Malý, neurotický žandár Ludovic Cruchot (Louis de Funès) sa nezapletie so osídiel medzinárodného zločinu, ale do osídiel lásky. Všetko sa začne v prvý prázdninový deň, keď sa Cruchot pustí do prenasledovania nedisciplinovanej šoférky v červenom mercedese, z ktorej sa vykľuje vdova po vrchnom veliteľovi polície Dolnej Normandie, Josépha Lefrançoisová (Claude Gensac). Rázny Cruchot sa jej páči, pretože jej pripomína manžela, a tak ho pozve k sebe na čaj. Cruchotov nadriadený, rotmajster Jérôme Gerber (Michel Galabru), je Joséphou tiež očarený a svojmu kolegovi závidí. Preto sa spojí s Cruchotovou dcérou Nicole (Geneviève Grad) a vymyslia plán, ako vznikajúcu lásku prekaziť. Ibaže Nicole sa s Joséphou čoskoro spriatelia - a navyše sa i všetky Gerberove plány obrátia proti nemu... (TV Markíza)

PeteBuck

Celkom pohodovka. Celé postavené na tom, že Cruchot natrafí na známosť "z vyššej vrstvy" a potom ako ju patrične sprdne za rýchlu jazdu, tak sa do nej bezhlavo zaľúbi. Scéna s bozkávaním ruky je bohovská. Tentokrát sledujeme žandára v jemu typických námluvách, zapletie sa do toho ťažký zločinec a Cruchot pod tlakom svojej ženušky na chvíľu prevezme velenie. Nevidím tu ale nejaký jednoliaty príbeh, je to asi ako zlepenec viacerých epizód seriálu, raz sa deje to, či ono, ale akoby film nevedel, čím je. Neviem, zopár geniálnych scénok (tradičná mníška, čo šoféruje ako učinený diabol, poprípade Cruchot učiaci sa tancovať a náhodne ide so zločincom mlátiť policajtov), občas trochu divné. Dalo sa, ale zázrak to nie je. Ale skvelých momentov to má. ()

PTuranyi

Klasická Funesova situačná komédia tentokrát sa klbko zamotáva medzi mužmi a ženami, otcami a dcérami a aj medzi nadriadenými a podriadenými. ()

Timonthy

V porovnání s ostatními díly možná druhý nejslabší. Ale Četník se žení má velmi dobré hlášky:,,Kde je?" ,,Tam." ,,Kde je?" ,,No tady." Anebo při tom představování:,,A já jsem Gerber." ()

Jard

Čo dodať - nesklamalo, len potešilo. Opäť som sa z chuti nasmial na neopakovateľných scénach, ktoré ma budú baviť ešte veľmi dlho. 85% ()

Nataniel73

Najlepší film s Luis de Funesom. Čo scénka to perla a dialógy jeden lepší ako druhý. Funes tu predvádza prvotriedny výkon a každá jeho grimasa má zmysel. Za top scénky považujem načapanie pani plukovníkovej na četníckej stanici, ústne skúšky na štábneho rotmajstra, únos pani plukovníkovej a záverečná naháňačka. Ako vždy trochu strelená, ale mimoriadne pútavá. A skvelá hudba len podtrhuje výborný dojem. Inteligentná komédia a menej bláznivá ako dva predošlé diely, navyše s romantickou atmosférou francúzskej riviéry. 90% ()

Kivis

Claude Gensac - trefa do černého. Většina Louisových filmů stála na něm, sem tam na nějaké mužské dvojici. Ale když mu scénář nadělil stejně ráznou protihráčku/spoluhráčku, fungovalo to skvěle. Nejlepším důkazem je právě tento film, kde dostala Claude Gensac zřejmě největší prostor (i když Oskar co do jejího prostoru příliš nezaostává) a ještě o level výš hodnotím Jeden hot a druhý čehý. Až člověka zamrzí, že takových filmů nevzniklo o pár víc. A soupeření Cruchota s Gerberem o vedoucí post patří k nejlepším momentům celé četnické série. Ultramaraton Louise de Funèse, 33 filmů v 59 hodinách, 8.-10. 5. 2020 ()

Ferguson

Podle mě nejlepší Četník. Má to nejzábavnější z prvního dílu a jsou zde vynechány nudné písničky, které mě osobně v prvním Četníkovi dost vadily. Scéna kdy Cruchot zjistí, že ta šílená řidička je "paní plukovníková", osobní přítelkyně generále Fuchmonta, státního podsekretáře a mnoha dalších, které nebudu jmenovat..... ;-) je prostě super. ()

-rooney-

Tak pro mě nejlepší ze všech dilů vůbec. Moc jsem od něj neočekával po mírně horším předchozím díle,ale musím uznat že si Jean Girault u mě napravil reputaci ´=).V tomto díle bylo snad vše co od Funesovy komedie očekávám. Takže dávám *****. ()

bozskydave

Pokud jste někdo byl v Sant Tropez musíte uznat, že přístavní promenáda je rozhodně menší než jak ve filmu vypadá. Jinak Četník nezklame.. ()

LukasCL

Cruchote, vy jste úplně nabitý statickou elektřinou! Po nevydařeném Četníkovi v NY opět koukatelný díl, který se ale nedá srovnávat s prvním dílem. ()