Po přestřelce jsou v domě Woodarda nalezeny věci pohřešovaných dětí. Jenže Wayneovi se to celé nezdá. Tom (otec pohřešovaných dětí) si vyslechne vzkaz od Julie, která tvrdí, že Tom není její otec. (Varan)

dalziel

Tak ako detektivovi Haysovi a detkívovi Westovi bolo aj mne na konci epizody doplačú.Ja som však začal ľutovať už piatu premárnennú hodinu pri pozeraní tohtho začarovného kruhu v troch časových líniach.50% ()

PaTeXx

Popravdě asi nejnudnější epizoda v sérii, a kdyby nebylo úvodní přestřelky, dám tři. No, snad Pizzolatto něco vytáhne z rukávu jako v předchozích sériích. "Well, I could use a laugh." ()

Ironhead

Po pěti hodinách "děje" jsme s případem vlastně pořád na začátku... nic nevíme, podezřelí ani motivace nějak nikde stále nejsou a stejně tak pořád nechápu, kde a proč vzal hlavní hrdina tu celoživotní posedlost tímhle případem?! Určitě za půl života u policie stále neřešil jen jeden případ. Ty skoky v čase bohužel víc ruší a natahují děj vatou než co jiného, táhne to snad jen ta nejstarší dějová linka, kdy byl případ čerstvý. Forma tu zatím vítězí nad obsahem na plné čáře. Tempem to začíná trochu připomínat Sharp Objects, kde se tak šest/sedm dílů téměř nic nedělo, aby to ten poslední konečně rozlouskl se správně šokujícím závěrem. ()

SimcaJB

Pravděpodobně nás už moc minulost nečeká, tak jsem zvědavý, co na nás hlavní tvůrce Nic Pizzolatto připravil. V prvních čtyřech epizodách jsme měli dost typů na únosce a vrahy, ale v pátém díle se dozvídáme to, že je pravděpodobně vše úplně jinak a že se znovu vracíme na začátek, kdy otec viděl své děti naposledy. Druhá půlka sezóny začíná nejlepší epizodou, hodně mně celý hodinový příběh ze tří časových rovin překvapil a poslední minuty  v 21. století mě nechávají v touze vědět další příběh o tom, jak to vlastně s těmi dětmi (vraždou a únosem) bylo. Hodnocení: 100 % ()

louislumiere

Znepokojivost. To je to, co dělá True Detective, alespoň pro mou duši, opravdu velmi kvalitní podívanou. Zatímco první série se vznášela v lehce ezoterickém nádechu a výborném humoru, druhá série se snažila o drsnou mafiánskou školu. Každá má své mouchy. Nehodnotím herecké výkony a obsazení, ty jsou prvotřídní. První řada krapet přepálila konec, druhá sada se z mého pohledu hledala, ale nenalezla. Nu a nyní tu máme něco, co šlape jako hodinky. Že je předkládáno málo informací? Ani bych neřekl. Spíše jsou dávkovány přesně podle charakteru(choroby stáří) hlavního hrdiny. Všechny časové linie mají své indicie a ztráta paměti je palčivá věc, když rozum zatím jakž takž slouží. Každý díl vtahuje diváka víc a víc do hlavy Waynea Hayse, ale zároveň nechává spoustu otazníků, nejistot a náznaků. Minimum humoru a delikátní osobní prokreslení zejména hlavní postavy a jeho manželky na pozadí případu, který se jich obou nepěkně dotýká, vyvolává to, co jsem napsal na začátku a tím i skončím - znepokojivost. Vlastně ne. Musím reagovat na komentář Ironheada: proč by nemohl Wayne trpět posedlostí případem, o kterém jeho mrtvá manželka napsala bestseller? Ta kniha celé manželství rozdělovala oba dva takovým způsobem, že si ji Hays nikdy nepřečetl. Soudě dle dostupných informací navíc případ nebyl nikdy plně objasněn. ()

Tobias18

No konečně! Skvělá epizoda! Přestřelka na začátku, nespočet zvratů a hutná atmosféra, a dojemné shledání na konci. Takhle si to představuju! Do absolutní dokonalosti moc nezbývalo. 100%. ()