Přímý přenos slavnostního galavečera vyhlášení výsledků hlasování o nejpopulárnější interprety české hudební scény (oficiálny text distribútora)

Hennes

- vítěz Klus a Karel druhý - vcelku vtipný Šteindler a pohotový i Plekanec - prapodivné vystoupení Landy - přehnaný až afektovaný vzkaz Bílé k Jiřině Jiráskové - páni autoři a co Smoljak? ()

pakobylka

Tentokrát jsem prošvihla onu každoroční pompézní podívanou točící se kolem zlatých, stříbrných a bronzových českých ptáčat, neboť jsem před nimi dala přednost Bruci Willisovi. Nicméně velkolepé slavičí finále jsem ještě stihla. Nemyslím si, že bych o něco až tak významného přišla. Karel Gott zákonitě musel jednou skončit poražený - to byla asi ta nejzásadnější změna oproti předchozím ročníkům ... a vzhledem k celospolečenské náladě (která pochopitelně s Karlem Gottem nijak nesouvisí) se možná i dala očekávat. Leč měla bych pár nelichotivých slov k výstupu Daniela Landy: Pokud nechtěl být v důsledku svých osobních úspěchů obtěžován, neměl se vydávat na pole show businessu. Mohl si vybrat nějakou úplně jinou podnikatelskou činnost ... nebo se mohl stát pouhým řadovým zaměstnancem - pak by měl anonymitu zcela zaručenou ... a mohl mít docela jiné starosti - možná i existenční. Jistě, popularita má i své negativní stránky, které mnohdy nejsou fér - především v našem pěkně globalizovaném kapitalismu, na němž kromě mnoha a mnoha jiných úspěšně parazituje i bulvár. Jenomže za všechno se platí ... i za slávu - a není řešení všem hrdě plivnout do tváře v záři reflektorů. A když už není zbytí, dá se to udělat i na úrovni - tady nešlo o žádný nepřipravený rozhovor někde na ulici. A ještě drobná poznámka na závěr: Nevím, jestli byl Daniel Landa opravdu tak naivní a myslel si, že svým uměním změní svět (nebo alespoň poměry v naší ne zrovna vlídné české kotlině). Lidstvo se tady rozpíná už hezkou řádku let a zatím se něco takového nikomu nepovedlo. Proč by zrovna on měl být mesiášem, který by to dokázal ? Nebudu se zabývat tím, jaká politická strana je pro něj přijatelná - ani nechci řešit, jak si bude říkat, co bude dělat, čím se bude živit a kdo je pro něho "králem králů". Jenom obecně nemám v lásce neomalené vyhrožování. ()

Skuby47

Bylo to odbyté a ostudné. Už dávno odešla z tohoto pořadu úroveň a noblesa. Pokud by ji nahradila vtipná zábava, nevadilo by to. Nestalo se. Hlasuje čím dál míň diváků, a tak se už ani počty hlasů neuvádějí. Vždyť i nedbalým oblečením dávali mnozí ocenění najevo, že si této divácké pocty příliš neváží. Prostřihy do publika zřejmě odkoukali ze Silvestrů Vladimíra Menšíka, ale to bylo někde úplně jinde. Tam se lidé evidentně bavili. Tady nebylo čím. Snad jen ten duet Gunčíková - Gott se mi líbil. ()

karlik4801

Chtěl jsem dát dvě hvězdy za pár dobrých vtipů, ale po tom co Farná zesrala píseň Skyfall v přímém přenosu mi bylo do breku a tomu odpadu jsem se prostě neubránil! ()

Johnny.ARN

Plný počet za Landu. Povedal na plnú hubu to, čo sa ostatní boja vysloviť. Rešpekt! A Skyfall v podaní Farnej nebol zlý, ale Adele je lepšia. ()

Kosmik 1 odpad!

Komerční "soutěž" a tak ji i komerčně hodnotím... zvažoval jsem, jestli dát za projev Dana Landy hvězdičku, ale to si ani tak nezaslouží. Projev Dana byl ale to nejlepší, co jsem za poslední dobu v přímém přenosu viděl a zažil. Konečně to někdo řekl na plnou hubu. ()

Billie777

Tak odpad dávat nebudu, zase tak strašné to nebylo. Moderátor byl celkem v pohodě, další plus byl mix songů od Olympicu v podání Marty Jandové, Celeste Buckingham s "Run Run Run", Ewa Farná se "Skyfall" (ikdyž na Adele rozhodně nemá), Landova děkovačka a vítěztví Tomáše Kluse, který konečně porazil Karla. Vítězství přeju i Charlie Straight a Nightwork a vlastně i docela Lucii Bílé. Jinak je to ale pořád to samé, až letos na toho Tomáše. Když už jsme ale u té Lucky, tak nemůžu nezmínit jejího syna Filipa a jeho kšiltovku, tak je do Státní opery jako dělaná... ()

Kanca

Několik let jsem Českého Slavíka nesledovala, protože moderátoři, kteří ho uváděli, byli povětšinou docela trapní. Včera jsem to zkusila a zkoukla to a musim říct, že Ondra Brzobohatý to zvládnul...vtipně a bravurně! ()

Paity

Řekl bych, že Český slavík střídá horší roky s ještě horšími. Rok 2012 by se přitom dal označit za ještě ten relativně povedený. ()

Martin_W

Nebýt dementního Landy, tak se snad poprvé jednalo o průměrného Slavíka.. Vítězství přeju Charlie Straight, Tomáši Klusovi, Eddie Stoilow a tak trochu i Nightwork. :) ()

HonzaSim

Spousta lidí říká, že na Slavíka nemá cenu koukat, protože každý rok vyhrávají ti stejní. Pro člověka, který se ale o hudbu zajímá a sleduje českou scénu, je to více než o tom, kdo si odnese prvenství. Tento ročník se ale zapsal do paměti dvěmi věcmi. Někteří si vybaví ostrý výstup Daniela Landy, bylo to sice přehnané, ale z většiny pravdivé. To, co následovalo o pár minut později, přepsalo historii. Zdálo se, že neporazitelný Karel bude sbírat slavíky až do smrti, ale opak byl pravdou. Nepředstavitelné se stalo skutečností a mistr byl sesazen. "Zlatým slavíkem pro rok 2012 se stává Tomáš Klus!" Tento výsledek mnohé šokoval. Jsem nesmírně rád, že se to povedlo právě skromnému klukovi s kytarou, kterému fandím prakticky od začátku kariéry. Dokázal něco, co se dlouhé období nepovedlo nikomu jinému. I po letech mě to dojalo a běhal mi mráz po zádech. A nezmění na tom nic, ani vaše hodnocení. Nechápu, proč se na to někteří musí dívat, když je naše hudební scéna nezajímá. ()

Gore odpad!

Ondřej Brzobohatý moderování vůbec nezvládá, a Landa se úplně pomátl. Potěší výhra Tomáše Kluse, ale celkově pořad patří k jedněm z nejhorších v historii. Svrab a hnus ve Státní opeře, neboli přehlídka trapnosti. ()