Mestečko záhad

• Česko Městečko Záhad (viac)
Animovaný / Komédia / Rodinný / Horor
USA, (2012–2015), 15 h 18 min (Minutáž: 21–29 min)

Tvorcovia:

Alex Hirsch

Hudba:

Brad Breeck

Jason Ritter, Alex Hirsch, Kristen Schaal, Linda Cardellini, Kevin Michael Richardson, Keith Ferguson, John DiMaggio, Will Forte, Grey Griffin, Tara Strong (viac)

Rodiče pošlou dvojčata Dippera a Mabel na léto k prastrýčkovi Stanovi do Gravity Falls, kde děti zjistí, že se ve městě děje něco velice zvláštního. (Disney Channel)

Izmo123

Pořádná dávka nostalgie musím říct, po nějaké době jsem se musel znova podívat a musím říct že se pořád jedná o kvalitní seriál na Disney Channelu, pamatuju si jak jsem tenhle seriál sledoval když jsem byl malý bylo mi asi 11 nebo 12 let a teď mi je 19 let a pořád mě ten seriál baví, velice sympatický postavy, neuvěřitelná animace i design a potom příběh který se může zdát ze začátku obyčejný ale na konci první epizody v první série vám konec řekne že se bude jednat o zajímavý seriál ve kterým se odhalí tajemství, snad se jedno dne Disney znovu rozhodne udělat nějaký další seriál v takovým stylu protože tady se Disney opravdu překonal, Postavy 9/10 Příběh 9/10 Animace 10/10 S1 9,35/10 S2 9,28/10 Celkově hodnotím ⭐⭐⭐⭐⭐ 9,31 ()

Da_reba

Podarený animák, pre ktorý nemusí divák zrovna malé decko. Postavy sú sympatické, v každom dieli sa nájde veľa vtipných momentov. Hlavne sa mi páči že Dipper a Mabel sa skvele navzájom dopĺnajú namiesto surodeneckých hádok ako v iných seriáloch. Bod navyše že prvý raz urobili hlúpu dievča a nie chlapca. 90% ()

Sashmen13

SPOILERS! Tak jsme u konce, tenhle seriál měl balls. Bill byl jedním z nej antagonistů co jsem měl čest poznat a do poslední chvíle si zachoval děsuplnost a respekt. A ačkoliv konečné switcharóó bylo docela obvious a vše nakonec dopadlo dobře, až ideálně (na něco člověk "nadávat" musí, je to ale přece jen primárně pro děti), takže tak. Léto ovšem skončilo a s ním i náš příběh. To se mi na tom líbilo, od začátku do konce byl příběh promyšlen, každá epizoda k něčemu vedla, něco odhalila. Bude pokračování? Možná, vždyť léto není přeci není jen jedno. Uvidíme... ()

slovan.mma

Toto je absolutne genialny serial, ktory je plny sifier a odkazov na rozdne legendarne filmy, serialy a iluminatov. Je plny roznych slobodomurarskych symbolov. Najvacsie zlo vo vsetkych galaxiach Bill the Cypher je sam o sebe slobossky symbol. Robia si srandu uplne zo vsetkeho a zo vsetkych. Nie som moc priaznivcom dabingu, ale ten cesky je genialny aj s prekladom, kde je cesky preklad iny(prisposobeny ceskym realiam) a je vtipnejsi ako original. Vid. epizoda Kobky,kobky a jeste kobky. Ked zlejda Stan povedal kuzelnikovi Prevdepodobnorovi : "Je mi lito Caryfuku.." :-) Co v originale samozrejme nebolo. Jednoducho serial ktory deti bavi priemerne, pre trosku scitanejsieho dospeleho so zalubou v kinematografii je to uplna smrst narazok a odkazov na rozne kultove hry,filmy,serialy,knihy,osobnosti. Vid. v epizode "Summerween" vystupuje obluda "Koledej" , ktorá sa nápadne podobá postave "Bezpaternika" z kultoveho Mijazakiho filmu Cesta do fantázie. Proste toto je absolutne prekvapenie a bomba! ()

D1705

Americká vypatlaná hlúposť bez pointy, ktorá sa dá pozerať. Príde mi to ako paródia Scoobyho Doa. Ale ináč pozerateľné a zábavné. ()

skopal

Jeden z nejlepších animáků co jsem za poslední dobu viděl, jediný lepší (pro mě samozřejmě) je snad Rick and Morty. Super příběhy, super charaktery, zajímavý prvek tajemna. Jakmile jsem se začal dívat, nemohl jsem se odtrhnout a dokoukal jsem to za cca 5 dní. Mohu jen doporučit :-) ()

Zajacik08

Veľmi pekný seriál pre deti aj pre dospelých.Ja som videl všetky časti a všetky boli veľmi dobré. Tento seriál má veľmi dobrý príbeh.Pozerám to každý deň na disney channel ! ()

Egito

Tento seriál je výborný, je šílený, jsou tam záhady s rozuzlením, škoda že neexistuje "další léto" s těmito dvěma sourozenci. Hrozně rychle mi ten seriál utekl ve smyslu že se od něj nedá odtrhnout. Je úžasné že ho můžete vidět i po několikáté a neomrzí. ()

flyer.nick

Trochu mi to připomnělo Anču a Pepíka ze sešitů Čtyřlístku. Trocha tajemna, trocha fantasy, trocha technologií a dvě děti co to všechno řeší. To vše spojené s americkým Scooby-doo a Městečko záhad je na světě. Je to příjemné a fajn, i když občas až moc dětské a chybí tam něco víc pro starší diváky. Ale i tak se na to dá dívat, má to nápady a je to hezky udělané, taková příjemná odpočinková věc. ()

DeJiF

Leckdo by asi byl schopen říct, že jsem velice dětinský a nevyspělý, pokud se stále koukám na animované filmy a seriály. Milí moji, pravdu díž, mnoho animáků skýtá hloupounký, infantilní humor, otřesnou animaci a tak podobně. Já jsem ovšem zastáncem toho, že ačkoliv se valná většina animovaných počinů neobejde bez občasných vtipů pro děti (až na seriály typu Rick a Morty), tak je animace stále jen možnost jak ztvárnit zajímavý příběh, zajímavou cestou a to s prakticky neomezenými možnostmi, místo točení hraných filmů s tunou CGI bordelu. Nu a vzhledem k tomu, že jsem jako menší trávil čas na Rychlé rotě, Kačeřích příbězích a dalších, konkrétně ke Gravity Falls jsem se dostal až nyní a vidět ho teprve teď ve finále vyústilo v to, že se nejedná pouze o nostalgii na mladší věky, ale o něco velmi výjimečného. A tím "výjimečného" myslím nejen to, že jsem chápal spoustu skrytých vtipů pro dospělé. Když bych se měl odpíchnout od toho humoru, ten tu je a to často i ten dětinštější a ano skutečně jsem se nesmál tolik, jako bych se nejspíš smál před deseti lety, zato jsem ocenil občasné okamžiky, kdy mě nějaký vtip opravdu dostal. Humor ale zdaleka není nejsilnější stránkou celého seriálu, jako spíše celá zápletka, která se odhaluje v průběhu dvou sérií, střídaná menšími zápletkami. Překvapivě ani valná většina těch pro hlavní příběh nepodstatných epizod není kdo ví jak odfláknutá, naopak nabízí chytlavé dění, které pomáhá se více sžít s postavami. A vzhledem k tomu, že se počítá s tím, že na konci každého dílu bude nějaké menší ponaučení i pro děti, je zde neustálý vývoj charakterů hlavních postav, který sice je poněkud jednoduchý, vzhledem k tomu, že se musí sfouknout za jednu epizodu, ale rozhodně to není character development typu "děcka si šlohly ponožku, pohádaj se, nějaký nedorozumění, udobřej se" a o to víc ke konci potěšilo, když se některé věci z těchto menších dílů znovu a smysluplně využily. Hlavní dějová linka je neskutečně chytlavá a víceméně nepředvídatelná, tajemství okolo Gravity Falls a nebo samotného Mystery Shack mě naprosto pohltily a po rozuzlení nabízí seriál relativně uspokojivá vysvětlení pro každou záhadu. Nebylo by ale příběhu bez pořádných postav, o těch už jsem se malinko zmínil, každopádně pojďme si je probrat o něco více. V čele je samozřejmě ústřední duo Dippera a Mabel, které je fakt sranda sledovat, protože zkrátka mají co nabídnout. Zatímco Dipper je vážnější a uzavřenější nerd a knihomol, Mabel je esencí nevinné zábavy a konstantní veselosti, čemuž ve velkém dopomáhá i fantastický dabing (anglický). Ani postavy vedlejší nejsou nikterak zanedbány, Grunkle Stan, ať už šílený nebo bezohledný vydřiduch a odírač turistů si přesto je nějak schopen vytvořit místo v srdci Dippera a Mabel a proto vážnější momenty s touto postavou jsou paradoxně ty nejsilnější, až mi někdy slzička ukápla. A pak je tu samozřejmě ještě Soos, který byl hádám takovým generátorem těch dětštějších vtipů, přesto má taky pár dobrých momentů a taky Wendy, která (mrožná spoiler idk ¯\_(ツ)_/¯) budiž hlavní love interest Dippera. Jooo jaká sranda byla sledovat tyhle dva v jedné scéně, naprosto upřímně chápu, že Dipper se zamiloval zrovna do Wendy (pořád nějak nerozumím, jak byli animátoři schopni ji naanimovat tak hezky) a i přesto, že (opět mrožný spoiler) nakonec Dipper neuspěje, protože věk 12 a 15 jsou od sebe moc daleko, já říkám, že věk 23 a 26 už od sebe tak daleko nejsou a tudíž spolu dnes už určitě žijí šťastně až na věky... Ehm a pak je tu samozřejmě hromada dalších vedlejších postav, z nichž mnohé sehrávají i dost důležitou roli v hlavní záhadě seriálu a tvůrci je tak nenechávají jako pouhý doplněk. A pak tu máme i ty postavy, které vám zůstanou skryty a zcela záměrně utajeny. V mém hodnocení samozřejmě figurují i další faktory, které dělají Gravity Falls naprosto jedinečným. Osobně bych vypíchnul hlavně hudbu (hlavní znělka mi bude v hlavě znít ještě dlouho) a také parádní animaci. Páni a dámové na to, že je Gravity Falls zrovna od Disneyho, jsem překvapen, jak silně na mě zapůsobilo, nabízí postavy, které mi přirostly k srdci během pár dílů, napínavou zápletku, která vrcholí ještě napínavějším, malinko šíleným, ale naprosto famózním finále, kde jsem opět uronil nejednu slzu. Ne nadarmo se říká, že v nejlepším se má přestat a Gravity Falls se této zásady drží a dělá dobře, přesto se mi s ním nebude loučit úplně lehko. Každopádně se jedná o jedny z nejlépe strávených letních prázdnin. See you next summer. () (menej) (viac)

Gerwant_L2

Gravity Falls Je moje dětsví a pojednává o dvojčatech Dipper a Mabel Které rodiče pošlou na prázdniny k jejich strýci Stanfordovy...Už jen znělku jsem jsi hodně oblíbil podstatě ji rád poslouchám na Spotify... Podstatě Gravity Falls patří do takzvaně univeza do kterého i patří Rick a Morty, Star vs. forces of evil,The owl House a Pokud se ještě nemýlím tak tam patří i Amphibia... Na Gravity Falls mám dobré vzpomínky a jen atmosféra ve vás může zanechat dojem.. ale chápu že dospělí co už nepatří do 2000-2009 generací to nemusí nechat žádný dojem a potom to i celkově kazí pro t dospělé dojem... ()

sdf1

Gravity Falls je naprosto skvělý seriál, který exceluje prakticky ve všem. Seriál má velice pěkný art style, naprosto dokonalou a zapamatovatelnou počáteční znělku, skvělý humor, geniální plot twist, úžasného záporáka, oblíbitelné hlavní postavy, z nichž má každá svůj specifický charakter... Děj pojednává o dvojčatech, Dipperovi a Mabel, kteří přijedou na prázdniny za jejich prastrýcem Stanem do městečka Gravity Falls, kde prožívají dobrodružství. Většina dílů je epizodická (minimálně v první sérii) a většinou rozvíjí charaktery postav, dozvídáme se o nich něco nového či představují jiné vedlejší postavy, které se často objeví i v pozdější části seriálu. Nejlepší na celém seriálu je však samotný děj, který nemohu prozradit, ale opravdu stojí za to (hlavně samotné finále). Seriál určitě obsahuje nějaké nedomyšlené věci, některé epizody končí zakončeným dojmem, avšak nekončí dobře tím způsobem, aby mohly předat divákovi určité ponaučení, o což se snaží a někdy je humor seriálu trochu cringe (možná za to může taky český dabing), ale i přesto se jedná o naprostý skvost mezi animovanými seriály. ()