Lakomec

• Česko Lakomec (viac)

Starý skrblík Harpagon žije velmi střídmým životem, přestože se mu podařilo nahromadit značné bohatství. Aby ho nikdo neokradl, většinu svých zlatých mincí uschová do pevné truhly, kterou v noci zakope na zahradě. Jenže po čase začne mít Harpagon pocit, že by mohl být ještě bohatší. Rozhodne se proto, že svou dceru provdá za majetného nápadníka, který navíc nevyžaduje od nevěsty žádné věno. Sám se chce ve stejný den, aby co nejvíce ušetřil, oženit s bohatou dědičkou. Avšak jeho dokonalý plán má několik háčků. Dcera je až po uši zamilovaná do úplně jiného mladíka a dědička, kterou si chce vzít, se zamiluje do jeho vlastního syna... (oficiálny text distribútora)

patroklos

Tento film je potřeba vnímat ne jako klasický film, ale jako divadelní představení, pak jej dokážeme pochopit a patřičně si ho užít! ()

Cheeker

Jedna z dalších knih do mé maturitní četby. A musím říct, že kniha byla o něco lepší. Louis de Funés je opravdu dobrý herec, ale prostě pro mě už navždy bude četník ze Saint-Tropéz. Dialogy příliš dlouhé, i když vím, že kniha je stejně dlouhá a scénář je podle knihy. Navíc skoro dvouhodinová stopáž je až moc. ()

geek.ondra

Asi nejlepší adaptace tohoto díla. Neskutečně roztahané ale i přesto naprosto přesvědčivé dialogy skvěle vtáhnou do děje a pak už nezbývá nic jiného než sledovat opět geniálního Funése (Krampol je ovšem příšerný!) Vlastně je veliká škoda že to občas až moc smrdí divadlem a levné kulisy někdy strašně bijou do očí ()

tranquill

"Máme jíst, abychom žili, a ne žít, abychom jedli!" Moliérovská klasika, stejně tak i výkon Louise de Funese, i když tahle kostýmní záležitost není úplně mým šálkem kávy. "Moje kasička je cudná?" ()

Louie

Jeden z nejpovedenějších Funésových snímků... a chvost z pavích per nelze zapomenout.... :-) Glu glu glu... glo glo glo ()

Joski

Len zkonštatujem, že mnohí Funésovi fanúšikovia pri tomto filme - divadle určite od nudy zívali. Nemali by však zabúdať, že majster komik si konečne splnil svoj dlho očakávaný projekt Lakomec:-) Je to náročnejšia Molierovska komédia a Funés sa pre túto životnú rolu náramne hodil. Predviedol celú paletu svojej mimiky a gagov:-) Škoda českého dabingu!!! Filipovský by bol ďaleko lepší ako Krampol!!! ()

Wyrdas

Tento film s mistrem francouzské komedie by mě nadchnul spíše jako divadelní hra. U sledování jsem totiž každou chvíli měl dojem, že sedím v divadle a trošku mi to rozptylovalo pozornost. Nápad nebyl vůbec špatný, ale pořád mi tam něco chybělo... ale co? Čekal jsem něco víc, ale sám nevím co přesně. Místy mi film připadal sušší a situací kde bych se vyloženě zasmál nebylo tolik, kolik bych od filmu, který si mistr vysnil trošku víc. Určitě se nejedná o propadák, ale po druhé se na tento snímek podívám až někdy za delší dobu. Myslím si, že krásné tři hvězdy nikoho neurazí. ()

Hellraiser12

Díky tomuto filmu, který jsem zhlédl pár dní před maturitou, a díky náhodě, že jsem si u češtiny vytáhl knihu Lakomec (aniž bych ji četl :-)) jsem úspěšně složil maturitu z českého jazyka. Plný počet hvězd si proto tento film ode mě zaslouží, a budoucím maturantům, kteří si vyberou Lakomce na seznam povinné četby, mohu jen doporučit. ()

rublik05

Louis de Funès si tímto filmem splnil svůj sen, nicméně pro diváka je to už o poznání horší zážitek. Lakomce osobně řadím mezi ty nejméně povedené komedie pana Funèse, a to zejména díky minimálnímu množství fakt dobrého humoru, zbytečně dlouhé stopáži a velkému množství nezáživných scén. Zkrátka a dobře jsem se brutálně nudil, což jsem u Funèse snad ještě nezažil. Celkovému vyznění moc nepomohl ani odlišný dabing, který kvalit pana Filipovského ani zdaleka nedosahuje. Velké zklamání. 3/10. ()

renegrido

Louis de Funès se podle mě do této role příliš nehodí. Celý film podle mě vypadá nějak "lacině," možná by to dopadlo lépe, kdyby byl vyšší rozpočet. A mám menší doporučení: pokud se budete dívat, tak jedině v originále s titulkami, protože dabing je příšerný. ()

JohnZ87

Velmi podařená adpatace Moliérova Lakomce. Louis de Funès jako spolurežisér a představitel hlavní role zabodoval. Dokonalé vcítení se do role Hapragona, spousta typicky Funèsovkých gagů. Funèsovi zdárně sekundují představitelé veldejších rolí Michel Galabru, Claude Gensac a další. Harpagon je zde opravdový bručoun, což je ještě umocněno podle mého názoru skvělým dabingem Jiřího Krampola. ()

Nijura

Tak tady jsem na rozpacích. Četla jsem Lakomce a hra mě uchvátila (vtipné) a pak se podívám na film a to už tak dobré není. Nevím jestli je to tím, že tady už Funese nedaboval Filipovský nebo že to je prostě film podle hry kterou jsem četla. Nevím prostě toto je jeden z mála fílmů Funese, který se mi nelíbí. ()

Sundance.cz

Není to běžný film s Funesem, je to z větší části divadlo. A to já moc nemusím. Nedabuje jej Filipovský, ale Krampol. A to já moc nemusím. Bylo tam pár úsměvných částí, ale dlouhosáhlé proslovy herců je přebíjely. Očekávané dějství. Celkově tak na 35 %. ()

Clark_Kent

Smál jsem se, až jsme se za břicho popadal. Funés uměl rozesmát i mrtvýho a to je pravý talent komika. Francouzská adaptace slavné Molierovy divadelní komedie, mě na srdci hodně rozehřála. ()

IvonaK

Geniální sranda. Jestli je něco komedie, tak tady tohle. Při sledování tohoto filmu se nejde nezasmát a hlavně má poentu. Což většina komedií nemá. Takže kdybych tuto komedii měla oznámkovat jako ve škole, tak dávám 1*. ()

Lumpus

U tohoto filmu jsem se opravdu náramně bavil,i když moje hodnocení trochu sráží dabing pana Krampola(Filipovský je nenahraditelný)i tak se jedná z mého pohledu o dobře zpracovanou literární klasiku. ()