Hannibal

• Česko Hannibal (viac)
Krimi / Thriller / Dráma / Horor / Mysteriózny
USA, (2013–2015), 27 h 54 min (Minutáž: 41–44 min)

Tvorcovia:

Bryan Fuller

Hugh Dancy, Mads Mikkelsen, Caroline Dhavernas, Laurence Fishburne, Scott Thompson, Aaron Abrams, Gillian Anderson, Hettienne Park, Kacey Rohl (viac)

Nový třináctidílný seriál HANNIBAL se zrodil z kreativní mysli Bryana Fullera (např. seriál Hrdinové) a rafinované režie Davida Sladea (např. Stmívání: Eclipse). Zkušení tvůrci přišli s překvapivým doplňkem k dosud známé historii šíleného Hannibala. Nejnovější stylizovaný thriller z dílny AXN  vypráví mistrovský příběh manipulace a Lectera nechá fungovat přímo v ústředí mocné FBI. Jeho úkol je jasný: uznávaný psychiatr Dr. Hannibal Lecter (Mads Mikkelsen) má pomáhat mimořádně nadanému detektivovi Willu Grahamovi (Hugh Dancy), muži, který je obdařen schopností vcítit se do  zvrácené mysli nejhorších masových vrahů. Pro ty z vás, kteří znají  příběh vysoce inteligentního kanibalského vraha Hannibala, bude tato podívaná fascinujícím výletem do neznáma.
Hlavními hvězdami seriálu HANNIBAL jsou Hugh Dancy (Velké C, Král Artuš, Černý jestřáb sestřelen) jako Will Graham, brilantní, empatický psycholog FBI, který je schopen intuitivně rekonstruovat zvrácené myšlenky a metody sériových vrahů. Tato schopnost ho však fyzicky a zejména psychicky šíleně vyčerpává. Jeho šéf a psovod Jack Crawford (Laurence Fishburne H. III -  Matrix, seriál CSI), však Willovu zvláštní schopnost vidět do mysli zločinců nutně potřebuje. Proto se rozhodne pro netradiční taha najme pro svého detektiva uznávaného psychiatra, který má pečovat o Willovo pošramocené psychické  zdraví.  Dr.  Hannibal  Lecter  (Mads Mikkelsen - Casino Royale, Lov, Královská aféra) ví  o duševních  pochodech zločinců své, ale  jeho svěřenec  o  tom  samozřejmě  nemá  ani  potuchy. V  téhle  nebezpečné  hře  kočky s myší, která se  odehrává mezi světy dobra a zla, budeme sledovat, co se stane  s tímto nesourodým  párem  geniálního  policisty  a geniálního  zločince.  Můžeme  už  dopředu  prozradit,  že oba  mimořádní  muži  mají  společného víc, než  by  se mohlo  na  první  pohled  zdát. (oficiálny text distribútora)

djpatrick

Ze začatku prví série jsem si myslel své, ale tím jak první série šla k posledním dílům, tak jsem se začal usmívat, protože mě to chytlo tak, že jsem si nemohl odejít ani na wc, abych nepřišel o něco důležitého. Každopádně kamera je super a herecké výkony také. Nyní jdu koukat na druhou sérii, tak snad neposere co se dá. Dexter ala Hannibal ... prostě super. ()

barbis_dc

Kam se hrabe Hannibal v podání Hopkinse... a s napětím čekám na 3. sérii :D ale seriál mohl klidně skončit i 2. sérií - u toho konce se mi na chvilku zastavil krevní oběh :) ()

MistyDay

Americký seriál popisující vztah FBI konzultanta, nestabilního a čistou empatií obdařeného Willa Grahama a známého psychiatra, kuchaře a decentního kanibala Hannibala Lectera. Willův dar vcítit se do vraha pomáhá policii řešit vraždy, spáchané a připravené téměř umělecky – neustálý kontrast mezi nechutnými záběry zaživa vyrvaných vnitřností, elegantně naaranžovanými mrtvolami, všudypřítomným kanibalismem a foodpornem diváka mate a ohromí zároveň. Willa jeho práce činí stále víc a víc nesvým a nestabilním, což se projevuje kinematograficky brilantními halucinacemi, které z části Hannibal záměrně u Willa vyvolává a podtrhuje tím už tak mrazivou atmosféru celého dění, zatímco Hannibal sám si připadá jako v nenucené komediální pohádce. Vyjma pomalejšího rozjezdu a zbytečnými komplikacemi s chesapeakským rozparovačem a napodobitelem tady nechybí nic. Originální pojetí, ohromující zpracování, vývoj charakterů (Will 1. Versus 2. Série) skvělé obsazení, strategická dějová linie a (byla by hanba nezmínit) tým, který aktivně komunikuje s fanoušky, což z něj činí čestnou výjimku a srdeční záležitost. ()

KismetSamedi

Kdo by řekl, že Hugh Dancy bude tím pravým na post emočně nestabilního Willa Grahama? Já tedy rozhodně ne. Stále ho tak nějak vidím jako prince z filmu Zakletá Ella. A co se týče Lectera, ani tady nemohli snad zvolit lépe. Mads dokáže ztvárnit Hannibala jako perfektního manipulátora a chladnokrevného vraha se skvělým vkusem dokonale. Hannibal je perfektně zpracovaný seriál, který určitě nasadil laťku hodně vysoko už v pilotním díle a jeden z mála, který si ji dokázal udržet až doposud.. ()

Kisi44

Nečekal jsem, že by mohl někdo předčit Hopkinse v podání Hannibala, ale stalo se. Mads Mikkelsen se na tuto roli hodí perfektně! Člověk do poslední chvíle neví, co se mu honí hlavou. Autistický styl hraní Hugha Dancyho je zprvu monotóní a nudný, ale postupem času se plně ztotožňuje s dějovou linii a zapadá do ní jako puzzle. Obával jsem se, že začínat koncem druhou sérii mě obere o celkový dojem na sérii a bude lehce nudný, avšak byl sem mile překvapen. Poslední díl 2. série vám prostě vyrazí dech, už se nemohu dočkat 3. řady tohoto seriálu. ()

BranuliQ

Uff...tak to bol brutal. Ešte stále som v šoku. Nový Hannibal nešetrí krvou ani brutálnosťou. Navyše sa k tomu pridá nepríjemná hudba a samozrejme neskutočné herecké výkony oboch hlavných protagonistov. Vzťah Hannibala a Willa sa slovami nedá ani opísať, to je potrebné vidieť. 1. SÉRIA: 85% Potom však prišla druhá séria, ktorá veci čo nesúviseli z hlavným dejom odsunula na druhú koľaj a konečne sa rozbehli neskutočné psychologické hry Hannibala a mal som čo robiť, aby som im nepodľahol aj ja sám. V druhej polovici tejto série sa to síce spomalilo, no to čo prišlo na záver ma doteraz nenecháva kľudným. 2. SÉRIA: 100% Tretia a zároveň posledná séria bola ale bohužiaľ najslabšia. Prvá polovica bola naozaj veľmi nudná a zachraňovať ju musela až tá druhá, ktorú ako tak ťahal Dollarhyde. A finále oveľa slabšie než záver druhej série, no lepšie ako série prvej. 3. SÉRIA: 70% ()

Stiwn

no.. první řadu mám za sebou.Co k tomu říci? ..pěkně udělané,i zajímavé přesto se trochu nudím.. jesm z toho "na vážkách" ..newim co od od toho čekat,jak dlouho se to potáhne než se konečně něco provalí... jsem zvědavej na kolk serií to chtěj táhnout protože já se nudil už při konci první serie..čím mě chtěj natchnout v druhé serii nemám tušení.. zatím vyčkávám jak říkám já "dávám tomu šanci".. ZATÍM nedokážu si představit že by to mělo třeba 5 serií,to by musela bejt hrozná,utahaná nuda u které Já už rozhodně nebudu .. asi tak.. utahaný děj mi trochu připomíná DEXTRa,vydržel jsem všechny řady,ze začátku zajímavé a pak nastoupil dlouhý stereotip "utahaný děj a dlouho vše trvá" ..no,dám šanci druhé serii a pak ohodnotím.Ta rozhodne,buď "pěkné koukám dál a nebo nuda balim to.. " Hodně lidí koukám to zde chválí,chápu.. člověk musí bejt asi v tomto žánru nadšenec a proto nechci tady nikomu "brát nadšení" to vůbec ne.Film je zábava a každý film má svého diváka a to je správně,dobře.. takže *** hvězdičky to má odemne už teď za spracování a atmosféru.. teď jen čekám na něco co mě zaujme a já si řeknu "no ty v*le" ..třeba tomu ještě propadnu ;-) mějte se.. ()

LolitaVanity

Pravdupovediac, veď čo si budeme klamať, som sa na Hannibala dlho tešila obzvlášť po zistení, že sa role Hannibala zhostí práve vynikajúci Mads Mikkelsen. Rovnako nemôžem ohrnúť nosom nad ďalšími hercami, z ktorých pozostáva herecké obsadenie: Gillian Anderson, ktorej jednoducho nedokážem odolať; Hugh Dancy; Laurence Fishburne, či mladučká Kacey Rohl a ďalší, i menej známi, alebo partiou režisérov. Očakávania boli veľké, sčasti naplnené, sčasti nie. Holt, Hannibal je gurmán par excellence. Potešenie oka nám je krásne predostreté, však mnohokrát na úkor deja. Nedávno bolo ohlásené, že bude tretia séria a ja som zvedavá, čo tvorcovia prinesú tentokrát... Dúfam len, že nebudem musieť hodnotenie znova znížiť. Koľká škoda, že samotný William je ako po lobotómii a niekoľkých elektrošokoch. Nebyť obrovského množstva medzier a premrštená teatrálnosť a potreba šokovať, moje hodnotenie mohlo byť pokojne vyššie. Dosť som váhala, lenže som nebola schopná tomu udeliť tri hviezdy. Dúfam, že ho nakoniec nebudem musieť znížiť, ako prídu nové diely. Každopádne som na ne zvedavá, obzvlášť pre odhalenia, čo sa v skutočnosti stalo s určitými postavami. ▐ Celková spokojnosť: 4* ▐ 1. séria: 75% ▐ 2. séria: 70%▐ Obsahuje možné spoilery! Naozaj slušný rozjazd, síce sprvu možno trošku pomalší, ale nevnímam to ako niečo, čo by ubralo seriálu na kvalite. Skutočne zaujímavé to začína byť v samotnom prvom momente, keď sa na scéne objaví Hannibal. Páčila sa mi hlavná dejová línia, taktiež aj ďalšie príbehy, ktoré boli vyšetrované. Efekty boli naozaj zaujímavé, predovšetkým v momentoch, keď sa William [Hugh Dancy] vciťoval do rolí vrahov a rekonštruoval ich činy. Čo sa mi však javí ako hlavné negatívum celého seriálu sú príliš okaté a dosiaľ tak celkom nevyriešené medzery v scénari, postavy sa neraz vyjadrujú v premrštených hádankách a inotajoch, aj v situáciach, kedy je to skôr na škodu ako úžitok. "Odpovede" iba vo forme "veľavravných pohľadov" a úškrnkov, ktoré si postavy niekoľko sekúnd vymieňajú nie sú koľko ráz postačujúce. Viem, že to bolo zámerom nevyriešiť všetko naraz a na diváka to vychŕliť obyčajným spôsobom - na to si Hannibal ako seriál udržuje priveľké teátre - ale občas sa to naozaj javí, že to bolo domyslené iba čiastočne, alebo nebohvieako dobre a vyzerá to prehnane škrobene, umelo... Na jednom kilometri štvorcovom tam existuje hádam väčšie množstvo vyšinutých psychopatov s najrôznejšími, až moc bizarnými nielen psychickými diagnózami, syndrómami a fetišmi a čím ešte, než kdekoľvek inde, ale vzhľadom k rázu seriálu to dokážem akceptovať. Nedokážem sa tak celkom rozhodnúť, či je druhá séria lepšia ako prvá, alebo nie. Nakoľko postavy nie sú buďto tým, čím bývali - chápte, že postrádajú to, čo na nich bývalo skutočne zaujímavým, alebo sa, v tom horšom prípade, stali ťažšie znášateľnými, než predtým. V prípade Alany Bloom som neočakávala, že by bolo možné klesnúť ešte na väčšie dno. Naopak tie kvalitné postupne padajú ako hnilé hrušky, prípadne zmiznú a nik nemá poňatia, čo sa s nimi stalo. Ku koncu sa prikláňam skôr k horšej alternatíve. A, ako sa zdá po zhliadnutí ďalších dielov, kórejské promo nakoniec nebolo až tak krajne odveci - kto videl, chápe. Spôsoby vrážd sú inovatívne a surovejšie, no ako som i predtým spomínala, dokáže to byť nadmieru prehnané. Vytváranie palety z mŕtvol zošitých k sebe? Prežila som, podobne ako trhanie mäsa a stehov. Štylizovanie mŕtvol; preťahovanie vrážd dokiaľ nepríde záchrana v podobe Crawforda; neustále prepletanie Willovej viny-neviny; Yolanda Honey Bunny vykonávajúca dvojitú lobotómiu a ľudské úle na počkanie; mŕtvola zrastená do stromu s bukrétou namiesto orgánov; Beverly rozrezaná na tenké kúsky, čož bola ohromná škoda, bola to dobrá a únosná postava, naozaj jedna z mála; Freddie, z ktorej sa postupom času stala Schrödingerova mačka s klobúkmi gigantických rozmerov... To všetko som znášala úctyhodnejšie, než zašívanie tiel - nielen mŕtvych - do delohy uhynutej kobyly, týmto dielom Hannibal u mňa prekročil pomyselnú hranicu; chlapca so symbolickým priezviskom vzhľadom k jeho náture zvieraťa, ktorej nezostal nič dlžný v mechanickom obleku a mnoho ďalšieho. Taká Alana sa mi stával čoraz nesympatickejšou, avšak aj tak som bola - nie som si tak celkom istá či príjemne alebo nie - prekvapená záverečným dielom druhej série. Som naozaj ohromne zvedavá, ako to celé dopadne a akou cestou sa bude uberať tretia séria, nakoľko som bola prekvapená neskutočne. () (menej) (viac)

MrsAngel

Tak to mě dost baví, ponurá atmosféra, krvavé a zvrhlé vraždy a hlavně charismatický Mads Mikkelsen v roli Hannibala, ten je naprosto skvělý! A ty jeho hostiny z vnitřností, to je fakt zvrhlost, jak je servíruje nic netušícím hostům. I jeho hra s nic netušícím Willlem. Výborný thriller. ()

nlua

Po druhé sérii snižuju ze čtyř na dvě hvězdy. Bohužel rádoby umělecky naaranžované mrtvoly jsou na 45 minut trochu málo... ()

Aresko123

Druhy najlepsi serial co som za poslednu dobu videl (okrem samozrejme super serialu Amerikan horror story). Od zaciatku do konca super atmosfera, super herci a krasne natocene. Uz to ma nasliapnute k druhej serii tak sa tesim. Tento serial je "povinnym citanim" pre vsetkych odchovancov Mlcania jahniatok . ()

kolmanius

Na vzdory obav o pouhý remake knih s postavou Hannibala jsem se přemohl a začal tento seriál sledovat. První série je víceméně chytlavá a nebýt hlavní, zpočátku nevýrazné, dějové linky, řekl bych, že je to spíše krimi seriál (na začátku dílu se objeví vrah, kterého na konci dílu chytí). Druhá série je už více zaměřená na hlavní děj a vy se tak můžete soustředit na zajímavý psychologický souboj mezi Willem Grahamem a Hannibalem Lectorem, který vyvrcholí, více než epickým, posledním dílem. První série 85%, druhá série 90%. ()

verbal_cohle

Pilot mně stroprocentně chytl, konec první serie už bylo pouze plácání na místě. Druhou serii jsem si pustil z povinnosti a byl jsem příjemně překvapen, protože díly byly svižné a stavěly na informacích pečlivě vybudovaných v první serii. Taky se mi líbila větší epizodnost v druhé serii. Konec druhé serie je potom jeden z nejlepších serialovych cliff hangers. ()

Korra

Docela mě překvapuje tak vysoké hodnocení. Když to vezmu popořádku: herecké výkony jsou slušné. Scénář - chabý. Snad za to může literární předloha - ale: chlápek, který jen zavře oči a vidí se všemi detaily, jak vrah zabíjí svou oběť? Žádné pozorování stop, žádná dedukce? No nevím - až moc ve stylu Věřte nevěřte. Detektivní práce je podivná. Když se jistá ruka dostane do policejní márnice, nikoho nenapadne zjišťovat, kdo se tam mohl dostat, zkontrolovat kamery či průchody, když se jistý vrah ocitne připoutaný ve výšce 10 metrů, s vyřízlou svalovinou ze zad, napíchnutou ummě na háčky tak, aby vypadala jako křídla, nikoho nenapadne - jak si tohle mohl sám udělat? Ne - jasná sebevražda:-) Vraždy jsou tak brutální, že působí až nechtěně směšně.Očekávané napětí mezi Hannibalem a Willem se nekoná. Ve světě seriálu je sériový vrah každý druhý, což snižuje množství zajímavých charakterů. ..... oprava po konci třetí série: Zejména kvůli finální epizodě musím zvýšit hodnocení. Poslední díl vnesl jasno do vztahu hlavních protagonistů a hlavně postavil do jiného světla chování Willa Grahama (tedy alespoň pro mě - některým to bylo možná jasné od začástu). Vyjímečný seriál. ()

Aerilynn

Buď budete milovat nebo ne. Knihy jsem nečetla, jen viděla filmy a přesto tohle je dokonalost. Mads jako Hannibal je úžasný a uhrančivý. Věříte mu komplet všechno a i když víte, kdo to je tak stejně ho musíte milovat. Hugh a jeho Will taky skvost a to, co mezi sebou Will a Hannibal mají, ne jednou vás to nechá na pochybách o tom, co vlastně pro sebe jsou. ()

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Dvojice z Hannibala opět spolu

Dvojice z Hannibala opět spolu

02.11.2022

Celovečerní režijní debut Bryana Fullera je konečně na spadnutí. Tvůrce Hannibala nebo Amerických bohů si za svůj projekt zvolil snímek Dust Bunny, a jako hlavní hvězdu do něj pak obsadil svého… (viac)

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

01.11.2022

Zatímco poslední celovečerní příspěvek do jedné z nejpopulárnějších hororových sérií všech dob dorazil do kin už před dlouhými třinácti lety a dalšího filmu se kvůli tvůrčím sporům o práva na… (viac)

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

16.01.2020

Studio MGM a stanice CBS chystají nový seriál s názvem Clarice, jenž odkazuje na protagonistku Clarice Starlingovou ze slavného románu Mlčení jehňátek Thomase Harrise. Místo adaptace knihy však… (viac)