Luxo junior

• USA Luxo Jr.
Animovaný / Krátkometrážny / Komédia
USA, 1986, 2 min

Lampička najde míč na hraní a zažívá s ním spoustu legrace, dokud míček nepraskne. Když už si starší Luxo začne myslet, že si dá jeho dítě na chvíli pohov, Luxo junior najde další míč – desetkrát větší. (HBO Europe)

Aleee89

Pixar tímhle určitě udělal revoluční film. Kdo jiný by taky v roce 1986 uměl s počítačovou technikou něco takového? A navíc (jako tradičně) to Pixar okořenil bezva grafikou (na tu dobu!) a vůbec celé zpracování je více než povedené. Příběh jako ze života. Jenže přese všechno, viděla jsem to jako čtvrtý krátký animák od Pixaru a líbil se mi zatím nejméně, proto musím jít oproti ostatním filmům s hodnocením o deset procent níže. Ale to nic nemění na tom, že celkově je to film fajn. ()

kajas

Jsem hrdá na to, že jsem si pořídila miniaturní lampičku na knížky, která vypadá naprosto stejně jako ta pixarovská... ()

easaque

nostalgické -3* Tohle je předobraz pixarovského loga a krátký rodinný lampičkovský příběh. Asi bych byl před 35lety z animace unešený .... a chtěl byl to mít na videokazetě nahrané 20x za sebou, abych si to mohl pouštět furt dokola :-). Prostě dětsky naivní, ale kouzlo se postupem věku vytratilo. [ PŘÍBĚH: 0 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

HappySmile

Příběh o lampičce, která se stala symbolem a logem Pixaru. Dalo by se říct, že tenhle kraťas charakterizuje samotný Pixar: bylo to pěkné, hravé, vynalézavé i úsměvné a dojemné. ()

darm

Ani jsem nevěděl, že Pixar začal tvořit už před takhle dlouhou dobou. A nevěřil bych, že by někdo dokázal před skoro dvaceti lety natočit dvouminutový animák o dvou lampách, při kterém sem budu celou dobu nad jeho roztomilostí usmívat jako pako :) ()

Wormboy

Pixarovska prvotina o vzniku ich loga. Neviem si celkom dobre predstavit na akych pocitacoch toto vzniklo a ako dlho im to muselo renderovat,ale je to zabavne ako sme na pixar zvyknuty,napriek mininalnej stopazi :) ()

otík

Pixarovský kraťas ukazuje, jak se dají předvést emoce, jestliže hlavními hrdiny jsou dvě lampy. Zajímavý počin v oblasti animace. ()