Pierre Richard nastoupil do firmy, která se specializuje na reklamy. A jaký je on, takové jsou i jeho reklamy - roztržité!
Pierre Malaquet (Pierre Richard) je přijat do firmy Jerico, která se specializuje na výrobu reklamy hlavně proto, že její šéf má poměr s jeho matkou. A je to zase tato skutečnost, díky níž se ve firmě udrží déle než týden. Má totiž naprosto jinou představu o reklamě a je navíc hrozně roztržitý, čímž přivádí lidi kolem sebe jednak do naprosto neuvěřitelných situací, jednak si je proti sobě značně popuzuje. Ale určitě se najde i někdo, komu se jeho kousky a temperament mohou líbit, nemluvě už, že jeho reklamy mají úspěch. (oficiálny text distribútora)

Allan

Zoufale žalostná či žalostně zoufalá komedie. Už dlouho se mi nepodařilo tak moc naletět na hodnocení filmu zde na ČSFD a i když mě DVD stálo v Levných Knihách pouhých 99Kč, je mi těch peněz velice líto. Mám pocit, že se zde recenzuje snad úplně jiný film, nebo ho hodnotí ti, kteří na něj vzpomínají s mnohaletým sentimentem v srdci, když jim ještě bylo -náct nebo -cet. Já nepatřím mezi Richardovy příznivce, zároveň jsem ale schopen uznat, když nějaký jeho film je dobrý (např. Hračka či Náhradník). Smysl téhle NEkomedie mi ale uniká - za 90 minut stopáže jsem se dvakrát pousmál a jednou zasmál a to bylo vše. Všechny potenciálně vtipné situace jsou bezpardónu odfláknuté a kdykoliv přišla na řadu scénka ve stylu "potkají se dva roztržití a je z toho hrozná bžunda", otvíral se mi nůž v kapse. ()

HonzaMag

Určitě jedna z nejlepších Pierrových komedií. Doporučil bych i jako povinnou instruktáž pro reklamní agentury (na místo skvostů jako: "z tradičních darů naší země, silanizujících Silanů, apod). Mou oblíbenou scénku s kabátem jsem vyzkoušel v praxi - a opravdu funguje! ()

kwaicheng

Tedy na to, že nemám rád Paula Preboista, tak právě jeho scény, kdy si měnili věci s Richardem atd. považuju za to nejlepší v tomhle filmu:). To, jak P.R. vždycky vlezl do cizího bytu taky nemělo chybu. Celkem dobré. No a ty slogany by se určitě ujali i dneska. Plus upírská reklama...na druhou stranu mi to přišlo dosti roztáhlé i přes uvedenou délku 85 minut. ()

Inozuka

Ten film mám rád již od dětství, kdy jsme se vždycky těšili, co zase Malaquet vymyslí za ulítlou reklamu. Sice je na první pohled vidět, že je to v porovnání s pozdějšími Richardovými filmy trochu slepenec gagů, ale přesto Roztržitý šlape a stále dokáže slušně pobavit a rozesmát. Stovky pánů Clistaxů, samozřejmý vpád do cizýho bytu nebo Broučku, broučínku jsou pecky, které neomrzí. Náladu filmu výborně podtrhuje veselý hudební motiv Vladimira Cosmy, který je doslova geniální! ()

Tamdydam

Uff... Pierre Richard tu hraje roztržitého pitomce, který leze všem okolo na nervy a dělá to tak dobře, že lezl celou dobu na nervy i mě. Některé momenty nemají chybu, ale jako celek je to hrozná pitomost. Pierreho nejlepší filmové kousky v té době teprve čekaly na světlo světa ()

Rodin

Velmi roztomilá ptákovina s prakticky geniálním Pierrem, který o tom, že je vynikající herec, nemusel rozhodně přesvědčovat až svými více méně vážnými hereckými etudami z velmi zralé dospělosti. V době kolem dvacítky bych tomu býval dal i víc hvězdiček, jenže co jsme tehdy mohli vidět za veledíla, že? ()

Stanix

Bohužel k tomuto snímku už se vrátit nelze a popravdě si na něj z dřívějška ani moc nepamatuju. Zřejmě proto, že i tenkrát mě nepobavil. ()

kyLuke

Společně s Uprchlíky nejlepší Pierre Richard !!! Tolik gagů v jednom filmu jsem snad ještě neviděl ( možná v "Bláznech ze stadionu" a Velkém zabaru" ) . Ještě musím vyzdvihnout skvělou hudbu Vladimira Cosmy . ()

topi80

Pierre Richard obvykle v tomto typu komedií ztvárňoval nesmělé neprůbojné nešiky. Pan Malaquet je naopak smělý a průbojný více než dostatečně, sebevědomí mu nechybí, ovšem výsledek je velmi podobný jako v případech, kdy je hrdinou filmů jeho opačná verze. Dost mi to připomíná i roli, kterou si střihnul o spoustu let později jeho občasný herecký partner Depardeau ve filmu Drž hubu.  Každopádně jde o výbornou komedii s parádní kadencí gagů a hlášek. Oproti jiným starým francouzským komediím drajv neztratila. ()

Hrabovo

Tenhle film byl pro mě zjevení, vyvedl mě z míry naprosto jinou komikou, než jakou jsem doposud zažívala. Pierre Richard se pak zabydlel v roli potrhlého zmatkaře, se kterým musíme soucítit, protože je prostě k pomilování, ale tedy to byl šok: spousta absurdních komických situací, které v rychlém sledu vedou hlavního hrdinu dějem. Nezapomenutelné reklamy na cigarety či mýdlo, které umyje kůži až na kost... ()

Behind

Měl jsem tu možnost, vidět v krátké době po sobě řadu filmů s Pierrem Richardem. Jeho lehce potrhlý humor mám rád. Musím však říct, že tenhle film patří k jeho slabším kouskům. Jedná se v podstatě o jakousi grotesku, kde jeden gag střídá druhý a všechny mají jedno společné - roztržitost hlavního hrdiny. Když se zhruba v polovině filmu objeví další stejně roztržitá figura, je "o zábavu postaráno". Neříkám, že všechny gagy jsou hloupé, ale drtivou většinu už známe z němých grotesek, které netrvaly obvykle déle než půl hodinky. Tenhle film trvá hodinu a půl, a tak divák brzy získá dojem, že o nic nepřijde, když si u toho vyřídí poštu, nebo si na chvilku schrupne. ()

Pitryx

Asi nejlepší film s oblíbeným komikem. Je zde vidět, že si Pierre dělal roli na tělo. Jeho scény s Paulem Préboistem, hlavně ta kde se poprvé setkají, by měla být zasazena do zlata. Komedii snad lze vytknout přehnaně zdůrazněný vliv reklamy na člověka a poněkud pofiderní skoro závěr. 6835/6851 ()

Jehan

V roce 1970 ještě neokoukaný a plný šílených neotřelých nápadů předvedl Pierre Richard naprosto zběsilou jízdu reklamním světem, který jsme tehdy jen stěží chápali. O to lepší je na Roztržitého očkem mrknout dnes. Navíc je zde jedinečný Bernard Blier a jeho svůdná pleš... ()

majky19

Myslím si, že byly natočeny i daleko lepší a zábavnější komedie s Pierrem Richardem v titulní roli, ale ani tato rozhodně nepatřila k těm nejhorším. Celkem příjemná oddychová komedie o roztržitém pracovníkovi reklamní agentury, který je neochvějně přesvědčen o svém talentu a potenciálu, i když výsledky jeho práce tomu příliš neodpovídají a následky z toho plynoucí na sebe často nenechají dlouho čekat. Přesto má úspěch u žen a to nejen u mladších, ale i starších ročníků. :) Zejména Marie-Christine Barrault v roli Lisy byla moc hezká... Hodnotím na 60 %. ()

ostravak30

Já si budu trvat na svém. Filmy Pierra Richarda jsou jako přes kopírák. P. R. hraje vždy roztržité, jen se filmy jinak jmenují, mění se prostředí, povolání hlavního hrdiny a hlavní dějová linka. Richard ale vždy padá, naráží, poráží jiné či je jinak znečišťuje a konečně - dostává se do trapasů. Roztržitý v tomto ohledu není jiný. A navíc je to první ze snímků, kde si slavný herec vyzkoušel režii i scénář. Nejvíc mě bavila Hračka a Nalevo od výtahu, kde mu alespoň někde zdatně sekundoval. To ale neznamená, že se na toto období Francie nerad dívám. Pierra Richarda mám velmi rád a s ním i jeho filmy. A některé jeho nápadité reklamy by se uplatnily i dnes, tím jsem si jistý. ()