Pád Bieleho domu

• Česko Pád Bílého domu (viac)
USA, 2013, 119 min

Absolútne nečakaný a veľmi dobre pripravený útok na Biely dom za bieleho dňa vyvrcholí uväznením prezidenta Benjamina Ashera a jeho najbližších spolupracovníkov v neprístupnom bunkri v podzemí budovy. Pri útoku je úplne zdecimovaná prezidentova ochranka s výnimkou jedného človeka – jeho bývalého osobného strážcu Mikea Banninga. Bývalý príslušník špeciálnych jednotiek využije všetky svoje schopnosti a hlavne detailné znalosti prostredia Bieleho domu na to, aby v jeho útrobách nielen prežil, ale v spolupráci s prezidentovým zástupcom Allanom Trumbullom, ktorý sa snaží riadiť záchrannú operáciu zvonka, oslobodil hlavu štátu. Čas beží a ak nebudú splnené požiadavky teroristov, nebude mať koho oslobodiť. Navyše, niekde v Bielom dome sa ukrýva prezidentov syn Connor, ktorého prípadné zajatie by v tejto vojne nervov mohlo byť rozhodujúcim faktorom. (TV JOJ)

bartias

Antoine Fuqua si hrajke na Emmericha. Když konečně dojde na bombastický útok na Bílý dům, je to zábavné. Před tím i potom ale očividně ztratil soudnost. Gerard Butler si zaslouží lepší role, než je třetiřadá vykrádačka Johna McClana. 5/10 ()

tomeek

Totální petelice! Kdyby to natočili před dvaceti lety, byl by z toho druhý John McClane. Kostra příběhu je sice úplně stejná jako první Smrtonosná past, ale kabátek Bílého domu je víc než slušivý. Pořád jsem čekal, kdy to začne být stupidní, ale v rámci žánru ten film nemá chybu! Dlouho jsem se tak nebavil. Velice poctivá akční podívaná, která u mě strká do kapsy Die Hard 4 i 5. Mám takový pocit, že o Miku Banningovi ještě uslyšíme! Fandil jsem mu každým dechem. Já bych vstupného do kina nelitoval - ani koruny! Osobně se těším na další počiny od tohoto režiséra. 4,5* ()

Radiq

Docela solidní akčňárna, která teda vyznívá neuvěřitelně, ale když to pominu, tak z hlediska akce jsem se docela bavil. S krví a zabíjením se Fuqua vyloženě nesere a servíruje nám hotovou zabíjačku - už chybí jenom jitrničky a jelita. Taky výbuchů a ničení tam je dost i pro průměrnýho pyrotechnika nebo zlosyna. I když všichni přibližně víme, jak to bude pokračovat, nestihne to nudit. Ale jak řikám, nesmí se moc používat logika. Jinak zdravotní role Radhy Mitchell vyloženě nadbytečná, protože děj ničím neobohacuje, leda tak vzhledem ()

sir-dave

Tak určitěě, zase trocha toho přehnaného vlastenectví, trocha přemrštěné akce a Gerard Butler jako pravý americký hrdina. Celou dobu jsem myslel, že sleduju Emmerichovou verzi, když mě z toho vyvedly až závěrečné titulky. Možná by neškodilo trochu upravit délku a vychytat několik drobností. Každopádně povedený akční film, záporaci, napětí. Super oddechovka. Těším se na porovnání s druhou verzí. Abych nebral zásluhy režisérovi, Fuqua opět nezklamal. ()

Prometheus69

Když se na to dívám spětně.... tedy že jsem si to pustil ještě jednou. Ano je to nevýslovná blbost... která z Amerických armádních, tajných složek a vůbec všech možných dělá naprosté neschopné krypli... ovce které prostě jen čekají ve frontě na jatka až na ně přijde řada. Ale přesto je to zabávná blbost... kterou nemusíte, tedy neměli by jste jí brát vážně. :) Která má samozdřejmě plno vyloženě špatných a nelogických momentů... ale naopak i vyloženě fuck dobrých. Jako třeba za vpád a scénu z obřím letadlem musím prostě dát hvězdu navíc.... u toho jsem se vyslově bavil. Tedy aspoň za teroristy.... palec nahoru! B) ()

Sabrewulf odpad!

Jedna z největších sraček, co jsem za celý svůj život viděl. Tak v prvé řadě je to celé NECHUTNĚ DIGITÁLNÍ. Beru CGI u fantasy, sci-fi, hororu... ale u akčňáku? Ten má být - co se týče filmování - o skutečné pyrotechnice, miniaturách a v neposlední řadě pytlících s červenou barvou. Proboha, oni i to auto ve smyku museli udělat počítačem! Proto NIKDY tyhle nové průjmy nedosáhnou ani ke kotníkům 80kovým poctivým akčňákům. Za druhé - už vidím americkou ministrini v letech, jak se nechá hrdinně mlátit od teroristů a ještě je pošle do hajzlu. Jo! Bravo! A ten fanatický výkřik, že je věrná vlajce Spojených států amerických. Vyžraný amík u televize si musí mnout svůj tlustý bachor a druhou rukou (mastnou od hamburgeru) masturbovat, jací že jsme to MY Američani borci. Prostě vlastenectví v té nejhorší možné podobě. A za třetí je to tak strašně moc vážné, že přemýšlím, jestli to fakt nebyla nějaká parodie, to by bylo na pět hvězd. Ale asi nebyla. Já si tohle smradlavé hovno přilepené na botě otřu o patník a jdu si pustit Rambo1,2,3. ()

otík

Tak nám to postupně přibývá. Arnold má své Komando, Stallone svého Ramba, Willis své Smrtonostné pasti, Seagal svá Přepadení, Lundgren Masakr na střední škole, Harrison létající Air Force One, a už i Butler svůj Bílý dům .... - prostě všude někdo někoho zachraňuje z určitého prostoru a při všem stříká krev proudem. Ani zde tomu není nijak. Úvodní průlom do Bílého domu je vskutku brutální a maniakální, takto snad zabíjel naposled Rambo ve své čtvrté barmské misi. Pak už nás čeká jen spousta kecání, sem tam nějaká ta akce a samozřejmě cituplný a patriotský konec. Na tento akční film jsem se moc těšil, Butlera mám rád, námět parádní. Ale bohužel se z toho nakonec vyklubal průměrný akčňák, který sice částečně uspokojí náročného diváka, avšak v mnohém také zklame. Akčně je to silně nedomyšlené, chybí jakákoli skutečně silná akce, vše v šeru, rychlosti a bez čehokoli, co akčního diváka dojme. Škoda, tady bylo zaděláno rozhodně na víc. PS: že tam hraje kratičkou roli Michael Dudikoff jako Mr. Smith jsem věděl, ale opravdu jsem si ho nevšiml. Poradí někdo, koho to vlastně hrál a zhruba ve které části se objevil? ()

alchac

No... byl jsem připravený na U.S. prezidenta se svatozaří (byl tam), na dlouhý záběr na třepotající rozstřílenou hvězdněpruhovanou (no ovšéééém), na patetické kydy až na půdu (nemohly chybět), salutování hvězdněpruhované (uniforma Rangers má na to patrně nějaká serva) a samozřejmě nezbytný závěrečný projev, po němž prudce stoupá vytíženost rekrutačních středisek (ano, ten byl taky). Co jsem už ovšem naprosto nečekal, byla ta ohyzdná čarodějnice, která smýkána po podlaze sype z rozbité držky přísahu věrnosti svému božstvu. Herr Boblig by si sice možná se spokojeným úsměvem zamnul ruce, já jsem však svou spodní čelist následně hledal někde ve sklepě. Na druhou stranu však šlo o akční recyklát velmi kulantní a nenudící, pročež ty tři mi přijdou v souhrnu tak akorát. ()

Deyw

skvela akcnk rez se skvelym butlerem..hlasky jako kreten..akce skvela..bomba..tyhle dva dily sou tak identicky a oba sou skvely - mohl to byt jedna dlouha akcni jizda..skvele..tesim se na dalsi ()

Gonzi

Jednoduchá akční pecka. Samotný začátek je monumentální akční inferno a jako celý film je to rozhodně slušná porce béčkového filmu s hláškami a ačkovou akcí. Škoda jen, že úvodní půlhodinové inferno už během filmu není překonáno, spíše se mu zbytek filmu úplně nevyrovná. PS: kudos za krev, headshoty a "realistické" nože. ()

JaT

Gerrard Butler je nový John McClane ze Smrtonosné pasti, aneb bojuje, vyjednává, poslouchá rozkazy, analyzuje situaci a pak zase bojuje. A jde mu to skvěle! ()

Remivsremi

Velmi příjemná akční jízda, kde si člověk užije Leonidase i s pořádnou bouchačkou v ruce. Ubrat trochu ne příliš povedeného CGI a byl bych maximálně spokojený. Je to patos až na půdu, ale sakra zábavný! ()

chelseaman22

Tak ten náš Džejár právě dospěl! Už nenahání Peršany v olivových hájích v okolí Persepole založené Dareiem I., místo toho má pravidelný zásun a dobře placené místo na Department of Treasury. Kdyby to byl vzal bombardér druhou stranou, tak by Džejár vyřídil korespondenci a v sámošce koupil víno na večer s filmem s Channingem Tatumem. Místo toho dává sprinta po East Capitol Street vstříc Bílému domu, jež v následujících okamžicích prakticky lehne popelem. Zajímavá toť premisa - život prezidenta USA je důležitější, než-li potencionální naznačení zlikvidování "slaboučké" jihokorejské army. Olympus Has Fallen je tak krásně kýčovitý, že se ani šokovaný dávicí reflex nezmůže k ničemu! Celosvětový výdělek k 8. 8. 2013: $161,025,640, což je 2,30 násobek budgetu ()

Lachtaan

Mezi všemožnými akčními výplachy posledních 5 let se film s oblíbencem Gerardem Butlerem jeví jako výjimečný klenot. Zvláště když jsem snímek kdysi před třemi lety viděl poprvé, byl jsem neskutečně unesený jakou svižnou filmovou bombu si to vlastně zrovna dopřávám. Jestli mi něco ohledně tohoto snímku dodnes stále dělá dilema, tak to je jeho neustálé porovnávání se stejně starým Útokem na Bílý dům, kde shodou náhod další můj oblíbenec Channing Tatum po boku stejně sympaticky hrajícího Jamieho Foxxe odvádí také skvělou práci a vytváří napínavou podívanou, na kterou se, jako u mála jiných filmů, rád podívám podruhé, potřetí.. Ale v mém osobním porovnání oba snímky stojí na podobné laťtce a oba si mohu vychvalovat. ()

Liznic

Ale vlastně proč ne, už ten úvod byl fajn, všechny postavy jsou dobře obsazeny a sympaťáci. Navíc prví část filmu, kde se útočí na BD je výborná, kupodivu jsou nejslabší částí filmu právě ty s Butlerem potulujícím se po domě. Butler je přímočarý drsňák, který se s nikým ne*ere, jen to hláškování mu moc nejde, zato s akcí nemá sebemenší problém. Jestli chcete jednorázovou digitální akční výplachovku s charismatickým hrdinou, kde i když se někdo chová divně (nebo se něco divně děje), tak si pořád namlouváte, že se vlastně ještě nechová TAK divně jak bývá běžné, dejte Pádu šanci. A ani se ho moc nebojte, Fuqua se snaží a dílo se mu daří, nebýt (ne)zbytného amerického patosu mohla tahle směs Smrtonosné pasti a kupy dalších filmů být o něco lepší. ()

Haretix

Režisér Odstřelovače a Training Day znovu potvrdil, že akce mu jde a to hodně dobře. S ničím s nepáře a servíruje pořádnou akční jízdu. Ano není to takový jízda jako předvádí Justin Lin v Rachle a zběsile, ale i přesto tohle z akčního žánru potěší. Prezident s tváří Aarona Eckharta výborný, to samé fenomenální Morgan Freeman no, ale hlavní je Gerard Butler, ten ať se vykašle na komedie a bere jen takovéhle role. Když vyjednává mrazí v zádech a pomalu je z něj Liam Neeson, když střílí tak je to chladnokrevné a když je nasraný tak je jak zvíře, prostě Butler září! ()

Mirokukii

Gerard Butler-drsňácký a sympatický, zcela oddaný své profesi a navíc bývalí Ranger. Jaká smůla zloduchů, že pro svůj zlomyslný úkol si vybrali právě jeho píseček. Slušná, nadupaná akce, které kvalitu snižuje plno digi efektů. To co se však odehrává v ně domu, je více než solidní akční, prostá zábava, nevynechávající těsné souboje jeden na jednoho. Propaganda v závěru na hrdý americký lid se dá zkousnout. ()

ivan_drago

Vcelku slušnou akci zabíjí jeden nesmysl vršený na druhý, a že zrovna při tomhle žánru fiktivních vojenských hrozeb a konfliktů je tvůrcům nedokážu odpustit... Vojenské obří letadlo nad Bílým domem, nesmysl... sebedestrukce jaderných hlavic tím, že vybouchnou.... totální kravina... navíc, co kdyby potřebovali zničit jen jednu odpálenou, ve filmu je to podáno, tak, že se zničí všechny... KRAVINA NA ENTOU.... Jediným pozitivem filmu je celkem dobře natočená a realistická akce a Morgan Freeman jako prezident... ()

Gerard Butler se soudí s producenty Pádu

Gerard Butler se soudí s producenty Pádu

01.08.2021

Po Scarlett Johansson a její žalobě studia Disney se nám v Hollywoodu nejspíš se soudními přestřelkami roztrhne pytel. Jako další prý o podobné žalobě uvažuje herečka Emma Stone, mezitím se ale… (viac)

Gerard Butler potvrdil pokračování série Pád

Gerard Butler potvrdil pokračování série Pád

12.11.2020

Studio Millennium a herec Gerard Butler už před několika měsíci avizovali, že akční série Pád rozhodně nikam neodchází. Naopak – v budoucnu bychom se kromě nových filmů měli dočkat také seriálu. No a… (viac)

Gerard Butler chce zachránit svět

Gerard Butler chce zachránit svět

27.06.2020

Herec Gerard Butler patří v Hollywoodu už řadu let k akčním jistotám. Nehraje sice v těch největších blockbusterech a jeho filmy v kinech čas od času šeredně vyhoří, hvězda snímků 300 nebo Pád Bílého… (viac)

Tři další Pády s Butlerem v plánu

Tři další Pády s Butlerem v plánu

11.11.2019

Gerard Butler a jeho akční série Pád Bílého domu, Pád Londýna a Angel Has Fallen je v kinech kupodivu držák, který tu s námi očividně ještě pár let zůstane. I přes kolísající kvality jednotlivých… (viac)