Slavnostní galavečer vyhlášení výsledků hlasování o nejpopulárnější interprety české hudební scény. Účinkují Chinaski, Aneta Langerová, Hana Zagorová, Lucie Bílá, Ondřej Brzobohatý, Xindl X a další. Přímý přenos moderuje Libor Bouček. (TV Nova)

castor

Znovu opakuju, nutno si uvědomit, že tohle není ryze zábavný pořad, samozřejmě jeho kvalita ukazuje váhu téhle dávno nezajímavé ankety. Tentokrát nicméně docela dobré. Kdo to celé hodnotí odpadem, tak (zas a znovu) nechápu, proč na podobné oceňovací pořady kouká. Vždycky je to o cenách a oceňovaných, plus nějaké té vaty kolem. Bouček mě po mnoha promarněných šancích neotravoval a místy spontánně bavil (i když Kraus byl loni lepší), tradiční vítězové znovu vyhráli, opakovaná ignorace Krajča a jeho Kryštofů tentokráte bez doslovných sarkastických dovětků. Vondráčková z Kanady nebyla trapná á la jsem v Montrealu, a to je v Kanadě a ještě vám to raději řeknu francouzsky. Samozřejmě se musely ukázat hvězdičky komerční stanice, takže Hruška otravoval s krabicí nějakého blafu, Borhyová se nakrucovala se svým „nezletilým“ sporťákem. To si Státní opera nezaslouží, ale holt vyšší bere. Karel nesmrtelný: „Myslím, že tohle jsem tady ještě neřekl.“ ()

kingik odpad!

Dámy a pánové, vítězem se stává ten, kdo vydržel až do konce. Mimořádně uhozený galavečer s nenápaditým moderátorem Liborem Buřtíkem. A nezaujala ani performance interpretů nízkých kvalit. Výsledky překvapily jen diváky s amnézií. Dalo se čekat, že to bude show pochybných kvalit, ale že se v ní dvě hodiny bude hovno valit, to už se čekalo méně. Slušný bizár. 0% ()

SOLOM. odpad!

TV Nova a jejich každoroční fraška jménem „Cinknutý Slavík“ – v němž je o pořadí rozhodnuto již dávno dopředu a již několik let v něm vyhrávají pořád ty samé ksichty. Upadající kvalita zábavy je dána tím, že většina dobrých komiků je už pod drnem, nebo nechce mít s Novou nic společného a tak musel být dán prostor i takovému čur@kovi jako je Láďa Hruška, což jen potrhuje ubohost tohoto pořadu. ()

Handle odpad!

Jak okořenit "prestižní hudební ceny", které nejsou ani trochu trapné a nudné? Dáme prostor třeba Láďovi Hruškovi přece! ;) ()

kajas

Především je nutno říci, že Bouček byl rozhodně lepší moderátorskou volbou než loňský Kraus. Další pozitiva se mi ale bohužel hledají těžko. O jedinou hudební vložku, která měla opravdu úroveň, se postaralo duo Brzobohatý + Cmorík. Aby dostal prostor k vyjádření i pan Hruška, to mi přišlo i od televize Nova dost přes čáru. K samotným výsledkům nemám moc co dodat. Rozčarování z další Karlovy výhry zmírnil jeho povedený projev, zklamaná jsem ovšem z pořadí hudebních skupin. ()

ghatos odpad!

Tahle soutěž výstižně charakterizuje část zaprděné české společnosti, která žije v nějakém nostalgickém hybridním polospánku (Gott). Mimořádně odporná sešlost, kde se přiživuje řada filcek. Panoptikum hnusu, nevkusu...tahle soutěž by se měla zakázat zákonem. -100%...septik! Výborné komentáře: SOLOM., lubospoti ()

Merkin odpad!

Česká hudební scéna není tak úzká, jak by se na první pohled mohlo zdát. Bohužel, v dnešní době existuje jen velmi omezené množství televizních pořadů, kde mohou zpěváci, zpěvačky či skupiny své umění předvést širšímu okruhu diváků a pomalu a jistě se tak centrum divácké pozornosti přesouvá na internet (v případě skalních fanoušků do koncertních sálů). Problém vidím v tom, že na internetu nebo v rádiu se nejčastěji objevují studiově upravené nahrávky, předtočené klipy, nebo naopak zvukově nekvalitní záznamy z koncertů, proto si člověk těžko udělá představu, jak takový umělec zpívá ve skutečnosti. Na živo je to sice možné, ovšem vidíte jen jednu kapelu, zpěváka, chybí možnost srovnání s dalšími interprety a o tom přeci Slavík je, má jej dostat ten nejlepší. Jak jej ale vybrat, když pomalu za celý rok nenarazíte na pořad, kde by vystoupilo několik zpěváků? A když už, jsou to pořád ti samí dokola, většinou s týmž songem. Může pak vůbec nějaký umělec konkurovat zaběhlým značkám? A pak přijde slavnostní vyhlášení. Člověk by čekal, že alespoň tehdy se dočká pěvecké show, moderátorského ostrovtipu a vůbec všeho, co k tak významnému večeru patří. Místo toho jen v pravidelných intervalech slyší trapná upozornění o tom, že ten či onen musí zkrátit svá už tak křečovitá poděkování. Co je třeba rovnou zrušit a místo nich nechat výherce zazpívat? Ceny předávají lidé, které nelze zvát osobnostmi (kromě několika výjimek) a z nichž nikdo nemá co do činění s hudbou, mladé talenty nedostanou žádný prostor a Libor Bouček, jakkoliv uznávám, že jde o profesionálního moderátora, který navíc skvěle ovládá jazyky, působí u takového typu pořadu jako ryba na suchu, je příliš konzervativní a jakýkoliv pokus o vtip u něj ztroskotává a vychází buď naprázdno, nebo, a to je ještě horší, trapně. Úroveň, na kterou za celou dobu svého trvání předávání cen ankety Český Slavík spadlo, je alarmující. Řekla bych, že koresponduje s mizivou úrovní pořadů produkovaných na Silvestra a to nejen na Nově, ale i na ČT, která poslední dobou místo tvorby nové, čím dál častěji sahá do archivu. Nicméně stále se ČT kvalitativně drží na špičce v tvorbě těchto pořadů, je jejich českou vlajkovou lodí. Nemyslím si ale, že bych na tom byla česká, nejen hudební, scéna tak bledě, že by nešlo produkovat více a lépe. ()

Olík

Tak jsem zase jednou světu ukázali, že většinový čecháček pořád do sandálů obléká pověstné ponožky. Karel s Luckou si připsali další zářez, Pepa Vojtek opět dostal šanci ukázat, že ačkoliv se neštítí ani znělek k nekonečným seriálům je pořád oním zábavným free alkorockerem, Slavíka bez hranic si posté převzala jediná slovenská kapela, kterou známe z rádia a čtvrté místo kapely Ortel založené bývalým zpěvákem neonacistického Conflictu 88 jenom podtrhala jakou šaškárnou samotný "Slavík" je. Dobrá, tak to je, to je realita..........o tom, že tato anketa už X let postrádá jakýkoliv smysl (jestli ho tedy někdy vůbec měla) se myslím nemá cenu ani bavit. Ale co samotná dramaturgie pořadu? Ospalí twist Markéty Konvičkové nebo šílená Lo Hrůzová jako poklona legendě Evě Pilarové, "muhaha" špičkování mezi moderátorem a doplňkem k šatům Lucie Borhiové sporťákem Hrdličkou, "vtipný" výstup bývalého rebela Novotného i samotný průvodce večerem Libor Bouček ubírají méně významným oceněným na čase určeném pro jejich děkovnou řeč. Napsal jsem to loni a bezesporu to napíšu i příští rok......je čas přestat kopat do mrtvých a za podobnými anketami udělat tlustou čáru. ps: přiznejte se, kdo z Vás poradil Peteru Cmoríkovy, že s vizáží undergroundové legendy Pepy Janíčka zapůsobí na české publikum, které z devadesáti procent vůbec neví o koho jde? ()

anitae

Tak nevím, možná právě takto vypadá úplné dno zábavy na komerční televizi. Jediný co mě pobavilo byla narážka s fleeckou - v chladných dnech je dobrá když jdete třeba na hrad... a pak už to byla úroveň klesající, nechyběl ani Láďa Hruška. ()

playboy_05 odpad!

Delaji si prdel s tim Ladou Hruskou zeo? Naprosta tragedie, od moderatora, pres vystupujici celebrity az po viteze. Zrusit tu frasku...rozumni lide si uz ani pro ty ceny nechodi. ()