Na núdzové číslo 911, americkú verziu našej 112, za rok príde okolo 188 miliónov hovorov. Tentoraz je to ale osobné. Jordan Turnerová  (Halle Berry) je skúsená operátorka. Jedného dňa však následkom zlého úsudku skončí telefonát katastrofou. Jordan je otrasená a nevie, či vôbec ešte môže pokračovať vo svojej práci. Potom ale šialenec unesie v kufri svojho auta tínedžerku Casey Welsenovú. Keď Jordan príjme hovor uneseného dievčaťa, jej život sa razom zmení. Uvedomí si, že únos má na svedomí vrah, ktorého už raz mala na telefóne a chce urobiť všetko preto, aby dievča zachránila. Jordan sa rozhodne na vlastnú päsť pomôcť dievčaťu a postaviť sa tvárou tvár vrahovi. (TV Markíza)

coscarelli

I na druhy skuk poriadne ponatahoval ma ten Anderson. Zas a znova ta ista paradna sankovacka na pevnych saniach, po strmom bezhrbolovom paradne zasnezenom kopci , s pohladom predomna som si zas a znova nie som si bol celkom isty co ma tam caka. Celkovo zucastnene osoby maju nejaky piatok odohraty a drzali ma na tych sankach pekne prikovaneho. Zial po tej divokej jazde som sa dosankoval do dost osireleho a smutneho "NEocakavaneho" finishu, ktory mohol vyzerat trocha zadobre a Brada by potesila hviezda naviac. :) ()

sedm.1

Tísňová linka je určitě nenudícím thrillerem, jehož největší předností je jeho skutečně až dech beroucí spád a režisérský um, udělat i z těch nejprofláklejších a nejobyčejnějších scén vážně napínavé a především fungující úseky, a že jich tu není vůbec málo. Navíc se tu podařila navodit i slušná gradace, která k působivosti nepotřebovala žádný šokující zvraty, ale vystačila si s klasickou úderností a napětím, kterého tu je též více než dost a bylo vážně kvalitně zpracované. A líbilo se mi i závěrečné, nečekaně nekompromisní zúčtování. Samotná zápletka je jinak velice prostá a přímočará, ovšem pořád se něco děje, má švih, je zábavná a hlavně v ní fungují i silné emoce, takže ta celková jednoduchost ve výsledku vůbec nevadí. Navíc mě zde i oslovilo i velice působivé zpracování práce operátora tísňové linky, díky čemuž jsem si až nyní skutečně uvědomil, že tenhle flek není asi opravdu žádná prdel, spíš naopak, je to fakt síla. Velkým přínosem pro film je pak i obsazení, Halle Berry podala velmi uvěřitelný a emočně působivý výkon, a Michael Eklund si svého maniaka obrovsky vychutnal, též skvěle odvedená práce. The Call je zkrátka příjemná podívaná, která i přes svou neoriginalitu a běžnost dokáže strhnout a v rámci žánru spolehlivě zabavit. ()

Maynard.

Velká paráda! Páči se mi tyhle "nervózní" filmy od začátku až do konce. Nehty bych si při sledování nejrači všecky vokousal :o). Námět hodně originální, vlastně nevím o dalším filmu, který by byl aspoň trochu podobnej. Tady je to navíc vylepšený tím, že se Berry dostane i mimo telefonní centrálu a pomůže polapit toho perverzáka. Mmch ten perverzák se fakt povedl, ještě sem ho před kamerou neviděl, ale šla z něj hrůza skoro jako v Mlčení jehňátek. No a ten konec, jak si dámy poradili s tímhle zmetkem, že ho nenechali zatknout, ale nechali ho svázanýho v kopce - klobouk dolů za originalitu :o) ()

kenkaku

Film mě vyloženě nasral, už při tom “re-deal” (a to bylo tak deset minut od začátku). Takže pokud bude film od té chvíle brilantní, nebude pro mě za víc než 50%. Tak moc může jedna debilita scénáře podělat celý film. Jenže - dle očekávání - když je scénář schopen idiocie 1x, velice rád si to zopakuje. A ne jednou (ten nejmarkantnější třeba mobil v šachtě - jak těžké bylo s ním zase vylézt nahoru a zavolat si?). Schválně, koho by nenapadlo na té benzince prořídnout pneumatiky (když už měl v ruce čepel)? Ale největší… NEJVĚTŠÍ fail je závěr. To je idiocie přes veškerou logiku! Dřív nebo později by ho stejně našli (to za A) a hlavně díky počtu skalpů v lednici, neuzavřela by se tím mnohem víc případů? Zadostiučinění pro pozůstalé ne? Totálně pohřbený film s potenciálem. ()

keoma26

Hitchcock by tenhle film musel milovat (samozrejme jen, kdyby ho sam natocil), v první polovině filmu hezká lekce z krizového managementu, v druhé polovině ukázka síly ženského instinktu a pomsty...stejne dobry jako napoprvy ()

cachina

Jednoduchý thriller bez větších zvratů, který vyloženě nenadchne, ale také vyloženě neurazí. Už na začátku divák ví, jak to celé dopadne. První polovina filmu funguje, tak jak fungovat má. Vše šlape. Tvůrci tu pracují s celkem dobrý nápadem únosu dívky, která je uzavřená v kufru auta a telefonuje s operátorkou tísňové linky. Ta jí radí různé vychytávky, jak se zachránit. Tato část filmu má spád, rytmus, akci, drží diváka celou dobu v napětí. Poté ale nastává druhá část filmu, odehrávající se v úkrytu únosce a film ztrácí, vše, co tak pracně budoval v předchozí části. Režisér musí znovu budovat napětí, snažit se znovu od začátku. Film se proměňuje z přímočarého akčního snímku na temnější thriller, kde se tvůrci snaží odkrýt vrahovu temnou a pomatenou mysl. Do toho se Halle Barry mění v konající akční hrdinku, jenž se vydává dopadnout vraha na vlastní pěst. Pro snímek by bylo lepší, kdyby skončil v autě a už se nepřemístil do podzemního úkrytu. ()

Evonichna

Tak to byla fakt ztráta času, nelogičnosti a idiotské jednání Jordan i toho psychouše plus totální neschopnost místní policie, dělalo z thrilleru špatnou komedii. Většina scének se dala odhadnout dopředu, což z filmu dělá slátaninu plnou klišé. ()

jondoe

Filmy z Halle Berry moc nevyhladavam. Tento film sa jej vsak velmi vydaril a ja som sa pri nom vyborne bavil. Dynamicky scenar, vyborna hrava rezia, ziva kamera a celkom slusne herecke vykony. Sice mi trosku vadil hlavny zaporak a zuctovaci zaver moje hodnotenie trosku nastrbil, ale film ma po celycas drzal v napati a nepustil od obrazovky. Stryri hviezdicky su celkom zasluzene. ()

DavidS.

Dokud je to jen hra s jedním sluchátkem a zavřeným kufrem je atmosféra velmi slušná...Přechod do plenéru a natahovaný závěr hodnocení sráží... ()

klukluka

Kdybych to hodnotil jen jako akční žánrovku, tak by to mohlo dopadnout i líp. Mělo to fakt slušný tempo, odsejpalo to, drželo mě to v napětí (i když bylo v podstatě jasný, jak to dopadne). Protože to ale hodnotím nikoliv jako akční film, ale jako film, tak mám i o těch třech peckách vážné pochybnosti. Za policajty, kteří nejsou stavu zastavit káru, která jede po jasně dané silnici, teče z ní barva a ještě z ní někdo mává. Když pak ale jedou k únosci domů, tak rovnou ve třech policejních autech. Za operátorku, která vleze sama a neozbrojená do díry, ve které se s velkou pravděpodobností nachází totální psychopat. Za to, že by si v takové situaci mohla přivolat pomoc, ale nechá si spadnout mobil do díry. Za to, že si tu pomoc chtěla přivolávat přímo nad tou dírou - vždyť ten šílenec mohl být půl metru od ní - to ona shora nemohla vědět. Za to, že borca klepne sádrovou hlavou, a jak bývá dobrým zvykem, otočí se k němu zády s tím, že už je hotovo... To nikdy neviděla žádnej americkej horor? Něco podobnýho je v každým druhým..! Tři hvězdičky jsou dost, ale Tísňová linka si je asi fakt navzdory všem faulům zaslouží. Stejně tak si ale zaslouží, abych na ni co nejdřív zapomněl. Ale ne zase tolik, abych se na ni ještě někdy chtěl podívat. To bych totiž rozhodně nechtěl. ()

Chipsonator

Pracovat u 911 není žádný med, vlastně je to ta nejtěžší práce na světe. Občas se nic neděje, někdy se naopak naskytne adrenalínová situace a pak se zase nic zajímavého neděje. A to vlastně platí i tomhle filmu. Občas se sice najde úsek který vážně zaujme a občas způsobí i nějaké napětí ale tím problémem je že vážně jen občas, po většinu času jsem film sledoval bez emocí a napětí (finále které by mělo gradovat, tak úplně negraduje, navíc celé je takové nelogické). Herecké výkony mi přišli rozporuplné, občas herci hráli vážně dobře ale stejně tak v hojné míře přehrávali. Tísňová linka rozhodně není žádná katastrofa, je to solidní film do televize ale když si představím že bych na to měl jít do kina....no prostě ee. 55% ()

KoRner

Hlavný klad tohto filmu je určite napätie. Akurát, že sa to pred koncom filmu trochu rozsype a pôjde už v klišoidných koľajách, až na ten úplný záver. To bola celkom sranda. ()

666Carnage

Výtečný triller, který je napínavý a má svojí atmosféru. Herecké výkony jsou velmi dobré role všem krásně padly. Netvrdim,že je to něco extra ale svůj půvab to opravdu má a svoje kouzlo taky. Já se rozhdoně nenudil a film jsem si užil. 85% ()

Lukoboss

Nebýt toho americkýho ale opravdu klišoidního konce, mohl to být vcelku slušnej a napínavej thriller. Záporák je správnej hnusák a úchyláka hraje dobře, H. Berry se snaží, seč jí síly stačí, a mladá blonďatá slečna prořve celej film tak, že vám začne lézt na nervy. Scény z kufru auta jsou povedený, tam se jedná o největší napínačku všeho, zatímco stupidní závěr, kdy operátorka call centra jede sama bez pomoci hledat a vyšetřovat, přičemž jí v tu nejmíň vhodnou chvíli spadne telefon do díry, kde se nachází onen vrahoun, to je jak dostat mokrým hadrem přes ksicht. ()

nameadel

Film, který jsem viděla na dvakrát a povedlo se mi ho rozdělit přesně ve chvíli, kdy končila část ,,zajímavý film s nápadem, o kterém přemýšlím a těším se, až ho dokoukám" a začala část ,,co se to sakra stalo s příběhem a proč je to najednou tak divně akční". Opravdu velké zklamání, protože ta první půlka mě strašně bavila a rozhodně byla na 4*. Teď jen 2* a výsměch k tomu. ()

iXtr3m3

Nakoľko mám skúsenosti s telefonickou prácou a rôznymi psychopatmi na nej cca 8 rokov a to som nerobil na tiesňovke, tak si viem predstaviť, čím hlavná hrdinka prechádzala. ()

YoZo8

Tento film je naozaj od prvej až po približne 90 minútu skvelý. Nechýba mu napätie a akčnosť. Nemal hluché chvíľky a to sa mi páčilo. Vo filme sa mi pozdával aj hlavný zloduch. Neokukaná tvár Michael Eklund zahral nepríčetného psychopata famózne. Záhadne cinkanie vlajky bol od režiséra dobrý pokus, no mne sa to podarilo rozlúsknuť ešte skôr ako tiesňovej operátorke. Všetko razom pokazil kostrbatý 3 minútový záver. Síce to nebola absolútna pohroma, no narušilo to celkový dojem z filmu. Napriek tomu si myslím, že ide o jeden z najlepších hereckých výkonov Halle Berry. ()