Final Girl

Skupina chlapců loví, mučí a zabijí v lese mladé dívky. Do jejich školy nastupuje nové děvče, které vypadá jako perfektní oběť. Netuší však, že dívka je trénovaný zabiják a její finální zkouškou je zabít tyto mladé vrahy. (beba789)

Olafsson

Abigail má svoje zvláštní kouzlo a příjemnej hlas ale role zabijáka jí nesedla... Nějak jí to nevěřim... Stejně tak jako těm třem hejskům kromě hlavního záporáka, kterýmu ta role celkem padla a toho hajzla zahrál dobře... Celkově průměr na kterej brzy zapomenu... ()

lusa

..a totálne ma už nasralo, keď v závere nedržal tú šľahačku pekne kolmo dnom nahor.. Debil! Mal ostať radšej pri filmovaní poletujúcich igelitiek.. 2* ()

Romeroo odpad!

Prvních 30 min jsem si říkal, že strojovější film bez emocí jsem dlouho neviděl...neskutečná nuda, herecky a scénaristicky naprosto prázdný pytel na lejna! Prostřední pasáž a hlavně postava sekerníčka, která byla jako jediná dobře zvládnutá a bavila mě se nechala přežít bez úhony. Poslední část mě totálně odzbrojila, málem jsem to bez prstů do krku nezvládnul. Kdo má náladu na hloupé a laciné céčko, plné nehereckých výkonů, bez scénáře a pointy, ten si pochutná. Tfuuuuj! ()

mark9th

Veľmi som sa tešil na Breslin, pretože si myslím, že dievča má ešte čo ukázať. Takéto postavy typu ''revenge'' girl jej sedia a preto som bol trocha sklamaný z nevyužitého potenciálu, ktorý mala nielen ona, ale aj film. Skrátka po režijnej stránke toho film veľa nedostal a aj zo scenáru sa dalo využiť omnoho viac. Treba , ale povedať, že už na prvý pohľad vidno aj nedostatok financíí, film miestami pôsobí typicky béčkovo, hoci po vizuálnej stránke sa to vyrovnáva a tým myslím nasvietenie a prácu s kamerou. Chýbajú mi tam aj odvážnejšie gore scény a možno trochu viac erotiky, film by to viac okorenilo. Takto je to pre mňa iba povinná jazda (kvôli už spomínanej Abigail), ktorá síce potešila, ale neprekvapila. ()

Facerr

Čtyři psychouši a jedna modroočka, co si je umí podat. Takhle jednoduše by se film dal popsat a přitom zkrátit minimálně na půlku. Místo toho páni filmaři gradujou a gradujou, aby pak na diváka místo esa v rukávu vytáhli jen čtyři bukvice:/ ()

mikessc

Ako som čítal niektoré komentáre tak vela ludí si pochvaluje vizuál, a ten musím pochválit aj ja. Na to že sa vyvraždovačka odohráva v noci v lese je tu všetko velmi dobre osvetlené a velmi dobre vidiet (ten vizuál sa mi zdá bol pekný ešte aj pred tými halucináciami nielen počas nich),ale zas to celé tahá dolu to že nás tvorcovia ochudobnili o krvavé scény ktoré sú vyslovene slabé. 50% ()

Sharlis

Tak za prvé, nejedná sa o horor, ale o thriller. Miestami jemne zachádza až do psychológie, ale tvorcovia to nedotiahli, akoby si povedali, že sa nechcú uberať týmto smerom. To je škoda, lebo by to určite pomohlo, pretože atmosféra je fantastická. Takto ostáva všetko nejasné (jej cieľ zabiť a ich cieľ zabíjať). Krv vo filme takmer nie je, k akčným scenám dôjde až na konci filmu. Bojové scény (áno s Abigail) sú mizerné, ale je hodne sexy, celý film tam behá v šatočkách. Film mi ubehol prekvapivo rýchlo, stopáž je ideálna a ešte raz pridám... fakt výborná atmosféra, škoda že sa tvorcovia viac "neutrhli". 43% je hodne underrated v porovnaní s inými snímkami. Za mňa 3* do priemeru. ()

doriana.g odpad!

Cože? Proč Little Miss Sunshine hraje postavu, která má být sexy? Absolvovala pohybovou průpravu u Jaroslava Čejky? Co s ní mentor dělal těch 12 let, řešil bludiště? Jsou všechny americké hluboké lesy osvětleny jako parkoviště před hypermarketem? Byla místní policie úplně blbá? Byl mentor jasnovidec? Zastřelil nakonec tu ubožačku, aby se na světě netrápila? Otázky, samé otázky... ()

JeffScylla

Osobně mi horory moc neříkaj, nudím se u nich. ale občas se něco povede. Tady když jsem viděl úvodní scénu, říkám si hele ... to vypadá na alternativu brutální Nikity. Ale tím to skončilo. Zbytek je v podstatě čtená zkouška. Takže nakonec je to fakt horor. Herci, kamera, režie,,, jeden amatér jako druhej. Kdybych od toho chtěl něco víc nemám šanci jak mi vzkazuje jméno producenta. Prej si Naser... :) Přitom námět mi nepřijde úplně ztracený. Škoda... ()

veverysiak

Nevidím prínos do hororovej kroniky, teda pokiaľ sa to radí do tohto žánru, nemá to originál myšlienku, snaží sa to hrať na akože reálnu story, ale je to príliš surrealistické, takže 30%. ()

hanazu

Asi pokus o film noir, ovšem výsledkem je totální slátanina. Herci mluví, jak kdyby byli po mrtvici, obsah rozhovorů nepředčí formu... Takže zbývá leda vizuální stránka, pokud vás baví pozorovat partu blbů v kvádrech běhajících po lese. Dva body za dvě pandy v lese. Originální nápad. ()

Cvachetka

Dám 2 hvězdičky. Někdy jsem si skoro myslel, že jde o parodii. Abigail se opravdu absolutně nehodí na takovou roli. Ty dvě hvězdičky dám za tu partičku zabijáku. Zejména Reece a jeho oběd s matkou je povedená scéna a následně za správného pošuka Logana :-) Tím pozitiva končí. A co to sakra je za ženskou na plakátu? ()

exe.

Síce som od toho veľa nečakal, ale Final Girl mi ponúkol ešte menej, ako som si predstavoval. Štvorica mladíkov v čiernych oblekoch loví v lese ženy a práve špeciálne vytrénovaná Abigail Breslin je tá, ktorá má ich vražedné besnenie zastaviť. Hlavná hrdinka je síce pekná a aj sympatická, ale danú rolu som jej veril ako politikom chrbtovú kosť. Samotné prevedenie je primálo prepracované a priveľmi predvídateľné, o horore sa tu nedá hovoriť v žiadnom prípade, napätie a atmosféra sa asi v tom tmavom lese úplne vytratili a stala sa z toho len nezáživná zívačka, ale aspoň to všetko to zachraňuje kratučká stopáž, ktorá nedonúti diváka, aby to vypol alebo pretočil na samotný koniec, aj keď menšie náznaky tam byť môžu. A keď som si po dlhej dobe myslel, že som dostal film so sympatickým hereckým obsadením, tak všetko to pokazil slabý a odfláknutý scenár, nezáživné herecké výkony a slabá výprava. Začiatok filmu je síce celkom v pohode, v prvej polovici sa divák zoznamuje so samotnou motiváciou jednotlivých postáv, ale hlavne so špeciálnym výcvikom mladej vražedkyne, kde si to drží ako taký drive, ale nejako extra zaujať to nedokáže, aj keď nejaké tie svetlé chvíľky sa tam nájsť dajú a aspoň prvá polovica sa nesie na hranici ako takej pozerateľnosti. Avšak v druhej polovici to všetko začne upadať a k tomu ešte prirátajte plocho napísané postavy s nezaujímavým a predvídateľným dejom, ktorý prakticky nemá čo ponúknuť. Nie je to horor, nemá to napätie ani atmosféru, nulové gore a od slasheru to má tiež pekne ďaleko. ()

AIMFREEMAN

Nápad dobrý, provedení nepřesvědčivé (souboje, herecké výkony celkově) a nudné (celkově). Viděl jsem prvních deset minut a posledních půl hodiny abych těch deseti minut nelitoval. Jediný zajímavý nápad, který neprozradím, kdyby se na to někdo chtěl podívat. Ten závěr místo seriálu na dobrou noc ok. Srajda. ()

Catchless

Námet bol pre mňa veľmi lákavý, vytrénovaná stredoškoláčka na vraha. Ale tam to aj skončilo. Abigal som dlho nemala rada, ale čím je staršia, tým sa mi viac páči. Ale sem sa vôbec nehodila. Kostyméri sa celkom vyšantili na oblekoch a šatách, no tie jej zle predĺžené zle odfarbené blond vlasy, čo skôr vyzerali ako zlá parochňa ma štvali celý film. Abigal dokonca vôbec nepôsobila ako trenovaný zabijak. Čakala som trocha viac napätia pri výmene rolí lovca a obete. Zápletka s drogou sa mi nepáčila, bolo to otravné. Aby som len nekritizovala, film ma celkom bavil celý čas, išlo to rýchlo, možno by sa mi aj páčilo keby to išlo viac do hĺbky, napr. viac vykresliť ten vzťah Abigal s jej trénerom. ()