Banshee

USA, (2013–2016), 32 h 32 min (Minutáž: 44–60 min)

Antony Starr, Ivana Milicevic, Ulrich Thomsen, Frankie Faison, Hoon Lee, Rus Blackwell, Lili Simmons, Matt Servitto, Trieste Kelly Dunn, Steve Coulter (viac)

Alan Ball, proslulý tvůrce seriálů True Blood - Pravá krev a Odpočívej v pokoji, přináší nové strhující akční drama, které vypráví o bývalém trestanci Lucasi Hoodovi (Antony Starr), jenž se neuvěřitelnou shodou okolností stane šerifem venkovského amišského městečka, když pátrá po ženě, kterou viděl naposledy před patnácti lety. Tehdy se po vyloupení klenotnictví Lucas dobrovolně vzdal policii, aby ona mohla uprchnout. Tato žena nyní žije v Banshee, říká si Carrie Hopewellová (Ivana Milicevicová), je vdaná za místního okresního prokurátora, má s ním dvě děti (z nichž jedno může být Lucasovo) a snaží se žít co nejnenápadněji... Dokud se neobjeví Lucas, jenž otřese celým jejím světěm a oživí staré vášně. Situaci komplikuje skutečnost, že Banshee je prolezlé korupcí a vládne mu amišský suverén Kai Proctor (Ulrich Thomsen), budující zde brutálně impérium postavené na drogách, hazardu a výpalném. Lucas s pomocí bývalého boxera, nyní barmana Sugara Batese (Frankie Faison) dokáže být Kaiovi a jeho gangsterům rovnoceným soupeřem a dokonce se mu podaří nastolit v Banshee jistou míru přísné spravedlnosti. Ovšem Lucasovi stále zůstává chuť loupit a to jeho i Carrie svádí na nebezpečnou cestu pokrytectví, kterou zkříží pomstychtivý Mr. Rabbit (Ben Cross), newyorský gangster, jehož kdysi obrali. (HBO Europe)

Hanys_

Jo, Banshee je fain městečko. Jenom ten šerif je ňákej divnej. Od prvního dílu parádní jízda, která mě donutila sjet první sérii na jeden zátah. S násilím a nahotou si tady hlavu nikdo neláme, navíc Starr je neskutečný sympaťák, kterému tu práci snů (pěsti, ženy, chlast) fakt přeju._ Druhá série trošku přibrzdila. Hlavně scénaristicky už to začíná být místy bezradné._Třetí série je nekompromisní náhul. Špička TV tvorby._Čtvrtá je opticky asi nejslabší. Trochu lepší detektivka aka Killing nebo True Detective, ale to boužel není to, co jsem čekal. Ale stejně mi tohle městečko bude sakra chybět. S01 5/5, S02 4/5, S03 5/5, S04 4/5 ()

Roman.Caesar

Jeden z nejlepších seriálů, které jsem kdy viděl, a že už jsem jich viděl dost. Jako jeden z mála si udrží vaši pozornost po celé série, přičemž očekávání dalšího dílu nejsou planá, všechno parádně graduje, a žádný z dílů není nijak podprůměrný. Po 2 sériích se nemohu dočkat začátku série 3. (obnoveno, 2015) a dávám 95 % za to, že jsem se po celou dobu nikdy nenudil. EDIT 5/2016: po 4 sériích seriál skončil. Hodnocení ponechávám, byla to velmi zajímavá a napínavá jízda, seriál patří mezi špičku. ()

B4TM4N

Poté, co šlo Californication do kytek, nové guilty pleasure. Mimochodem, akční scénky jsou zde o úroveň výše, než ve většině současné filmové produkce dohromady. Béčko bez kompromisů a zaváhání._______ A závěrečná třetí série, to už je čistá radost z pulpu. ()

tom.nosek

První řada: Něco, co tu do té doby moc nebylo. Akční krvák ze zajímavého a opravdu rozmanitého prostředí, se solidními dílovými zápletkami i se solidní tou celosezónní. Možná trochu škoda, že se zápletku nepodařilo uzavřít hned v první řadě, ale i tak to bylo naprosto nadupané až k prasknutí. 5*, dal bych snad i 6... Druhá řada: Konečně se uzavírá hlavní zápletka, nicméně série je jinak jako taková trochu slabší. Najdeme tam i jeden naprosto hluchý díl, ale nevadí, pořád 5*, stále je to naprosto nadupané. Třetí řada: Tato řada je vyhrocená do naprostého extrému brutality. Jedna postava umírá za druhou, orgány létají vzduchem, litry krve tečou všude okolo a jako bonus dostaneme dvě velké zápletky úspěšně skloubené dohromady, které se kupodivu nakonec i částečně propojí. 5*. Čtvrtá řada: Začíná se hodně zlehka a rozebírá se spíš drama nalomené psychiky všech postav. Akční scény jsou přítomné zřídka a celkově to hodně dře, že jsem rád za zmenšený počet epizod. Celou dobu je to tak zhruba na tři hvězdy, což mě opravdu mrzí, nicméně poslední dva díly se vrací do starých dobrých kolejí, plus přihazují opravdu nostalgické rozloučení. Celkově za čtvrtou sérii tedy dávám 4*. ()

iampatrik

1. SÉRIE - 95% Těžko hledám slovo, jak střídmě popsat tuhle pecku, abych nechrlil jen superlativy. Zajímavý "drsný a surový" akční seriál. Napínavý děj, dobře napsané charaktery, rozmanité dějové linky (a že jich může být klidně i deset), skoro každý svým způsobem má své klady i zápory, silné scény např. bitka boxer X šerif), někdy to možná tlačí až za hranu reality, ale tohle jen malinkatá výtka. Po první sérii si člověk uvědomí, jak výborně je tenhle děj rozehraný - tolik otázek, tolik možností jak se vše bude vyvíjet. Snad tohle nebude Achillova pata Banshee a seriál se sám v sobě "neutopí", což se snad nestane, když tohle má na starost všemi zmiňovaný Alan Ball. Víc zavšivené městečko nikde jinde nenajdeš... 2. SÉRIE - 80% Musím na hodnocení ubrat jednu hvězdu. Popravdě možná jsem přestřelil i první, protože když jsem začal sledovat po roce druhou řadu, skoro na vše jsem zapomněl a z počátku jsem neměl ani chuť se dívat. Každopádně není tak zajímavá jako první. Je zde mnoho různých linek, které se mnohdy nezajímavě řeší a taky končí. Není zde ani tolik silných scén, které obohacovali loňskou sérii, ba spíše naopak, najdou se zde zbytečné scény. Každopádně závěr opět hutný, s ničím se nepáře, je nemilosrdný a opět správně "béčkový". Jen škoda, že takto si nevedl po celou dobu. ()

Perverz

Opravdu kvalitní seriál. S týpkem s největší prohlubní na čele. Antony Starr je krutopřísný frajer. Opravdu se tady s ničím nesere. Má svoje metody. Sex, zbraně, perfektní dialogy a vedlejší postavy. Vyzdvihnul bych ještě roli Proctora, protože takový mafián se jen tak nevidí. Každý díl má 50 minut a myslím že se nabažíte atmosféry dosyta. ()

eratni

Krimi z americkýho zapadákova, dá se to srovnat hodně s true blood a se seriálem life (hlavní hrdina taky seděl a je z něj policajt + tajemné pozadí ze života předtím ). Ze začátku první série to bylo fakt super, člověk se nemusel nějak zakoukávat, chytlo to hned, časem už trochu docházel střelnej prach a bylo to dost natahovaný. Šerif musí mít za celou první sérii zlomený všechny kosti a musel ztratit tak 10l krve :-) ()

ondrula

Nenáročná televizní podívaná pro krvelačného a obšourného Američana. Seriál hned v úvodních scénách pilotu nenechává nikoho na pochybách, že je produktem kabelovky a tak až směšně archetypálně a překotně prezentuje v každý druhý scéně buďto explicitní násilí anebo softpornografický výprc. Kanál Cinemax se tak (až směšným způsobem) snaží nezaostávat za AMC anebo HBO. Hipsterský plakáty dávají diváku tušit, o čem seriál asi bude - spousta krve okořeněná neotřelým (a taky pěkně hloupým) motivem amerických Amishů. S postavama mám trochu problém. Lucas Hood je podivuhodně charakterní kriminálník, jehož patnáctiletý kriminál asi vychoval v řádného občana, a tak se hlavně snaží pomáhat svým sousedům; no a okolnosti jeho ustanovení do funkce šerifa jsou opravdu neuvěřitelné. Ten jeho transsexuální kamarád je sice z jiný planety, ale ze všech postav je mi nejsympatičtější. Ivana Milicevicová působí dojmem levný štětky z východního bloku (něco jako Milla Jovovich), která moc neumí hrát a velikost jejích prsou dosahuje záporných hodnot. Její manžel to je takovej typicky korektní americkej kokot. Policajti tam působí tak, že Lucasovi spíš jen překáží (nejvíc přirozeně ten jeho slabošskej a zakyslej zástupce) a nejvíc to dojebali zápornýma postavama - obě hlavy mobu jsou nevýrazný a nezajímavý, takže bych měl pokušení se jim vysmát do ksichtu anebo si jich vůbec nevšimnout. V případě Mr. Rabbita pak neváhali scénáristi zkurvit jeho postavu tím, že jí vložili do úst (kupodivu ukrainské) prokletí розумна дівчинка, což ovšem v podání rodilého Londýňana dopadne stejně tak tragicky, jako vždy, když se Angláni pokoušejí poprvé v životě vyslovovat slovanský jazyk. Co se týče jazyků, nějak se zdráhám uvěřit, že Amishové mezi sebou pořád ještě mluví archaickou němčinou 17. století, ale že by mě to nějak svíralo, to zas ne. Jak jsem podotkl, postavy Amishů mi přijdou hloupé a zbytečné a na uvěřitelnosti jim ubírá ještě fakt, že dcerka toho největšího zaprdloně se po nocích ožírá po barech a kopuluje tam s kdekým. Komicky a neuvěřitelně taky působí okolnost, že klíčové postavy jsou vesměs spolu nějak příbuzné, což má evidentně za účel vybudit náležité dramatické zápletky. Přes všechny podivnosti je to ale nadprůměrný seriál a solidní podívaná. ()

Lefty86

Začne to sice trochu přehnaně, ale dost ostře a zajímavě. Pokračuje to sice v podobném duchu ale nějak to přestane fungovat. Pak je to samý koitus a zplácaná ptákovina pokračuje. Někde uprostřed druhé série jsem to vzdal. ()

Mikino00

Právě se zrodila legenda! Skvělý akční mix s nádechem tajemna, světem zločinu plným překvapení, několika velmi zajímavými liniemi a hlavně dech beroucí atmosférou. Každá epizoda má svůj posun v ději a nové postavy vnáší stále nové možnosti do už tak zamotaného příběhu. Jsou to právě postavy, které dělají seriál jedinečným, ať už ty kladné či záporné. Starr vypadá úplně jako Fassbender a točí se kolem mě jen krásné, většinou nahé, ženy. Nicméně charisma má na rozdávání. Po druhé sérii panuje mírné rozčarování, zůstalo násilí i nahota, ale hlavní devíza v podobě poutavých příběhů se pomalu vytrácí, několika delších linii napříč sérii, není to pravé. Wow, třetí série byla explozí neustálé akce, násilí a napětí gradující snad v každé epizodě. Banshee přineslo i několik zlomových okamžiků a pohřbilo několik hlavních postav. Je to bezkonkurenční jízda. Řada čtvrtá představila několik méně zajímavých zápletek, v hlavní linii, ale stále šlapala. Nový směr s vyšetřováním rituální vraždy byl vítanou změnou, avšak s poněkud jednoduchým rozuzlením. Důstojný konec a rozloučení. ()

sona123

První díl - výtečné...tedy, na můj vkus zbytečně moc sexu a násilí (ale to že je teda opravdu hard core), takže seriál rozhodně nebude 12+, ale jinak tedy neskutečně úderné, místy vtipné a odlehčené a potenciál víc než slušný. Moc moc doufám, že se to brzy nepokazí....PS. Po shlédnutí celé série: tempo tvůrci udrželi, dokonce došlo celkem i k vykreslení některých postav. Bylo to vtipné, násilné, akční, přehnané, vizuálně přitažlivé. ()

Mimomisu

Serial slozeny z nejlepsich beckovych filmu osmdesatych let, kde se na logiku nehraje, nahotou, brutalnosti a dobrymi hereckymi vykony nesetri, ale pokud vas to chytne, tak asi uz nepusti.Ultimatni guilty pleasure, pokud pristoupite na jejich hru (i za to hvezda navic vlastne). Prvni serie se hleda trosku, druha uz funguje imho mnohem lepe ()

Zombi

Výborná akční kriminálka s béčkvým osmdesátkovým feelingem. Výborné postavy, skvělá akce, prohnilý zapadákov, neúprosní a inteligentní padouchové, prostě super. Sex, krev, akce. Třetí řada je akční televizní inferno. Čtvrtou řadu jsem radši vypustil. ()

Oyer

Zvláštní, když porovnám Banshee s jinými seriály, dá se říci, že v plno podstatném výrazně zaostává. Přesto Banshee vyzařuje něco, co málokterý jiný. Asi je to tou atmosférou, prostředím a opravdu povedenými hereckými výkony. Na každý další díl jsem se těšil a netěšil jsem se, až to celé skončí. I když možná druholigový seriál, tak Banshee má svoje výjimečné kouzlo. ()

Akční komedie s Momoou a Bautistou má režiséra

Akční komedie s Momoou a Bautistou má režiséra

23.08.2023

Tak se dvojici herců Jason Momoa (Aquaman) a Dave Bautista (Strážci Galaxie) přece jen poštěstilo. V roce 2021 totiž navrhli, že by si spolu mohli zahrát v akční buddy komedii ve stylu Smrtonosné… (viac)

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Zemřel herec Ben Cross

Zemřel herec Ben Cross

19.08.2020

Ve věku 72 let zemřel britský herec Ben Cross, kterého mohli diváci znát například jako Spockova tátu ze Star Treku J. J. Abramse, případně atleta Harolda Abrahamse v Ohnivých vozech nebo ještě ze… (viac)