Pierre Richard nastoupil do firmy, která se specializuje na reklamy. A jaký je on, takové jsou i jeho reklamy - roztržité!
Pierre Malaquet (Pierre Richard) je přijat do firmy Jerico, která se specializuje na výrobu reklamy hlavně proto, že její šéf má poměr s jeho matkou. A je to zase tato skutečnost, díky níž se ve firmě udrží déle než týden. Má totiž naprosto jinou představu o reklamě a je navíc hrozně roztržitý, čímž přivádí lidi kolem sebe jednak do naprosto neuvěřitelných situací, jednak si je proti sobě značně popuzuje. Ale určitě se najde i někdo, komu se jeho kousky a temperament mohou líbit, nemluvě už, že jeho reklamy mají úspěch. (oficiálny text distribútora)

kagemush

Nemůžu se zbavit dojmu že při vzniku téhle komedie byli roztržití všíchni,-scénarista,režisér,skriptka,apod.,-ještě že ten Richard byl výbornej a sem tam dobrý vtip.(schazování reklamy jako koncept dobrý,ale ona ta reklama jako taková je o dost zrůdnější než aby mi to stačilo takhle,-ale to už vlastně do tohoto komentáře nepatří) ()

Martin741

Kultova komedia Kamen Richarda, jeho francuzsky /rozumej europsky, ziadny Blbowood, teda pardon, Hollywood/ humor je nezabudnutelny. Slo to tusim aj v CSSR za tuhej normalizacie a u mna tento francuzsky kult spolu so Spencerovymi filmami zvitazil nad Kobaltovou vezou Martina Obleceneho. Kamen Richard dlho nevedel, ze je tak oblubeny za zeleznou oponou, po jej pade bol dost vykolajeny z toho. 100 % ()

tomtomtoma

Půvabně ztřeštěná a sarkastická komedie. Zajímavý počin a po většinou je to sled velmi kvalitních gagů. Dalším silným místem jsou kamerově obrazové hrátky. A pak ladění filmů se svým satirickým pohledem na konzumní západní společnost se svou všudypřítomnou reklamou. Nový pracovník reklamní agentury Jericho Pierre Malaquet (skvělý Pierre Richard) je sice roztržitý a zábavně popletený člověk, ale má neotřele svérázný a originální pohled na reklamní strategii. Snaží se konzumenty šokovat, což se mu s každou novou reklamní akcí daří lépe a lépe a s neutuchající kreativitou, která ale může zanechat vedlejší a trvalé nechtěné následky. Ale kýžené výsledky se dostavují. Z dalších rolí: Pierrova spolupracovnice Lisa Gastier (půvabná Marie-Christine Barrault), navazující s popletou bližší vztah, ředitel reklamní agentury Guiton (dobrý Bernard Blier), shovívavý k situacím způsobených popletou, Pierrova matka Glycia Malaquet (Maria Pacôme), milenka Guitona a synova velká přímluvkyně, manželka ředitele agentury Clarisse Guiton (šarmantní Catherine Samie), velmi náruživá žena, pan Klerdene (Paul Préboist), jeden z objednavatelů reklamní akce u poplety, a reklamní pracovníci agentury Mazelin (Robert Dalban), Corbel (Romain Bouteille) a Figuier (Claude Evrard). Zábavné dílo se svou satirou i už začínajícím levicovým nadhledem na život buržoazní vrstvy. ()

Martrix

Herců, kteří by v pětatřiceti napsali scénář, zrežirovali ho a ještě si střihli hlavní roli, tak těch zase tak moc není. Resp. možná je, ale Roztržitý nedopadl vůbec špatně. Vyzařuje z něj pohoda na sto honů, Pierre Richard je naspídovaný přesně na hraně grotesky a pár dobrých nápadů(reklamy) se našlo. Jako prvotina je to vlastně víc než dobrý. Víc mi ale sedí kousky jako Nalevo od výtahu... . ()

dr.fish

V dětství jsem tenhle film miloval. A tak jako mnoho jiných i tenhle jsem viděl po mnoha a mnoha letech znovu. Je plný hluchých míst a místy dost nudný. Je tu ale ovšem několik kultovních gagů a skvělých nápadů. Včetně pana Klistaxe, ten jasně vede!!! ()

Gavin87

Obávám se, že ani po 30minutách jsem nepochopil, v čem tkví pointa tohoto filmu. Nezasmál jsem se ani jednou, navíc mi veškeré scény přišli prvoplánové, vysloveně umělé a těžkopádné. ()

MJMilan

Nemohu si pomoct, ale tohle byla od Pierra dost střela vedle. Je to vtipné maximálně pro děti, plno stupidního humoru, určitě měl komedie daleko lepší než je tato. ()

andrii

Strhne vás osobitou propagací. Trhač situací. Uprchlík soustředěnosti. Držák gagů. Požitkář klanu. Rek klamu, co zlomí ke kupu kupy humoru, i úpící společníky. ()

filmmovier

Velice povedená jednohubka. Pierre Richard stále patří k mým nejoblíbenějším francouzským hercům a jeho nejlepší komedie ke zlatému fondu francouzské komediální tvorby. Roztržitý se k nim může hrdě přiřadit také. a i když je to jeden z nejlepších filmů velkého blondýna, je jich spoustu ještě lepších... Ale k filmu - skvěle mi to uteklo, bylo to báječně obsazené - jako vždy vynikající Bernard Blier nebo Paul Préboist - a samozřejmě Richard --, vtipné, i když některé roztržitosto mi přišli až moc přehnané, ale jako celek to působí velmi svěže a optimisticky. Zápletka je zajímavá, Pierre srší jeden vtipný slogan za druhým a jeho scénky jsou opravdu dotažené k dokonalosti...no jo, je to prostě bezvadnej herec a tady to dokazuje, protože opravdu působí jako ten největší trouba pod sluncem.... Richardovy filmy se dělí na dvě kategorie: výborné a vynikající a průměrné až nekoukatelné. Roztržitý se rozhodně řadí do té první kategorie a já se na tenhle film (na-rozdíl třeba od Všechno uvidíme nebo Dvojčete) kdykoliv znovu moc rád podívám. 86%. ()

honza7

Nejvíce mě asi pobavilo to s tím narážením do budky, měl jsem angínu, a při smíchu u této scénky mě začal nesnesitelně bolet krk ()

A.L.E.S.

Tak trochu se v něm vidím vzpomenuv na situaci se zapomenutou aktovkou v taxíku, ale je toho samozřejmě víc. Nejvíc mě ale uchvátila scéna s modrým pruhem na stěně domu, válel jsem se před televizí smíchy. Richard je výbornej, roztomilej, nesmělej, hezky se na něj kouká. ()

pfa

Pierre Richard nemůže nikdy zklamat, je ke komediím snad předurčený. Nenechte si ujít tuto další jeho přehlídku "šaškovství" a srandy. :o) [9/1O] Zkuste také třeba: Rána deštníkem(7/10). ()

vitekpe

Sympaticka komedie s Richardem, pracujicim v reklame. Plno sympatickych zen, samozrejme. Je to francouzsky film. Treba takova Catherine Samie... :) 3+ ()

klúčik

Tento film bol prvý, ktorý som videl s P.Richardom. Výborná komédia , ktorá jasne je postavená na hereckom pojatí hlavného predstavitela. Tie reklamy sú najlepšou pasážou filmu. 75% ()

velkyvezir

Režijní debut Pierre Richarda, který je důkazem toho, že méně je více. Mám totiž s francouzskými komediemi ten problém, že trvají-li více jak 80 minut, vyznačují se velmi vtipnou první polovinou filmu, zatímco zbývající je nudná. Ačkoliv zde je napsána délka 85 minut, DVD, které jsem si v Levných knihách zakoupil, mi ukazuje délku filmu okolo 78 minut. A v tom je síla Richarda, že dokázal příběh vtěsnat do malého časového prostoru, díky čemuž ve filmu jde jeden gag za druhým. Opravdu povedená komedie, u které se příjemně relaxuje. Zároveň je film vtipnou kritikou ovlivňování lidí sebeblbější reklamou... ()