Yng.Piggy

Kdo by mohl dělat lépe blbce z fašistlů, než filmaři z Francie. Tento film je v tom navíc absolutní jednička. Neomrzí se ani když ho uvidite po 5, 6, 7 .... Prostě podařený filmeček ()

Balgool

Nejvíc na tom snímku žeru Bourvilovy rukávy po lokty, kalhoty nad kotníky. Funes ( nejlepší komik ever )vše jak spadlý cirkus :D za pět. ()

smajki

Není to typická Funésovka, kde malý velký Luis hraje prim, ale už od dětství patří k mým nejoblíbenějším. Příběh ukazuje s velkou dávkou nadsázky a absurdity příběh britských letců sestřelených nad okupovanou Francií, kteří vlastně ani žádnou misi neplní, ale jen se s pomocí pár dobrých francouzů snaží dostat z nacistického sevření zpět do rodné Anglie. Kromě hereckých výkonů Funése a Bourvila bych ještě zmínil krásné Marii Dubois a Andréu Parisy. ()

andy60

Spíš VELKÁ NUDA! Jsem už opravdu alergický na to, když se z německých fašistů dělají naprostí idioti, kteří by nadokázali vypátrat ani otvor ve vlastní prdeli. Když k tomu přičtu absenci humorných scén (tedy scén, kterým bych se od srdce zasmál), a navíc tu nesnesitelně natahovanou stopáž, vyjde mně z toho velké zklamání a frustrace. ()

Ganka

Málokteré komedii můžu dát s čistým svědomím pět hvězdiček. Když se najde nějaká moderní, kde se člověk sem tam usměje, tak je to co říct. V téhle komedii byly skvělé momenty, kdy jsem se přistihla, že se přímo řežu a taky totálně absurdní chvilky. Nečekala bych, že Francouzi s Brity vytvoří něco tak báječného a ještě k tomu z druhé světové války. Skvěle obsazené i sehrané. Tleskám a tetelím se. ()

energo

Jedna z nejlepších válečných komedií, o několik tříd lepší než např. sedmá rota. Možná i proto, že se tam setkali dva velcí herci a ještě k tomu tak rozdílný. Zatímco Bourvil je naivní a klidný, Funes je zase arogantní a rozčilující se. Dohromady vytvářejí nezapomenutelné duo. Asi nejlepší je scénka s výměnou pokojů, kde Funes cuká na chrápajícího Němce. Film měl více než dvě hodiny, ale přesto si ani nevšimnete jak rychle to uběhne. ()

jure_rak

Porážka je vždycky krutá a ta od Němců obzvláště, ale nemohu si pomoci, Francouzi se s ní vyrovnávají nejlépe ve svých komediích. Pomineme-li „sedmou rotu", pak naprosto spektakulární počin je Velký flám. Vzpomínám si, že jako kluk jsem film sledoval a bál se, že už skončí, ale film běžel a běžel a běžel a stále bavil. Více jak dvě hodiny skvělé zábavy. Už první scéna s De Funésem jako dirigentem nenechá nikoho na pochybách. A přitom i Němci jsou v podstatě sympaťáci, Benno Sterzenbach co by pronásledující komisař je skvělý a scéna, kdy vyslýchá Bourvila s De Funésem je fantastická. Jednoznačně pět hvězdiček. ()

Daevos

Úplně nejvíc nejlepší francouzská komedie na světě ze všech. Funés je tady stejný neurotický magor jako v každém svém filmu, Bourvil je tady stejné submisivní vemeno jako téměř v každém svém filmu, ale ladí jim to spolu neskutečně. A teď mě omluvte - das ist přestávka... ()

LoneGunman

Pro mě osobně jedna z nejlepších "Funésovek" vůbec. I když to označení ale není úplně fér, film je totiž stejně tak "Bourvilovkou". Oba dva předvádí skvělé výkony a některé scény jsou doslova nezapomenutelné. De Funés s velkou německou helmou je potom pro mě ikonou dobré francouzské komedie. "Tea for two, two for tea...." ()

mistr97

Velký flám je neobvyklý tím, že se jedná o komedii zasazenou do doby 2. světové války. Jak je vidět, i tuto dobu lze pojmou humorně, aniž by to bylo nevhodné. Stačí zvolit ten správný typ humoru a správné herce. Velkou zásluhu na úspěchu filmu totiž pochopitelně má hlavní dvojice Louis de Funes a Bourvil. Tato dvojice se skvěle doplňuje – Funes předvádí své pověstné výstupy, zatímco Bourvil se se svým naivním pohledem a prostým chováním podřídí, i když se mu to vždy úplně nelíbí. 85 % ()

burg

Velká nuda s naprosto nadhodnocenými procenty. Pravda, Funèse přímo nesnáším, ale ani tak na tom neshledávám nic tak úžasně vtipného. Při mé je francouzskou protiválečnou komedií nr.1 Sedmá rota. ()