Lachtaan

Dlouho odkládaný rest ze seriálové doby, kdy kvalitní krimiseriály o pár dílech byly ještě v plenkách a soupeřily o pozornost s nekonečnými braky o 22 dílech v rámci jedné z třeba i 8 sezón. Tvůrci Pádu se naštěstí v první řadě rozhodli pro pouhých 5 hodin vyprávěcího materiálu a díky tomu tempo šlapalo až neuvěřitelně rychle, třebaže ne tak, aby divák nestíhal vnímat, co že se tu vlastně děje. Naopak. Rychle jsme se zaháčkovali a čekali na další dění. [viděno na Netflixu] ()

Nereida18

Rozhodovala jsem se mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami. Nakonec jsem dala pět. A nelituji toho. Sice mě seriál místy nudil, ale přesto jsem ke konci pocítila příjemnou katarzi. Navíc jsem seriál sledovala asi v intervalu dvou dnů. První den jsem jako neposkvrněná koukala zmateně na obrazovku a říkala si: "Tak zas takový děs to není. Ale až taková hitparáda taky ne." Ale druhý den na přednáškách jsem se přistihla, že přemýšlím: "Sakra! Tak chytí ho? Nebo ne? A kdy? Sakra kolik ještě minut? Ještě půl hodiny, a pak půl hodiny busem. Ježíši holka, vydrž! Jenom hodinu a pak se dokoukáš na ten zbytek!" Co si tak vybavuji, málo filmů a seriálů mě takto chytlo. I přesto, že seriál může vypadat nezáživně a nudně, je velice propracovaný, hlavně po psychologické stránce. Hudba a prostředí Belfastu tomuto pocitu jenom přispívají. Co se týče herecké stránky. Ze začátku se zdá příběh velice chaotický a divák se v postavách ztrácí. Gillian Anderson zde hraje tak nesympatickou postavu, až to není možné. Je to však protagonistka. Paradoxně hlavní antagonista snad musí zaujmout všechny. Vůbec bych zde neřekla, že je to Jamie Dornan. Po absolvování 50 Shades of Grey (či perfektního Anthropoidu), jsem jen zůstala nad obrazovkou zírat. Nechápu jak je možné, že zde hraje Jamie Dornan perfektně tajemnou postavu, které se pod kůži prostě nedostanete. Nicméně ve 50 Shades, kde má hrát de facto to samé, už to nedokáže. Asi je to prostředím, ostatními herci, příběhem. Nevím. Nicméně zde jsem byla z hereckých výkonů opravdu, ale opravdu nadšená. Doufám, že druhá série má stejně našlápnuto... ()

Maynard.

Tak mám za sebou úspěšně 1.sérii. No, je to stejně trošku divný, když ta první sérka vlastně téměř neskončí a musí pokračovat. Ale budiš, odpouštěno. Na tenhle seroš mě přivedl Kéla, že prej je to fakt mrazivej záporák. A má pravdu ten hoch. Je hrzoně skvělý (narozdíl od většiny filmů nebo serošů s rafinovanejma vrahama), že tady od začátku víme kdo je vrah a jak si to dopředu představuje, plánuje a nakonec i realizuje. Z jeho vražd jde skutečně mráz po zádech. No a "Skaliová", tak to je kočka ještě větší než v Aktách X. Vzhledem k tomu, že to má už jen 11 dílů, sem ochoten tomu 11 hodin svýho života věnovat :o). Dííky Kélo ()

plechulka

Opravdu vyjímečné ve vší té záplavě kriminálek, co se na nás z obrazovky hrne a nejen Gillian Anderson je úžasná (její krátký monolog na rozdíl vyznění "muž ošukal ženu" kontra"žena ošukala muže" ...). V posledním díle jsem čekala rozuzlení a byla maličko zklamaná, ale teď jsem ráda, že jsem se tu dozvěděla, že se můžu těšit ještě na dvě serie! ()

iN

Po několika seriálech, kde vraha člověk v průběhu epizod tipoval, tady je to jasné - a to je osvěžující. Jamie je jako záporák uvěřitelný (někdy až moc), a Scullyová někdy až moc perfektně deduktivní, ale na lepší nadstandart to dají. Nicméně závěr série není žádný závěr, prostě nechápu, proč je seriál rozdělený do 3 sezón, když by to mohla být jedna o 17 dílech. ()