Thanatomorphose je francúzske slovo, ktoré znamená viditeľné znaky rozkladu organizmu spôsobené smrťou. Rovnomenný film sleduje peknú mladú dievčinu, ktorá sa jedného dňa zobudí a následne zisťuje, že jej telo hnije zaživa. (sochoking)

Forsberg11

Bizarné, nechutné, nevkusné a hádam aj nemorálne :D. Už aj tak nie veľmi pekná mladá slečna, žijúca sama vo svojom malom bytíku (no sem tam ju príde navštíviť ten či onen) začne doslova a dopísmena hniť za živa. Začne to malými modrinami kde tu po tele, neskôr sa pridá nejaký ten odpadnutý necht, pokračuje to prstami na rukách a ďalej už snáď pokračovať nemusím. Rozhodne treba tento nenápadný kanadský kúsok vidieť. Fanúšikom žánru určite odporúčam, aj keď priradiť Thanatomorphose k nejakému žánru si netrúfam. Asi som nechápavý ale hlbšia myšlienka príbehu mi uniká, neviem čo nám tým chcel režisér povedať. Jediné čo viem je, že sa budem tešíť na jeho ďalšie snímky a že mám neutíchajúcu chuť postaviť sa minimálne na desať minút pod sprchu. Toto je skutočne humus prvej triedy, bez preháňania. Účel to splnilo, ale rozhodne to už nikdy nechcem vidieť. 70 %! ()

sedm.1

No ty krávo! Hele, nejspíš jsem trochu úchylnější magůrek, co ve filmu zbožňuje nekompromisní brutality, násilí a řezničiny toho nejperverznějšího zpracování, ale Thanatomorphose je vážně divnej kousek. Ne že by tedy byl až tak nějak moc šíleně ujetej, ale mě neudělal prostě ani trochu dobře a působil na mě po celou dobu opravdu nepříjemně, což byl ovšem nejspíš i tvůrčí záměr, nicméně spíš než o kritiku formy a obsahu mi jde o celkové zpracování, které mi přišlo jednak zbytečně halucinogenní, jednak snad až rádobyartově působící a v neposlední řadě i v jistém ohledu kopírující počiny Lucifera Valentina. Dějově to samozřejmě nemá žádný smysl, prostě jde jen o samoúčelné zobrazení tělesného rozkladu lidské bytosti, bohužel, ale snad až na poměrně kvalitní trikovou stránku to je naprosto nevýrazná nuda, bez spádu a myšlenky, divák jen sleduje po celou dobu popocházející nahou (bohužel navíc dost nesympatickou a nepohlednou) holčinu, která pomalu postupně nezáživně uhnívá a uhnívá, chvilkami jí vždy něco upadne, aby si to následně přišila nebo přilepila zpět (????), a tak to plyne celých dlouhatánských 90minut, aby se pak konečně rozpadla, či spíš roztekla, úplně a byl naštěstí konec. Smysl žádný, logika absolutně nulová, prostě jak jsem zmiňoval, fakt i ty totálně nejúchylnější flicky mě vážně berou, ale tohle šlo prostě dost mimo mě, a ani by mi tak nevadila bezvýznamnost tohoto projektu, jako spíš tvůrčí neschopnost a jeho celková nezábavnost. Takže Thanatomorphose je sice určitě působivý úlet, ale když to je tak na hovno natočený a nudný, těžko zde hledat něco jiného pozitivního. P.S. Jelikož jsem ale úchyl, tak hodnocení dám stejně nadprůměrné 8D! ()

Beaumont07

Čisté divácke utrpenie, v tom "najlepšom" slova zmysle. THANATOMORPHOSE je kvintesenciálny body horror, oproti ktorému aj FLOWERS pôsobí ako rodinný film na nedeľné predpoludnie. Ak má horor vyvolať prevažne negatívne emócie, tak tomuto sa to podarilo v plnej miere, ergo moje hodnotenie. ()

mosnak odpad!

Nevhodné, bizarní, nechutné a hnijící :-( Budou dva druhy diváků. Ti kteří ocení právě tu bizarnost a ti, kterým to příjde nechutné! - 0% ()

Silviaxx

Mala som to tušiť, že pozerať toto na noc nie je práve najšťastnejší nápad. Do zbierky mi práve pribudol ďalší snímok, ktorý dosahuje extrémne hranice hnusu. Ak som k iným filmom písala, že boli hnusné, špinavé a neviem aké, tak som ešte netušila, že existuje Thanatomorphose. Veľmi efektne vydarené, miestami až tragikomické a dokonca ani tých 96 minút pre mňa nepredstavovalo problém, keďže som sa nevedela dočkať kam až tento film je schopný zájsť. A bolo to jednoznačne ďááááleko za hranice. Jednoducho hnus. Metafora v podobe telesného rozkladu, keď je človek absolútne nenaplnený a bohapusto prázdny je perfektná. Odporné šialenstvo. ()

Warhorr

Pokud by měl někdo chuť na nějaký ten hnůj tak vřele doporučuji. Vesměs pozorujeme hlavní představitelku jak se pohybuje po bytě a její tělo hnije zaživa. Začíná to zlehka padáním vlasů či virážkou a vygraduje to mokváním, rozpadáním a tavením se celého těla. Do toho spousta zvratků a taky nějaký ty chcanky a hovna. Kamera je v hajzlu, dialogy pomalu žádný ale pro fanouška stonožky, Sala atd. to bude krásná, epická podívaná. ()

Junys

Čekal jsem od toho teda o hodně víc. Nápad pěkný ale zpracování stojí za nic. Pěkných záběrů tam bylo jen minimum a herečka byla nudná a celkově to bylo takový suchý. ()

domirovec

Thanatomorphose je jednoduše záležitost, která mě fakt nějak zvlášť nenatchla. Je to v podstatě příběh mladé holky, která svůj čas tráví buď sexem, nebo zaměřováním se na své, pomalu hnijící tělo. Je smutné, že nám film nedal nahlédnout více do minulosti hlavní postavy filmu, abychom například alespoň z části zjistili, proč se jí to všechno začalo dít. Celé je to však divně natočené, poměrně nudné, až zbytečně bizarní a zvrhlé a doplněné ne moc dobrými hereckými výkony. Nápad skvělý, realizace špatná. 2/5 ()

Jíha

a) Vlastně mi moc nevadila ta první půlka, kde se nic neděje. Člověk tak nějak ví, na jakej film kouká a ta voyeurská atmosféra, kde je vidět všechno a dlouho, dává předem vědět, že až se něco začne opravdu dít, bude to hodně nepříjemný. Což je samo o sobě nepříjemný. b) Líbilo se mi, že kromě celé té pseudojinotajné roviny o rozkladu, jde i o prostý příběh o pomstě na panu domácím za narušení hlučného večírku. Celkem dobře hnusné, ale nakonec přece jenom příliš pomalé a absurdní. Asi 70 %. ()

CharlieSs odpad!

Oh jesus. -.-. Hnusná hlavní hrdinka, film bez mluvení, když už tam byla hudba tak strašná, když už pár slov tak beze smyslu. A oni snad nemají v Americe oblečení?! Po celou dobu "filmu" tam lozila nahá, což nebyl příjemný zážitek (jasný, bylo to za účelem toho, abysme viděli rozklad jejího hnusnýho těla, ale kalhotky si snad brát mohla, ne?). To byl rozhodně mnohokrát lepší Contracted, který mě taky kdoví nijak nevzal, ale oproti tomuhle je to špička. ()

Kadas97 odpad!

Nudný film o nahatej šerede, ktorá nemá problém v celej svojej šerednosti otvárať nahá dvere. Film je taký pomalý, že som od nudy vypucoval celý notebook a teraz píšem tento komentár lebo už neviem čo robiť od nudy. Ospevované scény rozkladu sú umelé a podobné by som natočil aj ja u nás v kuchyni. Keby bola hlavná postava aspoň sympatická tak by som jej fandil aby sa nerozkladala, ale táto opica dala nový význam spojeniu "hniť na gauči!" 0 z 10 P.S: Ešte 23 minút. ()

Kingjiri

Pana režiséra evidentně představa uhnívajících lidí za živa fascinovala natolik, že při natáčení uplně zapomněl vyprávět něco jako příběh nebo se aspoň pokusit o nějakou pointu. Zkrátka se jednoho dne hlavní hrdinka vzbudí, začne pomalu uhnívat zaživa, přičemž jí to v žádný fázi nepřijde natolik zvláštní, aby vyhledala odbornou pomoc. Nechutnost díky velký explicitě a naturalismu povedla na výbornou (btw. asi první film, ve kterym se objeví všechny lidský výměšky a tekutiny :D), filmařina i vizuál slušný, ale dramaturgie o ničem. Samozřejmě se najde pár lidí, co v tomhle samoúčelně nechutnym bijáku najdou nějaký poselství, ale já se obávám, že v něm vážně žádný neni. Druhá silná hvězda za technickou stránku věci. ()

Hellknight12

Videl niekto ? Čo vy na to ? Ja som to videl raz. A dnes druhy krát. Za mňa pekný kúsok. Dobre herecké výkony. Príbeh je jednoduchý ale to nevadí základ je, že funguje. Dĺžka filmu 95 min je trochu síce dlhšia o pár minút ale to nevadí. Hovorím o 5 max 7min. Hudba v tomto filme pekne sedí do atmosféry. Film je rozdelený na 3 kapitoly. Popis filmu sedí ako uliaty. Neočakávajte nič iné. UPOZORNENIE!! TENTO FILM JE 18+. FILM NIE JE PRE ĽUDÍ ZO SLABIM ŽALÚDKOM. HLAVNE NEODPORÚČAM PRI FILME JESŤ. JA TENTO FILM ZARADÍM AKO ARTOVÝ. ČI JE TO TAK AJ MYSLENÉ NETUŠÍM. Spoilerová časť! Príbeh sa odohráva v jednom byte. Celý film sledujeme ženu, ktorá sa nejako nakázi nejakou smrteľnou chorobou. Čo je to za ochorenie neviem ale prakticky na Tom ani nezáleží. Film postupne ukazuje ženu počas choroby. V celom filme sa povie možno 20 viet ale to nevadí. Otázka neznie ako a čím sa to žena nakazila. Ale podstatná otázka je čo si režisér vymislí za hnus, ktorý tam môže dať. Koniec Spoilerovej časti! Celkové hodnotenie za mňa je 75%. Komu ho odporúčam? Ľuďom, ktorým neprekáža 95 pozerať na hnijucu ženu zažíva, ak máte radi horor tak choďte na to ale na vlastné riziko, ak ste už unavený z klasických vyvražďovačiek alebo duchariny, ()

mira.l odpad!

Tak tohle byl vskutku oduševnělý příspěvek světové kinematografii. Zvládl jsem ho asi za 40 minut. Pominu-li tu podivnou rozmazanou kameru, tak v tom povětšinou šeru bylo stejně hovno (možná naštěstí) vidět. ()

darthhokro

Milé děti, dnes vám povím pohádku o princezně z mokvavou leprou na čele. Film je docela utahaný, trošku se to rozjede až půl hodiny před koncem. Finále mě hodně pobavilo :) ()

Tormentor665

Esteticky i obsahově poněkud nedotažené, ale i tak se mi to líbilo. Je trochu škoda, že těch pocitových a surreálných, noisem podložených pasáží není víc a lépe udělaných. Takhle je to sice parádní hnus, ale pořád jsem měl problém se do toho položit, neudělalo se mi špatně ani jednou. Ale abych nehanil, mnoho scén bylo hodně dynamických a musel jsem si je pouštět několikrát. ()