Miloš Kopecký v titulní roli slavné Moliérovy komedie v nastudování Divadla na Vinohradech. V roce 1972 zaznamenala Československá televize představení Divadla na Vinohradech, které vzbudilo velký ohlas. Molierova komedie Lakomec byla inscenována na točně, ale v dobových kostýmech a scenérii, bez náznaku aktualizace, v tradičním překladu. Moderní a současná však byla především díky divadelní režii Jaroslava Dudka a výborným hereckým výkonům hlavních představitelů v čele s Milošem Kopeckým v roli Harpagona. Jeho civilnímu projevu, který nepostrádal majestátnosti, zloby, panovačnosti, nelásky a ne-citu vůči svým nejbližším, sekundoval neméně precizní výkon Jaromíra Hanzlíka a Daniely Kolářové v rolích jeho dětí, Jiřiny Bohdalové coby dohazovačky, i ostatních herců. Komedie v jejich provedení je nadčasová a potěší i dnes milovníky klasického divadla. (Česká televize)

D.Moore

"Pakáž! Holota jedna chudobná a nemajetná. To se jim to žije, když nic nemaj." Miloš Kopecký je coby Harpagon naprosto skvělý. Jinou adaptaci tohoto Moliéra jsem zatím neviděl, nicméně hlavního (ne)hrdinu jsem si při jejím čtení vždy představoval přesně takhle. Žádný příliš paranoidní vetchý stařík, ale člověk, který dokáže být jaksepatří energický, takový nádherně zákeřný, nepředvídatelný cholerik. Zkrátka postava pro Kopeckého jako vyšitá. Jen za jeho výkon bych dal pět hvězd, ovšem... Ovšem to by mi na zbytku hry nesmělo leccos vadit. Tak předně jakési "crazy" pojetí některých scén (zejména pak závěru ve stylu Limonádového Joa), které mi do Lakomce už tolik nesedělo, a pak přítomnost mého neoblíbeného Jaroslava Moučky, v jehož případě nikdy nepřestanu trvat na tom, že měl hrát jen v Dalskabátech a Chalupářích, protože jinam se zkrátka nehodil. ()

consuela1

Moliére je jedním z mých nejoblíbenějších autorů. Je dokonalým, velmi vtipným, avšak laskavě shovívavým znalcem kaleidoskopu lidských povah. Miloš Kopecký září v jednom z nejlepších divadelních představení, v jedné ze svých nejlepších rolí, ostatní nezůstávají ani o píď pozadu a já jsem od první minuty propadala malomyslnosti, že tahle nádherná zábava bude mít za necelé dvě hodiny svůj konec :-( ()

otík

Postava lakomce Harpagona je pro herce vděčná a Kopecký si ji užil. Škoda jen, že místo záznamu představení s diváky se dočkáme jen divadelní inscenace a onen divácký ohlas, potlesk a smích tu strašně chybí. Jinak je to slušné představení, jen mi vadilo přemíra řvaní, přeřvávání a naopak několika tišších dialogů. Pro mně osobně nic moc. ()

filmmovier

Zatím nejslabší Lakomec, kterého jsem viděl (po Sordim, Filipovském a Funésovi). Herecké obsazení je sice famózní a všichni si to dávali na maximum (zejména samozřejmě Milda), ale tohle zpracování mi prostě nějak nesedlo a já nedokážu říct proč. Scéna byla divná a ostatní verze byly prostě vtipnější. Pořád ale nadprůměr. Vidět to naživo, to by bylo ovšem teprve něco! 75%- ()

Belsazar

Harpagon-Filipovský (1978) vyzněl mnohem víc legračně než Harpagon-Kopecký. Ovšem Kopecký dal roli mnohem více opravdové a nefalšované špatné povahy. Kopeckého Harpagon není vtipný, je vysloveně zlý. A Jaroslav Kepka? Úžasný. / Ne tak vtipné jako verze s Filipovským, ale více procítěné a zahrané do hloubky. ()