České století

• angličtina Czech Century
Česko, (2013–2014), 11 h 11 min (Minutáž: 65–83 min)

Daniel Landa, Jiří Vyorálek, Luboš Veselý, Jan Budař, David Novotný, Martin Finger, Miloslav Mejzlík, Martin Stránský, Monika A. Fingerová, Jaromír Dulava (viac)

Recenzie používateľa klúčik k tomuto seriálu (9)

Veliké bourání (1918) (2013) (E01)

Prvý diel tohto seriálu o " českom století " nám priblížil T.G.Masaryka a jeho boj o vznik Československej republiky. Napíšem myšlienku o tomto diely. T.G.Masaryk bol veľký človek, zakladateľ, mysliteľ, to je všetko v poriadku, ale tvorcom - scenáristom akosi ušlo, že bez gen. Štefánika by nevznikla žiadna republika čechov a slovákov. V tejto časti seriálu nieje o tom ani zmienka a to o niečom značí!!! Teraz umelecký názor. Herci - výborní, kamera fantastická.. Dávam 70%. ()

Den po Mnichovu (1938) (2013) (E02)

Rok 1938. Asi najhorší a najťažší rok v našich spoločných dejinách. Ako sa zachovať, ustúpiť či bojovať. Hrozná doba. Čo som sa dozvedel o E.Moravcovi, tak to boli zaujímavé veci. Chýbalo mi aj posúdenie Jana Masaryka, veď , ako syn prvého prezidenta , mal akýsi názor? Výborný výkon herca čo hral E.Beneša. Hodnotím 70%. ()

Kulka pro Heydricha (1941) (2013) (E03)

Zatiaľ najslabší diel. Londýnska vláda a jej predstavitelia. Pán Moravec, postava rozporuplná. Nemal to v živote ľahké a tak aj dopadol - zabudnutý v Amerike. Herecky ma nadchol práve jeho predstaviteľ Ivan Trojan. No celkovo iba 50%. ()

Zabíjení soudruha (1951) (2013) (E05)

Nerob druhému to, čo by si nechcel, aby robili tebe... Dostal som to čo som si zaslúžil.... Famózny výkon Jiřího Vyorálka, a scéna ktorú zahral Jan Budař bola, zahraná tak, že som mal husiu kožu... Dávam 85%. ()

Musíme se dohodnout (1968) (2014) (E06)

Pán Robert Sedláček, musím sa priznať, že na tento diel som moc čakal. Nesklamal ma, famózne vytvorená dráma. Osobne si pamätám nápisy v Žiline po stenách " Dubček Svoboda to je naša sloboda" Pamätám si ruské tanky v meste a to som mal iba 6 rokov.. Osobný hold dávam p. Krieglovi. Aj keď ostatní uväznení predstavitelia to mali ťažké, no nakoniec podpísali... Herecky - výborné obsadenie.. Hodnotím 90%. ()

Je to jen rock'n'roll (1976) (2014) (E07)

Po pozretí tohto dielu, mám taký divný pocit. Neviem, vyrastal som v tej dobe, žil som ako všetci, nežral som komunistov, ale ani chartistov, len si pamätám ako ich vykreslovali v médiách. Vtedy, to začalo byť podozrivé?? Diel hodnotím 60%. ()

Poslední hurá (1989) (2014) (E08)

V prvom rade vyzdvihujem výkony hercov : Marek Daniel, Jiří Lábus, Roman Luknár, naozaj výborné... Tento diel ma utvrdil v tom, že zamatová revolúcia bola, pripravené odovzdanie moci, tak aby sa niektorým ľuďom nič nestalo. Vystihol to Oldřich Kaiser. A tak to dnes vypadá.... ()

Ať si jdou (1992) (2014) (E09)

Posledný diel - tých dvoch pod tým stromom som nemusel ani vtedy, ani dnes - herecky opäť výborné.. Dávam 65%. ()