Mestečko záhad

• Česko Městečko Záhad (viac)
Animovaný / Komédia / Rodinný / Horor
USA, (2012–2015), 15 h 18 min (Minutáž: 21–29 min)

Tvorcovia:

Alex Hirsch

Hudba:

Brad Breeck

Jason Ritter, Alex Hirsch, Kristen Schaal, Linda Cardellini, Kevin Michael Richardson, Keith Ferguson, John DiMaggio, Will Forte, Grey Griffin, Tara Strong (viac)

Rodiče pošlou dvojčata Dippera a Mabel na léto k prastrýčkovi Stanovi do Gravity Falls, kde děti zjistí, že se ve městě děje něco velice zvláštního. (Disney Channel)

halelujah

Najväčšia chyba serialu je že je na takej sračke ako je disney channel kde nikdy neprerazí , videli ste prvú seriu southsparku?Nejak podobne vidím aj toto nie je to totožné jasné že nie keď to má byť určené pre tínedžerov ale osobne mi to ešte viac vyhovuje , prečo?V southsparku začal prevládať oplzlý a trápny humor ktorý len kopírovali z prvej serie , spravili niečo originálne ale nechceli myšlienku posunúť dopredu a dopadli na stejnú úroveň ako bezduchý simsnovy.Ale tu je každá hláška vtipná a pri tom nemusí použiť ani kus vulgarizmu alebo inej trapnosti (ako využivanie rasizmu,genitalii atď) o to viac sa autori snažia aby bol každý vtip brilantý a lepší , najviac za seba hovorí keď "strýček stan" mal kúpiť palacinky a povedal že nemá peniaze ale v tom mu vypadla bankovka z rukávu , ako keby som videl svojich kamarátov ktorý su podobný žgrbliaci a toto sa mi strašne páči , človek si v každom charaktere serialu niekoho nájde a serial vám potom vôbec nieje cudzí a prakticky fandíte každej postave alebo príšere .Atmosféru dotvára dobre zvolená hudba ktorá je veľmi pekná , úžasná animácia ale hlavne perfektné nápady ktoré vážne nie su určené pre mladšie publikum alebo odkazy na desiatky serialov ktoré by už vôbec nemali vidieť .Zhrnutie: V každej epizóde sa zobrazí niečo tajné alebo skryté a aj keď máte vystupňovaný koniec serie vôbec neprídete o napätie , i keď je serial akože určený pre deti sú tam odkazy na serialy ktoré pochopia len fajnšmekri a myšlienky ktoré zase pochopia len starší diváci a kvalitne sa aj na nich zasmejú , ak máte radi záhady budete to mať radi a ak ich nemáte tak po tomto začnete. Strýček stan je úplne genialny charakter ale popri tom ani extra nevyčnieva a priestor maju všetky postavy rovnako. ()

Bbulli042

Som na tom podobne ako Terva. ...ale koho to zaujima :D Veeelmi malo hranych serialov sa tomuto a podobnym modernym animackym serialom (Adventure time, Star vs. The Forces of Evil, Rick and Morty...) vyrovna. Na tom nezalezi, ze mi je uz po 30-ke :D Je to zabavne so zaujimavym pribehom. Pre koho sa vlastne dnesne animaky robia...? ()

LightBlue

Vtipná oddechovka se skvělou atmosférou. Úvodní znělku si zamilujete, stejně jako řadu z postav. Vadou na kráse je pouze český dabing, obloukem se mu vyhněte! ()

dodo357

"If you've ever taken a road trip through the Pacific Northwest, you've probably seen a bumper sticker for a place called Gravity Falls. It's not on any maps, and most people have never heard of it. Some people think it's a myth. But if you're curious, don't wait. ake a trip. Find it. It's out there somewhere in the woods. Waiting." Tímhle bylo pro mě zakončeno dobrodružství dvojčat Mabel & Dippera Pinesových. Byl jsem rád ? NE! Byl jsem smutný z toho že můj seriál který jsem tak miloval bohužel skončil. Ale pustíme se do recenze. Seriál je o dvojčatech Mabel a Dippera Pinesových, který pošlou jejich rodiče do Oregonu za svým "zlejdou" Stanem. Tak tedy jedou do Městečka Záhad (Gravity Falls) kde zjišťují, že věci nejsou jak se mají. Co nejvíc zbožňuji ? Ty DVOJČATA! Mabel a Dipper jsou pro mě něco jako já a moje sestra (taky dvojče) takže chápu měnším inside jokeům. Jejich kombinace tak dobře funguje spolu s dalšími postavami v seriálu (Soos, Zlejda Stan, Wendy, Tučík) že je to až kouzelné. Co se týče hudby tak uvodní znělka je pro mě tutovka, jak by to mělo v takovým veselým, dobrodružným seriálu vypadat. Maximálně co mě mrzí, je to že seriál má dvě série, a třetí se nejspíš nedočkáme. Osobně ten seriál miluju od doby co vyšel (2012) kdy mě bylo též 12 let, a vzpomínam na něj do teď, i když mi je 18. 5/5 hvězd. A nezapoměňte, nikomu NEVĚŘ! ()

roflmao

Rovou říkám, že si mě Mabel totálně omotala kolem prstu. Avšak jen do té doby, dokud to dabovala Pája. Pak to šlo všechno do totálních sraček. Nevím proč to ti vymrdanci zase do píči změnili. Jinak se jedná o seriál, který nabídne kvalitní zábavu a nepotřebuje k tomu ANI JEDEN VULGARISMUS. Geniální. "Dáme závod v čištění zubů?" LOL ()

Daniel.Homol

Úžasný seriál. Skvělá animace, krásný příběh a dokonalé ukončení celého seriálu. Myslím že jeden z nejlepších Disneyho seriálů vůbec. Gravity Falls perfektně zvládá postupné gradování a když už si myslíte, že seriál skončí, protože největší záhada je vyřešena, tak dostanete ještě epickou bitvu. Úžasné 9/10 ()

RedNotice

Prostě má srdcovka, kterou si nemůžu vynachválit jsou tam nějáké slabší epizody, ale jako celek je to zábava pro všechny věkové kategorie. ()

Kristoferson

Městečko záhad dělají návykovým zejména dvě věci: břitký a upřímný leč sarkastický humor a komplexní srdečné postavy s unikátními povahovými rysy i chybami. K srdci mi přirostli nejenom hlavní protagonisté, ale i celé městečko: od brigádnice Wendy a údržbáře Soose po policisty, mořského muže či gnómy. Po dokoukání mi přišlo, že jsem skutečně strávila léto v Městečku Záhad, a že znám každé jeho zákoutí i obyvatele. Mám chuť vydat se do lesů a objevovat mystické kreatury, řešit záhady a zkoumat tajemná místa. Jsem si jistá, že znělka seriálu mi bude znít v hlavě ještě hodně dlouho a bude mi připomínat, jak moc jsem si jeho sledování užila. ()

Puxina

Parádní letní příběhy, už jen ta kombinace animované, komedie a horor je úžasná. Osobně bych  tenhle seriál natáhl na víc dílů, protože příběhy těch postav a objevování záhad bylo super. ()

gomil

Na první pohled dětský animovaký seriál, na druhý pohled po shlédnutí obou sérií jeden z nejlepších animovaných seirálů. V první série vypravuje příběh (až na posledních pár epizod) epizodicky a jednotlivé díly nemají tak zásadní propojení, to se změní až v druhé sérii, která skvěle kombinuje epizodické příběhy a jednu meziepizodní linii které se drží. A i když to na začátku nevypadá, dostane se nám tajemného seriálu s prvky hororu, který má jedno z nejlepších finále. ()

ElizaJamison

Ani jako dítě jsem v tom neobjevila, žádné kouzlo a když jsem se nedávno s mladším sourozencem dívala, tak jsem se utvrdila v tom, jaká je to povrchní blbost. Já si pamatuju, že jako malou mě to nebavilo, protože to nebylo dost strašidelné a dneska radši ani nemluvit o této pasáži. Pro děti asi fajn zábava, jinak nekoukatelné. ()