Ke svému životu potřebuje krev nemluvněte. Její duše i celé žití se skrývá v obrovském stromu, který pohltí každou její dětskou oběť a tím jí dodá energii. Maskuje se jako zkušená chůva, která pod falešným jménem získá důvěru rodičů, kteří hledají hlídání pro svého drobečka. A takhle to stále pokračuje od rodiny k rodině... I v rodině úspěšného podnikatele Jacka se z počátku zdá, že oba manželé a čerství rodiče jí také skočili na její léčku. Po určité době Jackovi však začíná být něco podezřelé. Přijde včas na to, co se ve skutečnosti skrývá pod milým úsměvem nové chůvy? Nebude již příliž pozdě? (matestlust)

SOLOM.

Chůva patří rozhodně k tomu nejlepšímu co na nás za poslední dobu společnost Řitka vytáhla. Já osobně jsem byl velmi mile překvapený se vším co mi tenhle film mohl jen nabídnout. Počáteční vyzrazení hlavní pointy příběhu jsem brzy hodil za hlavu, protože mě velice zajímalo jestli tvůrci budou i nadále pokračovat v nasazeném tempu a to se i stalo. Díky skvělým efektům, famóznímu finishi a pěkným herečkám se prostě nedá na tenhle kousek zanevřít. Pro mě jde o nadprůměrný snímek, který si určitě v brzké době pustím znovu. 70% ()

tron

„Vyzerá ako Churchill.“ – „Ale nefajčí cigary.“ Ťažko povedať, čo viedlo človeka, ktorý nakrútil VYHÁŇAČA DIABLA (a mal doma Oscara za FRANCÚZSKU SPOJKU), aby s neznámymi hercami (ak za slávnych nepokladáte Miguela Ferrera a Theresu Randle) urobil malý psychohoror o anglickej opatrovateľke, ktorú si najme mladý párik pre svojho čerstvo narodeného syna. Dievča ale samozrejme nie je len tak nejaké dievča. A nebyť jej hereckej predstaviteľky, nudil by som sa ešte viac (i tak si ale myslím, že film by bol napínavejší, ak by ju hrala staršia silnejšia žena z úvodného pohovoru, ktorá nevedela po anglicky). Scenár je hlúpy (pustili by ste na slobodu dievča, o ktorom je na 99% isté, že v minulosti unieslo batoľa?). Film je hororové béčko, navyše nebyť hŕstky nadprirodzených scén (stromy, vlky, drastické píliace finále), bol by to triler a nie horor. Na to, aby dosiahol úrovne napr. MISERY NECHCE ZOMRIEŤ, má však neprepracované ako postavy, tak príbeh. ()

JASON_X

Béčkový videothriller poplatný roku svého vzniku, nečekejte tedy nějaký příliš významný filmový zážitek. Poněkud nedomrlý a kostrbatý scénář spolu s nešikovným střihem je dost nešťastná kombinace, troufám si říct, že i já laik bych po krátkém přemýšlení dokázal vymyslet působivější scény v rámci zápletky "černomagická chůva obětuje jí svěřené novorozence prastarému stromu", než jakých se dočkáme. Žádné hutné napětí, žádný velký pocit ohrožení, žádná dobře vygradovaná tísnivá atmosféra, jaká u příbuzných filmů obvykle bývá. Po celou dobu jsem čekal pouze na to, že/až přijde předpokládaná závěrečná konfrontace. A čekání to bylo hodně dlouhé, unylé a nezáživné. Vše zachraňuje až skvělá závěrečná pětiminutovka s motorovkou, ale na devadesátiminutový film je to zoufale krátký okamžik. P.S.: Nevím, proč sem někdo furt plete druidy, ta ženská byla zcela zjevně nějaký druh temné dryády. ()

Aluska88

Působivý námět, průměrnější zpracování. S jistými náznaky B-žánru. Dwier Brown je šikovný muž a jeho postava sympatická a příjemná, Jenny Seagrove okatá a přitažlivá. Toť vzhledové plusy. Ve filmu se vyskytlo pár napínavých scén, při nichž jsem měla docela strach a pár scén, sice efektních, ale s béčkovým vzezřením. Zaujala mne také melodická hudba. Zatím však asi nejslabší snímek, jaký jsem od režiséra kultovního Exorcisty zhlédla. Rozhodně měl na víc. ()

Visáč

Friedkin v osviežujúcom guilty pleasure móde. Supr atmosféra, svižné tempo, John Alonzo za kamerou v slušnej forme a nahoty je taky dosť. Herci sú neokoukané ksichty, čo je vždy fajn. Ak môžete polo-zabudnuté horory, kde je najväčšou celebritou klon Woodyho Harrelsona vo vedľajšej roli, check this out. ()

• Natáčelo se v americkém státě Kalifornie ve městě Valencia. (Terva)
  • Allan (Gary Swanson) si na začátku příběhu balí věci do kufru. Jako poslední do něj přidá knihu Stephena Kinga "It" (To). (Terva)