Pád

• Veľká Británia The Fall
Dráma / Thriller / Psychologický
Veľká Británia, (2013–2016), 17 h 26 min (Minutáž: 58–90 min)

Tvorcovia:

Allan Cubitt

Scenár:

Allan Cubitt

Gillian Anderson, Jamie Dornan, John Lynch, Aisling Franciosi, Bronagh Waugh, Niamh McGrady, Sarah Beattie, Stuart Graham, Bronágh Taggart, Valene Kane (viac)

V dramatickém seriálu ze Severního Irska se představí Gillian Andersonová v hlavní roli policejní komisařky Stelly Gibsonové, jež byla převelena z londýnské policie do Belfastu, aby zde pomohla dopadnout ďábelsky chytrého sériového vraha. Zatímco Gibsonová absolvuje cestu z Londýna, představí se nám samotný vrah Paul Spector (Jamie Dornan). Drama se soustředí kolem policejního vyšetřování, které odkrývá příběhy rodin na straně obětí i vraha, jejichž životy zůstanou navždy poznamenány.
Kritikou opěvovaný seriál The Fall se vrací se svou druhou řadou. V pokračování této strhující napínavé hry se vrací Gillian Andersonová v hlavní roli policejní komisařky Stelly Gibsonové, která je na stopě sériovému vrahovi Paulu Spectorovi v podání Jamieho Dornana. Druhá sezóna se odehrává v Belfastu v Severním Irsku a navazuje přesně tam, kde skončila první řada. V šesti hodinových epizodách uvidíme, jak se stíhání Spectora stává tím zoufalejší, čím více se kolem něho utahuje smyčka. Vrah je totiž po psychologické stránce nebezpečnější než kdy dřív. (Cinemax)

Recenzie používateľa lookin328 k tomuto seriálu (5)

Pád (2013)

Seriál, od kterého jsem nic neočekával, ale který velice příjemně překvapil. Se třemi sériemi bohužel klesající tendence kvality. Každá série byla trochu jiná, od brilantní první, která nám s prvky thrilleru ukazovala vrahovo konání, přes velice dobrou druhou, která nám prostřednictvím špionážního dramatu ukazovala jeho dopadení, k bohužel né tak dobré třetí, která už nám jen dovysvětlovala motivy… Suma sumárum velice dobře odvedená práce, s kvalitními hereckými výkony, za mě velmi povedenou hudbou a pro mě dosud nenakoukaným prostředím Severního Irska. 4 z 5. ()

Série 1 (2013) (S01)

První série dokoukána. Když si spojím všech pět dílů dohromady, tak bych to nazval vlastně takovým dlouhým pilotem. Ale zatraceně dobrým pilotem. Figurky se postavili na své startovní pozice a teď, jak doufám, začne ta pravá, ještě lepší a napínavější hra. Jdu s chutí do další série. ()

Mrákotný sestup (2013) (S01E01)

Pilot splnil to co měl, chci vědět co bude dál. A chci to vědět hned, takže ihned pokračuji. Temná, hutná, tíživá atmosféra… chvilkama mi vůbec nebylo příjemně. Takže přesně to, co tvůrci zamýšleli. I am in! Pilot za 4 z 5. ()

Série 2 (2014) (S02)

Zatímco první série hrála hodně na tíživou, místy na mě až nechutnou atmosféru, druhá série se vydala směrem jiným. Směrem vyšetřování, zajišťování důkazů a postupnému se prokousávání ke Spectrovi. Tězko se vedle sebe první dvě série posuzují, každá na mě působila žánrově úplně jinak…První asi o chloupek lepší, ale druhá se drží v těsném závěsu a 4 z 5 si dle mého zaslouží. O čem bude série závěrečná si vůbec netroufám odhadovat, ale mila rád se to dozvím. Jede se dál. ()

Série 3 (2016) (S03)

Třetí série, oproti sériím předešlým, ztratila dech. Ztratila tempo, ztratila napětí, ztratila podle mě i dost logiky a reality. (Spoiler) Přece není možný, aby osobu podezřelou ze série vražd odvezli zpátky mezi psychopaty, a nechali jí znovu napadat a vraždit. (Konec spoileru) Přesto mi to na ty 4 z 5 vychází. Krom 2. Dílu série, který byl za mě nejhorší z celého seriálu, jsem se u žádného dílu nenudil a chtěl jsem vědět co bude dál a jak to sakra dopadne. Nedopadlo to úplně podle mého očekávání, a to byl určitě účel. Poslední dva díly gradace děje, ale asi jsem od toho očekával přeci jen víc. 4 díly děj pozvolný, až pomalý, poslední dva díly zase zbytečně urychlené…Ale opakuji, stále velmi kvalitní počin. ()