Slavnostní galavečer vyhlášení výsledků hlasování o nejpopulárnější interprety české hudební scény. Účinkují Lucie Bílá, Arakain, XINDL X, NO NAME, Lucie Vondráčková a další. Přímý přenos moderuje Libor Bouček. (TV Nova)

Karlos80

Z té snobské sebranky na tom Slavíkovi se norálnímu člověkovu musí udělat zle, jejich starosti a ročildovy peníze bych chtěl fakt mít! Stále stejné ksichty na tomhle každoročním tyjátru jen pro otrlé, písničky o ničem, naprosto nemelodické, všechno je hrozně vyumělkované, chybí přirozenost, všude tam sedí a zpívají jen prázdné nádoby, které nemají už dávno co říct, nic než pózy prostě. Nejhorší ale je, když slavíka dostanete ze soucitu a zároveň největším uměním umělce je včas odejít ze scény. Což bohužel KG nedokázal. Proto naprostá zbytečná nicneříkající anketa. Viděno zcela náhodně na TV@Hovnu, kdy jako příznivec světového rocku jsem sledoval tu naši hudební bídu ve srovnání se světem je to taková vesnická liga (snad to nechtějí srovávat například s Grammy proboha?), chtěl jsem vidět českou legendu Gotta, jak natom po zdravotní stránce je, kdy mu touto cestou přeji bezké uzdravení. Jinak ale fakt trapárna a už dávno zcela zbytečná anketa, která měla zaniknout a nebo se přejmenovat hned po roce '89, tím se oddělit (distancovat) od té socialistickél která ještě za něco stála. Nova si z toho navíc udělala takovou menší Gottoshow, což je jí vlastní:-) Borhyová - Bouček friendzone level 10000:-) PS: Yoshitsune, dávej pozor aby ti nepraskla cévka, ty nácku :-) Pražská havloidní kavárna povalečů a členů páté kolony v čele s Karlem Čírem, musí být z toho Ortelu doslova šokována. Ortel porazil mainstream, to bude zejtra zas celej den jen a jen ZVRACET! :-) ()

Zeck odpad!

Dámy a pánové, přivítejte Tomáše Ortela, uctívače Hitlera, který si do názvu své skupiny zařadil mysteriózní číslo 88 a refrény jeho písní doplňují zvučné "Heil", skladatele milostných písní o Rudolfu Hessovi a obdivovatele ideologie, která chtěla Vaše předky vyhladit v koncentráků jako podřadnou slovanskou rasu. Zpěváka, u kterého nerozeznáte sraní na hajzlu od maximálního pěveckého výkonu, ano je to on, našich vlasteneckých srdcí šampión, zatleskejte tomuto mučedníkovi a vyjádřete zároveň poctu Miladě Konvičkové. Přebírá si právoplatnou cenu Zlatého nácka za demenci lůzy, která ho poslouchá. Jo a jedna technická na závěr, Řezníka jsme loni vyřadili a okradli právem (nadsázka nás sere, nácek ne) a v minulém týdnu jsme na něj podali novou žalobu, takže se nebojte, Váš vkus je u nás v bezpečí! Tak se dobře bavte u této galašou zábavné jak Bouček a příští rok zahlasujte zase, třeba pro "Adolf Hitler Revival" v kategorii "skupina roku" a jejich song "Podřadní Češi do plynu" v kategorii "hit rádia Agrofert". Sice neumí zpívat a plivou na památku všech skutečných padlých vlastenců, ale udělali i song o mešitě, takže by se vám měli líbit. Hlasovat můžete v Sedmičce, Blesku, případně sběrem plastových víček Radegastu, když jich nasbíráte třicet, dostanete jeden lahváč zdarma. 0% ()

castor

O kvalitu interpreta nejde, to už víme pár dekád. Slavík je o popularitě, chce omámit smysly, předvést na něm se chce skoro každý. I pes po boku ne úplně mdlého moderátora Boučka, který byl na pódiu z důvodu… (to fakt nevím). Objevilo se pár šiřitelů velkých pravd, kteří k ní ovšem mají zatraceně daleko, spousta umístěných vůbec nedorazilo, kategorie zpěvaček je dlouhodobě nuda (kde je Langerová?), a Ortel, který neznám (sorry, hudební rodino), je trochu úkrok mimo (zvlášť když vezmu v potaz, že zpěvák bral se svým hlasem i bronz). Karel je jen jeden, jeho zdraví, které je momentálně pod drobnohledem české veřejnosti, by muselo být sakra vrtkavé, aby si Mistr potlesk ve stoje nechal ujít. ()

Pilda17

uživatel offlineman soudí pořad po 5.minutách, takže jediný ubožák si ty sám. Dále k pořadu, nic se nezměnilo, vše při starém. Ortel, že bude tak vysoko jsem nečekal a za to ty dvě hvězdy prostě poslat musím. Mohli tam rozjet aspoň Mešitu. ()

kingik odpad!

A kde jsou moje hlasy pro Pavla Lišku, Arnošta Pátka, Marcela Zmožka a Davida Krále. No dobrá, možná už všichni nežijí, ale na pěkné čtvrté místo to jistě jeden z nich vytáhl. Jenže to někdo zmanipuloval. A takový je finální Ortel. Nejvíc mě zamrzely hlasovací kupony z Chvilky pro tebe, nebyla totiž jediná trafika, v níž bych neobtěžoval sádelnatou prodávající pojídající Bouček, ehm, bůček, s dotazem o tak prestižní časopis s napínavou křížovkou a Sudoku, po jejímž řešení jsem byl zařazen do slosování o naběračku do kuchyně, která šetří energii i můj čas. Za křížovky jsem již obdržel soubor knižních publikací z prestižní edice Řezník, v nichž je detailně popsáno, jak vyjebat s Martuccim, ehm, s Mattoni. A i když blondýnkám nebyl na akci vstup zakázán, dočkal jsem se jen zvětralé Borhyové, svěží vítr z Perkaus hor ke mně nedorazil. Co já se napřemýšlel v křížovce nad záludným ptákem na šest písmen. Po všech možnostech jsem dostal do těch zpropadených okýnek jen slovo Bimbas. Byl to boj s vlastní vytrvalostí, ale nebyla to lopota Farna, ehm, marná. Dělal jsem to celé v Klusu. Hnala mě totiž touha absolvovat sobotní večer plný uměleckých zážitků, které jsou každý rok tak stejné. Proto jsem zase rád, že se nic nezměnilo. Všichni zpěváci byli v žebříčku na svých místech. A jaký je Ortel? Nedalo se na to dívat. Gott mit uns. 0% ()

hladass odpad!

Viděl jsem jen kousek tohoto očividně velmi populárního pořadu a stačilo... Když se nad tím tak zamyslím, tak jsem se ani nemusel dívat a napsat stejný, krátký komentář i tak... Český slavík je dokonalým příkladem odrazu naší společnosti, kdy jednotlivé hlasy nejsou posílány zpěvákovi/zpěvačce/kapele, která byla ten daný rok nejlepší, nejvýraznější či nejúspěšnější, ale jen ze soucitu, z politických či ideologických důvodů či z prosté setrvačnosti... Anketa jako taková tak zcela ztrácí význam a stává se pouhou snobskou přehlídkou českých rádoby celebrit či umělců, kteří nadšeně tleskají politické agitaci opravdu skvěle vybraného moderátora... A to je hodně špatně... ()

Yoshitsune odpad!

Další rok, další slavík, další fraška ? Ohh ano, už jen to nominovat skupinu Ortel je na pováženou, ale aby obsadili druhé místo ? A Tomáš Ortel co by třetí top ten zpěvák ? Opravdu, vážně ? Takže, tenhle rok patří nacistům, skupina Ortel sou rasisti, kteří vyzývají lidi k násílí, zabíjení muslimů, páchaní zla na lidech, kteří byli nuceni utéct před válkou, větší debilitu sem ještě neviděl, fakt ne. Nacisti obsadili druhé a třetí místo, Tomáš Ortel přirovnávaný k Hitlerovi, ten který propaguje nacistické výroky, ten který byl obviněný z podněcování násilí, byl vynášen do nebes, z tohohle se budu spamatovávat ještě dlouho. Nicméně aspoň že skupina Kryštof získala první místo, příští rok bude asi Ortel na tom prvním místě. Takže výborně, výborně aby se nacismu tleskalo, to je fakt něco. PS: A a bylo jasno, ta ubohá štvanice na osobu s přezdívku Řezník, také osobně nechápu, on Řezník je sice vulgární až sluníčkoví lidi omdlévají a chtěli by ho popravit na pražském náměstí, ale Řezníka považuji za vysoce inteligentní osobu, když se člověk pozorně za poslouchá do jeho písniček, tak zjistí že on bojuje proti kapitalismu, utlačování lidských práv, bojuje proti politikům a lidem kteří sou prostě svině, jeho písničky sou tedy cílený, nejsou zaměřené na etnické menšiny, pro hloupé hlupce, nezaměřuje se na muslimy, asiaty, černochy a na jiné kteří sou prostě jiní, on prostě fackuje každého, kdo ho naštve nebo kdo si to zaslouží. ()

triatlet odpad!

Okázalost se mísí s trapností a křupanstvím. Okšiltovaní burani v Opeře bohužel neseděli znuděně celou dobu mezi diváky, oni dokonce vyhráli... Výsledky (i přes úspěch nějaké no name kapely Ortel???) jsou několik (desítek) let zkostnatělé. Potěšila broukající si Hanka Zagorová s Chinaski. ()

SOLOM.

Z duše nesnáším podobně „cinknuté“ udílení cen, kdy už rok dopředu jsou jasní vítězové. Za zásluhy, dle jména jen aby to náhodou nevyhrál někdo, komu se rok povedl po hudební stránce více, nežli protěžovaným hvězdám. Popravdě jsem se na to díval jen během pasáží, kdy ocenění získal Ortel. Jeho písničky se mi líbí a stejně jako jsem poslouchal Kryla, nebo Landu mu dávám zelenou. Jen tak dál chlape! Ocenění pro Káju mi po dlouhé době nevadilo, už kašlu na to, že několik roků nenazpíval pořádný song, který by šahal alespoň po kotníky jeho nejslavnějším hitům z dob největší slávy – byl/je to pan zpěvák, je nemocný, tak bylo potřeba mu pozvednout náladu, ale proč to furt cpou „porotkyni“ Bílé, která už má to nejlepší dávno za sebou – to mi rozum nebere. Tak přátelé zas za rok a dozajista ve stejném složení – Karle drž se… ()

argenson

Hned na začátku to mělo slibnej náběh díky vtipu s o(O)včáčkem, jenže následovaly dvě hodiny šedi a nudy, který cíleně směřovaly k tomu, jestli Karel přijde nebo nepřijde. Přišel a zvítězil. Což já jako jeho celoživotní fanoušek musím kvitovat. Jako celek ovšem zoufalost. ()

Žralok

offlineman po 5-ti minutách hodnotí pořad a píše o ubožácích. Holt tam vzali člověka co umí moderovat a ne trapáka Mareše... Celkově to ušlo, i když některý písničky se vážně nedali poslouchat. Nejvíc potěšilo 2. místo skupiny Ortel a 3. místo kategorie zpěvák jejich frontmana - Tomáše Ortela. Dost příjemně překvapilo a je vidět že i přes tu debilní nenávistnou a štvavou kampaň v médiích po kterej je každá ovce hází do jednoho pytle s náckama existuje spravednost. 1. místo pro Gotta bylo samozřejmostí a co tam předváděl už bylo vrcholem trapnosti. Ten je tááák skromnej a úžasnej až se mi z něj chce blejt... ()

kajas

Snad abych začala pozitivy, protože těch moc není. Mezi nejpovedenější hudební vystoupení bych zařadila Chinaski a kultovní "Punčocháče" nebo No Name s mixem jejich hitů. Bouček jako moderátor také celkem obstál. Letošní ročník se pochopitelně nesl v duchu modlení se za pevné zdraví Karla Gotta a jeho závěrečný proslov jistě mnoho diváků dojal. Samotné výsledky ankety nemůžu racionálně zhodnotit, nejvíce mě překvapila (v negativním slova smyslu) kategorie hudebních skupin, pořadí na bedně podle mě vůbec nevypovídalo o reálné popularitě a celoroční snaze interpretů (Kryštof i Chinaski vydali nové album, můžou se chlubit vyprodaným turné i úspěšnými videoklipy, přesto uspěli jiní). Průměrná podívaná jako každý rok. ()

radomiil

) bojkotovat,vždyť už dávno nemá KájoKabátoBílá anketa vypovídající hodnotu:pouze a jen trapná ukázka papalášů na amatérské úrovni aneb podávané laciné menu za zásluhy Šoubyznys.cz ()

Martrix

Žádná jiná besídka nemá tak bohatou historii, jako předávání slavíků. Pokud se udílejí už 50 let a Kája jich má 40 doma na poličce...jen desetkrát se našel někdo, komu se povedlo sesadit BK na druhou příčku. O čem to vypovídá? Že máme málo talentovaných zpěváků? Jistě. Že je to neobjektivní anketa? Možná. Ale koho to zajímá? Karla Gotta jistě ne. Každou cenu přijímá s radostí a užívá si to tak, že národ ví, že ta cena je ve správných rukách. Což už se nedá říct v případě Landy, nebo Ortela, týpků, jejichž přítomnost má být důkazem, že slavíci jsou nadžánroví... . Letošní besídka byla stejná, jako ty předchozí. Zbytečná, ale pár lidí si ji jistě užilo. ()

pakobylka

Co říct ? Rok se s rokem sešel a letos už padesátileté české ptáče bylo opět vyňato z oprýskané klícky, aby podstoupilo každoroční složitou proceduru odborného rovnání, čechrání a leštění omšelých zlatých pírek a umného zakrývání vypelichaných míst lacinou, leč okázale se blýskající bižuterií - aby následně směle vystoupalo na pódium pod ostrá světla reflektorů a užívalo si pozornost nabitého sálu i početného diváctva u televizních obrazovek. Jakékoli razantnější inovaci se dlouhodobě urputně brání, takže dle očekávání došlo k prostřídávání vkusných i méně vkusných scének, přičemž se vedly vhodné i méně vhodné řeči ... a pěly se pěkné i méně pěkné písně. Karel Gott obdržel svého jubilejního čtyřicátého slavíka, ale na celý večer jakoby padl stín jeho vážné nemoci, neb ho od samého začátku provázela poměrně vlažná až zakřiknutá atmosféra. Víceméně snaživě utajovaný, leč ve skutečnosti o to větší poprask způsobilo ocenění skupiny Ortel - a jejího frontmena. Nechci se jakkoli vyjadřovat k hudbě, kterou provozuje, protože jsem se o ni až dosud nijak zvlášť nezajímala ("Mešity" si pochopitelně nešlo nepovšimnout), ale ... víte, ale mého skromného názoru se věc má asi tak: Za bezproblémových pokojných dnů může být "Český slavík" dejme tomu především jedním z ukazatelů momentální všeobecné popularity, ovšem za nepříznivého deštivého povětří odráží i nálady prostého lidu, který intuitivně hledá své mluvčí. Jak se zdá, ovečky pochopily, že pastýři jsou schopni všeho a klidně je předhodí vlkům ... pro prchavý okamžik zdánlivého klidu ... pro křehkou iluzi vlastního bezpečí ... pro svá teplá místa - za třicet stříbrných. ()

wafc odpad!

Dno. Totální dno. Veškerej odpad, co je možné na český scéně najít, na jednom pódiu. Ortel, Slza, Olympic, Kabát, ATMO Music, Jirka Král (sic!), Klus, Vondráčková a bohužel další. Českej národ jinak ukázal svou velikost a společenskou vyspělost tím, jak vysoko dokázal umístit bandu latentních nacíků. Plastickej pořad plnej mrdky. Gott in memoriam, sladké. ()

LiborGondek odpad!

Vítězům gratuluji, Karlovi přejeme brzké uzdravení, ale pokud mám hodnotit onen "Slavnostní ceremoniál", pak to byla naprostá hrůza a šílenost. Český Slavík kvality Levně a chutně s Láďou Hruškou. Co dalšího ta TV Nova ještě hodlá pohřbít? ()