Berlín. Současnost. Letní den, v němž minuty rozhodují o lásce, životě a smrti. Lole a Mannimu je něco přes dvacet a jsou milenci. Manni pracuje jako kurýr pro pochybného překupníka s auty. Poslední akce však nedopadne podle plánu. Vletí v metru do náruče revizorům a ztratí igelitku se 100.000,- DM, které si má šéf za dvacet minut vyzvednout. Zoufalý Manni volá Lole. Co si počít? Když ty peníze nesežene, zemře. Lolin mozek pracuje naplno. Má dvacet minut na to, aby sehnala sto tisíc, dvacet minut na záchranu Manniho života. Lola vyrazí z domu do ulic Berlína vyběhat sobě a Mannimu život, sehnat nějak někde sto tisíc. Lola běží ne jako, ale o život. (oficiálny text distribútora)

DannyBoy80

Docela to šlape, celý film je v rychlosti, ve běhu. Sicena tu krátkou stopáž je tam toho běhu trochu moc, ale tak je to celé o běhání :) Super jsou foto prostřihy života jednotlivých náhodných postav. Je to prostě pěkná skládačka a já jsem se dobře bavil. ()

Ještěřák

Scheisse, tak tohle je Film s velkým F, stejně jako je Franka Potente Kočka (Kunda, Krasotina, Kost, Kus, ...) s velkým K. Umně spojuje tři prvky, kvůli který se na filmy v podstatě dívám - pořádné charaktery, velkolepou dynamiku, a lidi v neprávu, tropící nesprávné věci. Krom pár logických ten film nemá chyb, a kdybych byl ženská, pak bych nosil právě takové háro, jako má Lola. ()

peetriss

Na Tomu Tykwerovi se mně líbí, že se nebojí experimentovat. Tento filmový pokus odvyprávět v extrarychlém spádu stejný příběh třikrát a pokaždé trochu jinak, doprovázený chytlavou technohudbou, která dává filmu ještě větší spád, se ukázal jako vynikající a povedený. Risk v tomto případě byl ziskem, který navíc zrodil filmovou hvězdu jménem Franka Potente. ()

Ezekiel1

Vidět ve filmu běhat odpornou Němku s obarvenými červenými vlasy a malejma kozama je jedna věc. Tykwer by si ovšem hlavně mohl uvědomit určitou hranici stupidity zvlášť při scénách obklíčení policie a v casinu. Ve srovnání s tímto snímkem je pro mě i Parfém:Příběh vraha o třídu lepší... ()

unagi

Celé to je akésy hľadanie správneho ukončenia problému. Chvíľkové prelínanie kresléneho dopĺňania deju som troška nepochopil, ale veľmi zaujímavo podaný príbeh. Lola, ktorá beží zachránit situáciu vidí dalšie životy ľudí ako sa budú vyvíjať a pri menšej zmene to dopadne úplne inak. Taký mnohofunkčný film, ktorí zujme, ale neohúry a možno aj kôli detinskému záveru. ()

Lionheart

Zapomeňte na složitou psychologii postav, nesnažte se hledat v tak banálním příběhu cokoliv intelektuálního a užívejte si neuvěřitelnou jízdu. Perfektní kamera, hudba a všelijaké režisérské vychytávky vás prostě položí a nenechají vydechnout. Německá bomba. ()

Itar

Film ďábelský jako vlasy hlavní hrdinky. Tykwer jede jako na horské dráze a po Lole už vůbec nevím, co od něj mám čekat dál. Snímek naprosto odlišný od většiny ostatních. Snímek, který běží jako splašený a přesto vás nechává obdivovat všechny ty drobné i větší režijní nápady, které se střídají rychlostí střely. Atmosféru potom umocňuje všudypřítomná tepající hudba. A ty vlasy... ty vlasy! ()

Prochy38

Hodně zajímavá záležitost. Vskutku originální filmeček a mně teda hodně sedl. Jednak je F.Potente nádherná ženská, i když jí ty vlasy spíše kazily... Ale koukat se na ni dalo pořád. Skvělá akce, dobrý nápad, provedení na výbornou. Hudba parádní. Líbilo a hodně. Němci se nazdají! ()

Rozjimatel

"Manni." "Was?" "Du bist aber nicht gestorben." "Nich?"     Mimoriadne originálny krimi thriller okorenený poriadnou dávkou kvalitného čierneho humoru, zaradený do zoznamu 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete. Je stvárnený v takej videoklipovej štylizácii (v danej dobe populárnej hlavne vďaka MTV) a sprevádzaný dosť nervnou hudbou, čo mi síce obvykle príliš nesedí, v tomto prípade je to však plne v súlade s Loliným uponáhľaným príbehom. Oceňujem najmä Tykwerovu nápaditosť, tak scenáristickú, ako aj režisérsku (výborné sú napr. scény, v ktorých sa bleskovo premieta budúcnosť postáv, či scény umierania). Výborní sú aj obaja hlavní predstavitelia, Franka Potente a Moritz Bleibtreu.     "Wie siehst du denn aus? Bist du gerannt?" ()

Jayem

Nečakal som že film s tak krátkou minutážou dokáže niečo predviesť, hlavne keď polovicu filmu Franka Potente prebehá (a to doslova). Ale aj napriek tomu tento film určite stojí za poztretie a to nielen kvôli jednému príbehu podaného v troch verziách v ktorých každá sekunda mení celý príbeh ale aj kvôli skvelému výberu soundtracku, ktorý perfektne doplňa celý film. ()

Sagara

Dalsi genialny film, pri ktorom som sa este viac zamiloval do filmu a filmarciny. Moj otec o tom povedal, ze je to blbost s dobrou hudbou, ja hovorim, ze je to vynikajuci napad, skvelo pretaveny do filmu s akuratnou dlzkou a s vybornou hudbou. ()

lucinka.md

Mám ráda filmy, které si pohrávají s Co by, kdyby. Stačí maličkost a náš život úplně změní směr. Jako v příběhu Manniho a Loly. Několik verzí, každý si může vybrat ,,svůj" konec. Tleskám, super film! ()

Mouzon

Dalo by se napsat: "pěkně natočený 81 minutový klip na elektronickou muziku". Dalo by se napsat: "velmi zajímavý experiment, který tlačí vzhůru skvělý nápad, neuvěřitelně povedená vizuální stránka, nabušené tempo podpořené krátkou stopáží a vybroušenou hudbou. Muzika duní, váš tep se pomalu srovnává s jejím tempem, taťka, který je ze všeho nejvíce německou obdobou agenta Smithe, soutěží s Clintem Eastwoodem o nejpodmračenější kukuč všech dob, Loliny rudé vlasy se vlní v rytmu taneční hudby, zoufalství by se dalo krájet, během 20 minut se odehrává celý život, a Lola i její přítel Mani začínají chápat, že ty jejich získaly cenu 100 000 marek a na ničem jiném teď nesejde. Všechno, co by jinak mělo význam, těhotná milenka, nákup šampónu, autonehoda, ... to vše najednou získává nulovou hodnotu a my spolu s mileneckou dvojicí poznáváme, že skutečné priority se učíme vidět, až když je vše na hraně anebo když už je příliš pozdě. Dá se během 20 minut vyběhat v ulicích Berlína život? Možná ano, možná ne - jednoznačnou odpověď nakonec nedává ani samotný film. Spíš se nás ptá, čemu přikládáme v životě význam my, a pro co (nebo koho) bychom vyběhli do ulic Berlína, Prahy, Tokia, New Yorku nebo třeba Rožnova pod Radhoštěm a kam bychom při tom byli schopni (a ochotni) zajít. Tom Tykwer zkrátka tuto lahůdku zvládl na výbornou. To samé jsme ostatně měli možnost vidět například i v Paříži, miluji Tě, kde byste po shlédnutí "Loly" jeho povídku bezpečně poznali, aniž by vám fakt, že ji natočil on museli promítnout na plátno. A stejně jako v "Paříži..." i v "Lole" je už pouze samotná společnost Tykwerova díla pastvou pro oči i pro uši." Dalo by se ale napsat i: "zkrátka pořádně cool záležitost!!!" ()

Jorge-Z

Svižný příběh červenovlasé Loly třikrát jinak. Co se mi líbilo ze včeho nejvíce jsou osudy lidí, které Lola potkala a vždy jsou pojaté jinak. ()

Mikeel

Tak tohle je pro mne (prozatímní) naprostý vítěz filmového střihu a kamery. Nejenže je celý film plný napětí, že jsem sotva mohl dýchat, ale je i skutečně kvalitně natočen. Je to sice další film na téma "Akce - reakce", ale je asi nejakčněji natočen. Je to skutečné psycho, a to i díky hudbě, která film podkresluje. A Franka Potente zahrála dívku s červenými vlasy brilantně! ()

Milky.

Díval jsem se PŘESNĚ do poloviny než jsem to vypnul. Nehledě na to jak promyšlený film byl a jak "kvalitní" byla režie, mně tento snímek naprosto nesedl. Německé reálie a německá "cool" stylizace šla naprosto mimo mě a spíše mi při filmu vadila. Bylo pěkné vidět různé následky Lolina jednání v podobě pársekundového prostřihu fotek, ale v podstatě jsem v nich neviděl víc než prvoplánovost a snahu o to, aby film působil lépe a obsáhleji než vlastně byl. Nebudu tedy hodnotit hvězdičkami, neboť jsem nedokoukal do konce a zanechám zde pouze hořký komentář. ()

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

11.03.2018

Pětadvacátý ročník Mezinárodního filmového festivalu Praha - Febiofest letos nabízí velmi kvalitní dramaturgii a zajímavé hosty. Tím jistě nevyhledávanějším bude francouzská herečka Catherine Deneuve… (viac)