Temný prípad

• Česko Temný případ (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2014–2025), 31 h 7 min (Minutáž: 54–86 min)

Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Michelle Monaghan, Colin Farrell, Rachel McAdams, Taylor Kitsch, Kelly Reilly, Vince Vaughn, Michael Potts (viac)

Ústředními postavami seriálu jsou dva detektivové, jejichž životy se srazí a propojují během sedmnáct let trvající honičky sériového vraha v Louisianě. (oficiálny text distribútora)

Jarmila68

Přátelé tohle je fakt pecka!!!! 1 série Vás dostane ale u druhé se doporučuji odpoutat od páru Matthew McConaughey a Woody Harrelson,páč 2série byla pro mě od třetího dílu než jsem si odvykla na ty dva opět bomba!!!Všichno na tomto seriálu je prostě návykové a pro mě to bylo cca 16 hodin porna:-)první sérii jsem zkoukla na jeden zátah a druhou na dva,jak říkám dostane Vás to a hned tak nepustí!!!!Geniální sakum..prdum!!!!To prostě musíte vdiět!!!!! ()

Silasik

Famózny Matthew McConaughey, ktorému skvele sekunduje Woody Harrelson takto má vyzera´t pravá temná detektívka so všetkým čo k tomu patrí, plných 5 hviezd je zaslúžených ()

nolitimere

1.séria - atmosféra seriálu Vás dostane už po pár minútach úvodného dielu , pretože má čím zaujať čo v dnešnej dobe plných seriálov ktorých je na mraky veľa a človek nevie pomaly s čoho si má vybrať je Temnota určite dobrá voľba.Stojím a tlieskam pánovi McConaughey-mu za to ,, psycho ,, ktoré nám zahral/v niektorých momentoch išiel z neho strach/ , Harrelson bol tiež v dobrej forme ale na Matthew-ua strácal v každom diely.Záverom len dodám , že toho kultu- okultu a satanizmu mohlo byt viac. ()

Gugos

Hodnotím zatím viděnou první sérii...nebylo to špatné,ale zdejší nadšení rozhodně nesdílím...čumím na tu záplavu 5* hodnocení...mě to teda tak moc neoslovilo... ()

Katika666

Prvá séria bez pochýb to najlepšie,čo som v tomto žánri videla,herecký koncert môjho milovaného Matthewa a fantastického Woodyho,závislosť sa dostavila hneď po prvej časti a až do konca to bola parádna jazda a osobne si myslím,že už NIKDY nebudem viac žrať a milovať inú dvojicu detektívov,pretože toto je jednoducho neprekonateľné. Po prečítaní x recenzií na druhú sériu som bola v rozpakoch,preto som si dala istý časový odstup a čo je úplne najdôležitejšie,"zabudla" som na jednotku a išla som do toho s čistým štítom.Inak to totiž ani nejde.To je už úplne iná káva a kto chce porovnávať,môže,ale pre mňa by to bolo miešanie jabĺk s hruškami..Čo všetko je v druhej sérii iné,toho sa už popísalo veľa,jedno je však isté,dávno,a vlastne možno ešte nikdy,som na konci detektívky neplakala a nemodlila sa "prosím nechaj mi aspoň jedného"..:) :) pri štarte som si síce musela dlhšie zvykať na Colina a hlavne dosiaľ romantickú Rachel,ale ja osobne si dvojku kedykoľvek pustím znovu.Prvá séria s čistým svedomím 100%,tej druhej dávam 90%. ()

ArMvdD

Už jednička mě srala a když nad ní s odstupem přemýšlím, tak si z ní vlastně pamatuji jenom to. Jinak nic. Tak moc nezáživná byla a tak moc mě neoslovila. Udělala na mě dojem vlastně jen tím, jak moc nepříjemné mi byly hlavní postavy. Když přišla dvojka, nechtěla jsem se do ní vůbec pouštět, ale pak jsem zjistila, že obsazení je jiné a když už byl volný večer, řekla jsem si "tak teda jo!" a byla to strašlivá chyba. Nesrala mě tak moc jako jednička, i když postavy na své rádoby drsnosti neztratily, spíš naopak, ale byla to tak moc velká nuda.. I když mi tento seriál přeci jen něco nového dal. Zjistila jsem, že nudné mohou být i pasáže, o kterých jsem do té doby žila v domnění, že svou podstatou vlastně ani nudné být nemůžou.. Ale můžou. Bohužel. ()

Bmarjenka

Season 1: Vďaka tomuto dielu som sa viac začal zaujímať aj o seriály, bol som však sklamaný, že len máloktorý sa môže vyrovnať kvalitou True Detetective. Čo dodať, tento seriál má asi všetko čo treba aby bol divák prilepený ku kreslu a užíval si to bez žmurknutia (postavy, príbeh, kamera). Asi najlepšie vytvorená a zahraná postava, Rust Cohle (Matthew McConaughey) akú som videl. Veľké šťastie že si Matthew, (ktorý je v životnej forme, ktorú previedol predtým už vo filme Mud) pred začiatkom natáčania vybral postavu filozofujúceho pesimistu Rusta. A Marty (Woody Harrelson) nezaostával ani trochu. Dvaja kolegovia ktorých presvedčenia boli úplne rozdielne, a ich príbeh ma zaujímal od začiatku. Pomalšie rozbehnutie seriálu v prvých dvoch častiach zahralo len do kariet, pretože človek sa mohol podrobne s postavami zoznámiť a napriek tomu nezaostával ani prípad, ktorý vyšetrujú. Ten bol veľmi zaujímavý. Režisérmi vytvorená vlastná symbolika, drevenné totemy a filozofia Carcosi. To že bol seriál natočený analógom, veľmi príjemne potešilo a je to poznať, dodáva filmu pochmúrnu atmosféru, taktiež aj prostredie Louisiany. Jediné na seriály zamrzel koniec - smútok, že táto jazda je u konca a vy máte náročnú úlohu nájsť seriál s podobnou kvalitou. Season 2: Druhá séria nezaujala až tak ale kamera na vysokej úrovni, spracovanie a hlavne Vaughn a Farrell veľmi potešili a nesklamali. Príbeh však sám o sebe bol nezaujímavy, nezvládnuty a chaoticky. Celkovo druhá séria je stále kvalitná ale proti prvej sérii slabá a dal by som 3 hviezdy. ()

TragyCZ

Viděl jsem pouze 1. sérii takže tu druhou nehodnotím. Musím říct, že ze začátku zhruba první 2-3 díly mi to přišlo jako opravdu nudný seriál. Avšak po těchto pár dílech jsem v tom našel zalíbení. Atmosféra houstla, dějový spád se zvětšoval a řešení bylo čím dál blíž. Tím pádem musím opravdu uznat, že tento seriál je na vysoké úrovni jak v hereckých výkonech, tak i ve scénáři, což je asi jeho nejsilnější stránka. Za mě 90% a všem co mají rádi detektivní seriály a už je nebaví pořád stejné kriminálky tipu Kriminálka Miami, mohu tento seriál vřele doporučit ;) ()

Miso1985

Zatial videná len celá prvá séria.Hneď na úvod - štýl rozprávania môže niekoho nudiť..Teda v úvodných epizódach.Ja som dva krát začal seriál pozerať ale po prvej resp.druhej epizóde som ho proste nedopozeral.Až na tretí krát som ho dal na jeden "záber".Je to asi najprepracovanejší seriál aký som za dlhé roky videl.Atmosféra je fakt neskutočná.Temnota nie je len v názve..Herci učebnicoví,ale to som vedel už pred pozretím úvodnej časti.Harrelsson aj McConaughey su totiž špičkoví herci a nepametám si že by zahrali niekedy niečo zle.A druhému menovanému by som uveril asi hocičo..Dialógy su miestami dlhé no majú hlavu aj pätu.Ťažko sa dá tejto prvej sérii niečo vytknúť.Ukážkový,temný,atmosferický a niekoľko scén,ktoré si človek vybaví zrejme aj po rokoch Doplnené:2 séria je akoby úplne iný projekt..temné na nej nie je nič..vôbec ma to nebavilo.Charizma a majstrovstvo ústrednej dvojice je preč a celkovo nechápem dôvod vzniku tejto série.Colin či slečna "drsňák" sa môžu snažiť ako chcú toto sa šplhá ledva na priemer. ()

A_Shearer

Výborná atmosféra upadajícího jihu. Světa upoceného slunce, křupanů, krokodýlů a woodoo. Dobrý Harrelson a neuvěřitelně charismatický McConaughey. Napínavý a temný případ vás drží celou dobu přišpendlenýho až... až dojde na velké finále a vy zjistíte, že namísto promyšlenýho rešení, špíny z vyšších pater společnosti, či fanatický sekty vzniklé z lidí v totální prdeli, prostě něčeho co má přesah, zaměstnával 20 let nejgeniálnější hlavu u cajtů polodementní magor. Nicméně až na slabý závěr jinak po všech stránkách top. ()

Janek14

Atmosfericky špinavá kriminálka, ve které hraje úplně všechno. Scénář, herci, kamera a hlavně ty charaktery - to je něco. Pro ty, kteří dokáží ocenit určitou komplikovanost postav je to naprostá lahůdka. První série - 100%. Co se druhé série týče, oceňuji, že se nijak nesnaží vozit na vlně předchozího úspěchu, tak jako velká část dnešních seriálů, ale zabývá se novým příběhem, postavami a prostředím. Atmosféra je opět velmi působivá, charaktery skvěle napsané a jejich představitelé předvádí mistrovské herecké výkony (zvláště Colin Farrell). Hlavních postav je tu ale více, a série se jim nestíhá věnovat tak do hloubky. Navíc k jejich většímu rozvoji dochází až tak v půlce, takže si k nim divák nestihne udělat tak osobní vztah, jako v první sérii. Finále je trochu zdlouhavé a má sklony k patosu. Kvalita seriálu je samozřejmě pořád vysoká, ale nějaké mouchy, o které první série ani nezavadila, to má. Druhá série - 80%. ()

Filmer01

1. sériu som videl pred tromi rokmi. Zaujímavá atmosféra a dobré herecké výkony od hlavných postáv. Hlavne Mc Conaughey-imu to sadlo. Ale to naťahovanie deja ma fakt nudilo. A ten záver bol taký trochu tuctový. Z tohoto seriálu si viem predstaviť zostrihaný dobrý 2,5 hodinový film v ktorom by ste o nič neprišli. Ten čas strávený pri tom dlhšie je na škodu. 60%. 2. sériu som videl pred dvoma rokmi a už si ju nepamätám (a obvykle slabé serialy si nepamätám), takže lepšie ako 40% dať nemôžem. ()

knize viktor

Zbytečně dlouhé, myslím, že kdyby vystřihli soukromý život detektivu, který stejně nikoho nezajímá, tak to mohli zfouknout třemi díly a bylo by to víc zaživné, jinak myšlenka dobra. ()

Dobry_clovek

Dal jsem tomuto serialu dve sance a ani jednou jsem se nevydrzel divat vic nez pul hodiny. Tragicke, stokrat slysene, dialogy a americke kecy me znudily driv nez k necemu ( asi ) doslo. A pokud doslo tak uz se to nedozvim, protoze potreti uz mu sanci nedam. Troufam si rict, ze existuji stovky kvalitnejsich serialu a z nejakeho duvodu maji nizsi hodnoceni nez tento, jehoz sledovani musel clovek protrpet. ()

Natt

1. seria je cisty art, s McConaugheym na absolutnom vrchole svojho herectva. Ale scenar, teda hlavny twist, tupy ako poleno. 2.ka samozrejme herecky nevie byt tak "genialna" .. ale vykony su aj tak vynikajuce a kedze scenar ma hlavu a patu tak 5*. ()

laurinq

Pre mňa obrovské sklamanie, možno je to tým že až príliš veľa ľudí tento seriál vynášalo do nebies a mala som vysoké očakávania. ()

Lednové tipy z VOD služeb

05.10.2023

Blade naverboval scenáristu Temného případu

Blade naverboval scenáristu Temného případu

29.04.2023

S blížícím se začátkem natáčení nového Bladea přichází nyní zpráva, že na projektu už pár týdnů pracuje také scenárista a vůbec tvůrce seriálové antologie Temný případ Nic Pizzolatto. Pizzolatto… (viac)