Banshee

USA, (2013–2016), 32 h 32 min (Minutáž: 44–60 min)

Antony Starr, Ivana Milicevic, Ulrich Thomsen, Frankie Faison, Hoon Lee, Rus Blackwell, Lili Simmons, Matt Servitto, Trieste Kelly Dunn, Steve Coulter (viac)

Alan Ball, proslulý tvůrce seriálů True Blood - Pravá krev a Odpočívej v pokoji, přináší nové strhující akční drama, které vypráví o bývalém trestanci Lucasi Hoodovi (Antony Starr), jenž se neuvěřitelnou shodou okolností stane šerifem venkovského amišského městečka, když pátrá po ženě, kterou viděl naposledy před patnácti lety. Tehdy se po vyloupení klenotnictví Lucas dobrovolně vzdal policii, aby ona mohla uprchnout. Tato žena nyní žije v Banshee, říká si Carrie Hopewellová (Ivana Milicevicová), je vdaná za místního okresního prokurátora, má s ním dvě děti (z nichž jedno může být Lucasovo) a snaží se žít co nejnenápadněji... Dokud se neobjeví Lucas, jenž otřese celým jejím světěm a oživí staré vášně. Situaci komplikuje skutečnost, že Banshee je prolezlé korupcí a vládne mu amišský suverén Kai Proctor (Ulrich Thomsen), budující zde brutálně impérium postavené na drogách, hazardu a výpalném. Lucas s pomocí bývalého boxera, nyní barmana Sugara Batese (Frankie Faison) dokáže být Kaiovi a jeho gangsterům rovnoceným soupeřem a dokonce se mu podaří nastolit v Banshee jistou míru přísné spravedlnosti. Ovšem Lucasovi stále zůstává chuť loupit a to jeho i Carrie svádí na nebezpečnou cestu pokrytectví, kterou zkříží pomstychtivý Mr. Rabbit (Ben Cross), newyorský gangster, jehož kdysi obrali. (HBO Europe)

Recenzie používateľa johnsnow k tomuto seriálu (34)

Návrat domů (2014) (S02E09)

Konečne sa Job predviedol aj v ručnej akcii (šak od Aziata sa niečo také očakáva) akurát nechápem prečo čakal než duchovný odíde. No Carrie s mužom k sebe našli cestu aby sa to vzápätí dojebalo tak, že už sa to asi nikdy nezlepší. No a záver v nemocnici tiež parádny. Uvidíme čo posledný diel. P.S. Asi najzaujímavejšia pasáž bola s revúcim Proctorom. ()

Kulky a slzy (2014) (S02E10)

Záver síce mierne sklame po akčnej stránke a tým ako odfláklo (podľa mňa) umrie Rabiťák. Avšak flashbacky sú fajn, uvidíme pár postáv ktoré sú už hore kokotom a po návrate do banshee to začne. Najprv zistíme, že naša Rebecca ukázala Longshadowi chuť kundy i olova (nečakané), zmrd Hondo pošle pod drn emetta a jeho ženu (dosť nečakané) a Proctor sa vráti z basy (očakávané) a s Rebeccou si budú dávať rošambo (ale to už od prvej série vyzeralo, že k tomu dôjde.) No a v závere príde Deva za Hoodom a povie mu oci. No to bude prdel. A potitulkovka ukáže, že náš indiánsky mastodont sa uchýlil do Orleansu ale teraz sa vracia. Zrejme ho jasne teasujú ako main záporáka pre tretiu sériu a ja sa už na jeho eskapády teším. Óóóó a netreba zabúdať, že aj Nola isto povie svoje k bratovej smrti. ()

Season 3 (2015) (S03)

3. séria je hodnotená ako najlepšia a mne neostáva než súhlasiť. Skvelé akčné pasáže (Nola a poloslepý pakokot, Carrie a generál, Hood a Proctor, Hood a Chayton), no skrátka má to grády a celkom ma zaujíma kam v 4 sérii povedie Bunkerova linka. ()

Zkouška ohněm (2015) (S03E01)

No tak tretia séria najprv pošle do kytek Honda a pomstí Emetta. Síce je to z rýchliku ale je jasné, že seriál má iný smer. Náš indiánsky mastodont totiž ujebe zbrane vojakom (konečne sa na scéne objavila armáda) a akčná scéna kde ich mastodont sundá lukom, no to je mazec. A zájde aj za Rebecou ktorá sa s takej amišskej puťky stala riadnou mrchou, až pičou. Mohol jej zakrútiť gágor. Čo sa týka armády tak veliteľ (s ktorým pokiaľ sa nemýlim Carrie trtká) bude mať nejaké záludné plány takže očividne okrem indiánov bude kucapaca aj s tou jeho bandou. navyše Hood zavetril peniaze tak uvidíme čo z toho bude. Carrie už začína otravovať, Deva tiež ale dá sa to zniesť. No navracia sa aj Nola Longshadow a som zvedavý či pôjde vlastnou cestou revengu alebo sa spojí s mastodontom. ()

Hadi a ti druzí (2015) (S03E02)

No síce tá pasáž kde sa striedal prepad Rebeccy indiánmi a jebačkou mastodonta bol dosť blbý ale inak fajn, po dlhšej dobe sa Proctorov poloslepý pakokot predviedol v boji, Rebecca dostala zaslúžene cez piču, lebo šak scéna na začiatku epizódy ukázala, že už jej totálne jebe na hlavu. Zaujímavá pasáž v rezervácii a v závere buď na Hooda mieri náš mastodont (ale to my nepríde veľmi pravdepodobné) alebo nejaká nová postava. Uvidíme. A potitulkovka kde vidíme nášho generála žrať nahého nechápem čo znamená. Pokiaľ to má naznačiť, že mu drbe na mozgy tak to bolo jasné už skôr ale budiž. ()

Kam zmizel Hood? (2015) (S03E03)

Masaker časť do piče. Najprv vidíme mastodonta na love jeleňa, potom vidíme ako je Hood ohrozovaný akýmsi agentom aby vzápätí oboch uniesol "kingpin" ktorý vyslal toho plešatého Anglána v druhej sérii za Hoodom mladším. Hood to s ním pekne poriešil skončil jak sviňa na bitúnku. Avšak prebije to super bitka Noly a Proctorovho poloslepého pakokota, kde sa perfektne využije aj auto. A záverečné zabitie je brutus, hold Nola našla si svojho premožiteľa. Keďže však bola kamoška nášho mastodonta určite to nenechá len tak. No a aby to nebolo málo tak jeho brat prepadne kasíno ktoré patrí Proctorovi nech mastodontovi ukáže že je schopný a stojí ho to život. Teraz je otázne či pôjde po Siobhan alebo našom indiánskom policajtovi ale rozhodne z toho bude masaker. Hej a ten koniec značí asi koniec medzi Siobhan a Hoodom. Škoda. ()

Život jako noční můra (2015) (S03E04)

Najprv síce taká pomalšia epizodka. Hood musí odísť lebo sa obáva, že Siobhan ho práskne. carrie nechá robotu a ide sa prevetrať na Harleyi, čo bolo inak dosť od prdele ale nebolo tam toho veľa. Proctor vyšle tú piču aj s tým svojim poloslepým pakokotom sledovať indiánsky voz ktorý vyzdvihne mŕtvolu mastodontovho brata. No a oni to poriešia po svojom a mastodont sa rozhodne konať. P.S. Bitka Hooda s Proctorom bola fajn len, škoda, že plešoun dorazil včas. ()

Kmenová záležitost (2015) (S03E05)

No takto kebyže to režíruje Sapochnik iste by z toho vytrieskal viac ale sťažovať sa nehodlám. Náš mastodont obkľúči stanicu a strhne sa riadna mela. Najviac bolo jak Proctor povedal, Hoodovi, že ak umrie nech nechá Rebeccu na pokoji.  Parádne prestrelky, slušný súboj Siobhan a indiánskeho gangstera. Akurát škoda, že mastodont jej vykrútil gágor(to mal urobiť Rebecce, tá si to zaslúži), nakoniec dorazia štátny avšak je pozde, pár postáv zarve. No a čo sa týka Proctora, tak po príchode domov zistí, že jeho mama odišla a reve jak malé decko. A to chválim, tvorcovia ukázali, že aj záporná sviňa môže mať city, to málokedy v takýchto serošoch býva, väčšinou sa starajú iba o seba. No a v ďalšom dieli bude zrejme hood loviť nášho mastodonta. ()

Včera jsme všichni byli někdo jiný (2015) (S03E06)

pomalšia epizódka kde Deva nájde nejakého týpečka huliča a asi sa s ním dá dokopy. S Rebeccy je už ultimátná piča a a fakt ľutujem, že mastodont neodjebal ju. Tak hádam poloslepý pakokot alebo kto ju sundajú. Alebo možno náš mastodont dostane aj ju keďže útok na tábor nevyšiel úplne podľa predstáv a Chayton je živý a relatívne v pohode. Nemá síce ľudí ale stále je hrozbou. Carrie získala veci k prepadnutiu vojenského sejfu takže tipujem, že v ďalšom diely dôjde na thiefovanie. ()

Před mrtvými se neschováš (2015) (S03E07)

Z počiatku taká pomalšia časť kde sa dočkáme jedného fajn súboja Carrie a jej ex s partičkou ožratých vagabundov. Potom nasleduje útok na vojenskú základňu, natočený štýlom found footage. Prekvapivo to nie je zlé ale čakal som, že to bude klasický štýl, avšak bitka nášho Joba s tým černochom alebo záver lúpeže kde generál vtrhne do auta a šeckých nakope, LTT odtiaľ ujdú má grády. No a úplne na konci zisťujeme kam zmizol náš mastodont a ide sa naňho. P.S. Pasáž s mastodontom sa dá vystihnúť vetou: "Pre dobrotu na žobrotu." ()

Všechno, co jsem se naučil (2015) (S03E08)

Hood a Brock lovia nášho indiánskeho mastodonta a je to paráda. Obidva súboje sú fajn a krvavé a mastodontove vyradenie je brutus. Pasáž Sugara s Jobom je tiež dobrá a aj funny. Poteší aj flashback do minulosti poloslepého pakokota a tiež Rebeccino zistenie, že poloslepý pakokot je vlastne bez šlaufu. Zaujímavá je aj pasáž kde si černosi dôjdu pre Proctora a aj scéna kde náš generál zisťuje kto mu udrbal keš. No myslím, že posledné dva diely budú drsné. ()

Ani Bůh si nebude vědět rady, co s tebou (2015) (S03E09)

Po kurevsky dlhej dobe návrat k tomuto seriálu (a pre istotu som si aj zopakoval všetky diely 3 série). Pasáž s Proctorom a slepým černochom fajnová, náš nazicajt príde dať do držky pár skínom a zistíme, že ich vedie jeho brat. No a náš generál sa rozhodne, že zistí kam keše zmizli a Hooda čaká náročné zakončenie. Hej a flashback ohľadom Joba a nášho hrdinu (kde na chvíľu uvidíme aj CGI dvojičky ako WTC) je tiež podarená. ()

Nakonec zaplatíme všichni (2015) (S03E10)

Opäť som musel zopáknuť celú tretiu sériu na osvieženie pamäte ale je to za mnou a môžem skonštatovať, že síce záver bol trolinku slabší, stále poskytol parádnu akciu, dobré súboje i prestrelky, pár zaujímavých, drsných a prekvapivých zvratov (najmä som zvedavý ako vyťažia ten záverečný). A vraj 4 séria má (kamoš trošku spoiloval) mať časový skok tak uvidíme. ()

Úkaz z Bible (2016) (S04E01)

Návrat do banshee po dvoch rokoch je kurňa zaujímavý. Pár nových postáv, pár nových infošiek o starých postavách, slušný súboj Carrie a dvoch zmrdov, Proctor ako starosta je prekvapivý zvrat ale zase trošku aj očakávaný. No najviac potešil až Momoovský vzhľad Hooda a to, že Rebecca zdechla a dosť brutálne, zaslúžila si to sviňa. A celkom poteší aj flashback kde sa Hood vysporiada so svojim stvoriteľom, len to mohlo byť kus epickejšie ale nevadí. ()

Akční komedie s Momoou a Bautistou má režiséra

Akční komedie s Momoou a Bautistou má režiséra

23.08.2023

Tak se dvojici herců Jason Momoa (Aquaman) a Dave Bautista (Strážci Galaxie) přece jen poštěstilo. V roce 2021 totiž navrhli, že by si spolu mohli zahrát v akční buddy komedii ve stylu Smrtonosné… (viac)

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Zemřel herec Ben Cross

Zemřel herec Ben Cross

19.08.2020

Ve věku 72 let zemřel britský herec Ben Cross, kterého mohli diváci znát například jako Spockova tátu ze Star Treku J. J. Abramse, případně atleta Harolda Abrahamse v Ohnivých vozech nebo ještě ze… (viac)