Hilda a král hor

• Veľká Británia Hilda and the Mountain King (viac)

Když se Hilda probudí v těle trolla, musí použít svůj důvtip a odvahu, aby se vrátila domů, stala se znovu člověkem a zachránila město Trolberg. (Jardismo)

Hellierer

Příjemný televizní film pro fanoušky tohoto světa, který adaptuje jeden z komiksových příběhů a zároveň pracuje s prvky, které představil samotný seriál (takže bez jeho znalostí se možná budete ztrácet). Příjemná jednohubka, opět s parádním vizuálem, jenž je sice trochu slabší než zmíněný seriál, avšak stále se jedná o velice povedenou zábavu pro děti i odrostlejší. ()

Memesis

U mě to zabodovalo o trochu méně, než seriál a už vůbec tento snímek nemá na komiks (i když je v tomto filmu pár povedených "vtípků"). Do komiksu se mi koukalo o dost lépe než na tento film, ale nedá se říct, že by tento film - kromě nic moc vyzobrazení velmi vtipně nakreslených trollů z knihy a rozšíření scén s Antitrollí hlídkou (které jsem ani v seriálu moc nemusel) - udělal něco špatného, ale komiks to rozhodně - jak už jsem psal - nepřekonalo. 70% ()

honajz2

Kecal bych, kdybych řekl, že se mi to líbilo bez větších výhrad, to opravdu ne. Sice to, na rozdíl od závěrečné epizody celého seriálu, umí být dostatečně rozehrané po celou stopáž a díky tomu nemůžu říct, že bych se nudil, ale stejně jsem čekal, že celý ten námět bude víc využitý a že se v něm objeví všechny postavy, které měly aspoň v jednom díle důležitou roli. Takhle jsem pořád čekal, až přijde dřevěný mužíček (o kterém jsem naivně čekal, že se o něm konečně dozvím něco víc), Trevor nebo že se třeba odhalí něco víc o jeliškách, jelikož jejich zjevení v asi nejlepším díle celého seriálu bylo dost mysteriózní. Ale stejně jako u druhého filmů, který jsem včera viděl, to na čtyři hvězdy vytáhl skvělý závěr, který nejen že vysvětlil vše okolo trolů a jejich neustálých útoků na Trolberg, ale taky byl překvapivě dost silný a dojemný. Celý film taky v sobě má dost kladů i ze samotného seriálu, včetně humoru, sympatických postav, krásné animace, spousty dobrodružných a nápaditých scén a taky skvělého soundtracku. Ono to vlastně je hodně jako celý seriál, jelikož to má v sobě i jeho zápory, ale stejně jako on jsem si to i tak dost užil a celý tenhle svět stále má mé sympatie. Slabé 4* ()

DJ_bart

Zatímco seriál 'Hilda' podle stejnojmenné a neméně populární britské komiksové série pracuje s vlastními příběhy které z literární předlohy čerpají jen částečně, naopak snímek 'Hilda and the Mountain King' je nejenom přímou adaptací jedné z knížek, ale zároveň navazuje na události seriálu. Animák je to sice kouzelný, pastelově stylizovaná animace je jako vždy úchvatná, jenže tvůrci jakoby nechtěli přesáhnout rámec televizního filmu, což zamrzí...... ()

SonGokussj

Velmi příjemné zakončení kvalitního seriálu. Oproti němu tu však "cosi" chybělo. A i když jsem se těšil, jak se příběh rozuzlí, necítil jsem takový "hajp" jako při seriálu, který je zpracován bravurně. U pár scén, hlavně na konci, jsem měl pocit z uspěchání a náhlého ukončení... Za mě milé překvapení ke konci roku 2021. Trolls for the win 80 % ()