Philippe (François Leccia) je starší syn cholerického riaditeľa strednej školy Charlesa Bosquiera (Louis de Funès). Keďže prepadol z angličtiny, otec mu nariadi, aby strávil prázdniny na výmennom pobyte u britského aristokrata MacFarrella (Ferdy Mayne). Ten im na oplátku pošle svoju dcéru Shirley (Martine Kellyová), aby spoznala Francúzsko. Otcovo rozhodnutie skríži synovi prázdninové plány, pretože sa chystal ísť s kamarátmi na plavbu plachetnicou do Le Havru. Philippe presvedčí svojho priateľa Stéphana Michonneta (Maurice Risch), aby išiel do Anglicka namiesto neho. Tínedžerka Shirley, ktorá medzitým pricestovala do Francúzska, spôsobí v rodine Bosquierovcov poriadny rozruch. Je pekná, nezávislá a odhodlaná nepodriadiť sa prísnym výchovným metódam streleného riaditeľa školy. A keď sa v jednom z barov náhodne zoznámi s Philippom, ktorý sa vydáva za Michonneta, nemôžu si pomôcť a zamilujú sa do seba. Všetko by sa podarilo, keby Philippov náhradník Michonnet v Anglicku neochorel... (TV JOJ)

kaylin

Další z těch filmů s de Funèsem, které vlastně vůbec neznám. Bylo to na mě celé takové moc uježděné, pořád se někam jezdilo, pořád se někdo za někým honil. Až moc takové tradiční, až moc klišovité a groteskní, což mi v tomhle případě prostě vadilo. Navíc mě nenadchnul ani dabing, který byl skvělý jen v případě hlavní role. ()

K.I.N.G.

Průměrná prázdninová komedie s nadprůměrným komikem Louisem de Funès v hlavní roli a vynikající hudbou Raymonda Lefebvra v pozadí a v klíčových scénách. Nic nového pod sluncem, jen další, v našich končinách silně přeceňovaný francouzský film. Byla to sice příjemná letní podívaná, ale jestli bych po tomto titulu sáhl ještě někdy znovu, to bych si teda musel rozmyslet. 50% ()

topi

Mám moc rád ztřeštěný a absurdní humor, kór v podání mistra Funese. Tohle bylo ztřeštěné, ale i takové mdlé a nudné. Slabší Funesův kousek. ()

FilmFan24

Nevím opravdu proč, ale tohle je moje nejoblíbenější komedie s de Funésem. Skutečně už nespočítám, kolikrát jsem ji viděl v kině a v televizi. Ideální letní komedie, která nestárne. ()

L_O_U_S

Spíš průměrná funesovská komedie. Nedokážu si vybavit žádný vyloženě vtipný moment, snad jen "omyl" a rvačka v hospodě. (284.) ()

Vědma

Jsou i lepší komedie s Louisem de Funés, ale tahle je tak príma letní a má tak skvělou ústřední melodii. I když mi nepřipadá zase až tak vtipná a chtěla jsem původně dát tři hvězdičky, z nostalgie jsem to přehodnotila. ()

Petroff

Miluju ústřední melodii, mám ohromně rád tu celkovou atmosféru filmu, kdy je léto skoro cítit z obrazovky. Není to tolik okoukaný jako Četníci, a možná i proto mám Senzační prázdniny radši. "To je sekáč. Letí na draku a loď si řídí rádiem." ()

Chen

Podle mého Funésova nejlepší komedie, která neztrácí na kouzle a humoru ani pár desítek let po svém vzniku. Letní atmosféra z ní doslova čiší, obsazení je skvělé, humor funguje. Prostě paráda. ()

Martin741

Po Kultovych DeFunesovych filmoch ako Cetnik ze SaintTropez, Cetnik v New Yorku a Smolar je tento film prvym priemernym v jeho bohatej kariere. Hlasky funguju len na pol plynu, zasmiat sa dohromady nie je comu, len taky priemer a dost aj dalsia francuzska sucharina : 45 % ()

tomtomtoma

Výborná komedie o řediteli školy Charlesu Bosquierovi (vynikající Louis de Funés), který má starosti se svýma dětma. Mladší Gérard (skutečný syn Olivier De Funés) tatínkovi pochlebuje a na všechny donáší, aby odvrátil pozornost od sebe. Starší Philippe (Francois Leccia) má odjet na letní výměnný pobyt do Anglie, ale zvolí cestu lodí se svýma kamarádama. A protože s nimi odjede i anglická dívka Shirley (Martine Kelly), která přijela na výměnný pobyt k Bosquierům, začíná honička. Nejdříve samotného ředitele za lodí, později i s Shirleyiným otcem MacFarrellem (Ferdy Mayne) po Skotsku, aby zabránili svým dětem ve sňatku. Ale mladí jsou tak hrrr, takže oba otcové končí v moři whiskey, která je utěší a smíří se sňatkem. Pobavil mě i Stéphane Michonnet (Maurice Risch), který jel do Anglie místo Philippa a Mario David v roli kdy ho Basquier omylem stále otravuje. Krásně se Girault trefuje do velmi zvláštní a těžko poživatelné anglické kuchyně. Nejúžasnější scény byly ty z pronásledování, kdy Charles zažil nejedno nevšední dobrodružství, aby se vyhnul rodinné ostudě. Nádherně bláznivá komedie. Bosquirovu manželku zde hrála už jeho velmi častá filmová partnerka Claude Gensac. ()

zette

Jeden z mych nejoblibenejsich filmu s vynikajicim Funesem. Vynikajici letni atmosfera, plna vtipnych situaci. Zaverecne plavani ve whiskey je nezapomenutelne. ()

pufina

Viděla jsem přes dvacet filmů s Louisem de Funèsem. Senzační prázdniny jsou o něco slabší než všechno, co jsem s Louisem viděla, přesto kvalitní zábava. Hodně slabé (!) 4*.. ()

Juto

Film obsahuje veľa zábavných scén a humoru a samozrejme vynikajúce herecky výkon Louisa de Funèsa. Úprimne povedané, scenár má niektoré slabé stránky,ale mne to vôbec nevadí a stojí za to ho vidieť. 7/10 ()