To Kapitola 2

• Česko To Kapitola 2 (viac)

V pokračovaní najúspešnejšieho hororu všetkých čias sa do mesta Derry vracia zlo a členovia Klubu núl budú musieť opäť spojiť svoje sily na mieste, kde to všetko začalo. Od hrôzostrašných udalostí ubehlo 27 rokov. Členovia Klubu núl sa rozišli a žijú si vlastné životy. Mike ako jediný ostal v rodnom meste a je nútený zvolať ostatných členov klubu späť do Derry, kde budú spoločne opäť čeliť zlu. Všetci sú poznamenaní hrôzostrašnými zážitkami z minulosti, každý z nich bude musieť preto opäť prekonať svoj najsilnejší strach a čeliť klaunovi, ktorý je teraz nebezpečnejší ako kedykoľvek predtým. (Continental film)

C.A.T.

Po dvouletém čekání jsem konečně vyrazila na předpremiéru, natěšená a s velkým očekáváním. První díl byl skvělý, to je bez debaty. Druhý díl bohužel podstatně zaostává. Když jsem odcházela se smíšenými pocity s kina, musela jsem To celé pořádně strávit. Už jen to mi zkazilo dojem. Délkou snímku jsem si slibovala kvalitu-už je vzhledem ke knize, která je dost obsáhlá a mám jí přečtenou. Bohužel se kvalitka nekonala. První cca třetina možná polovina filmu dobrý, vrněla jsem blahem, a myslela jsem si, že tomu napálím plný počet a že jsem dostala přesně to, pro co jsem přišla. Pak přišlo zklamání. Ale začnu klady: herci vybraní naprosto skvěle(hlavně McAvoy mě potěšil), co se výkonu i podoby týká. Kingova rolička boží. Bylo zde i vidět, že se někdo v knize trochu pošťoural-alespoň na pár místech, úvodní scéna s Mellonem, Ritual Chüd, světla, socha u obchoďáku,... a... už mě nic nenapadá. Především mě hrozně rušil přehnaný humor. Zrovna v hororovém žánru se tam musí umět humor zasadit. V jedničce fungoval, ale tady to zmrvili, jak jen mohli. Hlášky nebyly některé špatné, jen se mi sem nehodily a bylo toho na sílu až moc. Když očekávám napětí a emoce, tak je chci dostat a né se tlemit kravinám. Dále mě dost zklamaly efekty potvor. Takovej digitální hnůj jsem už dlouho neviděla a scény s ním působily spíše parodicky než hororově. Pennywise dostal dost málo prostoru a jeho konec se mi nelíbil. Režisér sliboval, že pokračování bude děsivější, než jeho předchůdce. Lhal. Já vám nevím jestli se mám ještě někdy na nějaký film těšit. Šla jsem na horor a dostala jsem DigiKomedii. Ze zklamání dávám 3*. ()

Calabria

Jednička taková bomba a dvojka taková slátanina. A nejhorší na tom je, že na víně není herecký výkon ani kamera apod. Ale ten děj, založený na knižní předloze. Pro mě jako dříve neznalce příběhu opravdu velké zklamání ()

Brain32

Strašně přeplácané ve všech ohledech (scény, patosy, rádoby vtipné hlášky apod.). Navíc to hlavní co má horor plnit (strach, napětí) se tu neděje. Jak už tu někdo psal, DIGIBORDEL není strašidelný.. Například scéna s babčou vypadala "nadějně" a pak se z ní vyklube animované monstrum s jedním okem a jazykem až na vestu :D to se člověk nebojí, ale spíš se směje.. To co fungovalo v jedničce tady vůbec nefunguje, chemie mezi postavami nula. 3 hodinový miš maš všeho možného jen ne kvalitního horroru. ()

alKalda

Moc rad se u hororu bojim, vlastne proto se na ne divam. U prvniho dilu jsem se bal a bavilo me to. Druhy dil byl velmi spatny, at uz monstra, tak ani jedna lekaci scena .... jen hudba a nic vic. Nejvetsi zklamani roku pro me, bohuzel :( ()

Jan.Hulek

Bože, když tu čtu některé komentáře, jde mi hlava kolem... Tak nízký hodnocení si to fakt nezaslouží. Ale co už no, sto lidí, sto chutí. Mně se to líbilo. Ta nostalgičnost, flashbacky kde se mohli zapojit mladí herci... A všudypřítomný humor byl super. Klaun neměl chybu, herci to odehráli na výbornou. Že je to trochu delší? Holt se to chtělo přiblížit k té emotivní a vztahové složce díla. King totiž nepsal horory jenom aby lidi děsil. Vytvářel mezi postavami vztahy postavené na emocích a pocitech. Silná pouta, díky kterým postavy drží při sobě. Díky tomu vám na postavách bude záležet, lépe se ponoříte do děje. Je to důstojný následník druhého dílu. Na 5 hvězd to sice nemá, ale za mě 4 určitě. Propadák to určitě není. ()

majorzeman13

Jednička je lepší a kvalitnější snímek. Někdy méně znamená více. Cameo mistra S. Kinga je very cool ! Digibordel není moc strašidelný. Jo a ta nekonečná stopáž filmu je taky přemrštěná,přepálená. Casting je moc fajn. Bill Hader ako Richie je borec. Pennywise je boží ! Takže prozatím hodnotím 65%,ale zaokrouhluju nahoru,takže moc pěkných 7/10. Film zkrátit minimálně o 45. minut a byl bych ještě více spokojen ! ()

Wiceman

Uff tohle hodnotit nebude vůbec lehký.... Film je bravurně natočenej, všichni herci jsou super (samozřejmě Richie a Eddie tomu zase nasazujou korunu) Pennywise dle očekávání ještě brutálnější a zlomyslnější, ale to je asi tak vše. Asi jsem se moc nahypoval. Tenhle film je stráááááášně dlouhej a i když si se zdá, že by mohl být klidně o hodinku kratší tak vlastně ani nemohl. Určitě je plus, že se ve flashbacích vrácíme do míst, který měli být vidět už v prvním díle, ale nebyli. Nicméně celá věc kolem tokenů mi přijde taková až moc pohádková. On celej film je narozdíl od výborný jedničky takovej děsně překombinovanej a pohádkovej a to v tom hrají roli dospělí lidé (!!!!!!) Chceme kurnikšopa víc Pennywise (na jeho lidskou verzi jsem se těšil nejvíc a svojí premiéru si odbyde ve slabých 20 vteřinách aniž by bylo řečeno k postavě Boba Graye víc). Kdybych se chtěl koukat tři hodiny na drama tak si pustim Kmotra. Zkrátka je to moc uslzeně přeslazený. No a ten konec ... mno .... řekněme, že líp se to asi ani udělat nedalo a tv historie knihy TO se tak trochu opakuje, ale dobrý. Ostatně se dalo očekávat, že druhej díl bude pomalejší a trochu nudnější než díl první (inu dobře obsazený děti jsou hold dobře obsazený děti) Když přežiju ty dramata, co hlavní protagonisti postupně řeší, tak byli herci opravdu velmi dobří. Podobnost s dětma je až strašidelná. Dokonce i těch pár minut Stanleyho bylo velice kvalitních pár sekund a Muschietti se opravdu nemusí cítit špatně za výběr herců. Všichni mají (tedy kromě Stanleyho) stejnej prostor a ukazují nám, co v nich opravdu je. No a Skarsgard? Ten absolutně nemá chybu. V podstatě je to to nejlepší na celym filmu což se samozřejmě dalo čekat. No a jestli je Pennywise na scéně o 25% víc než v prvním díle, pořád je to KURVA málo :D Flashbackové vsuvky s dětma rozhodně potěšily, ale omlazovací CGI bylo u některých hodně funky :D Hold nikdo nemládnem. Tak ... tohle jsou moje dojmy z filmu. Nejsem zklamanej, ale ani nejsem nadšenej. Příště to chce zkrotit ten svůj hype train a radši se nechat příjemně překvapit než být jen ,,smířenej" s tím jak to dopadlo. Lepší 3* PS: V kině jsem byl asi jedinej, komu přišel malej, scvrklej Pennywise děsně cute :D :D ()

Mrliš

Dal bych 4 hvězdy, ale dám 5. Protože si myslím, že je druhá kapitola o trochu lepší jak první. Na to jak je film dlouhý, tak mě bavil od začátku do konce. Začátek se rozjížděl trošku pomaleji, ale jak to nabralo obrátky, tak paráda až do konce. Opět s knihou se to nedá srovnávat. Kniha je prostě skvělá a film nikdy neobsáhne to co je napsáno na 1000 stránkách. A navíc opět spousty změn oproti předloze. Mile překvapil se svou malou rolí i sám Stephen King :) ()

EPA

Četla jsem knihu a musím říct, že oba filmy se mi líbily více. Nechápu moc ty kritické komentáře na Chapter two. To nejpodstatnější z knihy bylo do filmu přeneseno, jinak by ten film mohl mít o pár hodin navíc. Bylo srozumitelně vysvětleno, co je vlastně IT a odkud se vzalo. Že je ke konci hodně digitálních úprav je jasné - natočit naživo by to sotva šlo. Uznávám, že mnohé "lekačky" byly předvídatelné. Film se mi ale jako celek líbil a taky jsem se zasmála. Dospělí herci skvěle napasovaní na ty dětské. Henry Bowers ve své dospělé podobě je skvělý!!! A scéna s pejskem :-D ()

sadsammy

Šla jsem do kina a nic extra fakt neočekávala přijde mi to naprosto zbytečné. Takže celkem mne se druhá kapitola líbila až na to, že trvání filmu cca 3 hodiny uletí to velmi rychle a ani si nevšimneš, že to má takový dlouhý dej. Film se hlavně zaměřuje na minulost každého nyní dospělého Smolaře, který se snaží zvládnout zase své strachy. Absolutně se nedá vytknout práce herců jak mladých tak i dospělých třeba Bill mi přišel naprosto úžasné zahranou postavu a ostatní také drží film na úrovni. Pennywise je absolutní špičkou filmu co se tyče Bila Skarsgårda a jeho šíleného pohledu je fakt výborný herec, z nej šla nevýslovná hrůza aspoň proto, že nesnáším klauny od samého dětství. Co se tyče příběhu nevím jestli bych měla něco psat, protože jde to podle knihy i když jsem nečetla ani jednou, myslím si, že byly zachycené všechny postavy a každá maličkost a drobnost pro mě stala jasná. Jinak lekácí scény zamíchané spolu s dobrým humorem a to podle mě také dobře. Nemá to být horor ve své pravé podstatě, vždyt´kdo ví co píše King a jak to dělá, pochopí, že mu nejde hlavně o lekačky. ()

Guadeloupe

Ako vzdy pri Kingovych adaptaciach, sla som do kina s malou dusickou. A som prijemne prekvapena. Hned na zaciatku podotykam, ze to nie je tradicny horor, necakajte lakacky ani strach, ktory sa zavrta pod kozu, je to skor dobrodruzny film s creepy kingovskymi prvkami. IT2 sa otrocky drzi predlohy, vsetky vzostupy a pady hlavnych hrdinov nam serviruje jemne patosovym, americkym stylom, napokon je clovek ale dojaty castejsie, nez si pripusta. Herecke vykony nadmieru uspokojive, expresivne nasilie vo filme kopiruje kingovske "ine strasenie", co ma osobne velmi potesilo. Prirovnala by som to ku zvrhejsiemu Stranger things, aj sa zasmejete, aj si poplacete, a v neposlednom rade sa budete bat. Tlieskam, tesim sa. . Sam Stefan Kral himself, vo svojej kratkej performance, bol len ceresnickou na torte. ()

floppy4

Jednotka ako cez kopirák, tí detskí herci v jednotke mali svoje čaro, tu síce bolo dosť tých prestrihov kde si tiež zahrali, no už nebolo nič čo by to ťahalo, keďže to bolo dosť predvídateľné a Pennywise už nebol absolútne strašidelný. Taký dlhší vývarček to bol, no a ešte ma aj ta homopropaganda trošku vytáčala. Odporúčam na to ísť ak do kina, tak niekedy v neskorých hodinách, lebo chodia na to samé deti za dňa. ()

dolor

It: Chapter Two 🎈 Keď tvorcovia odhalili, že film má mať skoro tri hodiny, povedal som si: "tri hodiny horor ? udržia diváka v pozore a v napätí tak dlho ?". Bohužiaľ, dĺžka bol v tomto prípade ten najmenší problém no ale poďme od začiatku. Cast a výber hercov bol dokonalý, tie postavy sa tak podobajú a sedia na svoje detské verzie, že lepšie už ani vybrať nemohli. Po celý čas im tú chémiu veríte a myslíte si, že tie decká sú staršie o 27 rokov. Benjamin Wallfisch, ktorý sa staral o hudbu bola ako aj v jednotke geniálna. Behne ti pod kožu a presne to človek chce pri tomto žánri. Až na pár slabších CGI momentov (lenivá doba nie je nad to si odsedieť 4 hod v maskérni) je ten film technicky zvládnutý super. Pennywise (Bill Skarsgård) je tak nádherne nechutná postava, s ktorú by sa stačilo zavrieť v jednej izbe a viem že by som si chcel vyškriabať oči od strachu. Neviem prečo ten film nebol prioritne o ňom ale riešili a rozvíjali tam tak zbytočné, bočné, príbehové linky. Na každú dobrú, nečakanú scénu,pri ktorej radšej odkloníte zrak sú dve lacné, predvídateľné. Čo ma ale najviac sere je, prečo do r*ti je v horore toľko humoru ? Ja si osobne myslím, že z kina by som mal ísť pokakaný a večer zaspávať pri svetle. Ten film je nahláškovaný od začiatku po koniec. V hrotových situáciach srandovali, vtipkovali, čo je ešte horšie tie hlášky sú dobré a človek chvíľu nevie či pozerá rýchlo a zbesilo. Keď ideš na horor a každých 7 minút sa kino smeje uberá na zážitku a celkovej podstate filmu. Jednotlivé časti, keď si ten film rozkúskujem je super, ako celok to na mňa nefungovalo. 5/10 ()

Kaylar

Film je zářným příkladem toho, že více efektů neznamená lepší film. Rovněž přespříliš rádobyvtipných hlášek celý film jen sráží. První polovina zfilmované Mistrovy knihy fungovala nejen jako horor, ale i jako film a atmosféra končících osmdesátek zde byla skvěle zachycená. Tato druhá půlka, třebaže disponuje kvalitním hereckým obsazením, již sklouzává k běžnému průměru a hororové sekvence jsou v ní zastoupeny nevýraznými "lekačkami", které jsou zoufale předvídatelné. Přemíra digitálních efektů působí jako facka do tváře pravověrným oddaným čtenářům Kingových knih. Po nepovedeném letošním zpracování Řbitova zvířátek tak osobně tento film považuji za jedno velké zklamání. Dala bych nejraději pouhé dvě hvězdičky, ale třetí (symbolická) je za Kingovu hereckou účast ve filmu. ()

Milan.Nedwi

Tak TO byl teda průšvih. Takový TO mělo potenciál, který si ale Andy řekl že nevyužije a vsadí , pro mě nepochopitelně na CGI odflaknuté potvory které vyvolávaly výbuchy smíchu všech okolo a kdykoliv se tam konečně objevil muj milovany Pennywise ve své klaunské podobě , děkoval jsem že aspon na par sekund ho vidím než nějaké hlavy s chapadlama a dalšíma kravinama... Musím ale vyzvednout práci s kamerou a obsazení dospělých herců kteří se s dětsými protějšky popasovaly bravurně... Ale v celku pro mně film kterýmu jsem chtěl dát klidně 4 hvězdičky, musím dat slabe 1 a mrzí mě TO, nebýt hrozných cgi efektu fakt bych dal víc.... ()

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

17.06.2023

Nadějně rozjetý Andy Muschietti, režisér původem z Argentiny, si v Hollywoodu udělal jméno efektivními horory Mama, To a To kapitola 2. Právě tento čtvrtek do našich kin vstoupil i jeho nejnovější… (viac)

Zemřel Peter Bogdanovich

Zemřel Peter Bogdanovich

06.01.2022

V prvních dnech nového roku přichází smutná zpráva pro celý svět filmu. Ve věku 82 let zemřel americký režisér, scenárista, herec, producent, filmový kritik, historik a v prvé řadě cinefil, Peter… (viac)

Dvojka To v kinech zabodovala

Dvojka To v kinech zabodovala

08.09.2019

Filmové pokračování kultovního hororu Stephena Kinga To Kapitola 2 má za sebou relativně úspěšný debut v kinech. Relativní je z toho důvodu, že zatímco první film vydělal v amerických kinech za první… (viac)

HORROR NIGHT v multikině Premiere Cinemas

HORROR NIGHT v multikině Premiere Cinemas

29.08.2019

Již ve středu 4. září 2019 multiplexy Premiere Cinemas Praha a Olomouc předvedou zbrusu nový koncept akcí PREMIERE HORROR NIGHT s předpremiérou hororu To Kapitola 2. PREMIERE HORROR NIGHT je filmový… (viac)