Pád Bieleho domu

• Česko Pád Bílého domu (viac)
USA, 2013, 119 min

Absolútne nečakaný a veľmi dobre pripravený útok na Biely dom za bieleho dňa vyvrcholí uväznením prezidenta Benjamina Ashera a jeho najbližších spolupracovníkov v neprístupnom bunkri v podzemí budovy. Pri útoku je úplne zdecimovaná prezidentova ochranka s výnimkou jedného človeka – jeho bývalého osobného strážcu Mikea Banninga. Bývalý príslušník špeciálnych jednotiek využije všetky svoje schopnosti a hlavne detailné znalosti prostredia Bieleho domu na to, aby v jeho útrobách nielen prežil, ale v spolupráci s prezidentovým zástupcom Allanom Trumbullom, ktorý sa snaží riadiť záchrannú operáciu zvonka, oslobodil hlavu štátu. Čas beží a ak nebudú splnené požiadavky teroristov, nebude mať koho oslobodiť. Navyše, niekde v Bielom dome sa ukrýva prezidentov syn Connor, ktorého prípadné zajatie by v tejto vojne nervov mohlo byť rozhodujúcim faktorom. (TV JOJ)

Kejdlo

Pád Bílého domu je takové klasické béčko, které se bohužel tváří až příliš vážně. Butler s Eckhartem se ale rozhodně nemají za co stydět a ty krvavé přestřelky taky nebyly k zahození. Na nic víc to ale nemá, jelikož jsem se o postavy ani chvíli nebál a osud Ameriky mi byl taky u prdele. 6/10 ()

slovan1

Propracované dobytí Bílého domu. A machrovinka, že dobyli dům dříve než americká armáda, kdyby k tomu mělo dojít... :-) Samozřejmě, realita by zcela určitě vypadala jinak a hlavně by k dobytí asi ani nedošlo. U filmu to je člověku ale u sedinky. Butler jako nelítostný ex-agent mi seděl. Akci jsem si užíval a vzpomínal na podobně akční filmy z minulosti. Režiséra chválím, že pokračuje v nastolené kvalitě svých filmů. ()

herr_carter

Fuqua má oproti Emmerichovi obrovskou výhodu, že nestudoval v Americe vysokou školu vlastenectví a 150 % kýče....Sice je tenhle film 1000x omletá klasická americká píčovina se všemi těmi pohádkovými momenty (1 člověk zlikviduje komando cvičených hovad, jaderné zbraně jsou v pozoru, USA vs Korea, případně vs další nukleární mocnosti, prezident spojených států je věrohodný asi jako Boura v seriózním válečném dramatu atd atd). Pořád je ale tenhle film na míle vzdálen od standardních emmerichovin, kterým člověk může dát maximálně 3 hvězdy. Minimálně úvodní akce, kdy bombardér kropí Bílý dům a celé jeho okolí včetně ochranky,vojáků a civilistů, jsem sledoval s otevřenou pusou, jak bylo reálně a drasticky vykresleno. Čtvrtou hvězdu dávám za to, že Eckart coby prezident nevzal za celou stopáž do ruky flintu,nebo se se s někým nemlátil, protože to by právě celý film posadilo do kýčově-pohádkových-nereálných vod.Obecně se jedná o film docela reálně vykreslený...................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

Maynard.

Začal sem druhým dílem, kterej neurazil, tak sem si do sebe vpustil i teda první díl. Ten teda není tak „velkolepej“ jako dvojka, tady se to celý odehrává v Bílým domě, takže sem si tak trochu připadal „stísněně“. V tý dvojce bylo fajn, že tam byly fakt zajímavá záběry na to, jak se celej Londýn hroutí. Tady na začátku fajn (při leteckým náletu), což bylo trochu divný, páč jedno jediný letadlo dokázalo takle v klidu vlítnout a zmasakrovat půl města… Pak už se to bohužel celý odehrávalo za zdmi a mezi zdmi Bílýho domu, což mě prostě dvakrát nebralo. Ústřední dojice fajn, docela jim to spolu svědčí. Kdybych si mohl vybrat o čem by měl bejt 3.díl, tak bych si přál, aby to byl „Pád Pardubic“, i když to sme vlastně zažili včera na hokejovým derby :o)). ()

Sdoom

Antoina Fuquu opravdu nemusím, ale tohle zvládnul celkem se ctí, na to s jakým pracoval scénářem. Klišé se mísí s patosem, patos střídá klišé, ale bohatě to vynahrazuje skvělá akce. Gerardu Butlerovi takováhle role sedí a vypadá v ní opravdu uvěřitelně. Prostě docela solidní Rková zábava na jedno zhlédnutí. (Blu-ray, orig.) ()

charlie_ando

Nový film režiséra Antoina Fuqua je plný patosu, spousty klišé a dokonce se v něm najde občas i nějaká nelogická moucha. Pokud si člověk tenhle akční nářez chce užít, nesmí ho brát vážně, ač samotný film dělá pravý opak. Hlavně je to zábava, u které se nemusí (nesmí) přemýšlet. Zárukou dobré podívané je pravý americký hrdina bez bázně a hany agent tajné služby Mike Banning v podání Gerarda Butlera a nekompromisní prezident Benjamin Asher, který však zároveň vystupuje jako starostlivý otec. Roli hlavy americké exekutivy se zhostil Aaron Eckhart. Film nepostrádá třeskutou dynamiku. Může se chlubit svižným tempem vyprávění a občas mi to připomínalo spíš záběry jak z nadupané videohry. Výrazně se mi do pamětí zapsala scéna, kde Lockheed AC-130 gunship ovládaný teroristy rozstřílí střed Washingtonu a také ta kde zlí hoši uštědří pěknou nakládačku ministryni obrany. Nepamatuji si film, ve kterém by takhle surově zmlátili ženu. R-ková nepřístupnost tomuhle filmu opravdu sluší. V našich krajích to asi moc lidí neocení, ale krátká scéna, ve které potrhaná a kulkami proděravěná vlajka hvězd a pruhů padá z Bíleho domu je opravdu působivá. Film má vizáž jak z počátku 90. let a chvilku jsem přemýšlel jestli ho nevytáhli někde z trezoru, protože takto patriotismem prodchnuté díla se poslední dobou moc nenosí a netočí. Řemeslně dobře zvládnutá akční jednohubka, která místo řečí vsadila na poctivou akci a vykouzlila mi nostalgický úsměv na tváři. ()

keoma26

Vím, že si tenhle film asi nezaslouží tolik přemýšlení, ale kdo mi vysvětlí, jak dostali 3. kód ke spuštění protiraketové obrany, když prezident se zaklínal tím, že jim ho nedá a jak v řídící centrále zaznělo, jeho dekódování by zabralo několik dnů? Jinak nechápu tolik výčitek kvůli nedostatku nadhledu ... tyhle filmy se prostě nedají točit ve stylu Bláznivé střely ()

honzii

Jeden z mála filmů, kde je blbost přidanou hodnotou. Místo děje se tak vaší zábavou stane čekání na další pitomý moment. A když prezident začne vtipkovat o fasádě Bílého domu kráčejíc po mrtvolách své ochranky, vy víte, že přišel ten poslední majstrštyk. Hodnotný film jako demonstrace toho, že špatný scénář často ani režie nezachrání - nebyla o nic lepší. V nižším hodnocení mi brání atraktivní premisa (no tak, ten nápad je docela štavnatej a připomíná starou akční školu) a míra zábavy, jakou jsem si s filmem užil. A samozřejmě za to, že přišel Morgan Freeman jako pořádný prezident (postava Eckharta je naprosto dutá) a zachránil situaci a s tím celý film. ()

Chipsonator

Zatím nejakčnější nářez tohoto roku. Tentokrát úloha na spasitele skvělých U.S.A padla na Gerarda Butlera jakožto bývalého ochránce prezidenta, který své protivníky likviduje pěstmi, střelnými zbraněmi a bodnými zbraněmi. A nutno říct že přitom Butler vypadá kurva dobře a uvěřitelně. Celé dvě hodiny jsem mu tu jeho roli zobal z rukou a užíval si tu perfektní akční jízdu. Dále mě potěšil Aaron Eckhart jakožto prezident ,Morgan Freeman jakožto náhradní prezident a Rick Yune jakožto záporák. Co se týče akce, tak ta je přehledná, krvavá a skvěle natočena takže jsem si jí užíval plnými doušky. Co se týče příběhu, tak to je klasické béčko, kdy U.S.A napadnou zlí Korejci, zajmou prezidenta, všichni se z toho můžou pokakat a kvůli prezidentově životu klidně rozpoutají v Asii jadernou válku (a i toho prezidentova synka mohli klidně vynechat). Prostě tupé béčko, ale na to sere pec když akce je výborná a to i přes občas slabší efekty. Od toho dle filmu jsem nic moc nečekal a dostal jsem ultimátní pecku které chybí fakt málo k dokonalosti. 85% PS: Pokud má někdo hrát filmového Sama Fishera, tak jedině Butler! ()

TheNine

Já nevím, co jste čekali vy, ale já měl jasnou představu. Žerár vymlátí Bílej dům. Nic víc, nic míň. A to jsem dostal. S tou rádoby osudovostí, roztrhanými americkými vlajkami a přehnanou vážností. Uměním je, když to nevyzní trapně. Tohle je pocta akčním filmům! ()

dj-chrosto

Gerard Butler konecne presedlal z romantickych blbosti konecne na nieco akcnejsie. Tato poloha mu sedi a toho by sa mal viac drzat. Film ako taky je nabity znamymi menami, no nelogickost a stupidnost oboch stran ("dobrych aj zlych") je az zarazajuca (prestrelka pre Bielym domov, ked zacali ti zli palit na vchod a vteeedy tam vyliezli vsetci co este vnutri ostali, omg!), k tomu hooodne do popredia "Amerika je najlepsia a ostatni nam vylezte na hrb". Je mi jasne, ze prezidenta chranime za kazdu cenu, ale radsej znicit celu krajinu, ako by mali znicit jeden Biely dom. Butler na styl Taken skusa vysekat vsetkych, co obsadili cely dom, keby tam bol Liam Neeson, tomu by som to uveril, ale tu... A Morgan Freeman je boh, ale ako prezident sa moc neosvedcil... ()

Testament

Tak z tohohle jsem opravdu nestíhal. Být Bayovštější, než Michael Bay? Propagandičtější snímek, kdy všude vlajou americké vlajky, hlavní hrdinové mají tak ultra-patetické kecy, brané smrtelně vážně, že i před 20 lety bych z toho chcal smíchy. Příběh - to je jedna velká komedie. Letadlo zaútočí na Bílý dům, rozstřílí, co může a vedení Severní Korey, co je zde na návštěvě, chce ovládnout svět. Mike Banning (neslašel jsem nějaké podobné jméno někde??) v podání příslušníka tajných jednotek se snaží zvrátit situaci.Krve zde je opravdu dost, což jsem nečekal, ale všechno je tak šíleně přitažené za vlasy, že to jsem snad v životě neviděl. Ano, u akčních filmů se dá hodně věcí brát s nadhledem, ale tady...toí se zkrátka musí vidět! Neskonale jsem se bavil, přistoupil jsem na hru, a proto to vysoké hodnocení. Jinak by to bylo za čistý odpad. ()

KoRner

Ďalšia pripomienka akčáku zo zlatých 90-tych. Ešteže amíci majú Butlera a Freemana! K absolútnej spokojnosti by mi postačil buď menši bodycount a prestrelky udržať v rámci reálnosti, alebo sa utrhnúť z reťaze po vzore Chucka Norrisa. ()

joora1

Na první pohled v celku sympatický akčňák...ale na druhý, detailnější mix všeho možného a nemožného. Teroristi, prezident v zajetí, politické téma,osamocený hrdina v centru dění alá John Mclane, jaderné hlavice, odpočítávání výbuchu, střílení do americké vlajky, vstyčování americké vlajky, proslov prezidenta. Joo výčet věcí by mohl být ještě delší:). Co mě opravdu zaráželo bylo to, že při útoku na Bílý dům z něj vybíhaly zmateně mraky vojáků(ochranky atd.) a přímo do střelby jak kanec na porážku.Nebo odblokování hlavic-takže jsou známé 3 kódy a ty stačí na zničení celé planety, teda respektive USA (což je jedno a to samé ne) jo jasně, takhle by to v reálu bylo:).Jejdanánku, tady to byl zase majstrštyk. Jo a počkat, nebyl to náhodou Terminátor ten Gerald Butler? Trošku mi to tak přišlo. Kulka sem, kulka tam, nám už je to všechno jedno. No a krásný projev prezidenta na závěr, že musíme vybudovat opět naší zemi - nebyl náhodou zničený jen Bílý dům? Ne, počkat on měl ten projev připraven předem i na případ, že by rakety bouchly:). A podle titulků si tam zahrál i americký ninja Michael Dudikoff, paráda:). ()

jondoe

Len malinko chybalo aby tento film dostal plny pocet bodov. Vynikajuca akcia. Nadupany zaciatok ma uplne pribil do sedacky. Butlervi som postavu veril a po cely cas jej fandil. Skoda ze sa Ashley Judd vo filme neohriala dlhsie. Vzdy ma bavi sa nan nu pozerat a je stale velmi krasna. Som zvedavy White house down. ()

Seti

McClaneovi to prej posledně moc nešlo a Casey "kurva" Rybaka už bysme našli tak leda v prasečáku. Co to znamená? Že za ně musel vzít nakopávání teroristickejch prdelí, likvidování jadernejch raket a zachraňování americký vlajky anglickej majordomus Gerard. A vedl si setsakra dobře! Kdo má chuť na pravou starosvětskou devadesátkovou akci se vším patosem co k ní patří a nechce se mu oprašovat klenoty žánru v poličce, tak rozhodně Pádem Bílého domu neprohloupí. ()

Wally

Den předtím jsem se koukl na konkurenční Útok na Bílý dům s Ch. Tatumem a dal jsem tomu 3*...oproti tomuto snímku je to však film za 5* a Tatum v porovnání s Butlerem super herec. Kromě těch samých věcí které jsem vytkl 'Útoku', tj, americký nacionalismus a patos je navíc příběh tohoto filmu mnohem více neuvěřitelnější a v některých fázích jsem měl za to, že koukám na sci-fi. Je to prostě hodně přitáhnuté za vlasy a u některých pasáží jako například u zhroucení washingtonského obelisku je až moc vidět, jak je to umělé a vytvořené na PC... ()

Nassau

V podstatě klasický Fuqua. Opět tu máme správného drsňáka, patriotismus, prezidenta USA...jako bych to už někdy psal. Jenom mám tentokrát pocit, že to Fuqua myslí smrtelně vážně. Žádný nadhled, vtip ani humor nečekejte. První hodinka je poměrně svižný akčňák, který si hraje na poctivou žánrovku. Druhá polovina je ale hodně těžko stravitelná slátanina, u které vydrží zřejmě jen ten největší masochista. Prostě se to nedalo a poslední půl hodinu jsem přeskákal rychlostí blesku. Vzhledem k tomu, že už mám pár akčních zářezů za sebou, tak si dovedu živě představit, co tam Fuqua servíroval. Hodnotím tak v podstatě jen první hodinku. Bída. (40%) ()

Gerard Butler se soudí s producenty Pádu

Gerard Butler se soudí s producenty Pádu

01.08.2021

Po Scarlett Johansson a její žalobě studia Disney se nám v Hollywoodu nejspíš se soudními přestřelkami roztrhne pytel. Jako další prý o podobné žalobě uvažuje herečka Emma Stone, mezitím se ale… (viac)

Gerard Butler potvrdil pokračování série Pád

Gerard Butler potvrdil pokračování série Pád

12.11.2020

Studio Millennium a herec Gerard Butler už před několika měsíci avizovali, že akční série Pád rozhodně nikam neodchází. Naopak – v budoucnu bychom se kromě nových filmů měli dočkat také seriálu. No a… (viac)

Gerard Butler chce zachránit svět

Gerard Butler chce zachránit svět

27.06.2020

Herec Gerard Butler patří v Hollywoodu už řadu let k akčním jistotám. Nehraje sice v těch největších blockbusterech a jeho filmy v kinech čas od času šeredně vyhoří, hvězda snímků 300 nebo Pád Bílého… (viac)

Tři další Pády s Butlerem v plánu

Tři další Pády s Butlerem v plánu

11.11.2019

Gerard Butler a jeho akční série Pád Bílého domu, Pád Londýna a Angel Has Fallen je v kinech kupodivu držák, který tu s námi očividně ještě pár let zůstane. I přes kolísající kvality jednotlivých… (viac)