Automobilový závodník Francois Holin ztratil licenci, když při nebezpečném jezdeckém manévru tragicky zahynul jeho partner a Francois byl označen za viníka. Náhle byl bez práce i bez peněz na nákladný život, na jaký si zvykl. V té situaci přijal nabídku z prostředí organizovaného zločinu a stal se řidičem gangsterů s přezdívkou Ho. S morálkou si žádné velké starosti nedělal - ovšem pouze do chvíle, kdy v bandě došlo k podrazu, který se Holinovi příčí. Od té doby jedná na vlastní pěst. Obratně manipuluje s lidmi od policie i z galérky a nekompromisně trestá všechny, kdo se provinili proti kodexu cti podsvětí... (oficiálny text distribútora)

Pink.Panther

Nesympatický sympatický dareba - není v tom slovním spojení cosi těžko řešitelného? Bebel měl o hlavní postavě jinou představu než režisér. A tak zatímco Belmondo dobře hraje sympatického darebu, Enrico špatně režíruje nesympatického Holina, kdy ani scénář není to nejzábavnější od daného autora. Belmondo ve skutečnosti evokuje moderního macho hrdinu, což je popis, který mnohem lépe vyhovuje mnoha jeho budoucím rolím. Navíc na stejných sekvencích a téměř současně evokuje Robert Enrico poníženého zlomeného muže. Tato divergence úhlu pohledu, odhalí část problému - tady je nutno říct, že když viděl konečný střih, neskrýval Belmondo své zklamání a Giovanni prohlásil že si bude své scénáře režírovat sám. Mám na Enrica stejný názor jako Belmondo, tak jen doplním, že vzniknul méně úspěšný Belmondův film a jediná jeho spolupráce s Enricem. Vše završuje Roubaixova otřesná honky-tonk hudba. Možná že všeříkající informace je, že Belmondo po tomto filmu vyměnil svého agenta... 50% Produkce: Cocinor ()

bloom

Neberte to jako typický Belmondův film, je zde mnohem méně humoru. Právě vyznění postavy jako nesympatické bylo vizí režiséra Enrica, ačkoli byla v rozporu s představou Belmonda a autora předlohy José Giovanniho. Mně se prostě líbí atmosféra snímku podtržená jednou z nejlepších hudebních prací Francoise de Roubaixe. A právě ona "pouťová" improvizace nejvíc. Co však trochu kazí dojem, je dabing přesluhujícího Jiřího Krampola. ()

Pierre

Příběh o chlápkovi Francois Holinovi, co se chtěl stát mediální hvězdou a šéfem podsvětí, aniž by na to stačil, což se mu nakonec stalo smrticím mě sám o sobě docela dost zaujal. Hlavní postava Holin byl zajímavě rozporupný ale sem tam i stylově cool, třeba už jeho velkým zájmem o kravaty. Jean-Paul Belmondo je v této lehce netypické rozporuplné roli skvělý. ale trochu jinak než obvykle...ale žral jsem mu každé gesto. to. Tím se pro mě ta postava stávala docela magická a nutila mě k přemýšlení.  Režisér  (Enrico), Giovannni (autor předlohy) a Belmondo o ni měli každý trochu jinou představu, takže není úplně dotažena a i celý film občas zaškobrně, ale i tak mi přišel víceméně skvělý a užil jsem si to. Už jenom ta městská atmosféra, krásná  Joanna Shimkus z Dobrodruhů a ta zajímavá hlavní postava.. Bavil jsem se dobře. ()

UncleG

Dějově i žánrově podivně rozhárané. Místy jakoby chyběly zásadní vypravěčské momenty a byly nahrazeny takovou nějakou neuchopitelnou vatou. Dokoukatelné to je, ale zábavné moc ne. Hudba je fajn a Žánpól tam má světlý chvilky. Jinak ale velký HO...! ()

topi

Škoda některých nesmyslných situací, které kazí celkový dojem z jinak výborné kriminálky, kde Belmondo hraje bývalého automobilového závodníka, který se svezl na dráhu zločinu. Jako gangster je bezkonkurenční, ale jeho chování je poněkud rozporuplné. Je vidět, že scénáristé měli zřejmě každý svoji vizi a na filmu je to bohužel vidět. Body navíc přihodím za perfektní scénu ve vězení, za opět překrásnou Joannu Shimkus, sekne jí to stejně jako v Dobrodruzích a za jak jinak než klasicky parádní hudbu Francoise de Roubaixe. ()

Martin741

jeden zo slabsich filmov na cele s Jean Paul Belmondom, ktory si nikdy moje sympatie neziskal /to uz skor De Funes...../. Malo originalna zapletka, pribeh miestami dost nudil a aj napriek dobre vybudovanej atmosfere vo filme odznelo par prazdnych dialogov. 40 % ()

MrPierc

Noviny dokáží vytvořit z řidiče auta gangstera nejvyšší sorty. Stačí jim jen jejich smyšlené příběhy a člověk se proti tomu nemůže bránit. Francois Holin ( neboli Ho ) je sice jen řidič u loupeží, ale pověst z novin se mu zalíbí. Bývalý závodník, který přišel o licenci byl poskokem pro gangstery a po medializaci v novinách si začne věřit. Miluje, když o něm píší a obdivuje sám sebe v záři reflektorů. Nic, ale netrvá věčně a nakonec zjistí, že média jsou jen hyeny, které se točí podle větru a nálady. Hudba se mi líbila a i když byla veselá v dramatických okamžicích, tak vypíchla tu absurdnost okamžiku. ()

Juto

Priemerný akčný thriller, len pre zhovievavých nadšencov Jeana-Paula Belmonda. Film vôbec neobsahuje humor, takže Belmondo tu hrá veľmi vážnu úlohu, čo je nezvykle. 6/10 ()

otík

Tato belmondovka se těžce nepovedla. Po docela odlehčeném začátku Belmondova postava tápe, zda udělat či neudělat velký zločin, vydělat si poctivě nebo nepoctivě, budovat vztah s krásnou dívkou nebo ne. A konec filmu to vše dokonává - když se prostřílí až k vlastnámu zatčení a jde do lapáku, o kterém polovinu filmu prohlašuje, že tam nechce. Je to hodně špatná kriminálka, žádná komedie a žádná zábava. ()

Mylouch

Režijně nikoliv nejpovedenější Enricova práce, průměrný scénář podle nadějného námětu. Stylový film, kterému chybí styl, hezká Joanna, která nemá co hrát. (dab ČT 93) 2-3* ()

vesper001

Chtěl být velkým, a když se jím stal, zjistil, že mu bylo lépe jako malému. Tolik asi k hlavní myšlence. Jako správná žena jsem se ale při sledování osudu Françoise Holina, hloubala nad celkem podružným detailem, kterým je vykřičník v názvu filmu. Hodil by se hezky za jméno Al Capona, ale Ho nebyl žádnou zářivou kometou na gangsterské scéně. Pěšák s velkými ambicemi, sympatický, šarmantní, ale jinak vcelku obyčejný chlápek. Jean-Paul Belmondo tady sice není žádný torpédoborec, ale jeho postava frajerskou přirozenost nezapře. Když v posledním tažení nonšalantně škrtne sirkou o pistoli, je jasné, že i kdyby to náhodou byla jeho poslední cigareta, bude stát za to. Bohužel i přes talent sedící na režisérské židličce, i stojící za předlohou, i přes účast sympatické Joanny Shimkus i tradičně výborně plachého Paula Craucheta, lze o filmu říci jen totéž, co ve chvíli pozdní sebereflexe pronese Ho sám o sobě. Totiž že není až taková třída. ()

andrii

Ho, hó. Holedbá se. Intenzivně. Houževnatý. Hoch svou chytrostí. Chyťte ho. Muže se zápalem, hořícího pro nejedno rychlé kolo, co má hoře, hořkost v těle. Po závodě. Cool "kravaťák." Pohotový, hbitý Robin Hood. Monte Christo s krvavým hrotem, který pohřbil si svůj holý život, před nastoupeným houfem. ()

Mrkvič

Pro mě nečekaně silné téma, které ale místy sráží provedení. Některé momenty bych čekal, že se víc vyždímou. Naopak se potom něčemu ne moc zajímavému věnuje film až moc. Také jsem si nebyl celou dobu jistý, jaký žánr to vlastně sleduju. Je to přeci jen Belmondo a místy jsem očekával, že na diváka vykoukne vtípek. Závěr ale dá na tohle všechno zapomenout a ukáže film v celé své kráse. V době vzniku bych řekl, že mohlo jít ještě o řád lepší zážitek. ()

Autogram

Tentokrát Belmondo nemá žiadnu príjemnú postavu dobrosrdečného zločinca, práve naopak. Možno práve preto je tento film menej obľúbený aj menej opakovaný v televízii, keď za sebou necháva spúšť a mŕtvoly oveľa sympatickejších postáv, ako je on sám. Napriek tomu svoju úlohu zohral bezchybne a film s trochu pochybným scenárom dotiahol na lepšie tri hviezdy. ()

mikulem

Jako bych viděl jiný film než ostatní. Dokážu se dokonale vžít do Belmondovy postavy - je to totiž nýmand. Díky náhodě zažije raketový vzestup v kariéře, jenže prakticky nemá na to být gangsterem. Neumí naplánovat vlastní akci, neumí organizovat lidi, takže jeho kariéra stejně strmě skončí. Zajímavá je rovněž manipulace veřejným míněním. Kvalitní krimi s něčím k zamyšlení. ()

James87

Ho se mi docela zamlouval a Belmonde táhne celý film. Z téhle jeho dobové éry je to jeden z těch filmů, co pěkně plynou a pořád se tam něco děje. Jenom ta přestřelka na ulici, se mi kapku nezdá, střílí se tam, ale s lidma to celkem nic nedělá. A konec, to se nechte překvapit. ()