Apostle

• Veľká Británia Apostle

Rok 1905. Tulák se vydává na nebezpečnou misi zachránit svoji sestru ze spárů náboženského kultu na izolovaném ostrově. (Netflix)

Anderton

Martin Sheen v najhnusnejšej postave svojej kariéry, pokiaľ pochopiteľne nerátame Tonyho Blaira, ale to je ešte ďalší level pekla :) Apostle by mal byť horor, ktorý uspokojí každého fanúšika žánru. Funguje aj na prvú signálnu vďaka perfektne premysleným krvavým a atmosférickým fantasy scénam, v tej ďalšej, hlbšej rovine je navyše otvorený rôznym interpretáciám. Niekto v ňom môže vidieť dosah náboženstva na ľudské dejiny, čiže výsledkom je tak úplná katastrofa, takže film by som veriacim rozhodne neodporúčal. Alebo ešte lepšie ako metaforu hnijúceho systému, ktorý musíme každodenne kŕmiť vlastnou krvou, aby ako-tak fungoval, dosaďte si pokojne západnú civilizáciu. Prípadne v ňom môžete vidieť aj niečo iné, napríklad márnu snahu ľudstva o stvorenie akéhokoľvek funkčného systému vedenia spoločnosti, ktorému aj tak bude vládnuť túžba po moci. Alebo vôbec nič, ak sa vám nechce príliš premýšľať, len formálne vyšperkovaný horor. ()

Kudly4

Po delší době Horor, u kterého mi ta délka vůbec nevadila. Za mě těch 130 minut uteklo celkem dost ryche a vůbec to nenudilo. Po brutálním akčním Raidu, jsem Evansovi v tomhle moc nevěřil, ale natočil zcela odlišný Horor, který mě zaujal, ač historické, fanatické bejkárny moc nemusím. Dojde i na solidní Gore. Spokojenost. ()

Kothy

Dost drsný a krvavý britský horor. Je to úplně jiné, než jsem čekal. Odehrává se to na nějakém odlehlém ostrově u Británie v roce 1905. Dceru z bohaté rodiny unese místní sekta a požaduje výkupné. Její bratr se jí tedy v přestrojení vydá hledat. Tato sekta uctívá jakou zvláštní čarodějnici a funguje nezávisle na Británii. Moc je si jim ale nedaří a situace je na spadnutí. Osud komunity visí na vlásku a vše narušuje tento cizinec. Dostává se do nepříjemných situací a jeho život je neustále v ohrožení. Podaří se mu přežít a zachránit svou sestru? "Budu se za tebe modlit." ()

Filmmaniak

Psychopaticky zamračený Dan Stevens se vydává do svérázné sektářské komunity na tajném ostrově, kam byla unesena jeho sestra. Atmosféru a tempo si snímek udržuje hned od začátku a nabírá na zajímavosti s příjezdem hlavního hrdiny na ostrov, kde se začnou pomalu odkrývat pravidla místní populace a hlavně zvláštní mytologie, díky níž bylo společenství na ostrově vybudováno. Pak se ale sektářská kolonie začne hroutit zevnitř sama (bohužel), vedlejší postavy se začnou víc hlásit o slovo a příběh hlavního hrdiny zapadne do pozadí. Filmu kvůli tomu ve druhé polovině poněkud spadne řetěz, což se snaží zachránit vděčnými scénami se středověkou lobotomií a mlýnkem na maso. Až na šťavnaté gore scény každopádně v tomhle historickém hororu není nic moc, co by připomínalo předchozí Evansovy filmy. ()

SeBig

Hodně jsem se těšil i přes některý hejty, na tenhle filmek, a nakonec sem ani nebyl zklamaný. Má to sice přestřelenou stopáž, jako kdyby to měl být původně seriál, ale stojí to za to. Má to něco do sebe. ()

Arsenal83

Horor 2018 a normálne v červených číslach? Až sa mi zasekol neexistujúci okryzok v krku. Trochu sa to chce podobať na Brimstone, minimálne prostredím. Chýba tomu trochu tuhšia atmosféra. Pár prebudnutých tiel z toho horor nerobí, to v Brimstone sme videli človeka obeseného na črevách. Ani pokazené husle za príchodu nepoderanej vodníčky nenavodili nič mrazivé. Pripadalo mi to ako Domček v prérii s pár úmrtiami, čiže normálka na tú dobu. Ale inak niektoré rezné rany a transplantácia mozgu celkom ušli. ()

Marze

Velmi účinný mysteriozní horor. Nechybí gore, mučení, černá magie...Je to mnohem víc zneklidňující než by jste očekávali. Apostle má prvky nadpřirozena, gore scény, které jsou podobné jako ve filmu Kosti a skalp, který mísil gore s westerovým prostředím divokého západu. ()

classic

Zhliadol som mimoriadne znepokojivý, surový, brutálny i beštiálny snímok, ktorého dejisko je na ostrovčeku so sektárskou komunitou, tak zvrátenou, až to normálne bolí... A sem, bohužiaľ prichádza zdatný chlapík Thomas Richardson vyslobodiť svoju sestru Jennifer, ktorú uniesli, a teraz k tomu taktiež pýtajú výkupné_ Dopredu varujem, aby mal potenciálny divák veľmi silný žalúdok, lebo režisér Evans ho neustále zavaluje desivými, explicitnými, drastickými, ale najmä realistickými zábermi, ktoré sa mu zaderú hlboko pod kožu, a to myslím naprosto úprimne, bez zbytočného nafúknutia, zveličenia, prikrášlenia. To, čo zažíval Tom, by som ja osobne prežiť nechcel, ani v najhoršej nočnej more Freddyho Kruegera ! Atmosféra je tak hnusná, že ani jej krájanie by nepomohlo za žiadnych okolností. Na Apoštola len tak rýchlo nezabudnem. PS: Predstaviteľka Andrey, čiže herečka Lucy Boynton mi svojou fyziognómiou pripomínala kočku Amy Adams. ()

Chrustyn

Režisér výborných akčňáků Raid I a II, tentokrát na hororové půdě a stále kvalitně. Apostle rozhodně není standardní horor a lekaček nebo jiných hororových atributů je zde pomálu. Vše ale dohání výtečná atmosféra a výborná Evansova režie, která zachraňuje možná zbytečnou délku a připravuje si pro diváka celou řadu skvělých a brutálních scén, které vytasí v závěrečné třetině. Více takových filmů a nezlobil bych se. ()

korbitch22

Smrtelná kombinace náboženské sekty a hlavního hrdiny který se tou žumpou musí probít zase přinesla svá plus a mínus. Evans je dobrý a zručný režisér, takže na to, že to celé platí Netflix to vypadá dobře. Dan Stevens v hlavní roli doslova válí a Michael Sheen je úchylně dokonalý vždycky. Krve je jak sraček, atmosféru to má a napětí taky, jen to zase končí celé totálně debilně. To je kurva problém už konečně natočit film, kde hlavní hrdina přijde mezi fanatiky, pokosí je brutálně, efektivně a pak s hlavou vztyčenou odejde a všechno ještě na rozloučenou podpálí? Toho se zjevně nedočkám. Nicolas Cage hoří v klecích, z hrdinů Texaského masakru se stane krmení a oblečení a tady se zase hrdina stane kytkou....bože. 65%. ()

heyda

Nepříjemný drama-horror, který doplácí jen na svoji mysteriózní linku (s "Bohem" úrody). Nicméně se mi netrefil tenhle film do nálady a dost jsem u jeho sledování trpěl, krutost těch lidí byla brutální. Co bych však vyzdvihl byla pasáž, kdy se otec dozví o otěhotnění své dcery. Lépe natočenou řežbu jsem snad ještě neviděl. Je to hodně krutý film a rozhodně není pro každého. Já dám jen průměrné 3 hvězdy, protože mi to fakt nesedlo, ale originalitu a brutalitu musím jako hororový fanoušek ocenit. 50% ()

Ivoshek

Koukali jsme na to asi půl hodiny, ale nechytilo nás to. Lidi tu vyzdvihujou atmosféru, ale mně to nějak extra temné nepřišlo. Tak jsme to vypli. ()

TheEvilTwin

Čím začít. Zezačátku, hodně netradiční a nevšední film, tohle jsem ještě asi nikdy neviděl. Velké plusy jsou skvělá kamera a hudba, které z malé, ale podstatné části, navozují mysteriozní atmosféru. Hlavní záporáci taky ujdou, ale nejlepší jsou gore scény, kterých sice není hodně, ale za to jsou strašně syrové a drsné, až z toho chvíli není dobře. Tajemný ostrov, divní lidi na něm a chlap, co jde zachránit svoji sestru. Celý film působí tak zvláštně, že nevím, co si o tom myslet. NEJVÍCE mě na něm doslova se*e, že by se mu dala dát plných 5 hvězd, jenže mu tam strašně moc chybí celkové lore a příběh ostrova, zejména pak oné "bohyně" , kterou krmí s žádostí o úrodu. Kdyby tam bylo více mytologie a vysvětlení o co jde, bylo by to daleko víc creepy a poutavější, ale bohužel žádného vysvětlení, dokonce ani náznaku, jsme se nedočkali. Zpracování super, ale scénář by mohl být lepší. Slabší 4 hvězdy, film hodně nadprůměrný, ale měl na daleko víc ()

Karamanlis

Temný sektársky príbeh, v pozadí ktorého po celú dobu prevláda pocit obavy z čohosi neznámeho a zlovestného, čo neustále doslova visí vo vzduchu. Pohnútky ústredných postáv sa vyjasnia až v samom závere a nechýba ani finálna krvavá jazda s pár divnými výjavmi a úchylnými momentami. Netflix u mňa po svojom nesmelom počiatočnom koketovaní s hororovým žánrom konečne začína bodovať. ()

ARI50

Náboženská osada nebyla moc přesvědčivá a nejspíš za to může delka filmu zbytečná, herci zahráli celkem slušně a příběh je jemně temný v doprovodu hudby ale mohlo to být větší psycho. ()

luka4615

Ve všech možných i nemožných ohledech se jedná o zcela průměrný film, na němž i těch pár výborných scén nezabrání tomu, aby Aposlte zcela zapadl do hluboké studnice filmové průměrnosti a zapomnění. Pomyslným posledním hřebíčkem do rakve tohoto snímku je jeho neúměrná délka, kvůli níž se mnohokrát kouknete na hodinky. Škoda, potenciál na ojedinělou a svěží hororovou jednohubku zde byl. ()

JASON_X

Netflix opět těžkotonážně zabodoval. Vrcholně pohledné mysteriózní drámko, opravdu radost divákova pohledět. Moje milované 19.století, odlehlý ostrov v oceánu, utopická společnost tvořena naoko svobodomyslným kultem, který ovšem stojí na hodně děsivých, vpravdě démonických základech... Přiznávám tedy, že jsem během druhé půle často pomyslně zvedal obočí, protože těch praštěných zvratů, nelogických momentů i onoho "oblíbeného" nelogického jednání postav bylo ve filmu jako máku. Ale toto malé mínus je bohatě vynahrazeno nadměrnou porcí bizáru a roztomilých brutalitek krvavých tak, že by se daly krájet... Co to tu melu... O páté hvězdě mě definitivně utvrdilo kolektivní rozpárání Malcolmova "kata", výjev jak z pomyslné Top 20 nejvtipnějších sadistických scének. +90%. ()

Morholt

Atmosféra ostrova a celkové vykreslení komunity bylo parádní. Líbil se mi i mytologický nádech vizuálně balancující na hraně absurdity. Z herců mě oslovil především Dan Stevens, jehož nevyrovnaný hrdina do celkového rámce dokonale zapadal. A našlo se i pár hororových momentů a jeden, který se hodil spíš do Raidu, ale díky za něj. Nicméně stejně jako mnohým ani mě neseděla dlouhá stopáž, která z výborného dělala pouze dobré, což je pro celkové vyznění škoda. Ale i tak se jedná v rámci žánru o relativně neokoukaný počin a takových je jako šafránu. 80% ()

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

20.02.2021

Gareth Evans má za sebou dva fantastické akční snímky Zátah 1 a 2 a taky povedený seriál Gangs of London. Teprve nyní se ale zdá, že jeho kariéra začne stoupat – uzavřel totiž exkluzivní smlouvu s… (viac)

Netflix mění filmovou strategii

Netflix mění filmovou strategii

26.08.2018

Jestli Netflixu něco nelze upřít, je to způsob, jakým ovlivnil televizní výrobu na roky dopředu. Co se týče filmového formátu, tam to ovšem streamovacímu gigantovi poměrně drhne. Jediný opravdový… (viac)

Borci z The Raid vymlátí Hollywood

Borci z The Raid vymlátí Hollywood

30.07.2012

Indonéská pecka Serbuan maut aka The Raid je možná nejryzejší a určitě nejbrutálnější akční film posledních měsíců, ne-li let. Není divu, že se chystá pokračování i americký remake (ačkoli už… (viac)