Horčica mi stúpa do nosa

• Československo Hořčice mi stoupá do nosu (viac)
TV spot 1

Kto sa ešte dnes zaujíma o nejakú filmovú hviezdu? pýtajú sa občania jedného juhofrancúzskeho mestečka, v ktorého blízkosti sa nakrúca western. Odpoveď znie: Nikto. V komédii s ironickým podtextom, ktorá poukazuje na to, akú veľkú moc majú mediá, hrá Pierre Richard a Jane Birkinová. (oficiálny text distribútora)

Han22

Nádherná komedie, která jako jedna z mála graduje a roste a každá další scéna je lepší a vtipnější než předchozí. Claude Zidi bezproblémů ukočíroval Richarda, který hraje typickýho troubu, profesora se kterým si každý čistí boty. Ale protože v jeho okolí je starosta, šéf novin a jedna filmová hvězda, brzy se z něj díky všemocné síle bulváru stává milenec filmové hvězdy a idol žen. Co na tom že to není pravda, to bulváru nevadilo v roce 1974 a nevadí jim to ani dnes. Nejlepší scéna je jak rozzuřená Jane Birkin vymlátí při natáčení westernu celou hospodu, nepovedená operace, nebo když Pierre Richard jako svůdce přichází do třídy a všechny holky na něm můžou náhle oči nechat :-) ()

klukluka

Nesedlo mi to, zklamalo mě to. Moc se tady tlačilo na pilu, většinou to na mě působilo jako křeč. Některé scény se ale povedly náramně - operace v podání pana starosty, bitka ve westernovým baru, růžová hlava... Chci se teď na Pierra Richarda zaměřit, snad si zahrál i v něčem lepším. Jako kluk jsem ho míval rád, být všechny jeho filmy jako Hořčice, tak to bylo zásluhou infantility, opičkám a pitvoření. Tuším, že měl i na víc, a že to v některých filmech i prodal. Ještě mu dám šanci. ()

Zagros

Nedávno jsem se opět svezl na vlně francouzských komedií a některé z nich si připomenul. V tomhle ranku se nedají minout výtečné komedie s Pierrem Richardem. Vybral jsem si jednu z jeho nejznámějších, Hořčice mi stoupá do nosu. (Nedošli jsme na to, proč zrovna tento název?). Dobře jsem udělal. Pierre Richard ve své nejlepší formě a celý film naprosto úžasně táhne. Víceméně jde o sled parádních scének, který je navázaný na dobrou kostru bláznivého příběhu. Většině podobných filmů dojde dech a často je v nich spoustu umělé vaty, která slouží jen k propojení gagů. To tady neplatí, smáli jsme se od začátku až do konce a můžu jen potvrdit, že jde o jeden z nejlepších filmů Pierra Richarda a jednu z nejlepších francouzských komedií vůbec. ()

Paity

Řekl bych takový standard Pierra Richarda. Má za sebou už ale lepší ale i horší filmy. Pro jeho fandy to však bude patřit do zlatého fondu. ()

Lionheart

Nebojím se plného hodnocení, protože takhle jsem se u filmu nezasmál už dlouho. Asi nejlepší Richardův film s krásnou Jane Birkin a skvělým scénářem. Nejvíc mě pobavila scéna při operaci, kterou prováděl Richardův otec, když se dozvěděl o avantýrách svého syna. Proudy krve a pak... DNESKA NEJSEM VE FORMĚ.:-) ()

agass

Pierre Richard jako sexuální symbol? V tomhle filmu je možný úplně vše. Za vrchol ale považuju scénu z nemocnice z operačního sálu. Majstrštyk. ()

Rozjimatel

[3,5*]     "Sakra, dnes nejako nie som vo forme. Zašite ho, zajtra ho dorobíme."     Poriadne bláznivá komédia, ktorá pobaví aj dnes, po takmer pol storočí, hlavne výbornou situačnou komikou. Hýri množstvom nápaditých gagov v štýle grotesky, niekedy poriadne čiernych (scéna operácie), často som dostával záchvaty smiechu, ktoré nie a nie skončiť. Z hercov musím vyzdvihnúť predovšetkým výborného Pierra Richarda, ktorý najviac prispel ku komediálnej stránke filmu a tiež pôvabnú Jane Birkin, ktorá je zase ozdobou filmu. ()

Yardie

Takových slabších 70%. Já nejsem až takový fanda tohoto typu bláznivých komedií, nicméně tohle se mi celkem zamlouvalo. Bylo tam pár vtipných hlášek a situací, krásné ženy a dívky a velice roztomilý Pierre Richard. Nicméně, té zábavy a vtipu se mi tam zdálo na komedii zase trošku málo. Takže ve finále to nebylo špatné, ale ani nijak výjimečné. Howgh! ()

RomanHyde

Pierre Richard a jeho český dabing, hudba Vladimira Cosmy, Francie... prostě tomu říkám pohoda a vždy se na to těším. Není lepší oddechovky, není lepší zlepšovač nálady. Zmatečné scénky, roztržitost hlavního hrdiny, film kde nikdo nezemře a neteče krev. Co více si může člověk v dnešní době přát. Určitě z tohodle snímku, který patří mezi Richardovy nejlepší, jsou nezapomenutelné pasáže : operace doktora který "prostě nemá svůj den" nebo výklad učitele, kterému snad kromě jeho samotného nikdo jiný nerozumí :) ()

Chudobka

Před lety, kdy jsem tuto komedii viděla poprvé, se mi líbila. Nejen Pierre Richard, ale i Jane Birkin.  Jako problém vidím to, že Richard je v každé komedii stejný, jako by šlo o jednu a tutéž postavu. Tehdy jsem si to neuvědomovala, to vidím až teď. ()

kowalski

Další skvělý kousek od P. Richarda. Spolu s (Jsem nesmělý, ale léčím se) to nej udělal. KRUCINÁL DNESKA NEJSEM NĚJAK VE FORMĚ - ZAŠIJTE HO ZÍTRA HO DODĚLÁME... :o)) Hodně vtipná je ta narážka na přítele Jane Birkin, který se jmenje Harry Welsinger.... narážka na Henryho Kissingera. ()

percival

Richardova nejztrestenejsi komedie. divoka jizda od zacatku do konce, kterou Pierre nemusi ani tak moc tlacit svou hlavni pozou - roztrzitosti - jako je tomu v mnoha jeho dalsich filmech. ()

Vesecký

Pravděpodobně nejlepší komedie s Pierrem Richardem. Bláznivinka, kde jeden vtipný skeč střídá druhý, přitom se potrhlý profesor matematiky zaplétá do stále nových pastí, aby to všechno dopadlo úplně jinak (snad je konec trochu přitažený za vlasy). Poučení: Neber si na sebe moc úkolů najednou a zvláště úkolů cizích lidí. Dokaž jim říci ne! ()

dragoliz

Výborná vec nasiaknutá pohodovou atmosférou a srandou striehnúcou skoro z každej scény, pri ktorej som sa nesmial, ale skôr priblblo usmieval. Miestami som ale musel takmer odvracať zrak. Napríklad scénku s operáciou som teda nečakal - povedal by som, že je až šokujúca a živý komentár k nej by znel asi takto nejak rozpačito: "haha - joj - haha - ježiš - matka zem - heh". Bohužiaľ ma ale po zhliadnutí chytil neblahý pocit, že sa táto sranda s Pierrom Richardom v hlavnej úlohe zaradí k filmom, ktoré mi nakoniec z hlavy skôr či neskôr, čiastočne alebo úplne celkom vyšumia z hlavy. Ale kvôli dokonalým vtipom prevažne z prvej polovice filmu dávam krásne ŠTYRI. ()

zahadum

Poctivá klasika točená a hraná od srdca veľkým a nesmrteľným Pierrom...vtip na vtipe v dobre premyslenom scenári....nezabudnuteľná je " chirurgická operácia " ktorá je nesmierne krvavá :) ()