Pierre Richard v roli úspěšného a stejně tak málo zaměstnaného herce Grégoira Lecomta, který se živí v reklamách na psí konzervy, má mini roli v představení malé divadelní kavárny a jeho jedinou vášní jsou krásné ženy. Jeho milenka Josyane však pracuje u dopravní policie, a tak má díky svým kolegyním perfektní přehled o dalších milostných avantýrách „svého“ Grégoira. Jednoho dne má podepsat smlouvu na malou filmovou roli zabijáka, omylem se však dostane do kanceláře mafiána Barberiniho, který očekává skutečného zabijáka, aby jej pověřil vraždou obchodníka se zbraněmi Otty Krampeho. Ta se má uskutečnit hned další den v Saint Tropez, kde milionář chystá velkolepou oslavu svých narozenin. Zatímco Gregoire vše považuje za scénář, skutečný zabiják Moskowitz je mu v patách. Do společnosti herce se vetře také vyzývavá blondýnka Bunny, která je ve skutečnosti inspektorkou protišpionážní služby. A v Saint Tropez se rozjíždí velkolepá párty, na které se sejdou všichni praví i nepraví vrahové a také jejich oběti a ke Gregoirově zděšení také Bunny a Josyane. (Česká televize)

Pink.Panther

Pro Ouryho škoda každé rány deštníkem která padne vedle! To byl zas jednou nápad! A přitom stačilo do hlavní ženské role angažovat Jane Birkin, která se osvědčila už v předchozích filmech s Richardem a mohla být Pierrovou partnerkou extrovní modelka místo vyfoukané žluté cukrové vaty._____Casting se jinak povedl a v roli zabijáka je dokonalý americký specialista na padouchy, kterého potkat v noci v průjezdu tak bulharský deštník tasím už jen z preventivních důvodů. A nemohu se zbavit dojmu, že s komikou Pierra Richarda si epická Ouryho režije nerozumí tak dobře jako komornější pojetí Zidiho nebo Roberta. Přesto platí, že tato parodie na špionážní thriller je zábavná komedie - i když to není to nejlepší co Pierre Richard natočil. ()

Garch

Pierre Richard je velká osobnost filmu. Nejen jako hlavní postava bláznivých komedií, ale  dokázal vytvořit i nezapomenutelné role s velkým přesahem. mám na mysli třeba Hračku nebo Uprchlíky. na ty se podívám kdykoli znovu. PS Dnes je charakterním hercem s velkým charismatem a stále klukovskýma očima. ()

tomtomtoma

Celkem zábavná a napínavá komedie o záměně osoby. Neuspěšný herec Grégoire Lecomte (Pierre Richard) přijímá roli nájemného vraha v domění, že je to ta filmová role, kterou petřebuje, ale shodou náhod je najmut jako skutečný zabiják mafiánským šéfem Donem Barberinim (Vittorio Caprioli). A tak začínají neuvěřitelné příhody nic netušícího Grégoireho, který odrovnává své protivníky nechtěně a s velkou dávkou štěstí: Tak postupně umírá Divá (Didier Sauvegrain), Doktor (Mike Marshall), Radj Kahn (Yaseen Khan), plánovaná oběť Otto Krampe, řečený Velryba (Gert Fröbe, který od filmu 100 000 dolarú na slunci velmi zestárl) i skutečný zabiják Moskovitz (Gordon Mitchell). Jediné v čem má Grégoire úspěch jsou ženy, což irituje jeho přítelkyni Josyane (Christine Murillo), ale rozhodně nevadí tajné policistce Bunny (Valérie Mairesse). Z dalších stojí ještě za zmínku Grégoirův impresário Frédo (Gérard Jugnot). Poměrně příjemně ztřeštěná komedie. ()

Jara.Cimrman.jr

"Ty vůbec nemusíš mluvit a přitom lžeš." Rána deštníkem je jednou z mých nostalgických klasik, na který nedám dopustit, takže asi tolik k mý objektivitě. Já se totiž vždycky dokážu skvěle bavit při eskapádách nenapravitelnýho proutníka Grégoira. Navíc musím litovat nájemnýho vraha se škaredým ksichtem Moskovitze. Ten byl tak nádherně zlej, že bych se s ním nechtěl potkat ani v poledne na přeplněným Václaváku a přitom byl naprosto bezbrannej před náhodnými útoky Grégoira. Samozřejmě mě bavily i šmírující dopravačky, plazení pod kobercem a hlavně parťák Oto, když dělal svou poslední velrybu. Na takovou dokonalost se prostě nezapomíná. ()

Grimaldi

Rána deštníkem je jedná z nejlepších komedii Pierra Richarda vůbec! Ze začátku jsem nečekal že dám 5 hvězd.Pierre je obyčejný reklamní herec-děvkař,ale díky náhodě se zamotá do mafiánské konspirace.Stávají se mu divné věci,poznává divné lidi až se dostane do Saint-Tropez a celou dobu si myslí že jde o film.Ale všechno kolem něho je skutečnost.Žárlivá přítelkyně,záhadný zabiják,tajná policie,to všechno vytváří prostor pro vyniknutí jeho talentu,který vás donutí k nenucenému smíchu jaký jste dlouho neměli. Hodně pomáhá i režisér Gérard Oury,jeden z nejlepších francouzských režiséru té doby. ()

• Herec Gert Fröbe, představitel Otty Krampe, hovořící plynně německy, anglicky a francouzsky nemusel být v originální verzi dabován. (Cucina_Rc)
  • Natáčelo se mimo jiné v Paříži či na letišti v Nice. Závěrečné scény byly pořízeny v Cannes. (argenson)