Strach a hnus v Las Vegas

• Česko Strach a hnus v Las Vegas (viac)
USA, 1998, 118 min

Paródia amerického sna z dielne bývalého člena kultovej komediálnej skupiny Monty Python. Kultový film Terryho Gilliama a jeho šialená jazda mestom Las Vegas za najbizarnejšími zážitkami, aké sa vám môžu stať. Johnny Depp a Benicio Del Toro v pikantných scénach najrôznejšieho druhu vo filme, v ktorom zistíte, že o pôžitkoch vlastne neviete nič. Presvedčte sa na vlastné oči, že Amerika je skutočne krajinou neobmedzených možností. Pretože pri tejto pánskej jazde celkom stratíte dych... (STV)

Timy68

Něco na způsob 'vtipnější Less Than Zero'. Začátek byl nepřekonatelnej. Pak už to šlo dolů kopcem. Pár světlých a vtipných chvilek by se tam našlo, ale celkový dojem kazila pomalost filmu. Zfetovanej JD byl k popukání. Vlastně když se to tak vezme, zasmát se dalo jen, když byli hlavní aktéři zťatý, zbytek byl jen takovej slabej odvar toho, co mohl film nabídnout, ale nějak se to vytratilo ze scénáře. 80% ()

Agnostik

Tak tohle je opravdová drogová jízda podaná s nadsázkou a řádným a kvalitním humorem!To co zažívají 2 hlavní hrdinové na svém šíleném výletě je maximální možnej trip, až se sami mužete potrhat smíchy! ()

leto.sk

Drogy sú hnus, to nie len fráza. Filmy, ktoré nás o tom majú presvedčiť pôsobia asi ako absták pre feťáka. Sú často drsné, a sprotivia ti aj práve rozfajčeného "špeka". Gilliamov film je síce plný špiny a hnus, každopádne sa na nom však zasmejete lepšie ako po najlepšej tráve. Úlet dvoch totálne a permanentne sfetovaných maníkov, dostávajúcich sa do situácií aké je možno zažiť fakt len vo Vegas, a jedine na drogách. Scéna, kde sa zjetý snažia vystúpiť z kolotoča, nás tak pobavila, že sme až gauču padali. Je však jasné, že aj túto snímku treba mať náladu. Depp bol však mimoriadne presvedčivý,,, ;) ()

kerouak

Ale dobrý, Johny Depp s pleškou, není proč řešit jinej problém, než ten s pěti hvězdičkama. Drogovej úlet, před kterym není úniku. Dol Toro, jako že ho opravdu nemusím, hrál taky skvěle. Díky tomuhle filmu jsem si Gilliama opravdu zamilovala. ()

Hrobař

Kulťák od kterýho asi hodně lidí čeká senzaci a mnoho toho nedostane. Asi jako z tripu na mejdanu. Ono to vlastně je o jednom velkým mejdanu a kurevsky dlouhým tripu. Moc nevím, co si o tom myslet. Je fakt že vedlejší příběh s malou holkou šel zcela mimo mě, proto asi jedna hvězda dolů, zasloužilo by si to další, ale tři sou průměr a tohle průměr prostě není. Takže buďto líbilo nebo ne. Asi spíš jo. Musím to asi vidět znova. ()

teseth odpad!

Ač mám Johnyho rád tak tento film mu nesedl. Jeho přehrávající pasáže byly naprosto nudné a nicneříkající, protože autor scénáře vlastně nevěděl kam se film má ubírat. Chtěl jen natočit dva feťáky, kteří prožívají svoje stihy, schízy, halušky at... Nejspíš se celý štáb na dva týdny vyjel a pak spolu dali dohromady tenhle sračkoidní scénář, který oplývá pravdivostí asi jako Trója o trójské válce. Kombinace drog, chování lidí i vlastní pointa je natolik idiotská, že to mohl stvořit jen naprostý dement. Co mě ale fakt fascinovalo na celé té hromadě sraček je příchod hotelového portýra do zcela zdemolovaného pokoje a on nic neřekne, ani nezavolá ochranku, ředitele nebo nějakého dalšího pracovníka hotelu. On prostě v pohodě odejde. No WTF! To už fakt ne. Příště než někdo stvoří takový počin tak by si měl zkusit vyfrčet palici na měsíc a možná ho ten blbej nápad přejde. ()

gizi

Nejdřív jsem se dost bál vůbec na film podívat. Pak jsem zvažoval, zda hodnotit jako odpad nebo 2*. Druhý den po shlédnutí nakonec dávám 50% a přikláním se ke 3*. Každopádně je to hnusný a místy nechutný film, který opravdu už nemusím vidět. Jde tam jen o ukázku toho, jak je možné jet neustále na drogách a co všechno lze vyvávět a taky o ukázku dobře zvládnutého řemesla (režie, herci). Takže vyzdvihuji skvělý herecký výkon Deppa, dobrý hudební doprovod písní konce 60. let, některé pěkné povedené triky. 25.5.2013. ()

trx2010

Geniální film a jeden z nejlepších o drogách. Pokud sis nedal párkrát v životě lajnu koksu nebo LSD a nebo nejlépe obojí zároveň, tak tenhle film není pro tebe. Vypneš ho v půlce a pár dní ti bude vrtat hlavou, co že to ten Gilliam vymýšlí za píčoviny. Pokud jo, budeš se řezat celý film. Koberci, tapetám, satanovi, ještěrovi, netopýrům. Jeden z mála filmů kde se směju nahlas. ()

Robbie

Predlohou je skutočný príbeh (aspoň do takej miery do akej to jeho mozgu dovolili drogy a chlast) skutočného človeka, ktorý sa miesto v.i.p. cely v base dočkal uznania a obdivu za jeho neuveriteľné knihy "zo života trosky". Strach a hnus... Do tohto filmu som nešiel so žiadnymi očakávaniami, keďže mi nikto nevedel povedať viac ako holou vetou o čo v ňom ide. A rovnako nijako som sa cítil po jeho konci. Dve hviezdičky dávam za zaujímavý vizuál (režisér Gilliam asi musel tiež na niečom fičať), hudbu a za fakt že som to dopozeral, aj keď viac-menej z donútenia a nie zo zvedavosti. Začína to celkom vtipne a sľubne, ale postupne sa to stáva len samoúčelnou feťačinou bez náznaku akejkoľvek pointy. Po celý čas som mal pocit, že zmyslom filmu je vzdať hold a vystaviť na obdiv cestu nejakého neschopného feťáka - pseudožurnalistu a jeho rovnako neschopného kamaráta, feťáka - pseudoprávnika. K obsadeniu: s tým, že Johny Depp je divný, som úplne ok, ale toto dielo je podľa mňa pod jeho úroveň a vďaka plytkosti deja a primitivite postáv bol jeho výkon tiež plytký a primitívny. To isté platí pre Benicia, ktorého dokonca považujem za normálneho a netuším aké drogy ho presvedčili hrať v tomto filme. Na záver snáď už len dodám, že pre tých, ktorí nemajú sklon obdivovať feťákov a nie sú uchvátení vnímaním sveta zdrogovanou mysľou je tento film úplne zbytočná strata času. O nič iné tam totiž nejde. ()

P@\/EL

Domnívám se, že člověk musí být stejně jako hlavní hrdinové řádně sjetý, aby docenil kvality tohoto filmu. Bohužel nejsem smažka a s fetem mám nulovou zkušenost, takže mě tento film místy docela nudil. Klady vidím v tom, že nám nefetujícím a spořádaným občanům tvůrci díky změti rozmazaných psychadelických a halucinogenních scén alespoň trochu navodili atmosféru, kterou zažívali věčně vymletí hlavní hrdinové. Sice mám rád absurditu, nicméně ta musí být vtipná. Tady těch srandovních scén je opravdu poskromnu. Oceňuju ale to, že filmové ztvárnění je místy poměrně originální. ()

(fun)tomas

Aby som vysvetlil svoje trojhviezdičkové hodnotenie, zrecenzujem tento film hneď dvakrát. Prvé sledovanie mi odhalilo sled nesúvisiacich tripov na rôznych drogách a film ako celok nedával zmysel. Bol nesúvislý bez poriadnej dejovej kontinuity. Novinár so svojím právnikom sa vyberú do Las Vegas vyzbrojení kufríkom plným drog. Nájde sa tam tráva, meskalín, LSD, kokaín, povzbudzováky, oblbováky, rozosmieváky, tequila, rum, basa piva a aj nejaký éter na fetovanie. Film mal vyvolať dojem, že divák užíval rovnaké látky, a teda zažíva rovnaké stavy ako dvaja protagonisti. Okrem dôveryhodných výkonov Johnnyho Deppa a Benicia Del Tora nemôžem nič iné ospevovať. Hodnotím dvomi hviezdičkami. Počas druhého sledovania, ktoré prebiehalo pod vplyvom podobných látok, aké sa nechádzali v povestnom kufríku, som sa omnoho viac priblížil obidvom hlavným hrdinom. Nesúvisiace tripy zrazu dávali zmysel a naozaj naplno odzrkadľujú psychedelické šialenstvo. Toto hodnotím štyri a pol hviezdičkami. ()

sluza

Člověka který žije spořádaný život bez drog tak tento film jen tak těžko někoho nenadchne.Film vypráví o nepřetržitém fetováni všech drog po cestě do las Vegas.Ve filmu zazní několik super hlášek a i johny vněm zahrál klasicky super za mě palec hore. ()

lepinla792

Ze začátku hodně dobrý, fakt úlet. Jenže celej film se zadrhnul vlastně jen na tomhle, a ten úlet jen měnil prostředí. Dál už to taková paráda nebyla. Ale na nějakou pařbu, kde se chce člověk bavit a občas kouknout na nějakou scénku je to výborný. ()

P. T. Anderson chystá detektivku

P. T. Anderson chystá detektivku

02.01.2013

Jeho Mistr figuruje ve většině výčtů nejlepších filmů roku a pravděpodobně se objeví i v oscarových nominacích. Jeden z nejosobitějších tvůrců v současném Hollywoodu už se ale naplno věnuje dalšímu… (viac)