Na núdzové číslo 911, americkú verziu našej 112, za rok príde okolo 188 miliónov hovorov. Tentoraz je to ale osobné. Jordan Turnerová  (Halle Berry) je skúsená operátorka. Jedného dňa však následkom zlého úsudku skončí telefonát katastrofou. Jordan je otrasená a nevie, či vôbec ešte môže pokračovať vo svojej práci. Potom ale šialenec unesie v kufri svojho auta tínedžerku Casey Welsenovú. Keď Jordan príjme hovor uneseného dievčaťa, jej život sa razom zmení. Uvedomí si, že únos má na svedomí vrah, ktorého už raz mala na telefóne a chce urobiť všetko preto, aby dievča zachránila. Jordan sa rozhodne na vlastnú päsť pomôcť dievčaťu a postaviť sa tvárou tvár vrahovi. (TV Markíza)

Vabr

Film jsem si pustil s babičkou jen proto, že jsem si myslel, že to bude další průměrný thriller, který by se jí mohl líbit, a měl jsem tedy nulová očekávání. Ale velmi mě překvapil. Po celou dobu stopáže jsem byl napjatý a čekal, co se bude dít dál. Herci hrají skvěle a působí reálně, především hlavní dvě herečky. Únosce vážně působí jak psychopat a má supr motiv, který je i vcelku zvratový. Volání mezi dispečerkou a unesenou působí opravdu reálně a dispečerka radí, jak nejlíp umí. Násilí je zde zakomponované v dostatečné míře. Kamera je taky skvělá! Jediné, co bych vytkl bylo vyšetřování dispečerky na vlastní pěst, to nepůsobilo dvakrát moc reálně. Na konci jsem se bál, že to skončí takovým trapným klišoidním mučením, ale nakonec ne, to mě vcelku překvapilo a nadchlo. VYHODNOCENÍ: JEŠTĚŽE JI POMÁHALA CATWOMAN! ()

Rawar

Slušný thriller se zápletkou lehce podobnou té v Mlčení Jehňátek. Netradiční je ale fakt, že místo agentky FBI tu máme Halle Berry v pozici operátorky tísňové linky 911, které se po jednom z telefonátů zhroutí svět, když nedokáže zabránit únosu a následné vraždě dívky, volající 911ku. Po šesti měsících ale shodou náhod Halle opět usedá za sluchátko a mikrofon, aby se pokusila pomoci další zoufalé, právě unesené dívence, volající z kufru auta únosce. A rozjíždí se pěkně ostrá a napínavá akce ve které dívenka stále hovoří s operátorkou a ta si začíná vybavovat trýznivé vzpomínky na předešlý případ, jenž se odehrál před šesti měsíci. Policii se však nedaří kriminálníka vypátrat a tak se pokouší samotná operátorka vzít osud mladé, unesené dívenky do svých rukou. Závěrečná scéna je potom jako vystřižena z Mlčení Jehňátek. PS: Duševně chorý, hlavní padouch je podle mě velice podobný Normanu Batesovi ()

ISAJ

Má to tak trochu amatérske spracovanie, ale aspoň to tempo je svižné, a s pomocou občasných hororových prvkov dokáže udržať divákovú pozornosť. Podobných filmov s touto tématikou tu bolo už veľa a lepších. The Call je film tak na jedno pozretie niekedy v stredu večer medzi prepínaním v televízii. 2.5/10 ()

Kenty

Po dlouhé době celkem dobře natočený film s Halle Berry. Chvílema stupidní lidi, ale člověk nikdy neví, jak by reagoval. Celkem příjemné překvapení. ()

Franc1s

Jednou takhle divoká šichta operátorky 911. Příběh supr, od začátku to běželo jak se patří, akorát to afro H.Bery se k ní vubec nehodil, na to se nedalo dívat. A až do jisté chvíle do vypadalo na napínák až do konce, ale pak přišla zase imbecilita a WTF a bylo vše tu a tam. 1.tato chvíle je u toho jak jsou policajti u te stodoly a opravdu nechápu proč neohledali nejbližší okolí a 2.chvíle je s tím mobilem, ok beru, spadnout může, ale proč sakra nevylezla zpátky a nedala echo? A zase kliše.. Tohle mi to bohužel zkazilo a na konci bych asi použil skalpel :) Jinak herec únosce by se určitě hodil i do dalších filmů kde by hrál psychopatický zabijáky. 7/10 ()

deLaFere

Thriller jak má být, hlušší místa jsou vždy velice rychle překryta atmosférou, která by se dala krájet. Nerad to slovo používám, ale místy mi to připadalo vyloženě kulervoucí. Už dost dlouho jsem neviděl thriller, který by takhle úžasně dávkoval napětí a emoce. Bez problému tomu odpouštím pár nelogičností, protože jinak jde o fakt slušný zážitek s neotřelým koncem. ()

Pavel82

Podobných filmů jsem viděl už snad stovky! Tak proč na to pořád koukám? Důležitější otázka... Proč se mi to sakra pořád líbí? Vejce nebo slepice? Ach, ty nezodpověditelné otázky. ()

0L0V0

Chcel som dať tomu plný počet ale posledná pol hodina už nebola tak vygradovaná a tým ubralo na tempe a aj hodnoteniu. Brilantná akcia v ktorej som nedýchal prvých 50 minút. Bohužiaľ tá skvelá svižnosť pochovala poslednú pol hodinu filmu ktorá sa tiahnuc cez tie najlepšie scény stratila a kleslo to do priemeru. Odporúčam ľudom ktorí majú radi film 96 hodín poriadnu dávku napätia a svižné tempo. Už som dlho nevidel tak dobré zostrihaný film pri ktorom som nedokázal isť ani na WC. ()

E lan

Nadprůměrné hodnocení za výborný začátek, skvěle nápínavý střed filmu a vůbec celkovou atmosféru a spád. Škoda jen toho opravdu špatného konce, ten si tvůrci mohli odpustit. Přesto dobré pocity převažují. ()

netWoor

dobrý nápad, ale tragické zpracování ... možná je to tím afroúčesem hlavní hrdinky, který se mi vůbec nelíbil. Možná je to úchylákem, kterej je děsně chytrej, bo odstranil otisky, ale jinak se chová jako dement. Závěr vůbec komentovat nemá smysl a závěrem myslím záhadný příjezd Berry na místo činu (poslední minutu filmu nemá cenu ani zmiňovat) ... tři za mladici v podprdě ... ()

Acrobat

Až asexuálne pôsobí hrôzostrašný zostrih Berryovej, ale ak tým Brad Anderson plánoval odpútať postrehy od fyzických zjavov a prinútiť vnímať dej, tak beriem. Každou chvíľou počnúc začiatkom, momentmi L.A., blonďavej černošky pilníkujúcej si nechty...existuje nutkanie zavrhnúť americký sen. Lenže tieto pokušenia zabíjajú priamočiaro viaceré životné prvky. Tak civilný dej, tak dobre zapracovaní policajti s ich limitmi (v čase, priestore, viditeľnosti), a taktiež vhodne zvolená práca s civilistami. Sú brilantní, vrtuľník je absolútne k ničomu. Celkovo The call ma prirážal k sedadlu a nútil hýbať dejom. Ako pochabý civilista nemôžem v reáli nikoho zaujať, preto môžem pokojne nakupovať v nákupných centrách. Jordan mohla do ¾ filmu zaujať v hereckej predlohe, pretože sa po dlhom čase profiloval Robert Redford, či Colin Farrell - v podobe vybavenia prípadu z miesta – tu zo spotenej stoličky. Potom však Brad výrazne otočí myslenie, zavrhne podobu thrilleru a civilnosti, potlačí policajné zložky a vyhupne Halle na piedestál falošného a nemožného hrdinstva, pridá hororovosť, a zaspomína si, že niekedy niekde videl Mlčanie Jahniat, Gothiku, či Eye. Záver vyvolá slušné polemiky a opäť posunie The Call do príjemných pofilmových debát a vyhupne ho z vôd priemeru. Lebo o ňom hovoríme, dá sa diskutovať. Ja s tým síce nestrácam čas, ale o nervy, hrôzu, napätý pocit som mal postarané. (videné 15.12.2013, BDrip) ()

AloisNeuman

Konečně se Wrestlingovému studiu WWE podařilo natočit kvalitní nízkorozpočtový snímek. PO TŘECH Mariňácích, dvou Zlech a dvou 12 kolech kvalitní filmový snímek od tohoto studia, které zatím jen prodělávalo. Díky tomuto snímku zisk a to hlavně z prodeje nosičů hlavně v Americe. Zajímavý konec filmu, že? :) ()

alienemo

Škoda toho záveru. Bolo by 5 hviezd. Takto musí jedna dole. Film od začiatku výborne buduje atmosféru. Nápadité prostredie a dej, minimum logických chýb. Postupy operátorky, ktoré môžu pomáhať aj škodiť. Vynikajúca Hale Berry. Slušný výkon Abigail Breslin. Dej napínavý, ale ako som už spomenul, škoda konca, ktorý spadol do priemerného klišé so všetkými možnými logickými lapsusmy a inými predvidateľnými neduhmy. ()