Pád Bieleho domu

• Česko Pád Bílého domu (viac)

Absolútne nečakaný a veľmi dobre pripravený útok na Biely dom za bieleho dňa vyvrcholí uväznením prezidenta Benjamina Ashera a jeho najbližších spolupracovníkov v neprístupnom bunkri v podzemí budovy. Pri útoku je úplne zdecimovaná prezidentova ochranka s výnimkou jedného človeka – jeho bývalého osobného strážcu Mikea Banninga. Bývalý príslušník špeciálnych jednotiek využije všetky svoje schopnosti a hlavne detailné znalosti prostredia Bieleho domu na to, aby v jeho útrobách nielen prežil, ale v spolupráci s prezidentovým zástupcom Allanom Trumbullom, ktorý sa snaží riadiť záchrannú operáciu zvonka, oslobodil hlavu štátu. Čas beží a ak nebudú splnené požiadavky teroristov, nebude mať koho oslobodiť. Navyše, niekde v Bielom dome sa ukrýva prezidentov syn Connor, ktorého prípadné zajatie by v tejto vojne nervov mohlo byť rozhodujúcim faktorom. (TV JOJ)

daleba

Je to na 4 hvězdičky, ale jednu musím přidat za vás všechny, co jste to tak odsoudili. Vážně nevím, co byste ještě od akčního filmu chtěli... ()

david666

Ano je tady strašná zápletka, ale to nevadí když úvodních 30 minut obsazení Bílého domu je efektní. Díky tomu zapomenete, že je to nereálné - vždyť je to ale film, sakra. Navíc Butlerovi takové role sedí, takže tak hrozné, jak jsem někde četl to určitě není. ()

sisa140

Toto je film kde je John McClane v trochu jiném podání do kterého přidaly trochu více amerického vlastnectví. Efekt kovboje v podání Gerarda Butlera se dle mého názoru také zrovna dvakrát nepovedl. A ten srcervoucí projev na konci filmu byl opravdu neuveritelne nudný a nejvíce zbytečný z celého filmu. ()

MUNRO

Takže:Podobně jako jsem to udělal u Saxany,i zde přihazuji jednu hvězdu na just zdejšímu neadekvátnímu hodnocení.Začal bych tím,jak moc každému vadí,že jde o ultrapropagandu americké hrdosti a odvahy.Samozřejmě je to tak a tenhle film je víc než co jiného o tom,že Spojené státy všechny přesvědčují,jak je žádná vnější síla nemůže dostat na kolena.Jsem si stoprocentně jistý,že v případě vypuknutí jakékoliv světové války,ať už na popud Arabů,nebo Korejců budou všichni vzhlížet k Američanům a se sevřenou prdelí se modlit,aby válku vyhráli a oni se mohli zpátky vrátit ke svým Xboxům,Playstationům,nebo iphonům.Protože Češi na armádu serou a v případné válce by pro jakéhokoliv agresora byly směšným soustemTakže by nezbývalo,než fandit tomu,kdo na armádu nesere a je schopen a ochoten válku vyhrátJá osobně se vůbec nestydím říci,že než lézt do zadku Rusům,raději tam polezu Američanům.A teď k samotnému filmu.Bez zde hojně zmiňovaného patosu(a že je ho ve filmu dost)už dnes snad ani není možné žádný pořádný biják natočit a že jeden borec vyřídí kompletní sestavu korejských teroristů?Snad právě pro tu přehnanost bych nebýt tak hloupě nízkého hodnocení produkt ocenil čtyřmi hvězdami.Takhle dávám neomylně za pět.A nebýt trochu polevující a místy opravdu až přehnaně patriotismující druhé poloviny filmu,nad pěti hvězdami bych neváhal vůbec. ()

Etherium

Mix Smrtonosnej pasce 4 a 1. Počítačové efekty typu autá na moste, helikoptéry a lietadlo + padajúci Washington monument boli na dnes priemernej úrovni, dosť bolo vidieť, čo je počítačom a čo je poctivo/modelovo spracované a to na takýto kaliber s mega rozpočtom rozhodne na kvalite nepridá. Trochu nadhľadu treba mať, trocha sa odviazať, logika bokom, ale to pri každom pravom akčnáku, kto to nedokáže, nech si dáva odpady, jeho problém. Film som si naozaj užil, konečne akčná paráda na úrovni. 85 %. ()

MiniRecenze

Někdo by řekl,"další z mnoha béčkových scénářů s kvalitními efekty,které nahradí smrtonosné pasti a zbraně".Souhlasím,ale tento snímek si zaslouží určitě větší pozornost.U mě určitě splnil nadočekávání.A oceňuji fantazii tvůrců,snad tím nikoho neinspirovali...Film rychle utíká a do první poloviny Vám nedovolí odejít,vše zde působí hodně "skutečně" ,ale začne druhá půle a tím se zvolní i ono dobře nastavené tempo,což je trochu škoda,protože tím film výrazně vůči Vám ochladne .Herecké výkony jsou přesvědčivé a efekty jsou opravdu parádně zdařilé ,samozřejmě zde nechybí ani "onen" ten Americký patriotismus,který konci opět podráží nohy.No jo prostě Amerika,ale pořád se jedná o : PŘEKVAPENÍ!!! ()

Templář

Ano, film je plný klišé, patosu, nelogičností a děr ve scénáři, ale jako pohodová akční oddychovka na vyčištění hlavy je skvělý. Takové příjemné pokračování Smrtonosné pasti bez Willise. :-) ()

jirkahorn

Starý dobrý akční výplach, líbivé pohledy na americké symboly v troskách, roztrhanou americkou vlajku (sakra, a už po mě jde CIA). Nehledat v tom prosím žádný hlubší příběh, než že jde o útok na Bílý dům a o záchranu prezidenta, jak ostatně přímo napovídá i název snímku. Jestli se na tenhle film někdo díval s očekáváním koulervoucích emotivních zážitků, jistě, že pokud není amík, tak má smůlu. Věřím, že amíci si museli půl filmu probulet do trika. Nicméně ve srovnání s White House Down s pobíhajícím fotříkem turistou je Olympus Has Fallen o úroveň výš. Přecejenom v tomhle filmu nejde jen o ukrývání prezidenta do kanálu, ale jde tu o záchranu více lidí. A jestli se povede nebo nepovede zachránit postupně všechny, to je přesně ten důvod, ta nevědomost, která mě celý film držela v napětí a upřímně bavila. Amíci musí automaticky hodnotit na 5*. Pro zbytek světa je to průměr. Ale ve chvíli, když přihlédnu ke zpracovnání, hereckým výkonům a celkovému dojmu, přikláním se k zaslouženým 4* ()

Sever

Akční nářez jak má být. Přesně ten typ filmu, u kterého se posadíte a nepřemýšlíte. Kulky lítají všude, jako v dobách Johna McClana a Casey Rybacka. Patriotismus stříká na všechny strany, v těchto filmech to tak ma být a možná i proto se mi to tak líbí. Amíci jsou v tomhle nejlepší. Možná teda po Severní Koreji. ()

Neo007

Tak trochu Air force one v novém kabátu aneb ani nejzabezpečenější barák na světě není bezpečnej. Pro mě velmi vydařená a akcí nabitá podívaná od začátku do konce. Butler hrdina jak má bejt a nakonec to dopadlo jak jinak než dobře. Tohle prostě můžu kdykoliv. Za mě zcela zasloužených 85% ()

Scaevola

Tenhle boj o Bílý dům je krvavější a nekompromisnější, ale humor tvůrcům příliš nešel, i když se okatě snažili. A. Eckhart bojuje se svou zřejmě nejzbytečnější rolí a G. Butler si celou dobu vystačí s jediným umanutým pohledem a plným zásobníkem. Úvodní přímočaré scény napadení však navnadily očekávání tak vysoko, že jsem si s přibývajícími minutami ani nestačil uvědomit, že zábava skončila a jen dojíždím na zbytcích nálady. - Schválně jsem shlédnul oba letošní (2013) snímky v obráceném pořadí, abych zjistil, nakolik se do hodnocení promítne opakování zápletky, a bohužel musím konstatovat, že ze souboje Butler versus Tatum vítězně vychází K. Sutherland a jeho sedmá, tehdy vskutku originální a přestřelená, řada. ()

Retrostalker

Tak takto mala vyzerať smrtonosná pasca 5! Dobrá drsná nostalgická akčná zábava, len neviem či je správne točiť takéto výzvy a inšpirácie pre teroristov :) ()

O_Peki

Vůbec nijaký. Pokud chcete dostat to co byste od takového filmu měli dostat, tak se mrkněte na námětem stejný, ale o třídu lepší White House Down ()

Tuty

Po shlédnutí obou "White House" filmů musím říct, že z mého pohledu: a) Antoine Fuqua zvládá lépe akci, ta je přehlednější, krvavejší a prostší v dobrém slova smyslu b) Emmerich zvládá lépe humornější stránku věci, více hlášek, apod. Celkově působí Pád bílého domu jako ucelenější, ale bez "cool" nadhledu a vypadá, že stála méně peněz....Útok na bílý dům je fajn (hlavně 2. polovina filmu se mi líbila), ale co se mi nezamlová, je Emmerichův americký "patos", ta snaha o velkolepost z eho velkofilmů (zprávy na pozadí, snaha o informovanost, velkolepost až nepřehlednost, zbytečnost a otravnost - tady boduje komornější Pád Bílého domu). Shrnutí je u mě takové, že kdyby se tyhle 2 filmy daly do kupy, mohlo to být minimálně na 4 čisté hvězdy, takhle jednomu chybí "jednoduchost v podobě kvalitnější a drsnější akce a menší velkolepostg" a druhému naopak "lepší humor, složitost a obsazení".... Přesto oba stojí za shlédnutí ()

bonovox

Neskutočné béčko, ktoré hlavne v prvej polovici výborne vykráda sériu Die Hard alebo ID. Miestami som si to náramne užíval, len škoda nedotiahnutia niektorých detailov (boxovanie prezidenta, možný únos Butlerovej ženy), bola by to ešte väčšia paľba. Ako jednohubka na odreagovanie výborné... ()

Thailon

Tolko jednoducho primitivneho a prvoplanoveho patriotizmu sa tak casto nevidi (od dialogov cez scenar po vizalne odkazy). Jedine, co ma na filme zaujalo, boli niektore jednoduche, explicitne, realne a rychle sceny likvidacie. Postrehol tam niekto co i len jednu humornu scenku (odhliadnuc zmienku o poisteni WH, ktoru nepovazujem za vtipnu)? Ja nie. A ked sa takyto pribeh berie vazne, dopadne to u mna z 1*. ()

Gerard Butler se soudí s producenty Pádu

Gerard Butler se soudí s producenty Pádu

01.08.2021

Po Scarlett Johansson a její žalobě studia Disney se nám v Hollywoodu nejspíš se soudními přestřelkami roztrhne pytel. Jako další prý o podobné žalobě uvažuje herečka Emma Stone, mezitím se ale… (viac)

Gerard Butler potvrdil pokračování série Pád

Gerard Butler potvrdil pokračování série Pád

12.11.2020

Studio Millennium a herec Gerard Butler už před několika měsíci avizovali, že akční série Pád rozhodně nikam neodchází. Naopak – v budoucnu bychom se kromě nových filmů měli dočkat také seriálu. No a… (viac)

Gerard Butler chce zachránit svět

Gerard Butler chce zachránit svět

27.06.2020

Herec Gerard Butler patří v Hollywoodu už řadu let k akčním jistotám. Nehraje sice v těch největších blockbusterech a jeho filmy v kinech čas od času šeredně vyhoří, hvězda snímků 300 nebo Pád Bílého… (viac)

Tři další Pády s Butlerem v plánu

Tři další Pády s Butlerem v plánu

11.11.2019

Gerard Butler a jeho akční série Pád Bílého domu, Pád Londýna a Angel Has Fallen je v kinech kupodivu držák, který tu s námi očividně ještě pár let zůstane. I přes kolísající kvality jednotlivých… (viac)