Záhadný zločinec Fantomas terorizuje Paríž, no niektorí stále pochybujú o jeho skutočnej existencii, keďže ho nikto nevidel na vlastné oči. Napriek tomu novinár Fandor o ňom napíše senzačný článok a Fantomas sa mu pomstí svojským spôsobom. Vezme na seba jeho podobu a spácha fantastickú lúpež... (RTVS)

Paity

Fantomas je skvělý, Fantomas je zábavný, Fantomas je napínavý. Co víc bychom asi měli chtít. Jednoduše začátek něčeho skvělého, co mělo ještě další dvě pokračování. Neuvěřitelně poutavý film ve všech ohledech je bez chyby i po skoro 50ti letech!. ()

jakeer

Musím sa priznať, že Fantomas je mojou srdcovou záležitosťou - ako dieťa som celú trilógiu do omrzenia pozeral na VHSke a všetky mužské hlavné postavy som stvárňoval v rámci improvizácie na dramatickom krúžku. Trilógia je dnes už filmovou klasikou, ktorú v podstate každý pozná a z toho dôvodu pri každom ďalšom zhliadnutí musí tento prvý diel trochu nudiť.Fanúšik Fantomasa sa už teší na jeho vyčínanie, avšak v prvom dieli sa "väčšiu polovicu" filmu len zoznamujeme s hlavnými postavami a zápletka sa naťahuje o to, kto je vlastne Fantomas. Až v Ďalších dvoch dieloch sa naplno prejaví to, čo ľudia na Fantomasovi milujú - jeho sofistikované zločiny, masky, technické vychytávky a takisto komika Louisa de Funésa. ()

F.W.Colqhoun

Fantomas patří k mému dětství stejně neodmyslitelně jako Vinnetou. Když se sem tam objevil v ČST jeden ze třech dílů [mezi spolužáky ve školce a na prvním stupni kolovala fáma, že jich je ve skutečnosti 5; nejzlotřilejší se v duchu nejlepší mystifikační tradice chvástali, že je viděli všechny], šlo vše ostatní stranou. Hlas Miroslava Moravce a neurčitě zeleno-šedo-modrá maska mne elektrizovaly. Fantomas nezestárl * a to potkalo i mě * nejdůstojněji. Některé složky mohou představovat hodnotu i pro dospělého diváka [hudba, výprava, český dabing], ale je smutné, jak se dětský idol ve skutečnosti rozpadá do nesoudržné a na úrovni zápletky skoro urážející série skečů a eskapád, které nedávají dohromady dost dobře smysl. Nepočítaje některé z Filipovského výlevů, dialogy baví výhradně prostoduchostí. I když tato smutná zjištění ani po letech nepřipravují film o jisté kouzlo, v poslední půlhodině jsem se nemohl dočkat okamžiku, až Fantomas v jednom z bizarních dopravních prostředků z obrazovky zmizí. ()

Petr.Kocfeld

Nestarnouci filmova klasika-85 procent!Mam rad herce Funese.Snad jeho nejlepsi film.Boj dobra se zlem,kde dobro nakonec vitezi...Funes zde hraje sobeckeho komisare.Fantomas ma rad cerny humor a komisare nesnasi a je to maskovany zloduch.Tento film mam rad uz od detstvi a Funese obzvlaste. ()

Krystalion

Škoda, že s touhle plejádou francouzských herců nebylo natočeno více filmů o tomto sympatickém pánovi se zelenou maskou. Ovládá celé podsvětí a policie v čele s přitroublým Juvem je na něj krátká. Bohatým bere a sobě dává, tak to má být. Pak si za ty prachy dopřává vymoženosti na tu dobu nevídané. Je to tak trochu francouzskej Joker a bohužel byly natočeny jen tři filmy v této sestavě i když těch příběhů napsali oba pánové přes čtyřicet. A i když by se tento film dal vysílat skoro pro pamětníky, tak se na něj vždycky rád podívám. To samý, když Fantomas vystupuje v první sérii československého pohádkového seriálu Arabela, tak se nato taky vždycky rád podívám. ()

Wishkah

Jean Marais prý měl být hlavní hvězdou tohoto filmu. Aby ne když měl v tomto filmu na svědomí tolik rolí, že by mu pomalu záviděl i Eddie Murphy. Nicméně tady úplně zastíněn tím malým nervozním mužíkem, který se zrovna dostával na výsluní své obrovské popularity. Louis De Funes byl a je opravdový poklad francouzské komedie ()

Schuldiner

Po letech musím konstatovat, že to má prostě spoustu much a už to tolik nebaví. Ale vzpomínky na to mám hezké, jeden z prvních filmů, u kterých sem se kdysi bál :-) ()

Prochy38

Tady není vůbec o čem mluvit. Klasika a klenot francouzské komedie. L. de Funès v jedné z jeho nejlepších rolí. To samé J. Marais. K tomu krásná M. Demongeot. Příběh nemá chybu a už teď se těším, jak si připomenu ta další pokračování. Nesmím zapomenout na jednu věc, a to dokonalý, neříkám to často!, dokonalý český dabing v čele s M. Moravcem a F. Filipovským. ()

Hanes88

Tohle je prostě klasika mezi komediemi!!! Nemá to snad ani jednu chybu a to od skvělého děje až po úžasné výkony Funése a Maraisna. Prostě kvalita!! ()

derryl

Francouzi tyto komedie umí, to se musí nechat, Fantomas je francouzský originální zlosyn, kterému fandíte více než komisaři v podání Louise de Funèse. Jean Marais je kapitola sama pro sebe, ten na plátně může jen existovat a bere Vám dech. ()

Terezinka198

Klasika. V tomto filmu Funès zastínil i hlavního hrdinu. A jsem za to moc hrdá, protože je to můj oblíbený herec! (Z francouzských herců nejoblíbenější) ()

Mikeel

Tak tohle je nejbrilantnější Funesovská komedie. Možná kvůli Fantomasovu "ďábelskému" smíchu, možná kvůli něčemu jinému. Každopádně se u toho dost slušně bavím a to mi u Funesových filmů úplně stačí. ()

aLPaC

Chtěl jsem dát o hvězdičku víc, ale nakonec nemůžu. Louis de Funes je sice výborný, ale je tak trochu upozaděn za Maraisem, který se mi moc nezdá ani jako Fantomas ani jako novinář. Nehrát zde Funes, bůhví kolik by to mělo procent. Hlavním důvodem, proč nakonec nedávám čtyři body jsou ale "akční" scény, které sice nejsou úplně technicky zvládnuté, což ale vzhledem ke stáří filmu vždy odpustím. Co ale odpustit nedokážu je velká řada nesmyslů v těchto scénách, jako např. v závěru, kdy Maraisova holka v gumovém člunu pádluje stejnou rychlostí, jakou letí vrtulník, vrtulník naopak během chvilky dožene velkou ztrátu na motorový člun, aby za ním záhy opět velmi zaostal. Další hovadina byl ten plyn vypouštěný hadičkou tlustou jak brčko, který během vteřiny uspal dva pokoje, ale Fantomas si tam chodí jako by se nechumelilo a tak můžu pokračovat. ()