Třetí řada napínavého psychologického thrilleru Allana Cubitta THE FALL navazuje přesně tam, kde skončilo infarktové finále druhé série. Gillian Andersonová a Jamie Dornan se vracejí ve svých kultovních rolích policejní komisařky Gibsonové a sériového vraha Paula Spectora, jejichž souboj se blíží k děsivému závěru. Dohnat vraha k zodpovědnosti bude vyžadovat mnohem víc, než ho jednoduše chytit. V emocionálně vypjaté situaci poznamenané dozvukem přestřelky musí Gibsonová zahájit nejen svou osobní cestu za dosažením spravedlnosti pro rodiny obětí, ale také krvavý boj o Spectorovo přežití. Jak se seriál nezadržitelně blíží ke svému konci, je jasné, že se pravidla této vražedné hry na kočku a myš pravděpodobně znovu změní. (Cinemax)

pavcas

Každá serie The Fall byla jiná a něčím vyjímečná, ale všechny měly společného jmenovatele..brilantní herectví hlavních postav, skvostnou režii, plíživě gradované napětí a výborný scénář. V třetí serii se tvůrci soustředili na postupné odkrývání Spectorovy minulosti a pohnutého dětsví, přičemž na nás vyskočilo ještě několik kostlivců ze skříně a tato řada nemá ani nouzi o další napínavé scény nejen mezi Stellou a Paulem a z některých mi zase spadla brada pod stůl. Už je to sice jiný úhel pohledu na celý příběh, ale o nic nudnější. Nedalo se to natahovat donekonečna a to je mi na Fall asi nejsympatičtější. Nesnaží se z nabyté popularity vytřískat co nejvíc, Allan Cubitt měl v hlavě od začátku jasnou vizi jak postava Spectora dopadne a podle mně se mu podařilo vytvořit jednoho z nejtemnějších a zároveň strašidelně nejsympatičtějších seriových vrahů současného " televizního plátna". Protože u čeho jiného než u The Fall si budete přát, aby postava s tak temnou a pokroucenou duší unikla spravedlnosti......A hlavní zásluhu na tom má samozřejmě Jamie Dornan, který možná ani sám nevěděl, co v něm je a jak výborně to umí dostat ven. ()

lookin328

Třetí série, oproti sériím předešlým, ztratila dech. Ztratila tempo, ztratila napětí, ztratila podle mě i dost logiky a reality. (Spoiler) Přece není možný, aby osobu podezřelou ze série vražd odvezli zpátky mezi psychopaty, a nechali jí znovu napadat a vraždit. (Konec spoileru) Přesto mi to na ty 4 z 5 vychází. Krom 2. Dílu série, který byl za mě nejhorší z celého seriálu, jsem se u žádného dílu nenudil a chtěl jsem vědět co bude dál a jak to sakra dopadne. Nedopadlo to úplně podle mého očekávání, a to byl určitě účel. Poslední dva díly gradace děje, ale asi jsem od toho očekával přeci jen víc. 4 díly děj pozvolný, až pomalý, poslední dva díly zase zbytečně urychlené…Ale opakuji, stále velmi kvalitní počin. ()

Maynard.

Qau, tak ten konec mě hodně dostal. POslední díl za me nejlepší z celých všech dílů. Vygradování jako blázen. Celá sérka začla ve stylu Doktor house, postupně se to dostalo k Matlockovi a na konec jasnej Přelet nad kukaččím hnízdem :o). Na tomhle seriálu je hodně dobrý den, že se mění jako počasí a že se uplně vymyká zajetejm kolejím. No a Dejna Skaliová, ta to měla od začátku skoro pevně v rukách :o) ()

Clerfayt

Mne to prišlo ako keby po parádnych prvých dvoch sériách nevedeli či pokračovať ďalej, akým spôsobom a ako dlho. Na začiatku rozbehli sériu psychologickým smerom. Amnézia, "vzťah" so sestričkou, Katien osud, to všetko však len načrtli Začali sa kopiť nelogickosti a záver mi prišiel trochu rushnutý. Nemôžem sa zbaviť dojmu, že to nebolo takto zamýšľané. Chceli to zobrať viac psychologicky a nezakončiť to tradične. Nakoniec z toho nevedeli ako von a v zásade sa touto sériou príbeh nikam neposunul. To všetko sme tak nejak tušili. Aj tak však dávam za 4* lebo nemôžem povedať, že by som sa nudil, herecké výkony boli stále výborné a na konci mi bolo ľúto, že seríál konči. ()

warrenur

Prvy a posledne dva diely su ozaj velmi dobre a atmosfera tam slape. Zial, tie medzitym pokrivkavaju, co do logiky a scenaru dost znacne. Postavam nemozno uplne ich ciny uverit. Napriek tomu nadpriemerna kriminalka. Som vsak rad, ze sa to tretou seriou skoncilo. 65% Velmi ma potesila Aisling Bea v uplne opacnom nastaveni ako je ten uzasne zivy, komedialny. ()