Strach a hnus v Las Vegas

• Česko Strach a hnus v Las Vegas (viac)
USA, 1998, 118 min

Paródia amerického sna z dielne bývalého člena kultovej komediálnej skupiny Monty Python. Kultový film Terryho Gilliama a jeho šialená jazda mestom Las Vegas za najbizarnejšími zážitkami, aké sa vám môžu stať. Johnny Depp a Benicio Del Toro v pikantných scénach najrôznejšieho druhu vo filme, v ktorom zistíte, že o pôžitkoch vlastne neviete nič. Presvedčte sa na vlastné oči, že Amerika je skutočne krajinou neobmedzených možností. Pretože pri tejto pánskej jazde celkom stratíte dych... (STV)

krizi

Vůbec nevím jak, ale dokoukal jsem to až do konce. Ale trpěl jsem neskutečně. Asi to byl pokus o nějakou divokou jízdu na vlnách drog, ale mě to vůbec neoslovilo. ()

Gendarme

Určitě jeden z nejlepších "drogových" filmů co jsem viděl ... Depp, ale hlavně Del Toro jako ústřední a poměrně nesourodá dvojice jsou úžasní. Prostě brutální "trip" do Ameriky 70.let - 90% ()

Khamsin

Zajímavá pointa na začátku, hodně netradičních prvních 15 minut a následně další víc jak hodina a půl sjíždění se, blití a nepřirozených pohybů a grimas Johnnyho Deppa. Kdyby to byl krátkometrážní film o délce maximálně 30 minut asi bych zatleskal a šoupal 5*. Ale v tom filmu se vlastně nic neděje. Čekal jsem na nějakou sakra dobrou pointu na konci filmu, která by mě zatlačila do křesla a přeci jenom vylepšila dojem celého filmu, ale ani ta nepřišla.. Velmi slabé 2*. ()

smetula

Skvělý film zejména díky Deppovi a osobité kameře, která vás zatáhne do děje a vy najednou máte pocit, že jste v tom s nimi. Je to tak přesvědčivé, že se ráno probudíte s kocovinou. ()

007.

Nudný film o sfetovaných chlapech, kteří se pořád chechtají, jsou mimo, jezdí v kabrioletu a mají jednu halucinaci za druhou.25% 30 minut bylo maximum, na co jsem se vydržel dívat. ()

Skautka

Trošku jiná forma podoby generace bítníků tehdy v USA. Ze začátku to ušlo zdrogovanej Johnny Depp byl místy velice vtipný. Ovšem čím tvrdší drogy zkoušel tím víc šla legrace stranou. A tady je zde prosím opravdu vidět, že ani evropský narkomani se takhle nesjížděj jako američtí závisláci. Příběh ovšem končí tak jak začal. ()

Doski

Johnny Depp a Benicio Del Toro totálně na šrot dělají z tohoto filmu pohodovou kultovní záležitost. Výbornou atmosféru tvoří skvělá hudba, prostředí a doba, životní styl a kamera. Scénář a režie jsou trošku pozadu, ale to vůbec nevadí, protože jste pohlceni atmosférou. 80% ()

Zikus

Žádný drogy neberu, nebral jsem, a ani brát nebudu, takže je to pro mě zmatená nuda o ničem. Tyhle feťácký stavy nejsou nic pro mě... ()

vincchuppo

Naprosto úchylně úžasné vizuální dílo!!!! Jásám nad kamerou, objektivy, efekty a oběma hlavními herci. Del Toro jako psychopatický cholerik s nožem je neuvěřitelně cool maník a jde z něj opravdový respekt šílence. A Johny, kterému jsem nebyl schopen uvěřit, že je to opravdu on. :D ()

1985lula

Pri natáčaní Fear and Loathing in Las Vegas boli pravdepodobne všetci od režiséra až po hercov permanentne zhúlení počas celej doby natáčania, inak si to neviem predstaviť. Možno keby som si šľahla niečo aj ja, tak by som ocenila tú "krásu", no vďaka Bohu, pozerala som na to s čistou hlavou. Párkrát som sa síce zasmiala (napr. šňupanie koksu za jazdy v kabriolete - 9 z 10 feťákov neodporúča. :) Najviac ma ale vytáčal Johnny Depp, to jeho krepčenie a iné pohybové kreácie ma dosť iritovali. ()

Mik_e

Viděl jsem kdysi, a nyní co uvízlo v paměti. K nepoznání namaskovaní a věčně sjetí Benicio Del Toro a Johnny Depp (obzvlášť ten má grády), geniální scéna s mimořádně teplým Tobeym Maguire (ještě teplejším než obvykle) a jinak vesměs změť bizarních, halucinogenních obrazů. Těžký to nějak rozumně hodnotit...3* čistě z alibismu. Uff, silnej zážitek.. ()

danny_21

Šílenost, která mě minula, a v ještě horší snesitelnosti než některé následující kusy, kde jsou ty časy 12-ti opic? Doufám, že se aspoň štáb bavil v té reklamě na fet, protože já jsem měl co dělat, abych to dokoukal a nerozmlátil si v zoufalství hlavu ovladačem za Del Tora dávám - 15 % ()

Klokani_koul

Terry Gilliam je boží. Jak v Monty Pythonech, tak v jeho samostatné kariéře. Téměr každý jeho film je strašně originální ze všech stránek. Fear And Loathing In Las Vegas nezklamal. Jako jasně, příbéh je vlastně hrozně jednoduchej, ale to vlastně vůbec nevadí, Gilliamovi jde spíš o to aby jste něco prožili, než aby vyprávěl nějakej komplikovanej příběh. Johhny Depp i Benicio Del Toro hrajou úžasně a strašně si svoje role užívaj. Soundtrack je výbornej, veškerá hudba je výborně vybraná. O kameru se postaral Nicola Pecorini, kterej odved naprosto neuvěřitelnou práci a mrzí mne, že se o něm více nemluví. Je to nejen filmově naprosto dokonalý, ale zároveń je to neskutečně zábavný a vtipný. Zkuste se na to podívat, aspoń kvůli tý neuvěřitelný kameře. ()

samkko

Podmanivé zachycení šíleného Road TRIPU do té nejtemnější, nejvtipnější a nejšílenější acidem napuštěné noty, která vás krom občasného ódia naplní i pozoruhodně příjemnou pozitivní energií. Benicio Del Toro na vrcholu své herecké kariéry, Depp překvapil netypickou rolí a zahrál ji bezchybně a scénář a režie a zvuk a příběh a postavy a všechno v tomhle filmu je zkrátka geniální. Aplaus! ()

P. T. Anderson chystá detektivku

P. T. Anderson chystá detektivku

02.01.2013

Jeho Mistr figuruje ve většině výčtů nejlepších filmů roku a pravděpodobně se objeví i v oscarových nominacích. Jeden z nejosobitějších tvůrců v současném Hollywoodu už se ale naplno věnuje dalšímu… (viac)