Pád

• Veľká Británia The Fall
Dráma / Thriller / Psychologický
Veľká Británia, (2013–2016), 17 h 26 min (Minutáž: 58–90 min)

Tvorcovia:

Allan Cubitt

Scenár:

Allan Cubitt

Gillian Anderson, Jamie Dornan, John Lynch, Aisling Franciosi, Bronagh Waugh, Niamh McGrady, Sarah Beattie, Stuart Graham, Bronágh Taggart, Valene Kane (viac)

V dramatickém seriálu ze Severního Irska se představí Gillian Andersonová v hlavní roli policejní komisařky Stelly Gibsonové, jež byla převelena z londýnské policie do Belfastu, aby zde pomohla dopadnout ďábelsky chytrého sériového vraha. Zatímco Gibsonová absolvuje cestu z Londýna, představí se nám samotný vrah Paul Spector (Jamie Dornan). Drama se soustředí kolem policejního vyšetřování, které odkrývá příběhy rodin na straně obětí i vraha, jejichž životy zůstanou navždy poznamenány.
Kritikou opěvovaný seriál The Fall se vrací se svou druhou řadou. V pokračování této strhující napínavé hry se vrací Gillian Andersonová v hlavní roli policejní komisařky Stelly Gibsonové, která je na stopě sériovému vrahovi Paulu Spectorovi v podání Jamieho Dornana. Druhá sezóna se odehrává v Belfastu v Severním Irsku a navazuje přesně tam, kde skončila první řada. V šesti hodinových epizodách uvidíme, jak se stíhání Spectora stává tím zoufalejší, čím více se kolem něho utahuje smyčka. Vrah je totiž po psychologické stránce nebezpečnější než kdy dřív. (Cinemax)

Recenzie používateľa Najt k tomuto seriálu (3)

Pád (2013)

Výbornej krimiseriál. První 3-4 díly mě moc nebavily, chvíli trvalo než si člověk zvykne na Stellu a Paula, ale pak když se snima sžijete, zvyknete si na ně a příběh se dostane do té zajímavější sféry, kde už je povražděno a hledá se vrah, tak vás seriál vtáhne a chcete vědět jak to skončí. Konec dobrej, ale posledních 10 min bych si představoval úplně jinak. Důležitý je, že se kapitola uzavřela. ()

Série 1 (2013) (S01)

Začátek mě nechytl, 2* od půlky série se to trochu rozjelo, konečně jsme poznali povahu vraha a Gibsonová už není taková chladná čuba jako na začátku. Takže druhá půlka zvedá sérii na 3*, ale poslední díl, ten byl parádní. Teď mě fakt zajímá, jak to dopadne, takže ze 2 jsou rázem 4* ()

Mrákotný sestup (2013) (S01E01)

Proč je pilot dycky o hovně a pak se to rozjede? Protože to tak je, protože seriál není o jednom dílu, ale o celku. A je těžké zaujmout ve 40 minutách, když má celý seriál třeba 18 hodin, jako v tomto případě. Přeci jen, dříve mě přišlo, že piloty byly mnohem lepší a zajímavější, než teď a nebo to je jen tím, že dnes jsme mnohem rozmlsanější než před 10-15 lety ? ()