Borsalino a spol.

• Slovensko Borsalino a spoločnosť (neoficiálny názov) (viac)

Roch Siffredi (Alain Delon) je po prehratej vojne gangov a smrti svojho priateľa Francoisa Capellu nútený opustiť Marseilles. Túžba po pomste ho však ženie späť. Všetkým, ktorí ho zradili, neostáva mnoho času. (STV)

PTuranyi

Bez Belmonda stelesňujúceho Capellu, ktorého pohrebom sa film začína, je Borsalino a spol. čistou priamočiarou gangsterkou s prostoduchým príbehom pomsty avšak zahraný s gráciou a atmosférou dobovej produkcie. To so sebou však prináša aj slabé triky (ktorých nie je veľa) a herecké výkony na hranici ochotníctva. Alain Delon je však perfektný, všetci ostatní gangstri svoju smrť príliš prežívajú a aj Lola svoj plač viac predstiera ako hrá. Plusom je filmová hudobná klasika Clauda Bollinga, 65% ()

vlaczech

no žádná velká hitparáda...mezi gangsterkama, co jsem zatím viděl, žadná velká hvězda, tempo spíše pozvolné...snad jen delon(dokonola nelítostný) stojí za nějaké to povšimnutí..jinak takové nemastné neslané...hrdina si nezískal mé sympatie.. ()

gizi

Z počátku jsem byl zklamán, vypadalo to, že to bude nic moc. Pak se to trochu pohnulo, pak zase trochu nuda a nakonec zase trochu akce... Takže celkově skutečně nic moc, na téma gangsterek z 30. let se určitě natočily lepší filmy a nezachránil to ani Delon. 65%. ()

moorks

Tahle retrogangsterka má mnoho důvodů, proč patří mezi moje nejmilejší filmy. Skvělé kostýmy, podmanivá hudba, šarmantní Alain Delon a příběh o mstiteli. A motto filmu jasně říká " Nikdy nepodcenuj svého soupeře". Lze vysledovat i další motivy a rysy - že zločin používá stále stejných metod v každé době a touha mít moc, ovládat a vlastnit je dnes stejná jako v dobách minulých. ()

sitmin

Já, jakožto skalní fanoušek Alaina Delona, musím přiznat, že tohle nebyl extra povedený film. Mělo to samozřejmě světlé momenty, ale nijak pronikavě světlé tedy nebyly. Celkově mi přijde, že film postrádá napětí a obrazově je často poměrně matoucí a nesmyslný. Jednička byla rozhodně zábavnější... ()

FuLister

Oproti prvnímu dílu jednoznačně slabší, nejen kvůli absenci Belmonda, ale i kvůli pro mě někdy ne zcela jasným příběhovým střihům. ()

Gareth_Jones

Tento diel už nebol taký dobrý, ako prvý diel - Borsalino. Klasicka gangsterka, ale nejaká taká možno predvídateľná, možno nemasná neslaná, neviem to správne pomenovať. Proste mi to tak nesadlo, ako jednotka, možno mi tu chýbal Belmondo. ()

radostR

Výborná gangsterka, dobrý scénář, dokonale vykreslená atmosféra Francie 30.let , slušný spád. O tvrdosti Alaina Delona ani na okamžik nepochybuji, jeho herecký výkon mu sluší stejně skvěle jako pohled ledově modrých očí a kvalitně střižený oblek . Stáří filmu rozhodně na kvalitě neubralo. ()

cachanell

Tak nějak mi připadá, že takovéto gangsterky se už netočí. Chybí taková osobnost jako je Alain Delon, muž, který s pistolí vypadá děsně a skvěle. Nevím. Ale tento film byl prostě dobrý. ()

PORTER44

O něco slabší než jednička,začátek dobře rozjetý pomsta svého společníka ale zanedlouho ho zničí konkurent Volpone a ovládne celé město ,Siffredy je nucený odejít aby se po čase mohl vrátit v plné síle a pomstít se.Některé odstraňování konkurence bylo dost drsné jako třeba na konci přiložení Volponeho tělem do kotle ,pro gangsterku to pravé. ()

viking515

Už o niečo slabší ako prvý diel Borsalina. Chýba mi tam... BELMONDO! Delon je tam vynikajúci, ale keď to porovnám s prvým dielom, kde Delonovi úspešne sekunduje Belmondo (alebo Belmondo úspešne sekunduje Delon), je to slabší odvar. Opäť dej tradične mafiánske dobýjanie strateného územia a chopenie sa moci. Jedna hviezdička dole pre toho chýbajúceho Belmonda. ()

Ruda.neck

Výhodou oproti filmu Borsalino je, že se tvůrci konečně rozhodli, že půjde o gangsterku, a ne komedii. Ale to je tak asi jediná výhoda. ()

milos.bradik

Perfektní Delon, který je mrazivě chladný, krásně vystižené atmosféra třicátých let, včetně dokonalých kostýmů, klasická gangsterka, ale něco tomu chybí. ()

elodieB

Ač veliká obdivovatelka Jeana-Paula Belmonda, musím konstatovat, že dvojka se mi líbila víc. V Borsalinovi tak trochu člověk pořád nevěděl, jestli je to sranda nebo drama, trochu mi tu dějovou linku přebíjel vztah mezi hlavními hrdiny.  Borsalino a spol. má podle mne díky tomu, že hlavní "klaďas" je jen jeden, mnohem silnější tah na bránu. I celkově temnější atmosféra tomu víc nahrává. Dále, jako milovník retro stylu fakt po formální stránce oceňuji kostýmní přehlídku dokonalých elegánů, kterým to sako trochu na jedné straně táhne, protože halt zbraň se někam schovat musí. Jediné, co bych asi opravdu zásadně vytkla, je ta politizace, kdy Volpone - Hitlerův kámoš - je logicky ďábel, zatímco Siffredi tu zastupuje něco jako právo, zákon, spravedlnost. Přičemž reálné postavy, podle kterých ten příběh vznikl, Carbone a Spirito byli dokonalí parchanti, kterým právě ani přeshraniční kolaborace s Mussoliniho režimem rozhodně nesmrděla. Ale pokud tohle víme a díváme se na film s patřičným odstupem, je to podle mne velice dobrý příběh o konfliktu "ne zrovna dobra" :-) s ještě větším zlem. ()

Salober

Rozvláčný děj, špatně režírované scény jak z maňáskového divadla, podprůměrné herecké výkony. Nuda a nevěrohodnost. Ovšem hezký a sympatický Alain Delon. Ten si zaslouží jednu hvězdičku. ()