Hilda

Když se nebojácná a svobodomyslná Hilda vydá ze svého domova v čarovném lese do města, narazí na nové přátele, dobrodružství a magické bytosti. (Netflix)

Davered

Roztomile a srsici napady, ale mnohdy az neopodstatnene divne. Vyssimu hodnoceni brani predevsim pochybne jednani postav, ktere casto lzou nebo se chovaji egoisticky (uklizeni parku a sprateleni s novou clenkou skautskeho klubu jsou podminena ziskanim skautskeho odznaku). Takto negativni chovani dost narusuje prave tu zasnenou detskou fantazii, na ktere serial jinak stavi.___ A kam se podel Helmut? ()

VaHo

Kouzelné. Slovy nedokážu vyjádřit jak pohodový, milý a příjemný seriál to je. Hilda a její svět je tak uklidňující a pozitivní náladu nalaďující, že hned po prvním díle jsem měl na tváři úsměv od ucha k uchu a věděl jsem, že tohle je opravdu NĚCO. Skoro až lituju, že nejsem dítě, protože tohle musí, dle mého názoru, každou holku a kluka příslušného věku chytit a nepustit. P.S. Zkuste komiksovou předlohu, fakt to stojí za to. ()

DJ_bart

Vedle takové legendární komiksové smetánky jako Calvin a Hobbes, jejichž klíčovým motivem je nekonečnost dětské fantazie, konkuruje s neméně podobnou náturou i britská série Hilda, jejíž adaptace se bravurně zhostil Netflix a přetavil ji do vizuálně uchvacující fantazijní rozprávky, která si vkusně pohrává se severoevropskými mýtickými motivy. Skvělá adaptace. ()

berg.12

Kdysi dávno, za časů kdy se po Zemi procházeli obři, kraj obývali kamenní trollové a lidé se přátelili s elfy a kouzelnými bytostmi, žila byla jedna malá dívka. A pokud 'kdysi dávno' pro vás mohou znamenat nějaká osmdesátá-devadesátá léta, máte šanci se s Hildou poměrně rychle skamarádit. Nejlepší epizoda? Samozřejmě ta s Morriconem. ()

honajz2

Někdy jsem to s tímhle seriálem měl na hraně, ale vždycky jsem si dokázal najít důvod, proč v něm pokračovat a proč s Hildou a jejími přáteli zažívat další dobrodružství. Má to pár vyloženě slabších epizod, ale většina z nich je milá, příjemná na sledování, se zajímavým použitím severské mytologie a občas i (aspoň myslím) vlastních originálních nápadů. Do toho je tu sem tam jemný, nenucený humor a občas se to snaží celistvě budovat svůj svět, i když je to hlavně tak, že co epizoda, to jiné dobrodružství, které v ní začne i skončí. Málokdy tu je něco na pokračování, ale takové epizody mi přišly nejlepší. A přiznávám, že jsem se v tom trochu i našel, jelikož mám pocit, že povahově jsem jako děcko byl něco mezi Hildou a Davidem, tudíž mě na tom oslovilo i něco osobního. Jen jsem pořád čekal na moment, kdy tomu úplně propadnu, jelikož ten seriál na to měl dost předpokladů, ale jaksi se to nestalo. Seriál jsem ale dokoukal, závěrečný film už mám připravený, takže si myslím, že úspěch to tak jako tak byl. Slabé 4* ()