Pád Bieleho domu

• Česko Pád Bílého domu (viac)
USA, 2013, 119 min

Absolútne nečakaný a veľmi dobre pripravený útok na Biely dom za bieleho dňa vyvrcholí uväznením prezidenta Benjamina Ashera a jeho najbližších spolupracovníkov v neprístupnom bunkri v podzemí budovy. Pri útoku je úplne zdecimovaná prezidentova ochranka s výnimkou jedného človeka – jeho bývalého osobného strážcu Mikea Banninga. Bývalý príslušník špeciálnych jednotiek využije všetky svoje schopnosti a hlavne detailné znalosti prostredia Bieleho domu na to, aby v jeho útrobách nielen prežil, ale v spolupráci s prezidentovým zástupcom Allanom Trumbullom, ktorý sa snaží riadiť záchrannú operáciu zvonka, oslobodil hlavu štátu. Čas beží a ak nebudú splnené požiadavky teroristov, nebude mať koho oslobodiť. Navyše, niekde v Bielom dome sa ukrýva prezidentov syn Connor, ktorého prípadné zajatie by v tejto vojne nervov mohlo byť rozhodujúcim faktorom. (TV JOJ)

joywork

Film na jedno shlédnutí, jo člověk pořád nemůže koukat na intelektuální snímky .-) Jinak celkem akční blbost, jak mnoho jiných z tohoto žánru. ()

Zofinka2

Začátek vypadal slibně a těšila jsem se na Gerarda Butlera v tomto filmu. Od okamžiku, kdy začali teroristé střílet z letadla a pak samopaly civilisty, nedalo se na to koukat. Myslíte, že je to možný jen ve filmu? Já si to postupně přestávám myslet, proto jsem to po hodině vypla. Násilí není můj šálek kávy. ()

michael99

Hurá !!! Amerika byl opět zachráněna. Tentokrát rukou neznámého hrdiny, který zlikvidoval celou armádu Severokorejských teroristu, kteří jsou po zuby ozbrojeni a on jenom s pistolkou a nožem se proseká až k záchraně celé Ameriky. Náhodně zase zadá jako v každém filmu kód pár sekund před tím, než celá Amerika vybouchne. Týpek je evidentně homosexuál a doufá, že mu pan prezident na konci filmu jako poděkování nastaví řiťku, ale dočká se jen poníženého potřesení rukou a svrbu v kalhotech. Úplně v jasných barvách vidím, jak se Pentagon rozhodne, že si radši nechá zlikvidovat celý nukleární systém, než aby zemřel prezident. Na filmu je pěkné jenom to, jak to Korejci na začátku filmu Amíkům nandávaj co to jde. ()

Vlkodlak13 odpad!

Prostě mě to nedá.. Jede to v televizi (asi 40min), takže jsem neměl ani v plánu to sledovat. Ale co jsem to místama viděl (páč televizi nesleduju, tak je to pro mě jako kulisa), tak je to fakt odporná ohavnost.. Tolik mrtvých nevinných během pár minut, to je vážně velmi pozitivní "začátek" - uvozovky proto, že pro mě by to spíš byl konec sledování. Jasně, někdy si říkám, že by vypráskání všech zkorumpovaných, líných a agresivních politiků (a následné nahrazení lidmi z běžných vrstev) bylo ku prospěchu, ale ne v tomto smyslu a to nemusím moc ani Ameriku.. Když už by to mělo být ve formě střílečky, tak bez zbytečných obětí a třeba ve stylu filmu Smrtonosná past.. ----- No zkráceně je to hnus. ()

Trescha

Bůh opět ochránil Ameriku!!! Tentokrát za mohutného přispění Gérarda Butlera. Fugua se blýskl vynikající akcí, o kterou jde v akčním výplachu především. Škoda že se ke konci neurval ještě víc ze řetězu a nevysral se na klasický americký patos v podobě tradičního srdcervoucího prezidentského projevu. Konec filmu je tak klasicky zakončen po vzoru p. Parkanové: "Vzhůru vlajko hvězd a pruhů". Nicméně s tím jsme museli počítat.... Jinak se této akční jízdě nedá vytknout v podstatě nic. ()

Pythonator

Ne, tohle opravdu není lepší než Emmerichův Útok na Bílý dům. Emmerich to natočil svižně a s nadhledem i humorem jako parádní blockbuster, i když to byla od něho slabota. Jenže tenhle Fujchva natočil remake Smrtonosné pasti a Přepadení v pacifiku, které se bere tak neskutečně vážně, až je to trapné, vzhledem k tomu, jak ubohé a komické scény zde najdeme. Například profíci z Bílého domu vybíhají hromadně ven vstříc nepříteli, aby následně padali jak švestky pod těžkou palbou nějakého toho menšího kulometu. To byla vskutku komická jatka. Dočkáme se i převelice trapného patosu, který vrcholí scénou, kdy zarytě vlastenecká politička před svou popravou křičí nějaké ty sračky o přísaze věrnosti vlajce Spojených států amerických. No a když zrovna taková vlajka, proděravělá a ohořená padá dolů ze stožáru, tak samozřejmě, že velmi zpomaleně, jako by ta scéna měla vyjadřovat konec světa a skvělých demokratických hodnot. Nj, máme tady další propagandu z hnUSA. Ne, tohle vážně nebyla Smrtonosná past. Tohle je stupidní americká agitka plná brutálního zabíjení, která bolestně postrádá sebemenší nadhled. Časy Meklejna a Kejsiho Kurvarajbeka už se nám asi nevrátí. ()

Zlajdaa

Ten scénář je totálně stupidní a kýčovitý, ničím nepřekvapí. Začíná tragédií, a pak skoro dvě hoďky koukáte na to, jak Butler likviduje jednoho záporáka po druhém. A asi nejvtipnější na tom je, že i když je to kravina, tak to má spád, velmi dobrou hudbu i napětí :D A Butler, je prostě Butler, že jo, tady není, co řešit. Bavila jsem se! ()

Bednaa

Je to béčko jak hrom, je to pitomé, má to tisíckrát viděnku "story", ale je to přesně ten film, u kterého si večer otevřete pivo, vypnete mozek a královsky si ho užijete. Do kina na Butlerovo dovádění chodit nebudu, doma po desáté hodině je to ale ideální nenáročná zábava. ()

Bogrant

Americké vlajky vejú, miestami aj nostalgicky upadajú. Butler ako samostatná akčná jednotka prekvapivo veľmi slušne likviduje jedného aziata za druhým a je neuveriteľne nad vecou. Slušná herecká zostavička. Som spokojný a nechcem podceňovať Emmericha, ale pochybujem, že jeho ohrozovanie Bieleho domu bude o niečo lepšie. ()

DanielW94cz

Zcela nečekaný a velmi dobře připravený útok na Bílý dům. Ano, nezbývá mi než souhlasit s oficiálním textem distributora. Protože ochranka prezidenta, Americká armáda, a vůbec všechny složky co mají chránit prezidenta, a USA jsou zcela neschopné. Ale nemůžu jím to vyčítat, za to můžeš scénář, a provedení akčních scén. Chápu že je to jen další akční film, kde nejde o logiku, ale o zábavu. Ale dívat se na film, a co cca 5 sekund si pokládat otázku, jako vážně? To není moc dobré, a od chvíle kdy začala nějaká akce, se jen smát nad debilitou scén, pokládat si otázky typu, opravdu x členů elitních většinou vojenských jednotek, co přešli do prezidentské ochranky, a střežený snad nejdůležitější budovu v USA by stáli ve dveřích, nechali se kosit jeden za druhým, a stejně si nedali říct, a nový a nový lezli ze dveří, jen aby se nechali postřílet? A armádě by trvalo tak dlouho, než by se dostala k Bílému domu, samozřejmě aby jí pohodlně obsadili teroristé. A hromada dalších, obrovských, nelogických věcí je ve filmu. Nevydržel jsem se na to dívat déle, než do scény, kdy se z popelářských aut stali těžce vyzbrojené vozy. Přesto jsem tomu dnes dal znovu šanci, ale ne, nejde to, ani když úplně vypnu, stejně se u toho nejde nesmát. Stejný film ze stejného roku je o dost lepší, také to není nějaký zázrak, ale mělo to daleko více šťávy, než tento možná i akčnější film. Docela škoda, nemuselo to být až tak špatné, jak to je. ()

Bragi66

Rákosky napadnou Bílý dům a zajmou prezidenta, ale Gerard Butler se nestydí hrát v takové americké patriotické patlanici a prezidenta hrdinně osvobodí. ()

NikiVai

Chrabrý americký hrdina zlikviduje bandu teroristů, zachrání Bílý dům, prezidenta, demokracii a celé Spojené státy americké. Jak jinak než s grácií a nezraněn. Ach tohle klišé už je tak nudné a přesto na tenhle film s manželem čučíme už poněkolikáté. Sama nevím proč :))) ()

Geronimo7

Tenhle film mě naprosto dostal. Jsem sensitivní a sentimentální člověk, čili jsem si tuto jízdu náramně užil. Co jsem fakt žasnul bylo jak daleko jsou teroristi ochotni zajít. Vážně jsem sám chtěl na toho hlavní záporáka vlítnout a rozkopat mu ten jeho korejskej ksicht!! Gerard Butler se předvedl úžasně. Lííbí se mi jeho smysl pro humor a i jeho chvaty. Je to sympatickej borec. K tomu si přidejme skvělého a opět sympatického Aarona Eckharta a neposlední řadě také nesmíme opomenout legendárního Morgana Freemana. Vůbec nechápu, jak to tu můžou lidi kritizovat. Je vidět, že když má nějaký národ svobodu slova po pádu komunismu, musí se projevovat jako největší trapnej blbec, a že jich u nás je. Vážně se stydím za zdejší kritiku. Neříkám, že to zakazuju, jen říkám, že hodně lidí buď nemá mozek a myslí si, jak jsou vtipný a originální a nebo ho mají, ale neumí ho používat. V takovém případě vřele doporučuji vyhledat odbornou pomoc. ()

MartinNewman

Kdyby mi tento film někdo pustil bez úvodních titulků, abych nevěděl kdo je režisér, tak bych shrnul vše do "Emnerich napsal s někým společně jednoduchý scénář, kde vykradli Smrtonosnou past, něco vzali možná z Přepadení v Pacifiku a namíchali do toho onen typický Emmerichův patos a sračky kolem USA a jejich dokonalé vlády, prasidenta co klidně půjde jako první do plynu a zahraje přitom na city amíků." Myslel jsem že jen Emnerich učí Američany národní hrdosti a sračkomilství, ale vidím že i Tonda Fuckua umí natočit dílo plné tklivé hudby a americké vlajky nejdřív špinavé a spálené a potom vyprané v perwollu a čisté. Jenže když dám na stranu ten jednoduchý scénář a sračkový patos, tak je to film nechutně nabitý parádní akcí, ať už přestřelek, velmi dobře udělaných soubojů a vůbec všeho co připomíná cool akční filmy že starých devadesátek. Navíc Butler je ve své roli hodně uvěřitelný, rozhodně víc než Seagal a spousta jemu podobných "borců" Gerardovi za role prostě sedla, vypadá dobře, na natrénováno a všechno do sebe zapadá, včetně sračkovitého patosu. Už jen za originální útok letadlem co je osazen kulomety stojí jedna hvězda navíc. Dávám 4 hvězdy a jen tak dále. ()

Sashmen13

Tak tohle byla hrozná blbost, překvapuje mě, že to má tak vysoké hodnocení. Lidi, to i Mars Útočí měl lepší bitku o Bílý dům a ta trvala jen minutu + -. Takové přehrávání, taková trapná dramatičnost, takových nesmyslů, kdyby to aspoň bylo parodické, ale ono se to bralo tak neskutečně vážně, až mi je tohohle filmu líto. Nejlepší scéna? No ono jich je spousta, ale nejlepší dle mé maličkosti je : Bílý dům padl... "GAASP". OH MY GAWD A pak chudák Morgan Freeman, bruh, doufám, že aspoň dostal dobře zaplaceno. Taky nesmíme zapomenout na neskutečnou pitomost, Cerberus protokol ojojoj, boha jeho ten scénář byl opravdu sepsán za jednu noc ve vířivce po pařbě v LA. ()

Gerard Butler se soudí s producenty Pádu

Gerard Butler se soudí s producenty Pádu

01.08.2021

Po Scarlett Johansson a její žalobě studia Disney se nám v Hollywoodu nejspíš se soudními přestřelkami roztrhne pytel. Jako další prý o podobné žalobě uvažuje herečka Emma Stone, mezitím se ale… (viac)

Gerard Butler potvrdil pokračování série Pád

Gerard Butler potvrdil pokračování série Pád

12.11.2020

Studio Millennium a herec Gerard Butler už před několika měsíci avizovali, že akční série Pád rozhodně nikam neodchází. Naopak – v budoucnu bychom se kromě nových filmů měli dočkat také seriálu. No a… (viac)

Gerard Butler chce zachránit svět

Gerard Butler chce zachránit svět

27.06.2020

Herec Gerard Butler patří v Hollywoodu už řadu let k akčním jistotám. Nehraje sice v těch největších blockbusterech a jeho filmy v kinech čas od času šeredně vyhoří, hvězda snímků 300 nebo Pád Bílého… (viac)

Tři další Pády s Butlerem v plánu

Tři další Pády s Butlerem v plánu

11.11.2019

Gerard Butler a jeho akční série Pád Bílého domu, Pád Londýna a Angel Has Fallen je v kinech kupodivu držák, který tu s námi očividně ještě pár let zůstane. I přes kolísající kvality jednotlivých… (viac)