Grandhotel Budapešť

• Česko Grandhotel Budapešť (viac)

Pán Gustave (Ralph Fiennes) je legendou medzi hotelovými zamestnancami. V čase medzi dvoma svetovými vojnami, v Bohom zabudnutej krajine, kde takmer nič nefunguje, je luxusný Grandhotel Budapešť oázou istoty a spoľahlivosti len vďaka nemu. Vrchný šéf hotelového personálu plní želania svojich hostí ešte skôr, než ich vyslovia, a väčšinu z nich nezištne miluje, často aj láskou fyzickou. Keď mu vďačná klientka odkáže mimoriadne vzácny obraz a vzápätí naveky zavrie oči, náhle pán Gustave závratne zbohatne. Celkom logicky sa stane tŕňom v oku nahnevaných pozostalých, terčom nájomného vraha a hračkou v rukách miestnej polície. Vo všetkých týchto nevďačných situáciách mu pomáhajú obstáť vlastné skúsenosti, osobný šarm a najmä pakistanský pikolík Zero (Tony Revolori), verný pomocník, z ktorého chce vychovať svojho nástupcu. (TV JOJ)

DJMaroko

Komedie! A kde... ha ha chi chi cho cho. Těžká nuda vlastně jsem se na ten film musel dívat třikrát pokaždé od začátku abych vůbec věděl o co jde a snažil se v tom najít to co tady ostatní píší ...bohužel nic kromě dobrých herců a barev jsem ve filmu neobjevil. Mí známí a žena to po mém doporučení k shlédnutí vzdali už po 10 min. Asi jsem mimo mísu ...těší mě, ale i jiné podobné komentáře např. Blutarg "Zase jeden z těch stupidních artových filmů, který se ale vůbec netrefil do mého záběru" ()

Prokii

Velmi netradiční zpracování. Přesto, že jsem na začátku čekal naprosto něco odlišného, než jak mi bylo později, tak říkajíc, naservírováno, se musím sám sebe zepat, jestli mě to bavilo až tak, abych o tom básnil dalších několik dní? To asi ne. Hlavním důvodem, proč jsem nechal hodnocení na čtyřech hvězdách, je skvělý humor. Nebýt jeho, hodnocení by asi zůstalo podprůměrné a nezachránili by to asi ani, jinak skvělí, hlavní protagonisté. ()

sarkadc

barevné, roztomilé, krásné a zábavné.... viděno podruhé....stále zábavné, stále nacházím nové detaily a ještě musím krom výborných hereckých výkonů vyzdvihnout i skvělý český dabing. ()

Ironhead

Poetiku filmu Wese Andersona mam hodne rad, ale Grandhotel Budapešť mne az tak moc neoslovil. Neurazil, ale ani nicim krom hvezdneho obsazeni nenadchnul... GHB proto spis zarazuji mezi jeho slabsi filmy... Porad pro mne neprekonatlene jsou spise jeho starsi filmy Život pod vodou***** Taková zvláštní rodinka***** a Jak jsem balil učitelku **** ()

kolodej1

styl Wese Andersona mi dvakrát nesedí. Vlastně už tento film natočil dříve, akorát mu dal jiný název. Jedná se o vítězství formy nad obsahem. Ten vlastně není vůbec důležitý, plně jen slouží tomu, aby režisér mohl předvést všechny své nápady a gagy. Příběh tedy bohužel postrádá jakýkoliv smysl, je to slátanina, ve které by bylo bláhové hledat nějakou logiku. Ano, vizuálně je to mimořádně nápaditý snímek, ovšem vše ostatní je tomu podřízeno. Občas se lze i něčemu pousmát, ale že by z toho sršel humor, to ani náhodou. V zásadě je to ale tento film to samé, jako si číst místo knížky komiks. Problém je ale v tom, že já komiksy nečtu. Měl jsem problém to vůbec dokoukat, nuda. 30% ()

Dekovnik

Tak trochu pohádka o Dr. Watsonovi, který na dovovelné v Zubrowce přátelsky trampoty agenta CIA Dar Adala. Dar Adal se samozřejme rozpovídá o svých příchodách z dětství a vysype ze sebe nadevše poutavý příběh popisující dobrodružství malého černouška a jeho pána Lorda Voldemorta pobíhajících po zasněžené krajině Zubrowky okupované Jackovou Ledvinou, mezitímco se zuří spor o děditství po Bílé Čarodejnici, do kterého se vloží její krvelačným syn - Pianista a jeho Zelený Goblin. A celé se to pěkně zkomplikuje, když se chytrák Moucha z Jurského parku snaží rozlousknout záhadu neúplné závěti. No a když se do toho všeho začne montovat vysloužilí krotitel duchů Venkman a kovboj O Bannon, tak je o zábavu vážně postaráno. ()

polyxena

Tři hvězdičky za: 1) Skvělého Ralpha Fiennese. Jako vždy. 2) Stylizaci podle (údajně) Zweiga. Pro Středoevropana s ponětím o dějinách dokonalé. 3) Hračičkování s vyprávěním vloženým do vypravění. Dvakrát. ()

Stelletta

Grand Budapest je přesně ten druh filmu, kdy se celou dobu sledování tetelíte blahem a připitomělou radostí, a ta nepolevuje při opětovném shlédnutí. Celá vizuální stránka věci, kdy film hýří barvami, překrásná hudba (Desplat je prostě skvělý - Oscar je více než zasloužený), je umocněna perfektními hereckými výkony v čele s Voldemortem, který i kdyby na hlavě měl nočník a měl hrát záchodový papír, tak to zahraje takovým způsobem, že mu všichni budou závidět (samozřejmě kouzlo britského přízvuku funguje...ale on je prostě skvělý). Jeho výkon ale skvěle podporují a umocňují ostatní herecké výkony, ať už jsou postavami hlavními, či mají jen malé "štěky". Rychlý spád filmu, umocněný nejen docela krátkou stopáží, je ještě umocněn epizodickým stylem vyprávění. Každá část má hlavu a patu a mohla by stát sama o sobě, zároveň na sebe skvěle navazují a člověk si tak může film vychutnat buď v celé své délce, či po částech. Už dlouho jsem nebyla takhle nadšená z komedie. Konečně po všech těch zklamáních typu Interstellar atd. konečně film, který mě baví a bavit bude! ()

Ytterbium

Skvěle obsazený film pojatý originální formou. Film je spíše smršť scének připomínající loutkové divadlo. Hlavní postavy, načančané do poslední nitky na kabátci, pompézní kulisy i děj, vše balancující na hraně kýče. Během filmu se cítíte jako ve vídeňském Prateru, když sníte moc cukrové vaty, vlezete na kolotoč a ještě doma se vám z toho točí hlava. Ale stejně se chcete vrátit a pochutnat si na zákusku od Mendl´s. ()

Hagu

Barevně ale až groteskně natočeno, nicméně barvy , kostýmy a vedlejší role známých herců dávají tomuto filmu přece ještě o něco víc než jsem původně čekala. ()

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona

17.07.2021

Wes Anderson točí další animák

Wes Anderson točí další animák

26.12.2016

Jen málokterý režisér má tak výrazný rukopis jako Wes Anderson. Jeho filmy s veselými barvičkami a vycentrovanou kamerou jsou nezaměnitelné, a pokud patříte mezi Wesovy fanoušky, můžete se začít… (viac)

Co chystá Wes Anderson?

Co chystá Wes Anderson?

07.12.2015

Americký režisér, jehož kariéra je plná nesmírně osobitých filmů (Život pod vodou, Až vyjde měsíc), už dává dohromady svůj další počin. Wes Anderson je teď mnohem známější než kdy dřív, protože… (viac)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz