Pád Bieleho domu

• Česko Pád Bílého domu (viac)

Absolútne nečakaný a veľmi dobre pripravený útok na Biely dom za bieleho dňa vyvrcholí uväznením prezidenta Benjamina Ashera a jeho najbližších spolupracovníkov v neprístupnom bunkri v podzemí budovy. Pri útoku je úplne zdecimovaná prezidentova ochranka s výnimkou jedného človeka – jeho bývalého osobného strážcu Mikea Banninga. Bývalý príslušník špeciálnych jednotiek využije všetky svoje schopnosti a hlavne detailné znalosti prostredia Bieleho domu na to, aby v jeho útrobách nielen prežil, ale v spolupráci s prezidentovým zástupcom Allanom Trumbullom, ktorý sa snaží riadiť záchrannú operáciu zvonka, oslobodil hlavu štátu. Čas beží a ak nebudú splnené požiadavky teroristov, nebude mať koho oslobodiť. Navyše, niekde v Bielom dome sa ukrýva prezidentov syn Connor, ktorého prípadné zajatie by v tejto vojne nervov mohlo byť rozhodujúcim faktorom. (TV JOJ)

rejsek9

Vítězem dobývání Bílého domu je pro mě Pád bílého domu. Emmerichova verze mě nijak extra nezaujala a Olympus has fallen mi přišlo jako akčně ‚‚realističtější“ a přijatelnější... ()

Grogan

Ve stejný rok vznikly dva snímky s tématikou útoku na Bílý dům, náhoda? Každopádně když bych to měl vzít objektivně, tak po akční stránce je to zpracováno velmi slušně, hlavní hrdina Geralda Butlera je v roli osamělého bojovníka proti teroristům velmi slušný. Zbytek filmu je už horší, herecké osazenstvo je nevýrazné (Eckhart) nebo přímo otravné (Leo), i ten hlavní záporák je neslaný nemastný. Tuny patosu a klišé se ve spojení s útokem na americkou svatyni prostě musí objevit, osobně si myslím, že to zde ještě není tak moc otravné jako v Útoku na Bílý dům, někde mě vyhnutí klišém i příjemně překvapilo (čekal jsem, že teroristi dostanou syna prezidenta a budou na něj tlačit, ovšem tahle zápletka je překvapivě rychle a bez patosu vyřešena). Cením si i snahy pokusit se o film ve stylu 90s, kde osamělý hrdina postupně likviduje komando teroristů, sice kvalitativně je to trochu jinde, ale snaha se cení. A pěknej vtip na závěr ("Škoda toho domu." - Ale co, myslím, že je pojištěnej."). V duelu s konkurenčním filmem jasný vítěz. ()

rublik05

Tak tomuhle já říkám pořádná akční řežba. Od začátku až do konce jeden velký akční nářez, který vás nenechá ani na chvíli vydechnout, neustále se něco děje, film je absolutně bez hluchých míst, tempo je přímo vražedné, atmosféra mimořádně povedená, herci vynikající, zkrátka vyložená lahůdka, užíval jsem si doslova každý záběr. Gerard Butler je neuvěřitelný sympaťák, celý film je jeho suverénní one man show, kdy celému filmu jasně kraluje. Mé akční srdíčko se tetelilo blahem. Víc takových počinů. 8/10. ()

Hellknight12

Dnes pozreté po rokoch. Dosť slušný thriler, ktorý sa oplatí vidieť. G. Butler sa snaží zachrániť prezidenta a jeho syna. Ako základná premisa je to fajn. Príbeh je samozrejme rozvinutejší. Charaktery postáv sú napísané veľmi dobre a taktiež k tomu pomáha začiatok filmu. Ja mám najradšej prvý film z trilógie. Je tu dosť akcie a aj dosť priestoru na rozvinutie charakterov postáv. Efekty sú tiež dobré spracované ale žiaden zázrak. Jediná vec, ktorá mi prekáža je koniec filmu. Prečo sa žiaden režisér neodváži kompletné zničiť Ameriku? Áno Biely dom padne ale už som unavený z takýchto Happy endov. Scenár je síce pripravený na takýto koniec ale nakoniec sa rozhodli dať aspoň čiastočne Happy end. Škoda. Celkové hodnotenie za mňa je 70% ()

Nix

Další Nakatomi plaza, přepadení pacifiku atd a že to je sakra jízda. Butler jako další bíjec vybije Bílý Dům, který přepadli teroristi a začíná čistka. Těch mrtvol tam. A Butler je super řezník, tak to mám rád. Jo tohle je skvělá akční řežba, která nechce být ani nic jiného. A zase ten Fuqua, hmm to není jen tak. ()

BigBang

Film si pohrává s myšlenkou pádu amerického světového řádu. Jednou se tak stane, nic není věčné. Nezávidím lidem, kteří to zažijí. ()

Terka_127

Vlastně ani nevím, co mám komentovat.... Takhle dobře jsem se nenasmála ani nepamatuju:-DDD Asi pětkrát tam byly dlouuuuhé záběry na americkou vlajku - jak vlaje nad Bílým domem, jak ji prostřílejí teroristé, jak jí odhazují poničenou, jak ji sbírají američtí vojáci a jak ji opět vyvěšují :-D To je asi pětina filmu :-D Ne, to už přeháním. Ale lepší akčňák, který odkazuje a zároveň si dělá srandu z akčních filmů 90. let jsem neviděla. Vydírání přes syna amerického prezidenta, staré křivdy, jediná naše záchrana je on a v neposlední řadě závěrečná scéna, kdy jsou všichni teroristé do jednoho mrtví a hlavní hrdina vyvádí zraněného prezidenta a vojáci furt ne a ne pomoci? No, boží :-DDD ()

Shredder

OMG we lost the president :( :( :( Naozaj je jedna politicka figurka dosadena mocnymi dolezitejsia ako cely stat? 'Murica krici z kazdeho jedneho zaberu. Pri obsadzovani Bieleho domu som si hovoril, ze je to jeden z najstupidnejsich filmov, co som kedy videl, ale aspon sa nato dobre pozera, neskor neplatilo ani to. Tak si to zhrnme (Spoilers alert). Juhokorejska delegacia prichadza do Bieleho domu na rokovanie. Zrazu sa objavi bombarder, ktory si kludne leti az k Bielemu domu. Pokus zastavit ho stihackami zalostne zlyha po tom, ako ich bez problemov bombarder rozstriela gulometmi. S nimi potom roztriela tiez polku Washingtonu D.C., lebo Severna Korea ocividne vynasla zbrane, ktorim sa nikdy neminu naboje. S touto sadou gulometov na bokoch bombarder bez problemov trafi kazdeho jedneho vojaka, ci uz stoji za nim alebo pred nim. Medzitym sa ukazuje, ze vsetci clenovania delegacie (okrem premiera) su Severokorejski militanti (jeden z najhladanejsich teroristov robi hlavneho ochrankara premierovi a nikto o tom nevie, lebo previerka osob v dnesnej dobe neexistuje). Tu prichadza tretie prekvapenie, medzi turistami obdivujucich Biely dom sa nachadza niekolko desiatkov Korejcanov s automatmi, RPG a inou vyzbrojou, ktoru si nikto predtym nevsimol. Spusti sa prestrelka, pocas ktorej ti najlepsi americki agenti nevedia trafit ani jedneho Korejcana zatial co umieraju po desiatkach a jediny, kto dokaze zabit teroristov je pes a Gerard Butler. A samozrejme klasika, kontinualna gulometova palba na vchod Bieleho domu, do ktorej sa hadzu desiatky muzov s tym najlepsim vycvikom na svete. Krasa. Spalena americka vlajka veje v zapadajucom Slnku. A tu prichadza tolko patosu a patriotizmu, az sa z toho nasinec moze povracat. Scena kedy tahaju ministerku po zemi a ona vrieska I pledge allegiance to the flag of the United States of America! je over the top. Spojene staty nevyjednavaju s teroristami (teda za predpokladu, ze teroristi neohrozia zivot politika)!!!! Od tohto momentu film pokracuje ako dalsie podobne kusky typu Air Force One. Dockame sa tiez mnohych dramatickych monologov a drsnych fraz, pretoze staci pridat do kazdej vety slovo fucking a je to insta klasika. Tentokrat nemame docinenia so zlymi Nemcami, Rusmi ani teroristami, ale zakernymi Severokorejcanmi. Ako povedala uzivatelka Nathalie, chyba tomu nadhlad, takto je to len nechutna propaganda, ktora je neunosna aj napriek tomu, ze clovek ju ocakaval. V zavere sa vsetko na dobre obrati, v ziare vychadzajuceho Slnka vlaje nova americka zastava a prezident prednesie nadhernu rec o silnom zjednotenom narode. GOD BLESS AMERICA. Butlerovi ukvapne slzicka. Tlesk, tlesk, tlesk. Bravo Fuqua, hned zajtra si idem kupit vlajku, hamburgery, skocim si na vozicku do Wallmartu a pozriem si American Idol 20. ()

john.h

S tímhle špičkovým a nabušeným akčním filmem jsem měl jeden zásadní problém. A to, že se hlavní postava nejmenovala John McClane a nehrál ji Willis. Takhle nějak bych si totiž představoval pokračování Smrtonosné pasti - McClane po někollikanásobném sejmutí teroristické hrozby nastoupí jako ochranka prezidenta a bude čelit dalšímu nepříteli. Olympus Has Fallen měl navíc dost trademarků ze Smrtonosné pasti - hlášky při zabíjení nepřátel, drsný hlavní hrdina, uzavřená oblast plná teroristů a pošťuchování se s nepřítelem po vysílačce. Gerard Butler ale nebyl špatnou náhražkou. Jen to byla prostě náhražka, protože jsem si tam furt představoval toho Willise. ()

TSZ

Pád Bílého domu je tak přecpaný všemi klišé, že to Antoine Fuqua NEMOHL myslet vážně. Je mi víc než jasné, že pro místní "odborníky", co si připadají děsně nezávislí, protože nadávají na americké filmy plné patosu, je celý tento snímek jako rudý prapor pro býka, ale pro mě to byla rajská hudba. Scéna obsazení Bílého domu je natočená skvěle, další část, jedoucí ve stylu "Die Hard", také funguje bezchybně. Nechybí tu napětí, skvělá akce a ve správnou chvíli dobře načasovaná hláška. Prostě "americká akční blbost" v tom nejlepším slova smyslu. Skutečně jsem uvažoval o plném počtu a ty čtyři body jsou hodně silné. ()

vZeč

Klišé funguje, když je obdařeno přidanou hodnotou v podobě aspoň dobře natočený scény. Fuqua je dřevák, ale občas se mu zadaří, takže facepalmy jsou prokládány bezproblémovym koukáním na scény, co všichni známe (jiný tam fakt nejsou). Umim si ten scénář představit natočenej jako strašnou pecku, ale takhle to nejde. Pixar by ty animovaný scény s letadlama zvládnul líp. První fáze končící útokem nuda až na dřeň (včetně útoku). Butler, běhající po baráku a porcující Korejce, lepší. Co Fuquovi pomáhá, je eRko. Chvílemi, když se Butler ohání nožejkem, si člověk vzpomene na The Raid. Akorát zde je ta samoúčelnost násilí až přehnaná. A ten ZKUR*ENEJ patos! Pryč s nim a bude to o něco víc fajn, ta hudba je k zeblití. Emmerich to nebude mít těžké ()

sWONDER

Plné mŕtvol, super nápadov, dobrých aj menej podarených efektov, svižnej akcie s nekontrolovateľným strihom a patričnou dávkou pátosu. Parádna kopačka rovno o ksichtu USA! Dokonale efektný a rafinovaný útok na biely dom. Nebiť Gerarda Butlera, asi by Spojene štáty neboli tým čím sú. Faqua nám priniesol parádnu oddychovou, ktorých je čím ďalej menej a menej, teda aspoň takto kvalitných. ()

departed

Butler v roli, ve které ho chceme vidět častěji, přesněji se zbraní v ruce. Bohužel ale ve špatném filmu. Jo, a když už se točí takovýto typ filmu, vyberte do něj příště výraznýho záporáka. Yune byl totiž naprosto k smíchu, ani na moment jsem mu to nevěřil. Mám pocit, že Fuqua už nenatočí nic tak dobrýho, jako jeho nejlepší film - Training Day. ()

playboy_05

Největší propaganda amerického hrdinství a patriotismu od Air Force One. Hromada hloupých nelogičností, ale stylová, téměř nepřetržitá akce a napětí. Mě se to líbilo ()

markyzgero

whitehouse mého těla je sice zničitelný, ale vždy mam v záloze hrdinu z 80´ a ten mě drží nad vodou. die hard-live strong. tak pravil zarathustra. ()

haffen

To bol nejaký inštruktážny film ako sa stať pravým patriotom? A že to šlo až na nervy. Vlajúce vlajky, veľkohubé kecy, prísaha vernosti svojej krajine, vlajke a Bohu. To sa nedalo počúvať. Navyše to klišé a predvídateľnosť až pretekali oknami bieleho domu. Všetko to tu už raz bolo. Nie raz, ale 100x. Akurát som sa sekol v tom že kedy sa podarí zastaviť odpočítavanie. Tipoval som dve sekundy. A pritom to zo začiatku vyzeralo v pohode. Až do doby kým nevytiahli z vojenského lietadla rotačné guľomety. Na to že to je akčný film, tak som sa od polovice filmu kvalitne nudil a zíval. 2* ()

Gerard Butler se soudí s producenty Pádu

Gerard Butler se soudí s producenty Pádu

01.08.2021

Po Scarlett Johansson a její žalobě studia Disney se nám v Hollywoodu nejspíš se soudními přestřelkami roztrhne pytel. Jako další prý o podobné žalobě uvažuje herečka Emma Stone, mezitím se ale… (viac)

Gerard Butler potvrdil pokračování série Pád

Gerard Butler potvrdil pokračování série Pád

12.11.2020

Studio Millennium a herec Gerard Butler už před několika měsíci avizovali, že akční série Pád rozhodně nikam neodchází. Naopak – v budoucnu bychom se kromě nových filmů měli dočkat také seriálu. No a… (viac)

Gerard Butler chce zachránit svět

Gerard Butler chce zachránit svět

27.06.2020

Herec Gerard Butler patří v Hollywoodu už řadu let k akčním jistotám. Nehraje sice v těch největších blockbusterech a jeho filmy v kinech čas od času šeredně vyhoří, hvězda snímků 300 nebo Pád Bílého… (viac)

Tři další Pády s Butlerem v plánu

Tři další Pády s Butlerem v plánu

11.11.2019

Gerard Butler a jeho akční série Pád Bílého domu, Pád Londýna a Angel Has Fallen je v kinech kupodivu držák, který tu s námi očividně ještě pár let zůstane. I přes kolísající kvality jednotlivých… (viac)