dost užil). Je nesmysl tvrdit, že J.Depp neví co hraje, protože vystupuje přesně tak jako jeho knižní předloha Raoul Duke alias H.S.Thompson. A stejně tak samojský právník Dr. Gonzo. Příběh potom není o tom "jak jedou dvě sjetý fetky sejmout nějakýho vidláka do Las Vegas" (kterážto představa vyplyne z jedný věty v prvních 5-ti minutách filmu a potom se s ní člověk dvě hodiny nepotká....) jak píše jeden z recenzentů, ale o tom jak člověk, který prožil představu, že jeho generace změní ruku v ruce svět na ráj a po 5-ti letech o ní přišel, cynicky a zklamaně do dna užívá to co mu z té představy zbylo - hromady drog, včetně chlastu. A to vše v Las Vegas, kde je za držení trávy 20 let na tvrdo a lidi jsou zatýkaný za dlouhý vlasy a kde se s hromadou (byť nekrytých) šeků dá podniknout a smazat cokkoliv - třeba zdemolovat 2 apartmá v luxusních hotelech, z toho jedno v rámci hotelu plnýho státních prokurátorů na konferenci o drogách, 2 luxusní kabriolety, ponížit a zesměšnit hromadu lidí...a potom odletět někam úplně jinam. V podstatě dost melancholický film..... ()

jack_scott

Skutečně masakroidní film, který bez drog asi úplně docenit ani nelze. Inu, proč ne. Pokud ale člověk není vyloženě blázen, bez drog ho asi úplně nepochopí či ho to nebaví, nejčastěji asi v kombinaci obojího.Což ale pro snímek, respektive jeho oblíbenost není ideální a velice to omezuje publikum, které ho docení. Chápu, že to přesně Gilliam chtěl, takže to snímku nevyčítám, naopak tím lépe, komerce je všude plno, takže alternativy jsou mnou určitě vítány. Zde tedy v extrémní podobě. Provedení i herecké výkony se mi líbily, jakkoliv snímek nemá moc velký spád a odbíhá poněkud těžkopádně...Je to ale asi můj první film, který se mi úplně nelíbí a dám mu plný počet *****, protože alternativy jsou prostě potřeba a snímek tuto úlohu plní bezezbytku. 95%. ()

Nupaky

:D pořádně se nahulte a s tímhle filmem máte zaručeně o zábavu postaráno. :D Asi to není film určený pro každého diváka, ale ti co vědí ....se rozhodně nenudí :) Johnny exceluje a po jeho boku mu nemálo skvěle sekunduje Benicio, no prostě dokonalost sama. Málo kdo by to zahrál tak skvěle jako oni dva! A bacha neleknětě se Tobey Maguire je tam opravdu překrásný :D pro mě zasloužených 5 hvězd... ()

Tinaa

Myšlenka filmu je jako každá druhá a tuctové zpracování je prostě hold klišé. Knihu jsem nečetla, ale myslím, že tohle jí jenom ublížilo. Škoda ()

BBSeeker

Pre mňa kultová záležitosť. Plno nezabudnuteľných hlášok a predsa len pre ľudí, ktorí vyznávajú humor takpovediac absurdný. Je to spleť drogových úletov v ktorých hľadať nejaké súvislosti je zbytočné, pretože dej nemá nejaký špeciálny význam. Všetky tieto drogové úlety sú skvelo okomentované hlavným protagonistom, ktorý sa zmieta v paranojách a halucinogénnych stavoch, robiacim všade bordel, neschopným odolať ďalšej dávke meskalínu či éteru. Film o tom, ako sa hippiesácke hnutie lásky a voľnosti dostalo do úzkych v sedemdesiatych rokoch, kedy sa z detí kvetov stali feťácke trosky nevediace poriadne, čo sa okolo nich deje. ()

kolacky

Tak tohle... nemůžu komentovat. Čelist mi spadla už při přejetém netopýrovi a pusu jsem nezavřela až do konce. Je to Gilliam a není to Gilliam... Hoši jsou oba skvělí a výteční a k sežrání a Christina Ricci je slaďoučce pitomá a báječná a ... a přece jen to jde okomentovat! ()

BlondShark

Na takový film musí mít člověk náladu, a já ji podle všeho měla. Fantastický Johny Depp, který mě dohnal až k slzám smíchu ve chvíli, kdy se procházel po zatopeném hotelovém pokoji s ještěřím ocasem, nechápajíc co se tam sakra stalo. Parádní! ()

megajalec odpad!

Tak najprv pozitívum: dopozeral som to do konca! A to som mal neuveriteľné chcenie to po desiatich minútach vypnúť. Len som čakal na Cameron Diaz. Tá sa ukázala asi na 49 sekúnd a koniec. Po tomto som to mal chuť vypnúť každé 3 minúty. Pretrpel som to však do konca. Nanešťastie (pre autora), našťastie pre mňa, som však nebol sfetovaný, takže mi to nič nevravelo, ale vôbec nič. A keď sa mi to pozretí filmu (pred začiatkom mi to nejako vypadlo) ukázalo, že tam hrali Depp + Del Toro (vôbec som ich nespoznal), tak žasnem ešte viac. Nič v zlom, ale toto asi natočil pán Gilliam v stave, akom boli obe hlavné postavy, inak si to neviem vysvetliť. Pre mňa silný ašpirant na jeden z najhorších filmov, aké som kedy videl. A nebudem zvyšovať hodnotenie, len kvôli tomu, že tam hrá Depp, režíruje to Gilliam ()

gotham

Hodně zvláštní a zajímavý snímek, který určitě stojí za to shlédnout, na druhou stranu žádná velká zábava to není. Schází mi zde propracovanější příběh, je to takové odnikud nikam, v podstatě jen člověk kouká a ani moc nevnímá děj. Zaujala mě rozhodně pleš Johnnyho Deppa a fantazie Terryho Gilliama, konkrétně narážím na neskutečné spouště v hotelových pokojích, které po sobě hlavní postavy zanechávají. Navíc jsou ve filmu vynikající scénky spojené s halucinacemi jak Deppa, tak Del Tora, kde se člověk neskutečně pobaví. 60% ()

spacemaster odpad!

Naprosto nesmyslny film nejspis toceny vymatlancema pro vymatlance. Nepochopil sem o cem to ma byt pokud se nepocitaji naprosto prihlouple komentare a nulovy pribeh ktery se zrejme toci jen okolo toho kdo se vic sjede a ma blbsi kecy. ()

Charlinka

Terry Gilliam dozajista umí pracovat s řekněme fantasy prvky a natočit kouzelné filmy. Jeho humorné snímky jakým tento film dozajista měl být mi bohužel nic neříkají. ()

Bazilich

Název perfektně vystihuje obsah filmu a pro mě je nejrealističtějším snímkem popisujícím drogovou zkušenost, dvojakost drog: extázi i hrůzu, posun od představy, že LSD a spol. mohou rozšířit naše duševní uvědomění, k čistému konzumenství, cynické adrenalinové zábavě. Sledování filmu neposkytuje klasický "příjemný" zážitek, ale zprostředková doslova strach a hnus. ()

Ridder odpad!

Takovou blbost jsem už dlouho neviděl. Nikdy nekončící film o ničem. Až někdy někoho budu chtít umučit, pustím mu tenhle film párkrát dokola. Nechápu, co dělá takhle vysoko v hodnocení. Kdo dal 3+ by se nad sebou měl zamyslet. ()

Aywes

Mám rád Terryho Gilliama je to skvělý režisér, který jako jeden z mála dokázal spojit vícero žánrů do sebe i když na první pohled vypadají naprosto opačně.Dokáže vytvořit napětí a využít skvělé herce.Musím uznat, že Johnny Depp možná trošku přehrával, ale to přeci patřilo k postavě ne?Tento režisér vám prostě mrskl výborně udělaný film o drogách a záleží jak si ho přeberete.Jsou vážně tak škodlivé nebo je s nima sranda?Pro mě se tímto filmem Johnny Depp stal symbolem drog.Skvělý soundtrack,super herci a zábavné dialogy.Stále se něco děje a to je důležité.Sice jsem nějak moc nepochytil zápletku, ale byla to paráda :). ()

P. T. Anderson chystá detektivku

P. T. Anderson chystá detektivku

02.01.2013

Jeho Mistr figuruje ve většině výčtů nejlepších filmů roku a pravděpodobně se objeví i v oscarových nominacích. Jeden z nejosobitějších tvůrců v současném Hollywoodu už se ale naplno věnuje dalšímu… (viac)