Strach a hnus v Las Vegas

• Česko Strach a hnus v Las Vegas (viac)
USA, 1998, 118 min

Paródia amerického sna z dielne bývalého člena kultovej komediálnej skupiny Monty Python. Kultový film Terryho Gilliama a jeho šialená jazda mestom Las Vegas za najbizarnejšími zážitkami, aké sa vám môžu stať. Johnny Depp a Benicio Del Toro v pikantných scénach najrôznejšieho druhu vo filme, v ktorom zistíte, že o pôžitkoch vlastne neviete nič. Presvedčte sa na vlastné oči, že Amerika je skutočne krajinou neobmedzených možností. Pretože pri tejto pánskej jazde celkom stratíte dych... (STV)

geklon

klasika....každej bídák táhne svojí bídu neustálé na hřbetě, která se schopna vzít na sebe jakoukoliv podobu, i varaního ocasu...... ()

dANo

Formálna stránka filmu je fakt geniálna. Popisy stavov hlavných hrdinov pri jednotlivých "tripoch" sú výborné a hlavne často aj zábavné. Akurát ten príbeh je podľa mňa tým slabším článkom filmu, takže sa nedá ináč, ako ubrať 1* z hodnotenia tohoto šialeného výletu do Las Vegas. Ešte mi nedá nespomenúť maskovanie Johnnyho Deppa, ktorého som horko-ťažko spoznal pri prvom zhliadnutí až po niekoľkých minútach filmu... :o)) ()

Brandon odpad!

Můj druhý Gilliam během pár dní. Dal jsem mu šanci. Jenže Strach a hnus je stejná nudná sra.ka jako ta první. Tentokrát o dvou smažkách, který se sjížděj od první až do poslední minuty. Nejsem masochista, Gilliama už nikdy víc! ()

Všivák

Splněný sen každého feťáka (tedy i můj). Film věrně kopíruje svojí knižní předlohu, což je mimochodem sto stránková knížečka. Výborná dvojka v hlavních rolích. U scény kde se Benicio Del Toro a Johnny Depp nadýchají éteru a jdou do cirkuskasina jsem se málem pochcal smíchy. Takovýchto scén je ale ve filmu víc. To se musí vidět:-) ()

squader

Tímhle jsem byl docela dost překvapen. Nevím jestli si mám myslet, jestli je Terry Gilliam blázen nebo génius. Možná obojí, možná ani jedno, ale každopádně tohle je naprostá šílenost. Půlku filmu trvalo, než se ve mně něco zlomilo a já to dokoukal. A rozhodně nelituju. Navíc je to umocněno o nic méně bláznivým soundtrackem. ()

sskrblik

Tak tohle je hodně kontroverzní snímek založenej na drogovém opojení Deppa a Del Tora. Chce to odvahu si tenhle náročnej snímek pustit. Bavilo mě to tak půl hodiny. Bylo to spíš ujetý a zcestný, nebo možná aspoň já si nelibuju ve filmu, kterej je z větší části celou dobu v tranzu. ()

Brain-D

Tohle je ta pravá Pařba ve Vegas !!!. Depp a Del Toro se tu maximálně předvedli. Po skončení filmu jsem si připadal zdrogovaný. Rozhodně bych film řadil mezi hypnotické filmy. ()

Danny F.

Pěkná podívaná. Plešatý Depp a pupkatý Del Toro. Film humorně ale za to nejblíž realitě vystihuje stavy feťáků. Obzvlášť Del Torův záchvat byl realistický. Humorně podané divákovi, takže se nudit není šance. 65% ()

zdenny

Tento film se zdá být velice intelektuálně zábavným. Svlečeme-li jej ale donaha, nezbude nám prakticky vůbec nic. Dva totální magoři, co neumí žít jinak než na fetu. Nemyslím si, že je tento film nějakým skvostem. Možná aby u toho intelektuálové souhlasně pokyvovali hlavami. Radil bych jim tedy, něco si z kufříku vzít, aby věděli, jaké ty pocity vlastně jsou. Já moc nemám rád filmy vizuálně reprodukované hlavními hrdiny. Dávám přednost tomu, abych viděl příběh, chování herců v něm a potom vše posoudím. Ano jasně, chápu, že je to typ filmu, ve kterém zhulenec vidí netopýry, že nestačí, aby o nich divák jen slyšel - musí je vidět také. Já ale prostě filmy s bizarními obrazy prostě nějak zvlášť nemusím. I když si tento film určitě své publikum a své kladné kritiky najde, já v něm vidím pouze J. Deppa, který zahraje totálně všechno - i s pleškou a chůzí s nohama do o. PS: Dvě hvězdy dávám proto, že se určitě jedná o nekonformní film, který ale na čtyři hvězdy nemá, ale který bych tříhvězdičkovým hodnocením poslal do zapomenutí kinematografického průměru. ()

Sany33

Príbeh: Novinár dostane úlohu napísať článok z pretekov v Las Vegas. Ako sa však ukáže jeho závislosť je silnejšia ako on. Herecké obsadenie: Toto je jediný klad filmu. Naši dvaja sfetovaný hrdinovia to zahrali tak vynikajúco, že som bol dokonca ochotný to dopozerať do konca. Prevedenie: Film je v podstate encyklopédia omamných látok a ich vplyvu na človeka. Všetko ostatné iba tak nudne odsýpa do stratena. Pocity: Nepáčia sa mi podobné filmy, ktoré svojmu divákovi nemajú čo dať. Drogám neholdujem a o tom ako ich vplyv prežívajú iný ľudia, filmy pozerať nechcem. Pridaná hodnota: Nechápem vôbec dôvod existencie tohto diela. 29% ()

VanTom

Tak nevím (opakovaně). Halucinogenní trip, rauš a stihomam z kvanta rozličného fetu snad nikdo nikde nezpracoval sugestivněji a obrazotvorněji, nicméně nějaký děj, natož smysl, mi tu zkrátka bolestně chyběly (nebo unikly, s výjimkou vystřízlivění hipísácké generace). Potácení a šílení v Las Vegas (v zdemolovaných hotelových pokojích a kabrioletu) od jedné bláznivosti, figurky, schízy či přeludu k druhé rozhodně nepostrádalo vtipné momenty a permanentně exhibující herci mu dali maximum, ovšem ve 2hodinovém pásmu za hranicemi příčetnosti ke mně nepromlouvalo (přestože ta 4. hvězda z LSD nebe sem tam mrkla). ()

ravenir

Výborný průvodce drogami spolu s příručkou pro jejich použití a vyobrazenými následky. Skvělá zobrazená nostalgie 60.let a komerční úpadek Las Vegas ()

Jacob23

Sileni herci,sileny scenar,uplne silene scenky-na kolotoci,s cisnikem,s nactiletou ctitelkou B.Straissand(ci jak),eter,vana,vytah-cast s vytazkem z podvesku mozkoveho a prehravani vlastnich vzpominek-uff..proste silena ujetost u ktere jsem se skvele bavil-90% ()

P. T. Anderson chystá detektivku

P. T. Anderson chystá detektivku

02.01.2013

Jeho Mistr figuruje ve většině výčtů nejlepších filmů roku a pravděpodobně se objeví i v oscarových nominacích. Jeden z nejosobitějších tvůrců v současném Hollywoodu už se ale naplno věnuje dalšímu… (viac)