Blbý a blbší sú späť

• Česko Návrat blbýho a blbějšího (viac)

V živote Harryho (Jeff Daniels) a Lloyda (Jim Carrey) sa toho za posledné roky veľa zmenilo. Samozrejme, okrem ich tuposti. Keď sa Harry dozvie, že má dcéru, neváha ani minútu a beží do ústavu prebrať Lloyda k životu. Ten upadol do stavu letargie potom, ako dostal kopačky od milovanej Mary. Vydajú sa na divokú jazdu krížom-krážom Amerikou v tých najčudesnejších dopravných prostriedkoch a ocitnú sa dokonca na konferencii najväčších vedcov sveta. Asi tušíte, že to nedopadne najlepšie. Bude to bizarné, zábavné, šokujúce... skrátka Blbý a blbší sú späť! (TV Markíza)

Oxyk

U jedničky jsem se skvěle bavil, bohužel druhý díl byl pro mě velmi nudný až trapný. Jako jo, párkrát jsem se zasmál, protože Jim Carrey je dost vtipnej už jenom kvůli svým grimasám, ale abych se válel po zemi smíchy? Tak silnej autismus se u mě ještě nevyvinul. 1/5 ()

walkingdead

Není to taková jízda jako 1. díl, ale šlápnutí do exkrementu to od tvůrců taky nebylo. Pár dobrých vtipů se najde, třeba Lloydův aprílový žertík. Pohodová komedie, kterou si někdy shlédnu znovu, i když ne tak často jako jedničku, kterou jsem v 90. letech znal prakticky nazpaměť. ()

Wewy

Už nikdy sa nenechám ovplyvniť inými komentármi na csfd! Pre ne som si skoro nechala ujsť túto úžasnú dvojku. Som nadšená. Už dlho som sa tak kvalitne nesmiala a to pomaly v dvojminútových intervaloch. Neviem ani ako nazvať tento tip humoru, ale milujem ho. Konečne echt komédia, po ktorej som odišla z kina s boľavou bránicou. Bála som sa, že dvojka ma sklame, tak ako to zvyčajne býva, ale miestami som uvažovala, či nie je dvojka ešte lepšia než jednotka. Neskutočné herecké výkony Jima a Jeffa. Super. ()

koudak88

Na film jsem se hodně těšil, jelikož první díl byl sice neskutečně blbý, ale zároveň i neskutečně vtipný a grimasy a gesta Jima neznají hranic a nikdy se neokoukají. A takto to je i v druhém díle, kdy se vrací do akce po dvaceti letech a solí jednu vtipnou scénu za druhou. Za mě rozhodně povedený comeback! ()

WoodoX

Ako poviem, že čakal som hocičo. Nevedel som sa zbaviť pocitu, že to môže dopadnúť veľmi zle. No bol som absolútne prekvapený a neskutočne potešený, že aj napriek 20 ročnému rozdielu vo veku hlavných hercov, nestratili svoju charizmu a totálny šialený drive. Vtipy sa sypali jeden za druhým a väčšina trafila klinček po hlavičke. Proste film, ktorý bol ako jeden z mála, veľkým prekvapením a osviežením. ()

Richi007

TOP komedie roku! Fakt jsem se bavil a připomněl si ten old snímek Blbýho a blbějšího :) Celou dobu jsem se smál a nejde tomu nic vytknout. Pokud někdo hledá něco hlubšího, tak ať na to nechodí a nekouká. Já šel do kina s tím, že se zasměju debilitě a to se stalo, takže splnilo svůj účel. ()

Nomik

Po perfektní jedničce (a dvaceti letech mezi oběma díly) jsem dvojku očekával s velkými obavami a psychicky jsem se připravoval na nejhorší. Nechtěl jsem být zklamaný - a opravdu jsem nebyl! Druhý díl je místy sice dosti zvrhlý a nechutný (někdy až zbytečně moc), ale i přes to je to perfektní pokračování plné nových nápadů ("zkažené" pivo, vlak a pták na hlavě opravdu něměly chybu :) ). Oproti prvnímu dílu je znatelný posun v efektech - různé přiblížení a zpomalení záběrů filmu opravdu sedí a zprostředkování "představ" hlavních hrdinů dodává filmu tu správnou návaznost na první díl. Každému komu se první díl líbil toto pokračování určitě doporučuji - stojí to za to a nebudete se nudit :) ()

wačnatec

První díl mám rád, ale tohle mu nesahá po kotníky. Ano, sem tam opravdu dobrý vtip. Sem tam jsem se opravdu zasmál. Humor je ale jiný než v případě prvního dílu. Je fekálnější a nechutnější, což u jedničky nevadilo a bavilo, zde spíše znechucuje. Jim Carrey spolehlivý jako vždy, jen jeho vrásčitý obličej je věc nezvyklá. Naštěstí, obličejové svaly stále ovládá. ()

Saxos

Samozřejmě jednička byla prostě jednička. Co jsem od návratu očekával to jsem dostal. Zahrát správného idiota nebude určitě žádná sranda. Carrey i Daniels odvedli dobrou práci. ()

suboss

Asi sklamanie roka. Obaja herci sa síce snažia, ale autorom sa vôbec nepodarilo naplniť potenciál, ktorý pokračovanie slávnej komédie v sebe určite malo. ()

david666

Nejsem fanda ani prvního dílu, mám problém s tím, že vtipy jsou po většinu spíš trapné ale na druhou stranu jako odlehčení pobaví. ()

987Castiel

Humor amerických komédií asi už dosiahol bod, kedy sa žiadneho nového vtipu alebo originálnej scény nedočkáme. Náročnejší divák v podobných filmoch uspokojenie jednoducho nenájde a nie je tu jediný kreatívny moment, ktorý by som si mal zapamätať aj o pól roka po pozretí. Vďaka Jimovi o hviezdu naviac. ()

mr.twizta

Probuh, staci si pustit oba dily v jednom zatahu a soudny clovek pochopi, ze se jede na stejne komedialni a kvalitativni vlne. Tohle je stejnym dilem rozpustila hovadina a i kdyz vsichni prehravaji jako o zivot, za dvacet let si tu 'ctirku' dam s chuti. ()

Ondrew

Neveril som, ze TOTO moze po tak dlhej dobe znova fungovat s tymi istymi hercami... Ale mylil som sa! Mam pocit, ze Carrey a Daniels doslova uplne hladko nadviazali tam, kde kedysi davno skoncili. Clovek by si myslel, ze nieco taketo uz skratka fakt nemoze po tolkych rokoch fungirovat, ale ano, MOZE... a aj FUNGIRUJE!!! Mnohe ftipky su fakt vypiplane a vdaka tomu divaka patricne uzemnia :). Uz len ten napad na zaciatku... Jim Carrey, ktory 20 rokov proste "len tak" (ved predsa sranda musi byt, no nie?) travi zavrety v ustave, kde si, dla jeho neskosich slov, nezabudol uzit i lobotomiu... Buehehehe, ano, pani autori, tymto filmom ste ma fakt dostali. A dalsi plus je fakt, ze obaja herci i po tolkych rokoch opat vklzli do svojich uloh s takou ladnostou, ze sa to cloveku ani verit nechce. 70%. ()

Modrá ocel vrací úder

Modrá ocel vrací úder

21.11.2014

O pokračování kultovní komedie Zoolander se mluví už pár let. Až nyní se ale začíná hýbat kupředu, což může i nemusí souviset s úspěchem Návratu blbýho a blbějšího. Jim Carrey a Jeff Daniels ovládli… (viac)

Vrátí se Táta v sukni?

Vrátí se Táta v sukni?

18.04.2014

Ještě jsme ani neviděli Blbý a blbější 2 a už se začíná rýsovat další pokračování devadesátkové komediální klasiky. Tentokrát jde o one man show Robina Williamse Mrs. Doubtfire - Táta v sukni, která… (viac)